Uued käsirelvad EKV-le

Vasta
kallek
Liige
Postitusi: 226
Liitunud: 11 Mai, 2016 20:22

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas kallek »

Mitte, et ma mingi andunud HK-416 fänn oleks aga mulle tundub Sig-516 liialt toores, esineb mitmeid väljalihvimata pisivigu, mis muudavad selle vähemalt praeguses etapis veel armeele standardrelvana kõlbmatuks.

Samas on meil tunnistus lasketiirust Battlefield Vegas, et ainukesed gaasikolviga AR-15 isendid, mis seni kestavad on HK416 ja TD415, küllap see kajastub ka kasutatud materjalide kõrgemas kvaliteedis ja nende hinnas. 1000-1500 euroga saabki kaitsevägi vaid M4 kloone, G36-e või Sig-516e. valik on suht piiratud.

https://youtu.be/KA5kVsPj6oA?t=21m18s

Sinu antud videos 21:19 kohas kus Cris Bartocci laskma hakkab, lendavad kestad vasakult poolt kaamerast mööda seega väljuvad relvast mingi u. 130 kraadise nurga all, kas need vasakukäelist laskurit mitte näkku ei tabaks?
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

küllap see kajastub ka kasutatud materjalide kõrgemas kvaliteedis ja nende hinnas.
Torud pidavat küll HK-del olema väga väga head. Väga vastupidavast materjalist ning täpselt töödeldud.
Sinu antud videos 21:19 kohas kus Cris Bartocci laskma hakkab, lendavad kestad vasakult poolt kaamerast mööda seega väljuvad relvast mingi u. 130 kraadise nurga all, kas need vasakukäelist laskurit mitte näkku ei tabaks?
Raske hinnata. BCM SFW (briti SAS relv) tundus kohati sarnase heitemustriga olevat. Üldiselt see vist viitab aeglasemale tsüklile, mis on Sig 516 üks omadus. Ei tea kas see võib osutuda segavaks faktoriks. Võimalik, kuid kindlalt ei oska öelda.
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Crispy »

Õhtust!

Lugesin siin viimaseid lehekülgi, aga esialgu silma ei jäänud- kas keegi teab nimekirja, mis relvi katsetatud on?
Medusa
Liige
Postitusi: 860
Liitunud: 21 Jaan, 2005 10:04
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Medusa »

AR platvormile on normaalne, kui kestad lendavad tahapoole. Ideaal pidi olema ca 4:30. Mul summutiga loobib ca 3:00 peale. Kui viskab ettepoole, on see märk ülegaseeritud relvast = kiiresti liikuv lukk ja kest põrgatatakse kestaheiteava serva pealt. Seda siis tähelepanekuna kestaheitemustrist.

G36 ilma selle sangata ja topeltsihikuta, nonde asemel relss nagu EOG omadel - see on hea relv igas mõttes. HK 433 kohta kirjutati et loodi kellegi relvavahetuse jaoks. Kas tõesti ainult sakslaste endi? Nad seal mõtlesid just tõsisemalt Rheinmetalli ja Steyri ühisloome peale, RS-556 minu arust oli tähis. Sisuliselt AR kest AUG gaasisüsteemiga, nii nagu Hk 433 on sama kest G36 südamikuga....
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Õhtust!

Lugesin siin viimaseid lehekülgi, aga esialgu silma ei jäänud- kas keegi teab nimekirja, mis relvi katsetatud on?
Välja on pakutud selline nimekiri:
chipy kirjutas:
TangoViktor kirjutas:Tegemist on proovirelvadega - veel peaks seal vist olema lisaks sellele Sig saurerile Galil Ace ja FN Scar
Lisaks veel Hk 416, Sig Sauer 553 ja 550 DMR
http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... 16#p457294
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas taara »

Martin Herem kirjutas:Lihtsalt tagasihoidlik tähelepanek:
KV käsitulirelvade hanget ei ole isegi mitte välja kuulutatud.
Päris kindlasti pole mitte midagi välja valitud.
Õigupoolest ei ole ma kuulnud ka mingitest katsetamistest ... seoses käsitulirelvade hankega KV-le.
Ja ka selline vastus on tulnud.
mutionu
Liige
Postitusi: 1467
Liitunud: 08 Nov, 2005 15:52
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas mutionu »

taara kirjutas:
Martin Herem kirjutas:Lihtsalt tagasihoidlik tähelepanek:
KV käsitulirelvade hanget ei ole isegi mitte välja kuulutatud.
Päris kindlasti pole mitte midagi välja valitud.
Õigupoolest ei ole ma kuulnud ka mingitest katsetamistest ... seoses käsitulirelvade hankega KV-le.
Ja ka selline vastus on tulnud.
Minu mälu järgi on skaudid, mingite piltide peal, ringi jooksnud millegi muu kui AK4 või Galiliga. Võimalik, et tegu oli nö relvavahetusega eri riikide sõjaväelaste vahel.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas M.R. »

Martin Herem kirjutas:Lihtsalt tagasihoidlik tähelepanek:
KV käsitulirelvade hanget ei ole isegi mitte välja kuulutatud.
Päris kindlasti pole mitte midagi välja valitud.
Õigupoolest ei ole ma kuulnud ka mingitest katsetamistest ... seoses käsitulirelvade hankega KV-le.
Isegi teie kommunikatsiooni ekspert kln. Tali ütles paraadi kommenteerides, et toimub uus käsitulirelvade hange ... Hr. Brigaadikindral äkki oskab kommenteerida ...
Nagu ma aru saan siis KLi mehed jooksevad elu (1971+ sündinud) lõpuni aerudega ringi?
Loomulikult ka minu poolt koolivennale palju õnne ja edu kaitseväelasena!
Parimate soovidega,
Mart
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Siinpuhul pole tegelikult küsimus vist ainult automaatides, vaid ka näiteks kerge- ja üldKP ära kulumises. Ei ole Galilid igavesed ja ei ole seda ka Negevid.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Kordame siis üle.
Sel aastal on planeeritud hankida uued käsitulirelvad ScP-le.
2018-21 saab uued relvad ülejäänud 1.JvBr isikkoosseis.
Alates 2022 ja mitte hiljem kui 2026, saavad uued relvad kõik teised. Ideaalis on kõigil samad relvad. Ka Kaitseliidu poolt ettevalmistatud SA üksustel. Tõenäoliselt sünnib see 2022-23.
See on lihtsam osa. Milliseks hange täpselt kujuneb, seda ma ei tea. Tehnilised kirjeldused on valmis, nõuded teada.
Loomulikult oleks suurepärane, kui saaks kogu struktuuri ühe pikaajalise hankega ära varustada aga see ei ole lihtne.
Kui me tahame saada relvi aastatel 2017 ning näiteks 2019 ja 2022, siis peab täna tehtud otsus "olema hea" järgmise viie aasta jooksul. Tont teab mis selle aja jooksul juhtub. Äkki tulevad poolakad või tšehhid või hoopis keegi teine 2021 mingi supersoodsa pakkumisega välja. Aga 1.JvBr on juba uute relvadega.
Raha aga kahjuks nii palju ei ole, et korraga kõigile uued relvad hankida.
ScP läheb vahetusse esimesena seepärast, et nende relvad on kõige vanemad.
Skaudid on vahepeal tõesti mingite teiste relvadega ringi liikunud, kuid see ei olnud terve SA struktuuri ümberrelvastamise hanke osa. Loomulikult saadi sealt erinevaid teadmisi, kuid ei maksa teha järeldusi, et katsetatud relvade kohta kirjutataksegi nüüd tehnilised nõuded. See on pearelvuri jutt.
Ajavahemikus 2018-21 kavatsetakse välja vahetada ka kuulipildujad (MG, Negev ja KSP). Ühegi relva kasuks midagi "juba otsustatud" ei ole.
Seega võiks "lahinguväljal" pilt välja näha selline.
2018 - ScP uued automaadid
2021 - 1.JvBr uued automaadid ja kõigil (ka KL SA üksused) uued kuulipildujad
2023 - Kõigil uued automaadid
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Tehnilised kirjeldused on valmis, nõuded teada.
Kui tohib küsida, siis kes on nõuete koostamisel osalenud ja mil määral? See tähendab, et kas tagasisidet on ammutatut ainult piiratud üksustest või on see laiem ja süstemaatilisem analüüs olnud (väljaõppel põhinev tagasiside, liitlaste kogemused, missioonimeeste kogemused etc)?
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2373
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas Martin Herem »

Vabandust minu järgneva, ehk üleoleva vastuse eest, kuid ...
Kui tohib küsida, siis kes on nõuete koostamisel osalenud ja mil määral? See tähendab, et kas tagasisidet on ammutatut ainult ...
- ei tohi küsida! Täpsemalt: nii ei tohi küsida. Kui ma küsiks: kas "nimetul" on ikka piisavalt teadmisi, et sel teemal üldse küsimusi esitada, siis ... mis tunne on?

Tunnistan, et ma ei tea täpselt, kust pärineb nõuete koostamiseks vajalik info. Tunnistan, et ma isegi ei tunne huvi selle vastu. Küll aga tunnen ma huvi selle vastu, kes määratakse vastavasse töögruppi - nõuete kirjeldust koostama või relva valima. Ja vot neid nimesid ei hakka ma siin küll ette lugema. Kui foorumi kasutaja "nimetu" teeniks KVs, siis saaks ta sellele infole ka ise ligi, kui aga ei teeni ... siis pole tal sellega mitte midagi peale hakata.

Vabandan veel kord üleoleva tooni pärast.
Ja igaks juhuks veel. Lisaks kasutaja kogumusele, mängivad suurt rolli ka relva hind ja saadavus.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas nimetu »

Ja vot neid nimesid ei hakka ma siin küll ette lugema. Kui foorumi kasutaja "nimetu" teeniks KVs, siis saaks ta sellele infole ka ise ligi, kui aga ei teeni ... siis pole tal sellega mitte midagi peale hakata.
Halvasti sõnastasin. Ega ma otseselt ei tahtnudki teada KES konkreetselt neid koostab. Pigem see, et kui laiapindne on see baas, millelt otsuseid tehakse?
Aga arusaadav, et PSÜ ei tegele päris üksikute detailidega.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 182
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas M.R. »

Tänud Martin.
Asi selge ja mees rääkinud!
M.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19532
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Uued käsirelvad EKV-le

Postitus Postitas ruger »

Poolakate MSBS, nii 5.56 kui ka 7.62 kaliibrina on päris huvitav valik-pikem poolakeelne artikkel.
http://www.defence24.pl/552471,polski-k ... ulowy-msbs
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist