Relvaseadus

Kõik relvadest, nii Eestis kasutatavatest kui muidu...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Satakas kirjutas:
vtl kirjutas: Ma ei näe ühtegi mõistlikku põhjust, miks aus(ate kavatsustega) inimene peaks salvesid ja relvaraame auto bensiinipaaki peitma.
Seaduse silmis pole see kellegi asi, kuhu ma oma täiesti legaalset kama topin.
Ei ole. Aga kohus võib otsustada, et on eluliselt usutav, et antud juhul tehti seda salakubaveo eesmärgil. Mitte kütuse kokkuhoiuks bensiinipaagi mahu vähendamise teel näiteks. Kohus hindab tõendeid kogumis ning kui on:
a) kahe välismaa kodakondsusega isik, kellel pole Eestiga seost;
b) isiku ütlused, et ta Eestil läbisõidul;
c) bensiinipaaki peidetud kraam, mida ei või loata üle piiri vedada,
siis kõike seda kokku pannes ei ole IMHO niiväga oluline, kas kraam avastati õkva piiril või Pärnu kesklinnas kuuse all.
Satakas kirjutas:On üks teema, mida mendid väga varjata püüavad. Nimelt see, et kui süüdistavad/kahtlustatavad kasutaks oma õigust vait olla, uluks vanglates vaid tuul. Üle poolte juhtumitest lahendatakse "tänu" sellele, et kahtlustatav otsustab mentidega rääkida. Vahet pole, mida mõtleb - kas siis seda, et räägib asjad sirgeks või juhtaab valele teele vmt. Või petavad mendid ta rääkima vmt. See on lai ja täiesti eraldi foorumis, eraldi teemas lahkamist vääriv teema. Aga kokkuvõte on lihtne: Mitte kunagi ei tohi mitte ühegi mendiga mitte millestki rääkida! Eriti veel siis kui ta sind milleski kahtlustada võib.
Selle nõuande järgi talitades võiks endale iga pisirikkumise eest vähemalt mitmetunnise jama kaela saada... :roll:
Satakas kirjutas:See kodanik käitus juba enne vahelejäämist imelikult, mis viitab, et tegu oli mingi ullikesega
Ta oli lihtsalt narkojoobes, mulle jäi mulje. Totaalne idioot.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Teemaväline jutt suhtumisest politseisse liigutatud siia: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 68&t=40889
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Satakas »

Kriku kirjutas: b) isiku ütlused, et ta Eestil läbisõidul;
Kui sul miski arusaamatuks jäi, siis ma kordan veel üle: just seepärast tulebki oma suu kinni hoida, et "isiku ütlusi" tema kahjuks kasutada ei saaks, kuna tavaliselt on just "isiku ütlused" see, mis i-le täpi paneb.
Kriku kirjutas:Selle nõuande järgi talitades võiks endale iga pisirikkumise eest vähemalt mitmetunnise jama kaela saada... :roll:
Kummaline mure. Nüüd härra välismaalane peab "mitmetunnise jama" asemel aastasest jamast vähemalt kuuajase jama ära sitsima. Täpselt nagu oma pikemas kirjutises ütlesin: heauskne kodanik mõtleb, et kõik on ju korras ja ta lihstalt seletab mendile asjad kiirelt ära ja ongi kõik ja võib koju minna aga kodu asemel läheb betoonile. Aga isiklikult mina sulle käsi ette panema ei hakkaks kui sina taolise tee valiks...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Satakas kirjutas:Kui sul miski arusaamatuks jäi, siis ma kordan veel üle: just seepärast tulebki oma suu kinni hoida, et "isiku ütlusi" tema kahjuks kasutada ei saaks, kuna tavaliselt on just "isiku ütlused" see, mis i-le täpi paneb.
Aga mida sa siis soovitad teha isikul, kes ei ole Eesti elanik ja kellelt küsitakse, et mis ta siin teeb? Vaikida nagu partisan? Kas sa arvad, et siis ei peetaks teda kinni?

See, et tal mingit seost Eestiga ei ole ja et ta oma sõitu Belgiast alustas, tuleb ju välja ikka. Bensiinipaaki peidetud mant ka. Ma ei panustaks sellele, et kohus uskuma jääb, et ta need Pärnu-Jaagupis sisse pakkis, et Roosna-Allikule viia.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas vtl »

Satakas kirjutas:
Kriku kirjutas: b) isiku ütlused, et ta Eestil läbisõidul;
Kui sul miski arusaamatuks jäi, siis ma kordan veel üle: just seepärast tulebki oma suu kinni hoida, et "isiku ütlusi" tema kahjuks kasutada ei saaks, kuna tavaliselt on just "isiku ütlused" see, mis i-le täpi paneb.
Kriku kirjutas:Selle nõuande järgi talitades võiks endale iga pisirikkumise eest vähemalt mitmetunnise jama kaela saada... :roll:
Kummaline mure. Nüüd härra välismaalane peab "mitmetunnise jama" asemel aastasest jamast vähemalt kuuajase jama ära sitsima. Täpselt nagu oma pikemas kirjutises ütlesin: heauskne kodanik mõtleb, et kõik on ju korras ja ta lihstalt seletab mendile asjad kiirelt ära ja ongi kõik ja võib koju minna aga kodu asemel läheb betoonile. Aga isiklikult mina sulle käsi ette panema ei hakkaks kui sina taolise tee valiks...
Vaene "härra välismaalane"???
Kui asi puudutab illegaalset relvaäri, mis suure tõenäosusega oleks läinud kusagile idapoole, siis mul on siiralt hea meel, et üks tüüp rajalt maha võeti. Vahet pole, milliste meetoditega. Targutada või õpetada, kuidas oleks tulnud käituda või vaikida, võib siinkohal ainult inimene, kes (kasvõi mõttelaadilt) kriminaalidega mestis.

Jätkuvalt usun ma seda et inimene, kes a) ei ole midagi ebaseaduslikku teinud; b) annab konkreetseid, selgeid ja läbipaistvaid ütlusi, EI JÄÄ süsteemi hammasrataste vahele.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Satakas »

vtl kirjutas:Vaene "härra välismaalane"???
Kui asi puudutab illegaalset relvaäri, mis suure tõenäosusega oleks läinud kusagile idapoole, siis mul on siiralt hea meel, et üks tüüp rajalt maha võeti. Vahet pole, milliste meetoditega. Targutada või õpetada, kuidas oleks tulnud käituda või vaikida, võib siinkohal ainult inimene, kes (kasvõi mõttelaadilt) kriminaalidega mestis.
Olen üldjoontes nõus. Samas ei näe ma probleemi Venemaa varustamises illegaalsete relvadega seni kuni need sealt tagasi tulema ei hakka.

Minupoolne temapüstitus oli aga hoopis teist laadi ja kui sa sellest aru ei saanud, siis olgu nii.
vtl kirjutas:Jätkuvalt usun ma seda et inimene, kes a) ei ole midagi ebaseaduslikku teinud; b) annab konkreetseid, selgeid ja läbipaistvaid ütlusi, EI JÄÄ süsteemi hammasrataste vahele.
Jõudu! Loodan, et sa ei pea oma usus sama valusalt pettuma nagu mina omal ajal. Sellest hoolimata on su eeldus väga väär. Sa eeldad, et kui sa pole midagi valesti teinud, ei ole sul ka midagi karta. Vale! Sedasi arvata on pehmelt öeldes naiivne ja olgu su muinasjutumaailmas väljarebimise esimeseks samuks see video:
https://www.youtube.com/watch?v=d-7o9xYp7eE
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Satakal on õigus. Vanglas ainult sellised inimesed ongi, kes pole midagi halba teinud. Kui ei usu, küsige neilt.

Kui nüüd aga selle juurde tagasi tulla, et härra välismaalane oleks võinud kõigest vaikida, siis jah, ma olen nõus, et see oleks politsei elu raskemaks teinud. Rohkem tööd ja aega oleks kulunud igasugu päringutele ja õigusabipalvetele. Lõpptulemus aga oleks siiski sama olnud, st. vahe on vaid teepikkuses. See tolvan oli ennast juba nii sügavale auku kaevanud, et keeruta kuidas tahad, sinna jääd ikka.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Satakas »

Kriku kirjutas:Aga mida sa siis soovitad teha isikul, kes ei ole Eesti elanik ja kellelt küsitakse, et mis ta siin teeb? Vaikida nagu partisan? Kas sa arvad, et siis ei peetaks teda kinni?
Sa lähened kogu teemale valet otsa pidi. Meil siin EU's on liikumisvabadus ja mitte keegi ei pea mitte kuradi kellelegi isegi poole häälikuga selgitama, mida ta kuskil EU piires teeb. Arvamus, et ta seda peab, on esimene kirstunael.

Tore näide: sind peetakse kinni ja sa oled silmini pilves. No juhtus ja tõmbasid sõpradega kanepit. Kõik, kes selle koledust rõhutada soovivad, võivad juba enne sõnavõttu sinnasamusesse minna. See ei ole teema. Teema on see, et karistada saab vaid siis, kui oled küllalt loll ja tunnistad suitsetamist EV's. Oled vait ja sind ei saa ebaseadusliku tarbimise/omamise eest karistada sest eelnevalt peab ment tõestama, kus sa seda tirisid. edasine on debiilne juriidiline jalgpall, mida nad vältida püüavad.

Jäid püstolite legaalsete osadega vahele? Ok, tõenäoliselt oledki smugeldaja aga tõenäosusteooria põhjal vangi ei panda. Ei tohi!
Kriku kirjutas:See, et tal mingit seost Eestiga ei ole ja et ta oma sõitu Belgiast alustas, tuleb ju välja ikka. Bensiinipaaki peidetud mant ka. Ma ei panustaks sellele, et kohus uskuma jääb, et ta need Pärnu-Jaagupis sisse pakkis, et Roosna-Allikule viia.
Sa saad valesti aru. Kaitset ei huvita mitte see, mida kohus uskuda võiks, vaid see, mida süüdistus tõestada saab. Kõnealuse tondi kaitse oli sama vildakas kui sinu arusaam juriidilisest protsessist.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Satakas »

Kriku kirjutas:Satakal on õigus. Vanglas ainult sellised inimesed ongi, kes pole midagi halba teinud. Kui ei usu, küsige neilt.
OK, tahad proovi teha? Kihla vedada? Mina igatahes olen nõus sinuga su väite vastu kihla vedama. Mida sa panuseks pakud? Et kui eksid, lased siit foorumist igaveseks jalga nii selle kui mistahes muu kasutajanimega? Kui mina eksin, lasen mina siit jaga. Sobib?
Kriku kirjutas:Kui nüüd aga selle juurde tagasi tulla, et härra välismaalane oleks võinud kõigest vaikida, siis jah, ma olen nõus, et see oleks politsei elu raskemaks teinud. Rohkem tööd ja aega oleks kulunud igasugu päringutele ja õigusabipalvetele. Lõpptulemus aga oleks siiski sama olnud, st. vahe on vaid teepikkuses. See tolvan oli ennast juba nii sügavale auku kaevanud, et keeruta kuidas tahad, sinna jääd ikka.
Võibolla jah, sest see tolvan oli, nagu ma olen kogu aeg rõhutanud, juba algusest peale üks kuradi tolvan. Ilmselgelt oli ta käpiknuku käpiknukk. Peen kriminaaltalitlus oled ta pigem isegi lahti lasknud ja ta edasisi samme jälginud. Meie naivistidel oli vaja linnukese saamiseks töövõitu. Jõudu!
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Foorumlane, kelle avataripildil on tšegevaarabaretiga aff, lihtsalt peksab segast siin..
Sarnast jama ajab ta praegu ka ühes teises foorumiteemas - mis on "mentide vaenamine blablablaa"..
Ja varem esines ta teemas nimega "politseile nüpli andmine blablablaa"..

Et seltsimehe sügavad sisemised kompleksid // üldine suundumus on ju täiesti klaar :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36564
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Kriku »

Satakas kirjutas:OK, tahad proovi teha? Kihla vedada? Mina igatahes olen nõus sinuga su väite vastu kihla vedama. Mida sa panuseks pakud? Et kui eksid, lased siit foorumist igaveseks jalga nii selle kui mistahes muu kasutajanimega? Kui mina eksin, lasen mina siit jaga. Sobib?
Ära muutu melodramaatiliseks. Ma ei näe ühtegi põhjust, miks emb-kumb jalgalask millekski hea olla võiks.

Palun nüüd lahkesti teema juurde tagasi.
taara
Liige
Postitusi: 837
Liitunud: 12 Jaan, 2011 21:13
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas taara »

Kusjuures sataks eksib selle liikumisvabaduse juures. Ka EL kodanikule/elanikule saab kohtu poolt riiki sisenemise keeldu määrata. Lisaks ei või sa välisriigis (EL liikmesriigis) üle 180 päeva aastas viibida niisama. Selleks peab elamisluba olema. See asi päris nii ikkagi ei ole, et liikmisvabadus ja teed mis tahad ja kus tahad.
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Satakas »

Borja kirjutas:Foorumlane, kelle avataripildil on tšegevaarabaretiga aff, lihtsalt peksab segast siin..
Sarnast jama ajab ta praegu ka ühes teises foorumiteemas - mis on "mentide vaenamine blablablaa"..
Ja varem esines ta teemas nimega "politseile nüpli andmine blablablaa"..

Et seltsimehe sügavad sisemised kompleksid // üldine suundumus on ju täiesti klaar :mrgreen:
Nojah, võibolla tõesti. Aga minu ja sinu fundamentaalne erinevus seisneb selles, et erinevalt sinust mina põhjendan oma mõtteid ükskõik kui vildakate ideedega. Sina aga lihtsalt heidad oma mõtte siia õhku ja.... :wall:

Teeks parem nii, et argumenteeriks tsipake?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Satakas »

Kriku kirjutas:
Satakas kirjutas:OK, tahad proovi teha? Kihla vedada? Mina igatahes olen nõus sinuga su väite vastu kihla vedama. Mida sa panuseks pakud? Et kui eksid, lased siit foorumist igaveseks jalga nii selle kui mistahes muu kasutajanimega? Kui mina eksin, lasen mina siit jaga. Sobib?
Ära muutu melodramaatiliseks. Ma ei näe ühtegi põhjust, miks emb-kumb jalgalask millekski hea olla võiks.

Palun nüüd lahkesti teema juurde tagasi.
Tjah, hoolimata mu antipaatiast sinu suhtes pean tunnistama, et see oli tõesti veidi kiirustatud aga see ei muuda siiski sisu.

Sisu omakorda on lihtne.

Minu väide: valdav enamus vanglates viibivatest isikutest tunnistab oma süüd
Sinu väide: valdav enamus vanglates viibivatest isikutest eitab oma süüd

Mina võin oma väidet tõestada. Kas sina võid?
Kasutaja avatar
Satakas
Liige
Postitusi: 2354
Liitunud: 21 Jaan, 2005 0:33
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Relvaseadus

Postitus Postitas Satakas »

taara kirjutas:Kusjuures sataks eksib selle liikumisvabaduse juures. Ka EL kodanikule/elanikule saab kohtu poolt riiki sisenemise keeldu määrata. Lisaks ei või sa välisriigis (EL liikmesriigis) üle 180 päeva aastas viibida niisama. Selleks peab elamisluba olema. See asi päris nii ikkagi ei ole, et liikmisvabadus ja teed mis tahad ja kus tahad.
Kõik on õige aga kus ma siiski selles osas eksisin? S.t. kus ma vastupidist väitsin?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Sugga 21 ja 4 külalist