Reservõppused ja lisaõppekogunemised

Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40195
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

RusDelfi trollidel on praegu vist "tri troiki" ehk õppehäire. :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40195
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

http://tv.delfi.ee/uudised/paevauudised ... d=80403102

Veiko Palmi pressikas Delfis.
Märkasin, et sujuvalt mindi üle küsimusest, palju kutseid saadeti.
Kuigi ma küsimusele vastust üldiselt tean, siis KV võiks maha öelda ka selle arvu, palju kutseid saadeti. Ei maksa häbeneda.

Üks kasulik märkus ka Sõdurilehe Facebookist:
kes suudab selle lisainfo e-posti meelde jätta kv.s.1jvbr.reserv@mil.ee , see saab kogunemisele
:)

Aga jõudu tegijatele 8)
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Madis22
Liige
Postitusi: 1476
Liitunud: 09 Mär, 2005 14:11
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Madis22 »

Täna hommikul on mitmed küsinud, et ma polegi ära LÕK-i läinud. Aktiivse kaitseliitlasena saab ju sageli õppustel käidud. Seletad siis, et pole ju minu üksus seekord ning küsid, et mis su enda üksuse number on või tead sa vähemalt, et millise numbri väljahõikamise peale koju sokke pakkima minna. Enamus ei tea ja eriti ei paista hoolivatki. "Ma olin ju ajateenistuses nii ammu, küllap olen reservist välja arvatud" "Arvati ilma ajateenistuses käimata reservi, ega mind ei kutsuta." Ehk oleks selles vallas vaja miskit avalikku selgitustööd teha.
The laws of physics is more what you'd call 'guidelines' than actual rules.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40195
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mind pani imestama eile õhtuses AK-s KVJ välja öeldud arv, mille järgi oli esimese ca 12 tunniga kogunenud 15 meest.
Ise ma oleks eeldanud, et mingi kompanii+ on juba koos ning maastikule ära viidud selle ajaga. AK teeb intervjuusid kaevikuid kaevavate meestega. Miks ma seda räägin? Sõjakraami jagamine pole meil just eriti seotud taoliste sooritustega, tänapäeva sõjas on aga kiirus kõik. Krimm vallutati rühmasuuruste üksuste aktsioonidega. Lihtsalt pole kuigi palju pointi jagada parim kraam üksusele, kelle linnakusse jõuab vastane enne.
Viimati muutis Kapten Trumm, 07 Dets, 2017 10:52, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
alban
Liige
Postitusi: 1208
Liitunud: 11 Veebr, 2005 17:01
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas alban »

Kapten Trumm kirjutas:Mind pani imestama eile õhtuses AK-s KVJ välja öeldud arv, mille järgi oli esimese ca 12 tunniga kogunenud 15 meest.
Seda selgitas samas ka KVJ, et mehed on kokku kutsutud neljapäeva hommikuks kella 0900ks.
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

Madis22 kirjutas:Täna hommikul on mitmed küsinud, et ma polegi ära LÕK-i läinud. Aktiivse kaitseliitlasena saab ju sageli õppustel käidud. Seletad siis, et pole ju minu üksus seekord ning küsid, et mis su enda üksuse number on või tead sa vähemalt, et millise numbri väljahõikamise peale koju sokke pakkima minna. Enamus ei tea ja eriti ei paista hoolivatki. "Ma olin ju ajateenistuses nii ammu, küllap olen reservist välja arvatud" "Arvati ilma ajateenistuses käimata reservi, ega mind ei kutsuta." Ehk oleks selles vallas vaja miskit avalikku selgitustööd teha.
Mulle näiteks kirjutasid eile mitmed tuttavad, et kas nad peavad minema. Siis ma rahulikult selgitasin, et kulla mehed otsige oma teatised välja vaadake mis teie üksus on või minge ja vaadake eesti.ee portaalist kuhu üksusesse te kuulute.Peale seda üks küsis, et tal xxx number, et huvitav mis üksusega tegu :D . Kurb kui reservväelane ei tea kuhu üksusesse ta kuulub .
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40195
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

09.00 on sellisel juhul tingimusega "MHK", mitte tähenduses, et kõik 700 meest võtavad siis pääslas järjekorda.
Selline tagasihoidlik tempo lihtsalt näitab kiiresti kokku saamise keerukust.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas HeiniR »

Trumm, sa ikka ei väsi.
MHK ongi see aeg, millal mina reservväelasena kohale läheksin. Seni on mul tavapärane elu. Kui mul kästakse õppusele tulla kella 09:00-ks täna, siis ma olengi väravas hiljemalt 09:00. Põhimõtteliselt võivad entusiastlikumad tegelased 24/7 seista valves pataljoni väravas, aga enamus ei tee seda. See, et eile õhtuks oli kohal 15 meest, näitab pigem seda, et mingitel meestel polnud muud võimalust hommikul tulekuks või lihtsalt olidki entusiastlikumad (võibolla leppisid omavahel kokku, kuna olid ühest jaost/rühmast).
Tähelepanelikumad tegelased vast märkasid eile ka seda, et Okas polnud ainuke aktsioon.
Selleks, et mõõta RA-l üksuse valmisolekut kiireks kokkutulekuks, võib onudelt ja tädidelt ka lihtsalt üle küsida, kui kaua üksuse võitljeatel reaalseks kohaletulekuks aega läheks. Vastus sõltub küll igaühe südametunnistusest, kuid tegelikus olukorras võib kohaletulek olla hoopis kiirem.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40195
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Loomulikult on asi keerukam ja keskmisel KV reservistil lihtsalt pole ka kaitseliitlikku mõtlemist.
Ise olen harjunud mõtlema nii, et võimalikult kähku kohale, asjad autole ja kiire minek, sihtmärgialalt meestega ohutusse kohta, sest mängus on ikkagi esmalt minu enda elu ja tervis. Aga tõsiselt, eduloo jaoks pidanuks õhtune statistika olema 150, mitte 15.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
HeiniR
Liige
Postitusi: 2023
Liitunud: 15 Juul, 2008 19:32
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas HeiniR »

Ei, edulugu on juba sündinud, sest üle 500 kutsutu jõudis õigeks ajaks kohale.
Ilmselt mingi osa jõuavad/ jõuaksid hiljem ning mingi osa on teada andnud põhjusest, miks ei saa osaleda.
Ühepäevase etteteatamise kohta on see hea tulemus.
Me siiski arvestame, et meil on ka mingi eelhoiatus. Kui seda pole, siis on nagunii "õnnelikuks lõpuks" eeldused puudu.
Reaalselt toimuks see 1-päevane etteteatamine siis kui ohutase on nii lähedal sellele, et tõesti võib toimuda Eesti Vabariigi vastu rünnak.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Chupacabra »

Üle 500 tuli kohale, 50 on teatanud hilinemisest: https://twitter.com/APulkki/status/938719552061526017
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas nimetu »

Jah, väidetavalt 669 oli kutsutud, mis tähendab, et osalus oleks kusagil 75% kanti. Välkõppuse kohta ei tundu kõige hullem.
Leino
Liige
Postitusi: 179
Liitunud: 18 Aug, 2008 17:59
Kontakt:

Re: Lisaõppekogunemised

Postitus Postitas Leino »

oscha kirjutas:
Madis22 kirjutas:Täna hommikul on mitmed küsinud, et ma polegi ära LÕK-i läinud. Aktiivse kaitseliitlasena saab ju sageli õppustel käidud. Seletad siis, et pole ju minu üksus seekord ning küsid, et mis su enda üksuse number on või tead sa vähemalt, et millise numbri väljahõikamise peale koju sokke pakkima minna. Enamus ei tea ja eriti ei paista hoolivatki. "Ma olin ju ajateenistuses nii ammu, küllap olen reservist välja arvatud" "Arvati ilma ajateenistuses käimata reservi, ega mind ei kutsuta." Ehk oleks selles vallas vaja miskit avalikku selgitustööd teha.
Mulle näiteks kirjutasid eile mitmed tuttavad, et kas nad peavad minema. Siis ma rahulikult selgitasin, et kulla mehed otsige oma teatised välja vaadake mis teie üksus on või minge ja vaadake eesti.ee portaalist kuhu üksusesse te kuulute.Peale seda üks küsis, et tal xxx number, et huvitav mis üksusega tegu :D . Kurb kui reservväelane ei tea kuhu üksusesse ta kuulub .


Oot, kuskohas see kood kirjas on? Ja kuhu üldse need kutsed tulevad portaalis? Öeldakse, et vaata eesti.ee-st, see on sama nagu, et vaata seal metsas puu taga :scratch:
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 29 külalist