Baskerville'ide koer (ja muud agressiivsed lojused)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
vend
Liige
Postitusi: 98
Liitunud: 17 Mai, 2008 11:58
Asukoht: tartu
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas vend »

Sellel ajal meile ei õpetatud , kuidas pääseda looma eest ,kes ründab . Käsk oli , kui liigub sinu poole ja ei allu , siis muuta liikumisvõimetuks olemasolevate vahenditega.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

See koerte keiss tundub(ki) lihtsalt n-ö üldise tsiviliseerituse (elik arengutaseme) küsimus.

Et isegi oma maakolkas ei olda nii isane, et murdjaomadustega koerad vabalt ringi hulguvad - inimesi(-sh piirivalvureid) ja/või naabertalu veisekarja kimbutavad.. ja kui kimbutavad // ründavad, siis lastaksegi lihtsalt maha - case closed :|

Kuidas sellel kuulsal kirjanikul de Saint-Exupery´l oligi: "igaüks vastutab selle eest, kelle ta on taltsutanud" - noh ja nii lihtne ioo ongi.. Et mõnedel eriti isastel maakatest põrgupõhjajürkadel pole too vastutuse küse veel pärale jõudnud - no lihtsalt arengutase ei ole veel niikaugel :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas nimetu »

Mulle meenub ka mingi juhtum, kus üks lahtine koer tahtis rünnata rolleril sõitvat meest, kellel oli juhuslikult püstol kaasas.Tegi hoiatuslasu ja koer sinna jäigi. Pärast meedias oli jälle pisike skandaal, kuigi mees jäi seaduse silmis õigeks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Kriku »

Jah, osa reaktsioone olid päris hüsteerilised: https://tallinn.postimees.ee/1031070/ig ... ile-pustol

OT küll juba.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Fucs »

Mul (meil) on nende koerte jms sulelistega pidevalt n.ö. lähikontakte.
Küll ronime (peame ronima) koerte privaattsooni ja territooriumile, küll satuvad koerad ise meie privaattsooni ja väljapoole oma territooriumi.
Eriti hull on lugu igasugustes karumustikakülades. Tihti on mõnes sellises ainult üks-kaks maja kus elutsetakse ja siis on need koerad seal n.ö. vabapidamises, sest no "kes see sinna ikka läheb eksole" ja "siin ei käi mittekeegi kunagi nagunii" mõeldakse neis paigus. Ja tihti on sellistes taludes rohkem kui üks koer niiviisi lahti.

On lahtiseid volaskeid, kes väljaspool oma territooriumi ei ole agressiivsed, kuid oma territooriumil on.
On volaskeid kes on agressiivsed igas maastikupunktis ja kaugusel oma kodust.
On ka "mul absoluutselt savi" koeri, kes heal juhul tõstavad korraks pead ja magavad edasi, aga neid on vähe ja need on tavaliselt hästi vanad koerad juba.
On koeri, kes on ketis, kuid ennast lahti tõmmanud pärast vihast üritust koos kuudiga meie poole söösta.

On lahtiselt ringi liikuvaid üübertõulisi ja on krantse. On hobusesuuruseid ja on kirbusuuruseid. Kõike on.
Üks sõbralik doberman (lahtine) haakis ennast külavahel sappa ja kulges meiega koos terve päeva mööda maastikku.
Ühte eitea kust keset metsheinamaad kohale jooksnud hirmvihast ja rünnata üritavat buldogi hoidsime endast eemale ainult tänu 2,5m pikkusele metallist terava otsaga prismasauale. Sellesse ta lõi paar korda hambad sisse ja rohkem ei tahtnud. Ca pool tundi action käis. Siis tüdines (meie vaikselt liikusime kogu aeg kaugemale metsa) ja jooksis minema.

Eriti palju on neid näha siis, kui on jälle pulmitamise ajad. Siis kui on karjas ei tohi neid "tülitada ja segada" :D

Minul on puretud paremat käsivart ja hammustatud praktiliselt otsast vasaku käe väikese sõrme esimene lüli (jäi naha ja liharibade otsa tolknema ja tänu pädevatele meditsiinitöötajatele sai otsa tagasi :D )

Naisel on puremise käigus läbi hammustatud vasaku jala põlvekeder. Korralikult. Tüsistused elu lõpuni. Maksti ka "valuraha" ja kinni taoti koeraomaniku poolt kõik ravikulud (mitte väiksed).
Pärast seda naine kardab paaniliselt lahtiseid ja ilma suukorvita kinniseid suuri koeri. Enne seda oli "oi kutsu, mis sa haugud, tule ma silitan" suhtumine.

Lehm on kaks korda rünnanud ja üks suurem pullvasikas ühe korra.
Saime õigel ajal eest ära ja eemale. Ma räägin siin nendest juhtumistest siis 22 aasta pikkusel perioodil.

Metsloomadest on ainukesena peale tulnud (rünnanud) suur põdrapull. Kohtumine oli mõlemale ootamatu ja märkasime teineteist ca 5 meetrilt.
Oli metsas üks pädevalt megasuur rändrahn mille taga ta hängis või tukkus ja mina tulin teiselt poolt seda rahnu kuniks kohtusime. Seesama rändrahn sellel kriitilisel hetkel päästis ja põder jooksis, pärast minu kadumist selle rahnu taha, kohe metsa minema.

Pisikestele triibulistele metsseapõrsastele pidime peale astuma. Peitsid ennast võsaräga lehtede ja pika rohu sees maadligi kuniks astusime nende kekele. Siis hüppasid kisaga laiali ja meie kiirelt teises suunas, sest emis oli ilmselgelt kusagil läheduses ja me ei soovinud mitte temaga kohtuda.

Naine astus korra peale rästikute... eee... ma ei tea kuidas seda nimetatakse "ussikangur"?... rästikud olid puntras sõlmes koos heinamaal. Õnneks olid kummikud jalas.
Mul on kusagil ka pilt sellest puntrast.

Karu on tiirelnud meie ümber n.ö. "ohutus kauguses".

Aga ainsana tõsist ohtu (kus ise tunned, et asi on enam kui jama) on kujutanud ikkagi ainult koerad.
Metsloomad (ka poegadega) on alati valdavalt pagenud ilma meie poole sammugi tegemata. Ja neid on aastakümnete jooksul kohatud küll ja veel.

Püstolit/revolvrit ega schmeisserit pole (nuga on), aga iga kord kui on jälle järjekordne "keiss" koertega, siis tõotan endale, et hangin selle ultraheli-koertepeletaja julkara tasku omale ja teise naisele (me nimelt töötame naisega koos). Siiani aga pole hankinud. Sest ega nüüd iga päev ja nädal või kuu kah olukordi ei teki ja siis jälle jääb see asi....

Mida ma kokkuvõtteks ütelda tahan on see, et koerad on kõrgendatud ohuallikas ja palju ohtlikumad, kui metsloomad.
Kui ründab/ründavad väljaspool oma territooriumi ilma põhjuse ja sihiliku provotseerimiseta inimest, siis tuleb kasutada peatamiseks relva. Milles siin üldse küsimus saab olla.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas herman30 »

Siin Soomes on müügil selline menthol põhine koira turvasprei. Mul endal pole kogemust sellest.

http://www.turvakerroin.com/tuote/turva ... rasumutin/
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Walter2 »

Kas tavaline pipragaas ei aita koerte vastu?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas herman30 »

Soomes pipragaasi saamiseks peab olema politsei luba.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas nimetu »

Kas tavaline pipragaas ei aita koerte vastu?
Tihti ei aita inimese vastugi. Vt netist "Eesti kalevipoeg soome sortse sugemas". :)
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas Walter2 »

nimetu kirjutas:
Kas tavaline pipragaas ei aita koerte vastu?
Tihti ei aita inimese vastugi. Vt netist "Eesti kalevipoeg soome sortse sugemas". :)
Kuna koertel on võrreldes inimestega väga tundlik haistmismeel siis peaks mõju olema samamoodi vägevam? Saan aru et valneristid on selle jutu peale tahajalgadel aga kui su elu kallale kiputakse siis üks variant seegi.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
HotelVictor
Liige
Postitusi: 208
Liitunud: 23 Nov, 2013 14:06
Kontakt:

Relva kasutamine politsei poolt

Postitus Postitas HotelVictor »

Osadel koertel on pipragaasi vastu teatav anatoomiline kaitsefunktsioon, parema sõna puudumisel immuunsus - nina "läheb lukku" ja suurt mõju ei oma. Eriti ilmne ründava/agressiivse koera puhul.

Seda on proovitud nö jäljekoerte segamiseks, gaas mõjus pigem koerajuhile.. Jah, tegemist oli töökoeraga, kuid minuteada sellekohast spetsiaalset treeingut läbinud ei ole.

Siinkohal on kindlasti suur vahe ka kasutatavas gaasis, kas tegemist on CS, CN või OC gaasiga. Samuti nende kontsentratsioonis, tsiviilkäibes kõvemad OC gaasid on ca kuni 1,5% lahused (SaberRed), jõustruktuurid kasutavad 5-10% lahuseid, tugevamad karuspreyd on kuni 30% lahused.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer

Postitus Postitas Kriku »

Taastasin paar aastat vana teema prügikastist ning eemaldasin mõned postitused, kus keegi koeraomanik oma naabrite üle kurtis.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Baskerville'ide koer

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1475
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Enesekaitserelva valik

Postitus Postitas Madis22 »

Sattusin ühe arutluse otsa, kus mees käib välja mõtte, et ehk ei peaks enesekaitse relva valikul lähtuma eeldusest, et on vaja end kaitsta inimese eest. Et valmistudes tõrjuma inimese rünnakut valid sa vahendi, mis ei ole päriselt sobilik nendeks märksa sagedamini esinevateks olukordadeks, kui sul tegelikult oleks vaja relvast lasta ja ka pihta saada ilma kõrvalseisjaid ohustamata. Jutt siis looma rünnaku tõrjumisest. Et vahend looma rünnaku lõpetamiseks on samas ka piisav inimese märksa väiksema tõenäosusega aset leidva rünnaku tõrjumiseks, kui sa sellega muidugi harjutanud oled.

https://www.youtube.com/watch?v=mDNyOyZMUXQ
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Kas hädakaitse ?

Postitus Postitas Kriku »

Vaat' mul oli praegu olukord, pool tundi tagasi umbes.

Teen mina oma õhtust veidi hiljaks jäänud jalutuskäiku tavapärasel marsruudil, kaks km kruusateed mööda ühe mahajäetud talukohani, sama palju tagasi. Enne talukohta on mets umbes 500 m. Hakkan teisele poole välja jõudma, kui korraga näen eespool tumedat kogu tee peal, sellist umbes vöö kõrgust. Vahemaa 100-150 m. Mõtlen, et sead, jään seisma, teen häält. Ma korra olen verandalt üle õue sauna minnes sead rohke sõimuga teelt peletanud, nii et olukord polnud iseenesest uus. Ainult et sigu on väheks jäänud...

Kogu ei mõtlegi tee pealt kuhugi minna.

Ja uriseb. Aga ega ma kindel ei ole ka, mis häält häiritud, aga enesekindel siga teeb.

Tõmban padruni padrunipessa, et kui hakkab lähemale tulema, teen hoiatuslasu, ja lülitan selg ees tagasikäigu sisse. Ei tulnud lähemale, jäi minust sinna tee peale kohmerdama. Natuke kaugemal tee kõrval võsas ka ragistati; ei jäänud uurima, et kes või mis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist