Kaitseliidu hammasrattad

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Kriku »

Lapse olemasolu on rahvastikuregistris kirjas, selleks ei ole mitte mingit meditsiinilist läbivaatust ega digilugu vaja. Rasedusega jah keerulisem.

Mina arvan, et SA ametikohale ei tohiks määrata ühtki naist, kellel on alla 14-aastane laps ja kelle lapse isal on SA ametikoht. Kogu lugu ja automaagiliselt lahenduv. Peale selle jääb väike hulk naisi, kellel on laps, aga kes elavad koos SA ametikohal oleva mehega, kes ei ole lapse isa vms. Neid siis võib igaüht eraldi menetleda.
aj1972
Liige
Postitusi: 917
Liitunud: 23 Mär, 2014 21:53
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas aj1972 »

Lugedes seda kutsejanti on mul tekkinud kahtlused kas on ikka tulevikus mõistlik tütreid SBK-le vedada mida seni olen pidanud neile väga vajalikuks oskuseks , vist piirdun ainult poistega, sest nemad peavad riiki kaitsma.
PS! Sain Siili kutse kätte aga mulle absoluutselt ei meeldi,et pean selleks kuskil kutsel järel käima KL meestele võiks kutsed õppuste ajal pihku anda mitte jooksutada mööda linna. Nüüd veel vaja kuidagi kodus selgeks teha miks mina pean jooksva aasta jooksul riikliku sunniga 2 korda kindlasti õppustel käima, tavapärased vabatahtlikud õppused kus riikliku sundi pole tekitavad kodus millegi pärast vähem probleeme :D
Kjen1
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 28 Dets, 2005 14:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Kjen1 »

Kriku, Sa ajad ju selle avaldusega kõik feministid närvi. :D
Mina näiteks elan situatsioonis, et pole aega teeninud ja KL ei kuulu ning olen resevis ilma igasuguse sõjaväelise erialata.
Aga olen abielus sõjalist hairdust omava kaitseliitlasega, kellel on sõjaaja ametikoht. Lapsed ka jätkuvalt alla 14.
Kui ma nüüd KL astuksin ja omandaks seal sõduri baasteadmised, siis mu naine kaotab võimaluse seal edasist karjääri teha kui sõjaliselt perspektiivitu?
Aga selle eest on neil nüüd üks täiendav lühinägelik kergelt ülekaaluline 40+ vanusega kahuriliha element kasutada!
Viimati muutis Kjen1, 16 Nov, 2017 11:46, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Kriku »

Lepi siis oma teisepoolega kokku, et SA on tema see, kes rindele läheb, ja sina hoiad last. Ongi feministid rahul. Üldiselt feministidel pole seni midagi öelda, kuni nad lepivad tõsiasjaga, et kohustuslik ajateenistus on ainult meestel.

Süsteem peab olema niimoodi üles ehitatud, et selle eelduslik toimimine on mõistlik ja eesmärgipärane. Üksikjuhtumeid võib avalduste alusel teisiti otsustada - tingimusel, et selliste erandite menetlemise kulu ei kujune suuremaks kui võimalik kasu.

EKV olemasolu eesmärk ei ole üksiksikutele rahulduse pakkumine.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Chupacabra »

Kjen1 kirjutas:Selline jant saab alguse näiteks sellepärast, et digilugu.ee saab oma terviseandmete vaatamise linnukese tegemise vaevaga ära keelata. Ka KRA ei näe siis.
See kõlas praegu sama lollilt nagu rootslane küsis miks te politseid ei kutsunud kui teid küüditati?

Riigikaitse on nii oluline asi, et digiloo linnukesest võiks ikka jagu saada.
Kjen1
Liige
Postitusi: 77
Liitunud: 28 Dets, 2005 14:06
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Kjen1 »

Mina ei õigusta siin riigi süsteeme. Lihtsalt hetkel on võimalik rasedust pidada delikaatseks situatsiooniks ja seda ametnikearmee eest salajas hoida.
Vist eeldatakse, et sõjalise organisatsiooni liige, sattudes situatsiooni "rase", annab ise oma õnnisitet olukorrast teada ja siirdub organisatsioonist puhkusele.
Rasedust ei pidavat registreeritama ühtesse riiklikku andmebaasi. See info võib olla ka ainult perearsti arvutis.
Ja laps tekib ka alles siis riiklikku andmebaasi, kui talle nime minnakse panema. Selleks on aega 1 kuu. Et siis lolli juhuse korral võib delikaatselt varjatud raseduse ja õnnestunud sünnituse vahelisse aega sattuda kutse välja kirjutamise moment ja "digitaalselt on kõik Ok".
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Chupacabra »

Ainult väga rumal inimene registreerib lapse 1 kuu peale sündi. Ma kahtlustan et selliseid juthumeid praktiliselt pole. Tead miks? Sest raha saab riigilt ja seda juba kuni 1,5 kuud enne lapse sündi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Kriku »

Kjen1 kirjutas:Ja laps tekib ka alles siis riiklikku andmebaasi
Ei vasta tõele, isikukoodi saab kohe. Minu oma vähemalt sai eelmisel suvel.
2korda2
Liige
Postitusi: 1595
Liitunud: 01 Juul, 2014 11:56
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas 2korda2 »

Kriku kirjutas:
Kjen1 kirjutas:Ja laps tekib ka alles siis riiklikku andmebaasi
Ei vasta tõele, isikukoodi saab kohe. Minu oma vähemalt sai eelmisel suvel.
Sind ei koheldud eriliste teenete eest kuidagi eriliselt. Reaalsus ongi see, et isikukood küsitakse Rahvastikuregistrist üle liidese koos esimeste uue kodaniku parameetrite fikseerimisega haigla IS-s. Tüüpiliselt loetud minutid pärast sündi on juba isikukood olemas. Iseküsimus, kas RR seda värsket nimetut kodanikku teistele registritele kuidagi välja näitab.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas aht0 »

Kriku kirjutas:
Kjen1 kirjutas:Ja laps tekib ka alles siis riiklikku andmebaasi
Ei vasta tõele, isikukoodi saab kohe. Minu oma vähemalt sai eelmisel suvel.
Isikukood väljastati minu omale sisuliselt sündimise päeval.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas mäger »

KOHE, (st. poole tunni jooksul) kui laps on sündinud, kantakse andmed riiklikku andmebaasi, mis annab isikukoodid. Ei oska kinnitada, mis saab siis, kui laps sünnib surnult, ilmselt antakse isikukood ikkagi. Kui andmebaas ei tööta, on tagavaraks raamatuke, kust siis isikukood võetakse ning sellisel juhul on isikukoodil ka nö piirkonnamärge (3. ja 4. number tagantpoolt lugedes). E-teenuse kasutamisel läheb järjest ja asukohakoodi ei arvestata enam.
otsin puude taga metsa
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliidu hammasrattad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

aj1972 kirjutas:Lugedes seda kutsejanti on mul tekkinud kahtlused kas on ikka tulevikus mõistlik tütreid SBK-le vedada mida seni olen pidanud neile väga vajalikuks oskuseks , vist piirdun ainult poistega, sest nemad peavad riiki kaitsma.
PS! Sain Siili kutse kätte aga mulle absoluutselt ei meeldi,et pean selleks kuskil kutsel järel käima KL meestele võiks kutsed õppuste ajal pihku anda mitte jooksutada mööda linna. Nüüd veel vaja kuidagi kodus selgeks teha miks mina pean jooksva aasta jooksul riikliku sunniga 2 korda kindlasti õppustel käima, tavapärased vabatahtlikud õppused kus riikliku sundi pole tekitavad kodus millegi pärast vähem probleeme :D
Sellega on jah selline konks, et kui su tütred on reservini jõudnud, siis sealt vabastab neid ainult surm või kõlbmatuks tunnistamine.
Reserviteenistus pole siiski päris safari, kus osalemine on siis kui soovid. Said väljaõppe ja võtsid kohustuse - siis ka täida.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 1 külaline