ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistusest

Vasta
Kasutaja avatar
Eftychia
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 27 Aug, 2017 8:53
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Eftychia »

Veiko Palm kirjutas: Lühidalt öeldes kestab praegusest kuni lõpuni üksuse kursus. Algul harjutatakse ilma lahingumasinateta, siis koos nendega.
Siis põhimõtteliselt rakendatakse 8-kuulise ajateenistuse tsüklit (SBK + erialakursus), mis on jagatud 11 kuu peale?
rms Rebane
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Dets, 2017 16:52
Kontakt:

Kas ajateenistus Kupis või Tapal?

Postitus Postitas rms Rebane »

Tervist!

Olen gümnaasiumi lõpetav roheline ja plaan minna nüüd suvel 11 kuuks väkke. Praegu on sõelale jäänud Tapa ja Kuperjanov. Kuna olen Tallinnast oleks mul lihtsam vist käia Tapal, aga tahaksin ise pigem Kuperjanovisse kuna tundub pisut parem. Samas olen kuulnud, et Kuperjanovisse koguneb palju nö osse ja muid tohlakaid. Ma saan aru, et kui oleks sõda siis ei saaks valida oma kaaslasi, aga ma ei soovi sattuda mingisse maakatest tagujate rühma(vabandust, kui ma kedagi sellega solvan). Ühesõnaga, mida teie, kes te ühes või teises väeosas käinud olete, ühele noorele hakkajale riigikaitsejale soovitaksite?

Tänades
rms Rebane
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36435
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Kriku »

Osse ja tohlakaid on igal pool. Ajateenijad on läbilõige Eesti ühiskonnast ning pealinna eliitkooli kaheteistkümnendikul pole mõtet loota, et kuskil endasugustest väeosa leiab.

Teenistuskoha valik kui selline on muidu asjalik küsimus küll, seepärast vedasin siia.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas nimetu »

Tapal saad ehk veidi uuema varustuse selga ja olenevalt erialast ka võib-olla soomukitega möllata. Võimalik, et ka väljaõpe on hetkel veidi eksperimentaalsem teatud väeosades, kuid üldises plaanis peaks kõik sama olema. Kupis võib vabalt leida ka TÜ üliõpilasi, seega seltskonna osas küll mingit erilist vahet ei täheldaks.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kas ajateenistus Kupis või Tapal?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

rms Rebane kirjutas:Samas olen kuulnud, et Kuperjanovisse koguneb palju nö osse ja muid tohlakaid. Ma saan aru, et kui oleks sõda siis ei saaks valida oma kaaslasi, aga ma ei soovi sattuda mingisse maakatest tagujate rühma(vabandust, kui ma kedagi sellega solvan).
Ei - sa ei solva.
Lihtsalt kui sul oma pisukese vabariigi lihtsamate poegadega ühes kasarmutoas elada ei kõlba, pead endale ajateenistuse asemel ilmselt midagi muud otsima - no miski aadlipreilide instituudi näiteks (ehkki ma ei tea, kust sellist leida võiks :mrgreen: ).
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Trtmppa
Liige
Postitusi: 46
Liitunud: 27 Mär, 2016 18:01
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Trtmppa »

Kui sa arvad, et leiad Eestis mingi väeosa, kus ei ole "maakaid" või muidu umbkeelseid siis on mul sulle uudiseid ja need pole head...
Metsas võib see "maakas" vabalt kõigile teistele silmad ette teha.
rms Rebane
Uudistaja
Postitusi: 2
Liitunud: 19 Dets, 2017 16:52
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas rms Rebane »

Tänan vastuste eest. Aadlipreiliks ma end veel ei ristiks, aga selle maakate jutuga pean tõepoolest pisut tagasi tõmbama. Lihtsalt öeldes on mul maapiirkonnas elavate endavanustega olnud probleeme kordades rohkem, kui linnainimestega, aga see vaid minu kitsas silmaring. Eks kõik taha häid kogemusi ajateenistuses ja ei soovi, et nad tambitaks mutta ainult seepärast et nad on "maakad" või "linnavurled", kuigi need esimesed jäävad väes kergemini pinnale...
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Walter2 »

Kui teenistuse tulemusena tekivad sul relvavennad ja kamraadid (loodan et sa tead mida need sõnad tähendavad!) kes vajalikul hetkel võivad su elu päästa siis pole vahet kes nad on ja kust pärit - maakad, linnavurled, ossid või tohlakad my ass... :wall:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
Eftychia
Uudistaja
Postitusi: 15
Liitunud: 27 Aug, 2017 8:53
Kontakt:

Re: Kas ajateenistus Kupis või Tapal?

Postitus Postitas Eftychia »

rms Rebane kirjutas:Praegu on sõelale jäänud Tapa ja Kuperjanov. Kuna olen Tallinnast oleks mul lihtsam vist käia Tapal, aga tahaksin ise pigem Kuperjanovisse kuna tundub pisut parem.
Kas Tallinnas üldse saab Kuperjanovit valida? Mul läks poeg eelmisel suvel 11 kuuks ja omal algatusel. Komisjonis anti valida Jõhvi ja Tapa vahel. Ta valis Tapa. SBK ajaks aga saadeti üldse Paldiskisse ja sealt edasi siis Tapale.
Kasutaja avatar
Tundmatu Sõdur nr. 5
Liige
Postitusi: 281
Liitunud: 08 Jaan, 2006 15:56
Asukoht: Lääne-Virumaa

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Tundmatu Sõdur nr. 5 »

Aastaid tagasi sai küll valida teenistuskohta eeldusel, et vabasid kohtasid on. Kui ise 2012 arstlikus käisin siis oli vabu kohti KRA tädide sõnul Jõhvi ainult aga õnnega pooleks suutsin end Tapale pressida.
AKf Just plain mean: "Kui hinnata meie kaitsevõime kasvu kiiruse järgi, millega uusi embleeme suudetakse toota, siis on tulemus ilmselt fantastiline..."
McMace
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Sept, 2018 12:04
Kontakt:

Ajateenistus

Postitus Postitas McMace »

Tervist!

Kuna sain ajateenistuse kutse siis ja pean oma eelistused ütlema siis mõtlesin, et küsin ja uurin maad.

Uurisin väeosasi jne... kuna mulle on alati ESTSOF huvi pakkunud siis luurepataljon tundus olema kõige ligilähedasem sellele kui ma ei eksi.
Seoses sellega ma küsingi, et kas sinna pääseda on raske? mida see täpsemalt endast kujutab ja kas see on eraldi väeosa või kuulub ta kalevi jalaväepataljoni alla eraldi üksusena?

Teine mis huvi pakkus oli sõjaväepolitsei kuna see tundub ka rohkem langevat erioperatsoonide kanti kui teised kuigi rohkem langeb korrakaitse poolele. Kuidas sealne elu on ja kas seal on ka kohad täis?

Mis ise soovitate? Siuke passimine ja olemine mulle väga huvi ei paku.

Tänud!
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas nimetu »

Uurisin väeosasi jne... kuna mulle on alati ESTSOF huvi pakkunud siis luurepataljon tundus olema kõige ligilähedasem sellele kui ma ei eksi.
Seoses sellega ma küsingi, et kas sinna pääseda on raske? mida see täpsemalt endast kujutab ja kas see on eraldi väeosa või kuulub ta kalevi jalaväepataljoni alla eraldi üksusena?
Luurepataljoni ei eksisteeri enam sellisel kujul peale 2014. aasta reformi. Selle asemel on Luurekeskus, mis ei tegutse päris nii nagu sa ilmselt ette kujutad. Tõenäoliselt oled sa rohkem huvitatud luurekompaniisse saamisest, mis pakub veidi karmimat teenistust. Sellega saab minu teada liituda nii Tapal kui Võrus, vastavalt siis 1. jalaväebrigaadi koosseisus või 2. jalaväebrigaadi koosseisus.

Sõjaväepolitsei on sisult hoopis midagi muud. Tegu on pigem korravalvuriga.

ESTSOFi pääsemise puhul pole küsimus ainult füüsilises vormis - ka korralikku ja kainet pead on õlgade vahele vaja. On täitsa võimalik, et läbid Valiku testid, kuid hindajate poolt ikkagi rohelist tuld ei saa. Ja see ei ole selline lühiajaline lõbus seiklus, vaid pikk ja kurnav töö, mis mingis mõttes on pigem elustiil. Luurekompanii võib kohati sarnaneda teatud aspektide poolest, kuid eriüksuslase amet sisaldab palju enamat ja nõuab ka palju enamat. Soovitan läbi lugeda Riho Ühtegi kirjutatud artiklid Sõduris (võid neid leida ka Delfist).
McMace
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 11 Sept, 2018 12:04
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas McMace »

Tänud vastuse eest.

Üritan võimalikult ligilähedast kogemust saada ESTSOF-ile, et vaadata kas see sobib mulle või mitte. Luurekompanii esmapilgul väga huvitav ei tundunud aga see vist kõige ligilähedasem ESTSOF-ile võrreldes teistega.

Sõjaväepolitsei osa jäi silma sellepärast, et seal tundub olevat hea väljaõpe relvadest + läbiotsimisõppused tunduvad olevat põnevad.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Luurekeskus tegeleb analüütilise tööga.
Sõjaväepolitsei pole ka üldse see mida sa otsid.
Emma-kumma brigaadi luurekompanii on esimene trepiaste sinna, kuhu sa soovid.
Jõudu :twisted:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19219
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: ASJALIKUD küsimused med. komisjonist ning ajateenistuses

Postitus Postitas ruger »

Ehk küsimus on ajateenistusse astuval kutsealusel. Üldjuhul saab nendesse kõikidesse v.a. SP reakoosseis, alles peale suure sõela ja enda aastate pikkuse tööga KV heaks ning teadmiste-oskust hindamise järgi. Ka SP-sse otsitakse juriidilise või politseitöö kogemusega inimesi. Selleks, et kuskile mujale saada, peab olema eelnev taust või mingi tehniline eriala, mida vaja on. Kui soovid KV-s edasi minna siis pead ennast soovitavalt allohvitseriks vähemalt välja töötama, mis tähendab häid tulemusi ja aastatepikkust õpet. Allohvitseriks ei saa aga kui ei ole vähemalt keskharidust. Luurekeskus ja ESTSOF valivad alles sellest, kes on aastad(ca 5-10 aastat head tööd) ennast KV-s näidanud. LuKo on suhteliselt kinni ja valik sinna on keeruline, kuigi proovida võid. Aga arvesta, et konkurents on korralik ja tervis peab vastu pidama. Rohkem oled looduses, kui teised üksused. Aga igalpool otsitakse haritud ja kogemusega inimesi. Ehk õppida, õppida, õppida. Võimalik edasi saamine ongi seotud sellega, et suudad pakkuda midagi rohkemat, kui tavaline jalaväelane, kes on 9-11 kuud ja ihkab tagasi eraellu. Ajateenistuses sa SOF-i ei näe. Kõik see tuleb hiljem. Enamus spetsiifilisematest erialadest on sellised, et enne näita ennast, milleks sa sobiv oled ja millega sa üksuse arengusse panustada oskad ning võimalusel ning sobivusel sulle ka võimalus antakse. Keeleoskus on oluline, kuna järjest enam on liitlastega koostööd. Sõdida tahad, siis mine Scoutspataljoni ja sealt edasi missioonidele. Aga selleks, et edasi saada-pead olema haritud, õppima rohkem, kui tavaline SBK jne ning osutuma valituks. See ei tähenda, et suurtükiväelasena sul näiteks SOF-i ja mujale pääsemisvõimalust poleks. Tee korralikult ajateenistus läbi ja eks siis paistab.

Arvesta sellega, et kui tahad spetsiifilisemat väljaõpet ning eriala siis on KV sinu elu-kutse ja uus kodu järgmiseks 10-15 aastaks. Kui meeldib ja tervis vastu peab siis ka kauemaks. Kui põrkad looduses ringi siis pead arvestama, et koormus saab korralik olema ning luud ja liigesed peavad olema korras ja ka vastu pidama. Hoia tervist ja tee sporti.
Samuti peab olema taust korras. Vähegi olulisema koha peale kandideerides hakatakse uurima, millega tegeled ja mis on eelnev elu olnud. Alko, narko, laenud-võlad, hasartmängud ja väärteod ning muud karistused ei ole edasiviiv teema.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist