Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kulibin »

8)
Vabandust herr Svejk, et eksproprieerin teema...
Guliibini gurmaaninurgake:
Eeldades, et igal enesest lugupidaval lgp ksf ftp... Mis iganes... On kodus BBQ ahi.
Järelikult eeldan, et Teil on sahvris mingine 5 kg tükk ossiliha.
Ok, alustame. Viinaklaas po russki ehk siis 200 cl ehk leidub samuti ja NaCl peaks samuti igas viisakas majapidamises pakkide viisi leiduma... Aga nüüd asja kallale.
Võtate selle viinaklaaasi ja lahustate selles 1sl NaCL, lisate 1 tilk tobascot.
Järgnev võib osutuda probleemseks, sest kõigil ei pruugi olla tuttav tõpratohter, kes tarniks pullisüstla. :wink:
Eeldan siiski, et Teil pole sellega probleemi ja täidate selle süstla eelpoolnimetet seguga.
Asetate selle ossiaba lauale ja prohvessionaalsete mõrtsukaliigutustega lisate abatükki iga liigutusega umbes 10ml eelpoolnimetet lahust. Töövõtete omandamiseks soovitan tungivalt vaadata Hollyvoodi õudukaid. ;)
Ok, liha on kuidagi nüüd ära pussitatud ja asume tähtsamate toimingute kallale.
Võtame umbes 100dl vahtrasiirupit ja mudime sellega ossi esijäsemete nõrkemiseni...
Oeh... Eeldan, et ahi on kuum ja BBQ-me seda ossi umbes 1 tund keskmisel tulel iga kg kohta...
Head isu seltsimehed !
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15570
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Ma tean niigi, et mul on pidevalt midagi viga (ei ole ilmselgelt normaalne), aga mina olengi üks nendest, kes sihipäraselt tapavad liha ja kõike muud ka, äädikaga! Ma lihtsalt ei suuda vastu panna sellele, et midagi kas enne termotöötlemist äädikaga ära ei saa tappa, või veelparem pärast termotöötlemist pädevalt ja põhjalikult ära marineerida :mrgreen:

Sestap teen ma omale nn šašlõkki nii, et pipar-sool-ohtralt-sibulat-ja-siis-keskmiseltkange-äädika-vesilahus peale.
Kui tahan ruttu saada ja vähe leotada, siis ikka vähe kangem kui poetavaarile on pandud... sest see nn šašlõkk peab mul olema äratuntavalt hapuka maitsega. Kusjuures tahtmata õigustada oma äädikafetiši olemust pean siiski ära ütlema, et kui ma teen alati nn tavalisi poemarinaadis šašlõkke ja siis endale spetsell seda äädikasemat, siis need minu šašlõkid rsk süüakse alati kõik ära ja mulle jäetakse need pooletoobised poetooted !

Nii.

Ja siia otsa kohe ka kopi paste ühest päevakohasest retseptist
Marineeritud munad

Keetke tavaline äädikamarinaad, mida maitsestage loorberilehtede, pipra, kadakamarjade, soola, suhkru ja tšillipipraga. Kõvaks keedetud munadel lööge koor praolisekds, asetage nad purki, peale valage jahtunud marinaad. Katke purk pärgamendiga, siduge kinni ja hoidke külmas. Kahe nädala pärast on munad söömiseks valmis. Need munad sobivad õlle juurde koos leiva ja ungari pekiga.
http://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/ta ... d=64202597

Ühe hullu katsetaja alternatiivlahendus
http://bounteous-bites-est.blogspot.com ... munad.html
SP They Killed Kenny.jpg
SP They Killed Kenny.jpg (57.56 KiB) Vaadatud 3374 korda
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4089
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Some »

Ise olen munad enne marineerimist ikka täitsa ära koorinud ja siis kas lihtsalt soolvette või siis sarnasesse marinaadi nagu malasolnõje kurgid, st ilma äädikata ;) Küll olen ka sidrunimahla vahel lisanud ja peedivarianti olen ka teinud. Aga puhtast laiskusest, enamasti lihtsalt soolvette ja kui isu tuleb siis õngitsen jälle ühe või paar sõitu minnes kaasa. 10 muna läheb üsna kenasti liitrisesse purki. 100gr soola liitri kohta on liig palju minu arust, pigem 1-2 supilusikat. Ja 2 nädalat need paraku neid turvaliselt hoida ei suuda, hakkavad purgist juba peale kolmandat päeva kaduma :P Või siis juba järgmisel päeval, sest keedumuna sünnib ju ka ilma marinaadis seismata väga hästi süüa ;)
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Käes olevate munade pühade ja eelpoolkõlanud marineeritud munade retseptidega seoses teatan tagasihoidlikut, et Hiinas süüakse mittesuguküpsete poiste mune 8) :

https://en.wikipedia.org/wiki/Virgin_boy_egg

Vidio kah:
Urine-soaked eggs a spring taste treat in China city
http://www.reuters.com/article/us-china ... EE20120329
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
alo
Liige
Postitusi: 390
Liitunud: 23 Dets, 2003 9:41
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas alo »

Kulibin kirjutas:Võtate selle viinaklaaasi ja lahustate selles 1sl NaCL, lisate 1 tilk tobascot.
Kuna jutt käib viinaklaasist ning muid koostisaineod peale NaCl ja Tabasco pole mainitud, siis eeldame et see 1 sl NaCl lahustatakse 200ml viinas, eks? :)
Viimati muutis alo, 16 Apr, 2017 10:04, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kulibin »

Sool lahustub paremini kui lonksate klaasist enne segamist ja lisate sinna vett. ;)
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Kulibin kirjutas:Propaaniballoonist tehtud grillahjudele võiks lausa eraldi teema teha, aga kuna see siiski militaarfoorum siis vist liiast siin. ;)
Teatan teemashoidlikult et pole mitte midagi militaarsemat kui üks korralik propaballoon.

Et kui siin ühes teises auväärt ja pädevas teemas jõuavad meieni teated leidlikust insenerimõttest, mis liigub ripakil ressursside otsinguil,
siis leian, et iga isamaalise indiviidi kohuseks on omada keevitusaparaati, relakat ja soliidset propaaniballonitagavara.
Niiet küllajõudnud õigeusklikud okupandid suisa segadusse satuvad, millal maarahval need jõulud täpsemalt olidki,
kui pausideta sajab täidetud põrssaid, verivorsta ja muud mauku,
mis allajõudes teevad ka päriskõva pauku
Nii tervitusi palavaid nad tunda saavad jalamaid.

Nii.

Teemat võite Te, Kuliibiniherra, küll vabalt ja rivitult eksprepareerida 8) aga üks korralik isetehtud grill on igasuguse suvise gulinaarse akti aluseks ja eelduseks!

Ja kui rahval on miskit omast loomingust sõnas ja pildis ettenäidata, siis palun, tehke seda siin (ja Kuliibinist ärge välja tehke!) :)



Võimaliku vainlasekandidaadiga seob meid muideks ühine "punaminevik" 8) ja massid veeeffist on saavutanud ning enamgi veel:

propa.jpg
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kulibin »

:wink: Väga vinge haudepott. Kuidas taolist asja nimetada ? Autoklaavi laadne toode ? Kas ülaosas olev nelinurkne asjandus on vaateklaas või hoopis päikesekollektor ?
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Vahelduseks pealerüüpamisest ka.

Sattus juhuslikult kätte Ukraina konjakilaadne toode "Shabo" VSOP ja päris hea tundus. Kas seda Eestis müüakse ka, teab keegi peast öelda?
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kulibin »

Nendest VSOP (Väga Sitt Olla Pärast) jookidest ei tea enam aastaid midagi. Ukraina pipranapsid on lemmikud. :wink:
Tarbin neid enne ja pärast sööki, sauna ja seksi...
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36638
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Kolm aastat sünnipäeva.
Ivan Orav
Seda õnne kõik ei aima, mis tabab vana aatemeest siis, kui pärast surma selgub, et noored patrioodid jätkavad tema elutööd. Kui selgub, et ka uued põlvkonnad armastavad palavalt Eestimaad ja on nõus tema nimel ohvreid tooma.

Igatahes minul tuli pisar silma, kui ma kuulsin, et mõned noored inimesed on otsustanud tähistada Eesti Vabariigi saja aasta juubelit kolm aastat järjest. Issand, kui ilus plaan – aga sugugi mitte lihtne! Tean omast käest, et pikk pidu mõjub tervisele ja sageli tuleb ohverdada perekond, rääkimata töökohast. Kui me omal ajal Jaan Tõnissoni sünnipäevi tähistasime, venisid needki kuude pikkuseks ja pärast tuli viibida mitu nädalat Maarjamõisa kliinikus, kus doktor Ludvig Puusepp meile uued, otse Tartu turult hangitud värsked maksad siirdas.

Kiirustasin sündmuspaigale. „Eesti Vabariik – 100!” kuulutas silt uksel võidukalt. Toast kostis vaikselt veesolinat. Margus Kasterpalu pesi nõusid, Toomas Kiho hakkis kartulisalatit, Jaanus Rohumaa aga magas diivanil, lõõtspill padjaks.

„Jõudu, mehed!” tervitasin ma. „Kuidas läheb?”

„Kenasti!” kinnitas Kiho. „Ühe nädala oleme ära pidutsenud, veidi alla kolme aasta on veel ees.”

Ta osutas seinale, kuhu kellegi ebakindel käsi oli vedanud seitse kriipsukest, mis pidid tähistama läbitud teekonna pikkust.

„Praegu on meil selline puhkehetk,” seletas Kasterpalu. „Öösel kella nelja ajal tõmbasime otsad kokku, siis magasime pisut, nüüd valmistume õhtuks. Hea sõber Tiit Pruuli peab välisilmaga sidet, tema on vana rännumees ega suuda kaua toas istuda. Praegu läks ta tühja taarat viima ja uut padajanni hankima. Lubas tuua ämbritäie seljankat ja kolmkümmend kilo hapukurki. See on uskumatu, kui näljaseks pidutsemine teeb! Ja vastupidi ka: mida rohkem sa sööd, seda enam janutama ajab. Me enda meelest varusime külmkappi provianti pooleks aastaks, aga juba ühe nädalaga sai kõik otsa.”

„Poisid, te peate hoogu maha võtma,” manitsesin mina. „Sellise tempoga te kolm aastat vastu ei pea. Kuulake mind, vana meest! Kes tahab kaua pummeldada, see peab kaval olema! Näete, mis mina teile tõin – kanistritäie sprotiõli. Seda jooge alati kõigepealt, see tõmbab sisikonnale õlise kile peale, siis viin ei hakka nii kiiresti pähe.”

„See on väga hea,” kiitis Kasterpalu. „Sest meil on pidutsemisega samal ajal kavas ka ulatuslik kultuuriprogramm. Tänane öö oli näiteks pühendatud arhitektuurile: me ehitasime toolidest torni. Homme on fookus kujutaval kunstil: me ronime torni otsa ja joonistame lakke pääsukesi.”

„Aga laul ja tants on kavas igal ööl!” lisas Toomas Kiho. „Ning vabaduse lõke põleb ka pidevalt.” Ta osutas gaasipliidile, kus sinaka gaasileegi kohal keesid kausis munad.

Siis hakkas diivanil põõnav Rohumaa liigutama, ajas end istuli, sügas, tegi paar pitsi – ja tõmbas lõõtspilli käima. Kui ma lahkusin, täitis tuba mitmehäälne laul:

„Ja ema nutma jäi! Sel ööl, kui ringi surm Chicagos käis!”

Uhke tunne oli. Ega Eesti Vabariik pole ju mingi väike valge puudel, kelle sünnipäeva vanaeided kringli ja kohviga pühitsevad. Eesti Vabariigi juubelit tulebki tähistada maruliselt – mitu aastat jutti, täie tõsidusega!
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5219
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Lisaks lihakonservidele leidub poes muudki suupärast, mida riiulil ehk tähelegi ei pane. Oad tomatikastmes on üks selline päris mõnus suutäis. Sünnib süüa otse purgist, soojendama ei pea. Kes tahab, see muidugi võib seda teha. Eriti hea koos munapudru ja praetud peekoniga - klassikaline English breakfast. Inglismaal müüakse ka oakonserve, mille sees on viinerid või lihapallid. Vot see on juba päris asine eine (ja maksis Aldis ainult 39 penni). Ma ei saa aru, miks selliseid meie poodides pole.
Pilt
Pilt
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
mart2
Liige
Postitusi: 5198
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas mart2 »

Manurhin kirjutas:Lisaks lihakonservidele leidub poes muudki suupärast, mida riiulil ehk tähelegi ei pane. Oad tomatikastmes on üks selline päris mõnus suutäis. Sünnib süüa otse purgist, soojendama ei pea. Kes tahab, see muidugi võib seda teha. Eriti hea koos munapudru ja praetud peekoniga - klassikaline English breakfast. ...
Ja nüüd Manurhin läheb kohe kiirelt Prismasse! Ole neid Heinzi ube sealt ostnud juba aastaid (just peekoni kõrvale!)! :!:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2935
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Sho »

Heh, just pistsin viimase purgi külmikust pintslisse.
Hetkel on Konsumis-Maksimarketis neile sooduskampaania..
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kulibin
Liige
Postitusi: 2192
Liitunud: 04 Veebr, 2012 13:49
Asukoht: Harjumaa

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kulibin »

Need oad lähvad pohmas peaga sisse edukalt. :wink: Eriti koos praemunaga... Tihke kõhutäis.
Vot ma kah ei saa aru miks meil ei ole neid saksa lihapallide ja vorstikestega oakonserve... :evil:
Ilmselt kohalik kapitalist kooleks maha nende hinnataset uurides...
-------------------------------------------------------------------------
Kohalikes oludes ja viimsel päeval on ilmselt parim lahendus jätta eelviimane padrun kohaliku kopra küttimiseks, neid närilisi on meil jalaga segada ja õigel shmoorimisel maitseb hea...
Suitsukobras ja pool liitrit näkku koos sibula ja koduleivaga... 8) Koduloomale jagub samuti meelehead ja vallalised vanamoorid saavad omajao, sest suitsukobras on afrodisiakum... :wink:
* Panic is called on unresolvable fatal errors.
* It syncs, prints "panic: mesg" and then loops.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 83 külalist