Kaplaniteenistus

Sõjaväelised erialad. Elutsükkel väljaõppest kuni reservist kustutamiseni. Nii nippidest kui ka relvadest/vahenditest.
Vasta
holt
Liige
Postitusi: 197
Liitunud: 09 Juul, 2005 8:45
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas holt »

wudu kirjutas: Ja kui palju on aegade jooksul neid lihtsameelseid, kes on ära lollitatud nende poolt, kes ennast peavad selle "kõrgema jõu" saadikuks?
täpsustaksin, et need, kes ennast selle "kõrgema jõu" saadikuks peavad ei ole pooltki nii hullud kui need, kes ennast selleks NIMETAVAD :P
Unto Pulkkinen
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 02 Veebr, 2009 12:39
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas Unto Pulkkinen »

Kristuse saladus

Vaidlus kristlikuist asjuist on ligikaudu kasutu.
Miks? Sellepärast et evangeelium on kuulutus!
Seda ei või saavutada inimliku mõistuse kaudu.
Ma ei tea, miks kõik ei saa omaks tunnistada Kristuse saladust.
Ikkagi see on ettevalmistatud kõikide jaoks.
Soomes umbes 85-90 % elanikuist on mingi koguduse liikmed.
Selle pärast usklikud Soomes pole nii palju ime kui võib-olla Eestis,
kus umbes 20 % on kiriku liikmed.

Näiteks apostel Paulus oli alguses kristlaste äge tagaajaja.
Aga kui Damasko teel Jeesus Kristus ilmus talle, niin temast tuli ühel hetkel
kristlane ja evangeeliumi kuulutaja, kes muutis pooled selle aja maailmast.
Ta ütles, et ta hindab prügíks tema oma vana elu ja tahab saavutada
enda omaks Jeesuse Kristuse. Kui Jeesus Kristus ilmus talle Damasko teel,
ta tuli pimeks kolme päeva ajaks.

Soomes on selline poliitiline erakond nimelt ”Perussuomalaiset”, ”Põhilised soomlased”.
Temal on umbes 20 % toetus ja on 2. suurem erakond.
Tema juhataja on kristlane, Timo Soini.
Ta on väga isamaaline ja oli ainukene, kes oli vastu jalaväemiinide hävitamist Soomes.
Kui meediavägi küsis temalt, et miks ta on usklik, tema vastas:
Kristuse kohtumine on kõva jutt.

Mul on minu omad kristlikud kodulehed: http://www.andreas.fi
Kui keegi saab aru Soome keelest, nii ma arvan, et sealt leidub huvitavaid asju.
Ma rõhutan veel, et maakaitse ja kristlus ei ole teine teist vastu.
Si vis pacem, para bellum
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas Satakas »

Unto Pulkkinen kirjutas: Vaidlus kristlikuist asjuist on ligikaudu kasutu.
Miks? Sellepärast et evangeelium on kuulutus!'
Seda ei või saavutada inimliku mõistuse kaudu.
argumentatsiooniviga nimega "erivabandus". kui mingist asjast üldse rääkida, siis kehtigu sellele samad reeglid nagu muilegi asjadele. kui on juba ette teada, et kogu argumentatsioon hakkab käima ümber erivabanduste, pole mõtet suudki paotada. see kõlaks selles valguses provokatiivsena: "lalalaa, ma nüüd heidan mingi teema õhku aga teie selle üle vaielda ei saa sest mitte keegi ei mõista seda teemat." kuna aga juba ise teema alustasid, siis neela mõru pill alla ja ära otsi erivabandusi, vaid vaidle nagu mees! mitte ära kuuluta siin evangeeliumi, mis tõtt-öelda su ülejäänud postitusest küll läbi kumas... :evil:
Unto Pulkkinen
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 02 Veebr, 2009 12:39
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas Unto Pulkkinen »

Kas Kollaa kestab ? tuli küsimus ülevalt.
Kollaa kestab! Tuli otsusekindel vastus üksuseilt.

Siin all on pilt Kollaalt, kus oli kõige raskemas kohas kapt Juutilainen'i kompanii.
Selles kompaniis oli sõjapidamas ka snaiper Simo Häyhä, kes lasis üle 500 vaenlast maha ja
püstolkuulipildujaga umbes sama arvu.
Juutilaisel oli lemmiknimi ”Marokko hirm”,selle pärast et ta oli olnud seal Prantsusmaa võõrleegionis.
Piltis on kaplan Rantamaa ja paistab, et tema tagana oleks Juutilainen (profiili järgi).
Ajalooliseid raaamatuis on kirjutatud, et sageli oli Kollaal hardushetki.
Pilti jouluhardushetke asukoht on 150 m kaugusel rindeliinist.
Kõik mehed ei olnud ühel korral harduses.

Talvesõjas Kollaa (Laadoga järve loodepoolel) oli sektor, mis oli otsustav sektor Soome kaitsele.
Kui NL jõudud oleks saanud läbi minna, nii need oleks võinud rünnata Soome jõudude küljele või
tagalasse Karelia maakitsusel.
Minu arust (ja ei ainult minu arust) vaimulik töö oli tähtis asi üldiselt talvesõjas ja jätkusõjas.
Ehk see oli üks ”salajane relv” kommunistide (ateistide) jõudude vastu.
See andis kestust raskes olukorras.
Kommunistide üksuseis kestust andis vodka ja politrukid naganiga ja lasud tagant kaelale.

Kollaa kestis!

Oleks huvitav teada, kuidas on organiseeritud vaimulik töö Eesti maakaitses.
Kas keegi võiks kirjutada teade asjast?
Manused
KollaaKestaa2.jpg
KollaaKestaa2.jpg (39.57 KiB) Vaadatud 6782 korda
Viimati muutis Unto Pulkkinen, 30 Jaan, 2012 10:48, muudetud 1 kord kokku.
Si vis pacem, para bellum
Kasutaja avatar
wudu
Liige
Postitusi: 852
Liitunud: 05 Nov, 2005 21:47
Asukoht: Rakvere, Kondivalu
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas wudu »

Mina tahan saada šamaani, koos trummide ja muu värgiga. Sobib ka mõni šinto preester või Tao munk ... ja käib ka Tiibetist mõni laama ...
Aga kaplanit ja muud ristiga vaimuliku ma sooviks hoida endast väga kaugel ...
Me oleme ju siin, et isamaad kaitsta. Aga prantslased on ju ka siin, et oma isamaad kaitsta. Kellel siis õigus on?
Erich Maria Remarque “Läänerindel muutuseta”
USP
Liige
Postitusi: 725
Liitunud: 23 Okt, 2007 21:19
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas USP »

Tuletaksin meelde, et kõik vähegi mõtlevad inimesed, kes usuvad "elu pärast surma" teevad seda toetudes -vähemalt enda meelest -ratsionaalsetele ja loogilistele põhjustele. Samal moel püüavad enda maailmavaate tõepärasust seletada endale materjalistid-ateistid. Ka nemad on enda arvates millegist aru saanud.

Seega võiks kaasaegne postmodernistlik enamus endale aru anda, et kristlik maailmavaade ei ole propaganda vaid viis mõtestada elu. Oleks ju kurb, kui tublist elujaatavast materjalistist/ateistist saab kitsarinnaline ketsereid (st usklikke)tuleriidale saatev sektant? Sest pime usk ei ole vaid nn usklike monopol.
Unto Pulkkinen
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 02 Veebr, 2009 12:39
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas Unto Pulkkinen »

JR200 Soome Jätkusõjas

Eestlane Jalaväeregiment JR200 oli osaleja Soome Jätkusõjas.
Sellest on kirjutatud raamat Soome keeles:
Jalkaväkirykmentti 200, Virolaisten vapaaehtoisten historiikki Suomessa ja kotimaassa
toisen maailmansodan aikana.
Jorma Mutanen, 1991. 112 sivua.


Eesti sõdurid toetusid ilmselt Jumala abile: Su üle Jumal valvaku
Ma kirjutan hiljem rohkem JR200'st teises teemas.

Regiment laulis Eesti rahvushümni 24.2.1944 , Eesti Iseseisuvpäeval.

Hümnis on järgmised sõnad:
EestiHymni.jpg
EestiHymni.jpg (61.46 KiB) Vaadatud 7310 korda
Si vis pacem, para bellum
Kasutaja avatar
hillart
Liige
Postitusi: 3281
Liitunud: 07 Jaan, 2005 15:02
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas hillart »

Su üle Jumal valvaku …
Kas kusagil on ära tähendatud, et äranimetatud JUMAL just kristlaste oma on? :roll:
Võib-olla hoopis Taara või Odin, või ...
Kust krdist võtavad ennast kristlasteks nimetavad persoonid endale õiguse JUMALAT vaid enda omaks pidada? :roll:
Postitusi lugedes kasuta kôigepealt oma aju (NB!! peaaju) HOMO SAPIENS !!! (e. foorumlane)

Stellung halten und sterben!!
Kasutaja avatar
soesilm
Liige
Postitusi: 902
Liitunud: 07 Sept, 2007 20:40
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas soesilm »

Üks tuttav osales II maailmasõjas sakslaste poolel. Ma ei mäleta enam kus täpselt aga ikka kuskil Eestimaa pinnal sai ta üsna kõvad lahingud. Tema jutu järgi oli ta enne seda kristlane. Pärast lahinguid ta enam mingisse jumalasse ei uskunud ... ei saavat olemas olla sellist jumalat, kes laseb sellistel asjadel sündida. Ja kui ka on olemas, siis pole temal sellega midagi ühist.
Nii palju siis ateistidest, kellest kaevikus usklikud saavad.
See muidugi ei tõesta jumala (te) puudumist või tegevusetust :)
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas Satakas »

oh, eks on ka paljudest "ateistidest" kaevikuis usklikud saanud aga küllap polnud need ühed õiged ateistid vaid lihtsalt veidi lahjamad ja mitteteadlikumad usklikud. isegi piibli kohaselt pole uskmatus mingi eriline patt (paganate üle mõistetakse kohut nende südametunnistuse järgi), nii et kui sa otseselt siga pole, siis pole vaja ka uskmatuna millegi pärast lihtsalt nii igaks juhuks muretseda. liiatigi arvan mina, et kui jumal olemas oleks, ega ta siis nagunii sellistest kaevikus surmahirmust usklikuks hakanutest suurt hoolikski. ja kui hoolikski, siis ei tahaks ma omakorda sellisest jumalast suurt miskit hoolida. nii, et ei anna pommirahe all usklikuks hakkamine miskit juurde.

võimalik ka, et neid kaevikus usklikuks muutunute jutte on võimendanud igapäevaste tavafraaside kasutamine. küllap on iga ateist sitas seisukorras omaette pomisenud mõnda "usklikku" käibefraasi nagu näiteks "annaks nüüd jumal..." või "tule taevas appi". ehk on see mõnele teravmeelitsejast võitluskaaslasele kõrvu jäänud ja hiljem kuskil kas naljaga või tõsimeeli äramärkimist leidnud.
Unto Pulkkinen
Liige
Postitusi: 166
Liitunud: 02 Veebr, 2009 12:39
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas Unto Pulkkinen »

Koosolekud Kuressaare Laurentiuse koguduses, Kauba 5, Kuressaare,
neljapäeval 6. April ja reedel 7. April kell 18:00-20:15.
Program, mõlemad õhtud: 1.piiblitund, 2.kohvilaud, 3.evangeeliumikoosolek.
Korraldavad Kuressaare kogudus, Espoo toomkiriku kogudus ja Soome piibliinstituut.
Mul on ka kõneid seal.
Sooviksin kohtuda kohal mitmeid kaitseliitlasi.
Si vis pacem, para bellum
TALUPOEG TALUJA
Liige
Postitusi: 284
Liitunud: 12 Jaan, 2014 18:11
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas TALUPOEG TALUJA »

Kui jumal oleks olemas,ei siis laseks sõdadel ja inimeste kannatustel tekkida. Paluge palju tahate,kasu sellest pole.
Minu kadunud vanaema oli ka usklik olnud aga peale seda,kui ta pojad tapeti,ütles kohe ära,et ma ei saa sind enam uskuda. Sa lasid mu pojad tappa. Vaat nii sõbrad. Ei usu ka mina.
T.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas Kriku »

Yritasin varasemaid postitusi lugeda, aga seal ajas keegi nii erakordselt lolli juttu loodusliku valiku kohta, et palju ei viitsinud.

Teema juurde naastes kaplanitest. Nagu iga eriala puhul, v6ib kindlasti ka kaplan olla tuhm ja m6ttetu looder, kelle igavat loba peab kylmetades kuulama. See, et m6ni on, pole argument eriala kohta.

Yldiselt peaks riik kindlustama ka ajateenijatele ja rindes6duritele usuvabaduse ja sealhulgas v6imaluse oma usukombeid t2ita, kui need teenistust ei sega. Mille hulka peaks kindlasti kuuluma ka ligip22s jumalateenistusele ja vaimulikule. Ajateenijatega on asi lihtne - kysimuse lahendab tegelikult pyhap2evane linnaluba. Missioonis6duritega v6i rindel on keerulisem ja on hulk loogilisi p6hjusi, miks tsiviilvaimulikud ei peaks nende juures kondama. Samuti ei tasu unustada, et aktiivse lahingutegevuse tsoonis usulised vajadused kasvavad - kaevikus on nii m6nestki ateistist usklik saanud.
mart2
Liige
Postitusi: 5194
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas mart2 »

Satakas kirjutas:Muidugi pole surmajärgne elu kristlaste leiutis. "Selle kultuuri" all pidasin ma silmas judeokristlikku kultuuri. Muidugi väike näpukas selle surmajärgse eluga...
Aga mida sa ise soovid uskuda kriisi korral? Inimese usk on seotud alati ka tema vaimsete vajadustega.

PS: Surmajärgse elu all saab mõelda ka hingede rändamist, taassündi uues kehas ja sellega seonduvat karmavõlga ... :mrgreen:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Kristlus maakaitses

Postitus Postitas Satakas »

Ma ei soovigi midagi uskuda. Ma eelistaks teadmisi ja kus teadmised lõpevad, seal tuleb lihtsalt jääda äraootavale seisukohale, sest teadmistes leiduvate aukude täitmine jumalate ja muu taolisega, pole vastus, vaid laiskus.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist