Sakslased vedanud Ukraina mulda välja?

Eestlased ning eestlastest koosnevad üksused, relvad, lahingud, varustus, autasud jne jne...
Vasta
Tarmo Männard
Liige
Postitusi: 1231
Liitunud: 08 Sept, 2005 0:35
Asukoht: Tallinn, Õismäe
Kontakt:

Sakslased vedanud Ukraina mulda välja?

Postitus Postitas Tarmo Männard »

Nüüd vaja kontrollida ühte fakti, mis võib-olla läheb ühte teatritükki:

Kas keegi oskab kinnitada-ümber lükata väidet, et sakslased olla teise ilmasõja ajal Ukrainast vedanud rongidega välja.........sealset mustmulda?
Olen seda isegi kunagi lugenud, aga pole õrna aimugi, kust otsida. ja kuna see oli ka sügaval nõuka-ajal, võisin vabalt langeda propaganda lõksu!
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas herman30 »

Mina olen ka lugenud et neil oli sellised plaanid aga kas see tõeksi sai seda mina ei tea.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tarmo Männardi lollid küsimused.

Postitus Postitas Kriku »

Väidetavalt Norman Davies on niisugust asja väitnud oma raamatus "No Simple Victory":
"Millions of slave labourers were imported from theEast. So too were trainloads of black earth from Ukraine and oil from Romania." p. 32

"And it [Nazi Policy in the East] exploited the land, not simply by seizing vast quantities of grain, livestock and timber, but also by attempting to transport to Germany the fertile "black earth" itself." p. 165-166.
Raamat polevat suurem asi. Vähegi arvestatavate koguste jaoks poleks neil logistikat jätkunud.

Wikipedia andmetel müüakse Ukraina mustmulda mustal turul praegu ka:
The sale of agricultural land has been illegal in Ukraine since 1992, but there is a black market for chernozem soil, transported by the truckload, with approximately US$900 million in annual sales.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist