Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Lemet kirjutas:
Veiko Palm kirjutas:Olen seda teemapüstitust pikalt vaadanud ja nüüd siis otsustasin (aeglase eestlasena) sõna sekka öelda.

Ei olnud.
Et siis Veiko Palmi siia ilma sündimine on ühetähenduslikult miinusmärgiga sündmus????
Loomulikult! Plussmärgiga sündmus oleks olnud vabasse Eesti Vabariiki sündimine. Nüüd pidi Veiko palju aastaid kannatama.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Veiko Palm »

Et siis Veiko Palmi siia ilma sündimine on ühetähenduslikult miinusmärgiga sündmus????
Et siis niimoodi:

Закончилась зима, наступило лето
спасибо Партию за ето!
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Ära keeruta...kui väita, et NLis MITTE MIDAGI head ei olnud, siis pead ka tunnistama, et Sinu ilmasündimine NLi piirides on damuti üks ütlemata samt asi.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40178
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Just lugesin "Eesti on hästi kaitstud" teemas kellegi värskeid muljeid Tallinna-lähedase kooli kehalise tunnist. 1/3 jooksis 2 km läbi, 1/3 kõndis läbi ja 1/3 slängis.
Kui poleks varasemalt teemaga vähe kursis, siis vist oleksin hämmelduses. Aga vähemalt praegu tean, et see ongi võimalik.
Meid sunniti kui ilm kannatas, jooksma 5 km ja seda 2 korda nädalas. Seejärel siis muud asjad. Klassis oli 2 poissi, kes ei jõudnud seda joostes läbida.
Polnud ma suurem asi jooksumees, 5000 m aeg staadionil oli 22,07 ja 3000 m krossi aeg 13 millegagi.
See võib-olla asetub konteksti, kui märkida, et on ka rajoonikate kuld jõutõstmises 95+ kg kategoorias.
Kuskil kapipõhjas on VTK märk ka olemas. Eiteagi, mis järk. See kõige madalam.

Sellised meenutused, mis oli hästi/halvasti.
Spordi ja noorte füüsilise tervisega oli üsna hästi, 2km mitte joosta suutvat meesisikut pidi lausa otsima.
Vähemalt meie koolis, võib-olla mujal polnud.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Sündimise juurde veel- kas iive oli suurem eelmise aastatuhande 70ndatel- 80ndatel aegadel või praegu? Äi väidab isand Palm, et suurem iive on midagi halba?
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Veiko Palm »

väita, et NLis MITTE MIDAGI head ei olnud
Ei olnud jah.
Ära keeruta... siis pead ka tunnistama, et Sinu ilmasündimine NLi piirides on damuti üks ütlemata samt asi.
Ja keerutanud ma ka ei ole. Kas need asjad on omavahel seotud? Ma mõtlen, et NSVL olemasolu ja minu sünd? Muidugi on. Mingid filosoofilised koolkonnad räägivad harmoonilisest vibreerimisest ja teised liblika tiivalöökidest jms. Kuid kui tihe on nende põhjuslik seos ja kui palju on selles seoses sellist nö tahtlikust? Samahästi võiksin tänada oma sünni eest natse, sest muidu poleks minu vanemad tõenäoliselt kunagi kohtunud. Ja muidugi võiks ikkagi aitäh öelda bolševikele/kommunistidele, sest kui nad asju nii tuksi poleks keeranud, poleks me kunagi aru saanud, et kui õnnelik ja hea praegu tegelikult olla on :)

Aga tõsiselt? Kas mingid head asjad juhtusid NSVL tõttu või NSVL kiuste? Kui palju on asjad põhjuslikus seoses? Nagu ka eespool minu poolt tsiteeritud luuleridades - ka NSVL ajal oli siiski suvi. Peaksime tänulikud olema?
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas ants431 »

Lemet kirjutas:Ära keeruta...kui väita, et NLis MITTE MIDAGI head ei olnud, siis pead ka tunnistama, et Sinu ilmasündimine NLi piirides on damuti üks ütlemata samt asi.
Kui heast ja halvast rääkida siis tuleb kindlasti täpsustada kellega või millega võrrelda ja kelle mätta otsat vaadatuna huvides. Kui neid andmeid ei ole märgitud siis on tegelikult sisuta sõnad nagu näiteks luuletused mis on riimi pärast tehtid. Mingit mõtet ei olegi tahetud sisse panna.

Nliidus oli ju olemas vabadus ja suured võimalused enese teostuseks. Näiteks Stalin tahtis saada valitsejaks ja saigi. Tahtis vastaseid Siberisse saata ja saatiski. Kas Ameerika presidendil on vabadus ebameeldivaid tüüpe vanglasse saata või hukata? Ei ole. Järelikult on Ameerikas vabadust vähem.
Õnne oli samuti NLiidus olemas. Tuttav rääkis kui õnnelik ta oli kui sai Siberis laagris roti kätte ja seda praadima asus. Kahjuks see kord ei jätkunud õnne kauaks, venelased märkasid, konfiskeerisid roti ja panid ise nahka. Ma ise olin õnnelik kui õnnestus poest vorsti või liha osta. Olin õnnelik kui õnnestus tutvuda spekulandiga kellelt nõne vajaliku asja sain osta. Olin õnnelik, et minul ja minu vanematel õnnestus Siberisse saatmisest ja küüditamisest pääseda.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40178
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Äkki mõned asjad õnnestusid vanasti lihtsalt seepärast, et neid peeti "ülalpool" vajalikuks ja neisse paigutati olulisi ressursse? Mida täna ei tehta?
Noh näiteks see spordivärk ja sündivus.

Kuna tagasivalimise pärast polnud vaja siis muretseda, siis oli võimalik ka efektiivselt ellu viia ebameeldivaid asju (no kujutage ette täna keska lõpetamisel KVKT-1 190 punkti nõudmist).
Viimati muutis Kapten Trumm, 20 Apr, 2017 12:15, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4868
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Gideonic »

Kapten Trumm kirjutas:Just lugesin "Eesti on hästi kaitstud" teemas kellegi värskeid muljeid Tallinna-lähedase kooli kehalise tunnist. 1/3 jooksis 2 km läbi, 1/3 kõndis läbi ja 1/3 slängis.
Kui poleks varasemalt teemaga vähe kursis, siis vist oleksin hämmelduses. Aga vähemalt praegu tean, et see ongi võimalik.
Eks see sinnapoole on olnud vist vähemalt 2000ndate algusest. Vähemalt minu ajal, circa 10-15 aastat tagasi oli seis sama (igatahes minu koolis oli). Selles suhtes olen 100% nõus, et noored teevad trenni ikka vähe ning kekatunni tase on madalam kui muru.

Plusspoolena tooks siiski selle, et õnneks ei ole see mingi ravimatu haigus (millega peaaks sõjaväest vabastama). Tippsportlast sellistest loodritest muidugi ei saa, aga tean õige mitut sellist keskkooli aegset šlangi (kes tõesti ei jõudnud 2km ära joosta), kuid avastasid spordi alles peale ülikooli joomatuure. Praegu 30neseks saamisel on mõned ikka väga heas vormis (pean silmas vormi: maraton alla 3,5h). Samamoodi ka oma rühma NATO-testi tulemusi vaadates. Jooksu-ajad paranesid selle kolme kuuga küll vähe (aeroobsed alad vajavad pikemat treeningut), kuid ka väga hullud vene šlangid, kes noorteaja alguses tegid alla 20 kätekõverduse, suutsid enamasti ära teha testi maksimumi kätekõverdustes ja jõudsid sellele väga lähedale ka kõhulihastes. Selles valguses oleks õige paljudele IMO silmnähtavalt kasu ka 5 nädalasest õige toitumise ja trenniga eellaagrist.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Lemet »

Kui heast ja halvast rääkida siis tuleb kindlasti täpsustada kellega või millega võrrelda ja kelle mätta otsat vaadatuna huvides. Kui neid andmeid ei ole märgitud siis on tegelikult sisuta sõnad nagu näiteks luuletused mis on riimi pärast tehtid. Mingit mõtet ei olegi tahetud sisse panna.
Nimelt. Sestap ajavadki tegelased, kes must-valgel printsiibil kipuvad asja üheselt määrama, mind pisut muigama. Kunagi täheldati vist siinsamas teemas kellegi poolt, et nõuka ajal oli 2/3 jampsi ja 1/3 asist toimetamist. Ning tänasel päeval olla need numbrid teistpidised. Ise kipun selle määratlusrga üpris päri olema.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40178
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Üks staažikas poliitikategelane (täna pensionil) ütles kord ühe olengu käigus, kui tekkis diskussioon, et mis on õigesti ja mis on valesti - et paljud meie hädad algasid sellest, et nõuka aegne kaader teadis, kuidas asjad käivad, kuid ei viitsinud ja uus, tänavalt võetud kaader viitsis ja tahtis, aga ei teadnud, kuidas asjad käivad. Selle tulemusena jäid mitmed strateegilised asjad meil tuulte lükata, st seal ei tehtud õigel ajal otsuseid või õigustati otsustamatust "küll turg reguleerib". See noorte kehaline aktiivsus on väga konkreetselt selline asi, kus täna lõigatakse 1995.a tegevuste vilju. Tollal oli edukalt võimalik ellu viia asju, mis täna toovad kaasa kõva kisakoori. Kui keegi taibanuks kehtestada kehalise kasvatuse eksami lõpueksamist mata kõrvale, oleks see täna juba harjunud reaalsus. Kes on saanud osa ENSV spordisüsteemist, teab suurepäraselt, et ega seal palju vabatahtlikkust ju polnudki - lihtsalt kool surus peale, et inimene peab koolivälisel ajal tegelema millegagi (mitte tolgendama mööda linna) ja siis olid sunnitud midagi tegema. Mina sattusin spordi juurde nii, et koolist viibutati näppu, et kui mingit trenni või asja ei tule, siis hakkame kärpima hoolsuse hinnet. Tuli hakata käima, hiljem ei saanud enam ilma. Tollane massispordi süsteem oli efektiivne - vaadake Eesti olümpiamedalistide tausta, Nabi on täna enamvähem ainuke, kes on hilisemast perioodist.

Täna me tammume takistuste otsas, mida oli õige aeg vältida hulk aastaid tagasi. Miks juhtus - "tahtsime, aga ei teadnud".
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Lemet kirjutas:Ära keeruta...kui väita, et NLis MITTE MIDAGI head ei olnud, siis pead ka tunnistama, et Sinu ilmasündimine NLi piirides on damuti üks ütlemata samt asi.
No kuule.. ma ju juba ütlesin, et see ongi üks ütlemata sant asi!
Hea asi oleks olnud sündida vabasse Eesti Vabariiki.
Mitu korda ma pean kordama?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2933
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Kapten Trumm kirjutas:Meid sunniti kui ilm kannatas, jooksma 5 km ja seda 2 korda nädalas. Seejärel siis muud asjad. Klassis oli 2 poissi, kes ei jõudnud seda joostes läbida.
No näed kui halb oli N.Liidus! Puhas sundus. Ja ainult kaks poissi klassi peale olid vabadusvõitlejad ning astusid rezhiimile vastu. Ülejäänud olid kollaborandid, valmis tööks ja kaitseks pederast Leenini riista.. või selle noh.. asja nimel.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40178
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Oskab keegi nimetada eestlasest medalipretendendi järgmisele taliolümpiale?
Peale (pool)sundusliku massispordi tekitatud Smiguni ja Veerpalu areenilt lahkumist?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Walter2
Liige
Postitusi: 4002
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Walter2 »

Kapten Trumm kirjutas:Oskab keegi nimetada eestlasest medalipretendendi järgmisele taliolümpiale?
Peale (pool)sundusliku massispordi tekitatud Smiguni ja Veerpalu areenilt lahkumist?
Sildaru? - kui noorelt need "vigurdajad" üldse olümpiale lastakse?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist