EV 100

Reklaamid ette ning kajastused tagantjärele. Aga paluks et ikka militaarasjadega seotult...
Vasta
vk1
Liige
Postitusi: 1609
Liitunud: 02 Juul, 2007 22:18
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Re: EV 100

Postitus Postitas vk1 »

jah. vaevaliselt, aga tuli.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: EV 100

Postitus Postitas Kriku »

See on minu jaoks päeva parim uudis.
Kotov
Liige
Postitusi: 206
Liitunud: 15 Sept, 2014 12:04

Re: EV 100

Postitus Postitas Kotov »

Minu hümn. Praegune on minu silmis devalveerunud...

https://www.youtube.com/watch?v=YhqeY_a ... iekanPäivä

Kas hakkame vastu? Või on nii, nagu Helsingis? 20 aastat on pikk aeg... 1990. a Helsinkis jalutades ei näinud neegrit, täna...

President rääkis maalehele antud intervjuus 15-20-aastast....

https://www.youtube.com/watch?v=b5R_L-F ... rihetNorth
Elagu Ukraina
Liige
Postitusi: 268
Liitunud: 04 Apr, 2017 1:39
Kontakt:

Re: EV 100

Postitus Postitas Elagu Ukraina »

Pakuks hoopis sellist lugu Tharaphitalt:

https://www.youtube.com/watch?v=BqtTtvcd28Y

Veidi karm, aga hea. :)
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: EV 100

Postitus Postitas Kriku »

Pilt
VAATA SEDA | Eesti piirivalve lipulaev Kindral Kurvits joonistas merele EV100.

Loodetavasti ei kahtle enam keegi mereväe vajalikkuses.
mhmrr12
Liige
Postitusi: 47
Liitunud: 28 Veebr, 2010 1:47
Kontakt:

Re: EV 100

Postitus Postitas mhmrr12 »

Elagu Eesti!

Kasvasin üles koos taasiseseisvunud Eestiga ja mul on ütlemata hea meel selle üle, kui palju oleme selle aja jooksul edasi jõudnud. Teha on veel muidugi palju aga usun, et Eesti riik seisab tugeval vundamendil, millele saab edasi ehitada ja mis kestab aastasadu.

Näen, et siin foorumiski leidub inimesi kes kasutavad EV100 kui võimalust meie riigi sümboleid maha teha ja teisi vaenutsemisele üles kutsuda. Aga ju on see märk sellest, et Eesti on tugev demokraatlik riik, kus leidub ruumi ka taolise mõttelaadiga inimestele. Just sellise tugeva, ausa ja avatud riigi nimel peab ka edaspidi vaeva nägema.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: EV 100

Postitus Postitas Martin Peeter »

Elagu Eesti!

Nüüd siis on see suur pidu peetud ja õige aeg pisut valutava peaga kokkuvõtteid teha.
Tähistamise aktivana võtaks ma kindlasti üles paraadi. Kindlalt ja pika vahega. Patrioti ja arvukate liitlaste hävitajate Eestisse orgunnijate ees sügav kummardus. See polnud mitte ainult pidu, vaid tugev kaitsepoliitiline avaldus. Samuti meeldisid mulle erinevad sallidega ja geolokatsiooniga seotud ettevõtmised.
Negatiivsena tooksin välja lisaks Läti rallile kogu ürituse viimine Tartusse ja suur osa sellest üritusest. See võimaldas teravalt eliidile vastanduda EKRE organiseeritud "lihtsate ja õigete eestlaste" tõrvikurongkäiguga, millega anti väärikas roll tõesti neile patriootidele, kes tahtsid kuidagi ise kaasa lüüa, mitte istuda kodus ja vahtida telekast eliidi kauneid tualette.
See eliidivastane mäss on tõsine teema, mis mõnevõrra ka siit foorumist vastu kõlab ja mida ei saa lahendada propagandaks või eduraportöörluseks kvalifitseeruva strateegilise kommunikatsiooniga.
Dona nobis pacem!
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: EV 100

Postitus Postitas nimetu »

mitte istuda kodus ja vahtida telekast eliidi kauneid tualette
Kuigi endale see ürituse korraldus samuti peale ei läinud, siis eliidi ürituseks ma ka seda ei nimetaks. Seal oli suur hulk täiesti tavalisi inimesi, kes on tunnustuse välja teeninud raske töö ja tugeva pühendumisega.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: EV 100

Postitus Postitas Martin Peeter »

nimetu kirjutas:
mitte istuda kodus ja vahtida telekast eliidi kauneid tualette
Kuigi endale see ürituse korraldus samuti peale ei läinud, siis eliidi ürituseks ma ka seda ei nimetaks. Seal oli suur hulk täiesti tavalisi inimesi, kes on tunnustuse välja teeninud raske töö ja tugeva pühendumisega.
Tavalisi tublisid inimesi ikka mõni üksik. Kutsutute hulgas on 50% ametikohast tulenevalt ja 45% muid avaliku elu tegelasi ning siiski kange glamuuripeo maik man. Peo külalised ja tõesti raske töö ja pühendumusega riigi ja rahva tunnustatud teenijad siiski suures osas ei kattu. Ega viimased sinna väga kipugi, sest tunneks ennast võõralt anusaagimite ja muidu kuulsate kõrval.
Edit: isegi hoolimata sellest, mis taustaga inimesi sinna kutsutakse, on oluline ürituse kajastus. Suur osa sellest (mida vähemalt enamik vaatajaid tahab vaadata) on see, mis on kellelgi seljas või kuidas mõni daam välja näeb. Ja ega sellele üritusele pole võimalik lihtsalt eliiti kutsumata jätta, ehk siis see magus vastandumismoment, mida ka Savikas alati on kasutanud, on lihtne tekitada. Oleks võinud Tallinna rahvale näiteks mingi ilutulestiku teha vm mõistlik ajaviide välja pakkuda. Sinna EKRE rongkäiku läks palju tublisid inimesi lihtsalt seetõttu, et see oli efektne ja isamaaline.
Viimati muutis Martin Peeter, 25 Veebr, 2018 21:25, muudetud 1 kord kokku.
Dona nobis pacem!
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: EV 100

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Sirvisin seda: https://elu24.postimees.ee/4026053/suur ... oseina-ees

peale riigikogu liikmeid, ministreid, euroopa parlamendi liikmeid ja diplomaate paistab mulle "täiesti tavalisi tublisid inimesi" palju.

või kuidas iganes keegi selliseid defineerib. kahtlemata on pea iga inimene tubli kuid poolt eestit sinna ERMi ära ei mahuta.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Et räägiks siis ka NO99 päevakohasest "aastapäevaüllitisest"..
DELFI esileht juba paar päeva paks erinevate arvamusliidrite üdini negatiivsetest arvamusist(-ei viitsi isegi linke panema hakata).. keegi tuntud filmitegelane näit arvas, et ta tahaks väga näha selle "kolmesajatuhandese üllitise" eelarvet :twisted:

Vaatasime kodus ka - ei saand mina s_ttagi aru, ei saand naine poindile pihta :oops:

Et mida raffas ka arvab sest NO-perekonna järjekordsest jurast :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Z03 »

Et mida raffas ka arvab sest NO-perekonna järjekordsest jurast :mrgreen:
Mida film tähendas? Kahjuks ei saanud aru.

Kõige andekama selgituse andis selle kohta üks anonüümne netikommentaator:

"Mu meelest see oli lugu sellest, kuidas eesti rahvas end põhja joob. Kõik olid purjus ju seal. Algas sellega, et kristjan jaak läks teele ja siis autos soniti midagi sellest, kuidas kõik purjus peaga kaklesid, siis oli vahepeal mingi setude läbu, siis tuli betti alveri luuletus, mis on tegelikult küüditamisest ja kaotusvalust, aga selles kontekstis mõjus pigem kui purjus mehe tõttu eluaeg kannatanud ja mehe joomatõvele kaotanud leinava lese pihtimus, siis muidugi jälle see purjus kakluse teema, samal ajal kakerdasid ise mööda surnuaeda ja kõik ujus silme ees. Siis kristja jaak ka purjus ja lõugleb, algul lõugas kaunist emakeelest, hiljem muidugi lämises joomisest. Seejärel juba purjus naine hakkab rääkima, algul räägib täitsa mõistlikku juttu, aga jutt läheb loomulikult järjest segasemaks, sedamööda, kuidas joove süveneb. Siis tuli loomulikult kristjan jaagu joobes jube unenägu, kus mingi mudanägu seletas midagi, ilmselgelt põhjakäinud joodiku tuleviku kehastus. Vahepeal oli looduslaps metsas puid kallistamas, siis aga võeti mets maha ja tuli välja, et selles jälle oli kuidagi see jotast kristjan jaak süüdi- poleks uskunudki, ilmselt siis mingi metafoor, et eestlane joob oma vara maha (kuigi mu teada kristjan jaagul mingeid metsasid ja suurt varandust polnudki). Lõpus ei jäänudki muud üle, kui palvetada, et looja seda jotasid täis maad hoiaks ja joomatõvest päästaks. Igati loogiline lugu oli tegelikult."
Viimati muutis Z03, 27 Veebr, 2018 17:37, muudetud 2 korda kokku.
Viiskümmend
Liige
Postitusi: 2090
Liitunud: 04 Aug, 2010 12:33
Kontakt:

Re: Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Viiskümmend »

Selle pika sinise vaiba fikseerimine nende betoonist sillutiskividega oli tõesti palju geniaalsem. :D
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Eesti poliitelu eile, täna ja homme.

Postitus Postitas Martin Peeter »

Borja kirjutas:Et räägiks siis ka NO99 päevakohasest "aastapäevaüllitisest"..
DELFI esileht juba paar päeva paks erinevate arvamusliidrite üdini negatiivsetest arvamusist(-ei viitsi isegi linke panema hakata).. keegi tuntud filmitegelane näit arvas, et ta tahaks väga näha selle "kolmesajatuhandese üllitise" eelarvet :twisted:

Vaatasime kodus ka - ei saand mina s_ttagi aru, ei saand naine poindile pihta :oops:

Et mida raffas ka arvab sest NO-perekonna järjekordsest jurast :mrgreen:
Kogu see Tartu üritus jooksis lati alt läbi. Õnneks ma seda otse ei vaadanud - vaid eile, valutava peaga. Esimene küsimus on üldse, miks üritus Tartu viidi? 100. juubelit võinuks pealinnas pidada juba sümboolsetel põhjustel. Miks me üldse tähistame Vabariigi aastapäeva 24. veebruaril, mitte 23. veebruaril, kui Vabariik Pärnus välja kuulutati?

Vabariigi 100. juubel on nii suur pidu, et sellesse tulnuks suhtuda suurema respektiga ja mitte katsetada selle raames teatriinimesi filmi alal. Kõrget kunsti selles formaadis nagunii teha ei saa. Keskenduda tulnuks rohkem ühisosale: kusjuures ühisosa on kindlasti meil see 100 aastat ajalugu. Presidendi kõne oli samas üllatusteta ja üsna nõrgavõitu: häiris oma ametiaja poliitprogrammi ülekordamine. Ma pigem oodanuks hoopis pikemat pilti nii minevikku kui tulevikku.

Kas peaks äkki EV 100 all arutama?
Dona nobis pacem!
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist