Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest koolides.

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Sho »

Kapten Trumm kirjutas:Sho paneb tüüpset demagoogiavahtu.
Et inimene jõuab järjest 3 km joosta või oma lihakeha kätega tõsta on sama elementaarne, kui ta oskab ...
...kirjutada eakohase muusikapala ning maalida maastikumaali ja sepistada kahekäemõõga.
Ma ei näe siin mingit vahet.

Kui mittesportlane peab vastama sportlikele normidele, siis muusikalise kuulmiseta isik peab normikohast muusikat kirjutama ning kunstivõhik normikohaseid maale plätserdama.
Need kõik on võrdsed oskusained.
Miks kunstiaineid diskrimineeritakse, ma küsin?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Kapten Trumm »

KVKT-1 pole mingid sportlikud normid, vaid elementaarne tase.
Nagu korrutustabel ja tähestik. Või kunsti puhul elementaarse natüürmordi joonistamine. Või muusika puhul heliredel. On sellest nii raske aru saada?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas LeBon »

Lausa vastupidi - depressioon ilmselgelt tekib liigsest füüsilisest tegevusest ja sunnitud koosviibimisest sportlastega.
:D Epic.
Kehalise tunnis ei õnnestu 90 minuti jooksul aktiivset füüsilist tegevust korraldada.
Mis mõttes ei õnnestu 45 minuti jooksul 45 minutit jalkat või kossu mängida? Või joosta või suusatada?
Viimati sõnastasin siin, mis minu arust mõistlikum oleks:
Just - minu soov oleks, et KK tund põhikoolis oleks tehniliste alade jaoks, mida iga inimene võiks osata, aga mida kodust kaasa ei saa (ujumine, suusatamine, ma ei tea, mis veel) ja keskkoolis oleks selle asemel RKÕ. Kui inimene ei ole keskkooliks leidnud endale sobivat spordiala ja trenni läinud või üldse spordist ei huvitu, ei ole KK-l talle ka enam mõõdetavat mõju.
Kas mitte ujumistunnid pole niigi olemas, vist isegi kohustuslikud? Ja suusatunnidki on minu teada olemas, kui lund on.
Samas ma ei saa päris aru, point on KK nimetamine keskkoolis RKÕks?
Viimati muutis LeBon, 23 Mär, 2018 14:45, muudetud 1 kord kokku.
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Sho »

Kapten Trumm kirjutas:Või muusika puhul heliredel.
Ja kuidas peab ilma igasuguse muusikalise kuulmiseta isik selle heliredeli ette laulma?
Kui ei laula, ei luba Lemet tal kooli lõpetada.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Kriku »

Kuulge, jätame nüüd selle koolilõpetamise teema katki. Iga ilmselget jama ei ole vaja lõputult kerida.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mulle seletas üks kunagine Soomes elav klient, et seal on noorte tööleasumisel kombeks küsida seda paberit, mis nad ajateenistuse lõpetamise kohta saavad. Pidi olema hea kinnitus, et mees saab oma eluga hakkama. Kui seda pole, olevat asi kahtlane, kui sellise pisikese 6-kuulise asjaga mees hakkama ei saa, on tegemist nannipunni või pehmoga, selliseid aga iga mõtlev tööandja väldib.

Meil võiks selle KVKT-1 kohta minna tulemus lõputunnistusele. Kui on MA ja tööandja küsib seda näha, siis las seletab, mis ei saanud.

Üldiselt peaks välja jõudma sinnani, et eelise saavad tublimad, visamad ja suurema tahtejõuga. See on ka looduse reeglitega kooskõlas.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Kriku »

LeBon kirjutas:
Kehalise tunnis ei õnnestu 90 minuti jooksul aktiivset füüsilist tegevust korraldada.
Mis mõttes ei õnnestu 45 minuti jooksul 45 minutit jalkat või kossu mängida? Või joosta või suusatada?
Aeg pesemisele, riiete vahetamisele ja muidu jahmerdamisele läheb sinna 90 minuti sisse. Aga üldiselt on küsimuseasetus muidugi õige. KK programmist tuleks eemaldada tegevused, mille ajal suurem osa grupist niisama passib. 12 last järjekorras kaugust hüppamas on pilt, mida ei tohiks olla.
Kas mitte ujumistunnid pole niigi olemas, vist isegi kohustuslikud? Ja suusatunnidki on minu teada olemas, kui lund on.
Jah, vast annaks veel leida mõne sellise tegevuse peale ujumise ja suusatamise? Ning võiks olla mõtet ujumistunde mitte ainult 3. klassis korraldada? Mõnes kohas on sellega muidugi igasuguseid probleeme, sest pole kohta, kus ujuda: http://opleht.ee/2017/12/ujumistund-nap ... oolipaeva/
LeBon kirjutas:Samas ma ei saa päris aru, point on KK nimetamine keskkoolis RKÕks?
Pidasin silmas asendamist. RKÕ käigus võiks muidugi ka kehalisi harjutusi toimuda.
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas LeBon »

Aeg pesemisele, riiete vahetamisele ja muidu jahmerdamisele läheb sinna 90 minuti sisse.
Selleks on ikka vahetunnid. Kui tõesti on dušše liiga vähe ja õpilasi liiga palju, võib osad ehk paar-kolm minutit varem pesema saata, mis üldpilti ei muuda - pole eriti vahet, kas 90 või 87 minutit. Uimerdamiseks paratamatult aega pole muidugi.
Jah, vast annaks veel leida mõne sellise tegevuse peale ujumise ja suusatamise?
Ujumine, suusatamine, pallimängud, kergejõustik - sinna sekka pumbad ja lõuatõmme - täitsa piisab. Sa eelnevalt vist miskipärast mainisid uisutamist - sellel pole mõtet kui suusatamine juba on, pealegi puuduvad tingimused, kui Adavere välja jätta.
Pidasin silmas asendamist.
OK, aga milline peaks olema põhiline programmiline erinevus, võrreldes tänase KK-ga?
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Kriku »

LeBon kirjutas:
Aeg pesemisele, riiete vahetamisele ja muidu jahmerdamisele läheb sinna 90 minuti sisse.
Selleks on ikka vahetunnid. Kui tõesti on dušše liiga vähe ja õpilasi liiga palju, võib osad ehk paar-kolm minutit varem pesema saata, mis üldpilti ei muuda - pole eriti vahet, kas 90 või 87 minutit.
Ühe vahetunni jooksul peab eelmine grupp pestud ja riietatud saama ja järgmine vastupidi riietatud. Praktikas ei jõua.
Sa eelnevalt vist miskipärast mainisid uisutamist - sellel pole mõtet kui suusatamine juba on, pealegi puuduvad tingimused, kui Adavere välja jätta.
Kooli juurde voolikuga liuväli tekitada...? Linnas võib olla kergem tingimusi luua kui suusatamiseks.
LeBon kirjutas:
Pidasin silmas asendamist.
OK, aga milline peaks olema põhiline programmiline erinevus, võrreldes tänase KK-ga?
Jään vastuse võlgu, sest ma pole üheski RKÕ tunnis käinud ega sellega muud moodi tegelenud. Targemate kord.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Sho »

Kapten Trumm kirjutas:Meil võiks selle KVKT-1 kohta minna tulemus lõputunnistusele. Kui on MA ja tööandja küsib seda näha, siis las seletab, mis ei saanud.
See oleks solvav.
Ma küsiks mitte seda, et miks ei saanud, vaid seda, et miks saadi. Et kas tegemist on kasutu või kahjuliku lolliga?

Mul klassijuhataja kirjutas mu koolilõpu iseloomustusse omast arust vist positiivselt, Trummi vaimus, et valmisolek füüsiliseks tööks - väga suur.
Sellise räige solvangu peale on hea, et ma talle üldse teregi ütlen.
Ega see, et ma kahemeetrine mürakas olen, ei tähenda, et ma füüsilist tööd tegema kipun.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
LeBon
Liige
Postitusi: 539
Liitunud: 29 Juun, 2007 1:50
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas LeBon »

Sho, kas sa parodeerid midagi või kedagi või räägid tõsimeeli? Oleks huvitav teada, mida mõtled näiteks lausega "Lausa vastupidi - depressioon ilmselgelt tekib liigsest füüsilisest tegevusest ja sunnitud koosviibimisest sportlastega." Wtf?
” Aga miks on Eestis praegu päris palju paremäärmust? Lahendus lihtne: NSVL lipukiri oli: sisult sotsialistlik, vormilt rahvuslik ja nii see NSVL sõna otseses mõttes natsionaalsotsialiste kasvataski. ” Sirje Kingsepp.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Sho »

LeBon kirjutas:Sho, kas sa parodeerid midagi või kedagi või räägid tõsimeeli?
Kõike korraga. Parim kompliment, mis mulle eales on tehtud, kõlas nii, et ma suudan korraga ja samal ajal igas arutluse all olevas küsimuses olla nii poolt, vastu kui erapooletu. Mis kokkuvõtvalt tähendab ju, et objektiivne.
Lisaks meeldib mulle trollida, kui hakatakse "palli tuimalt ühte väravasse taguma".
Siis suudan ma harva vastu panna soovile pisut aasida.
Krikul on juba varemalt olemas mu preventiivne nõusolek mu tekst kustutada, kui ma selle käigus liiast üle võlli peaksin minema.

LeBon kirjutas:Oleks huvitav teada, mida mõtled näiteks lausega "Lausa vastupidi - depressioon ilmselgelt tekib liigsest füüsilisest tegevusest ja sunnitud koosviibimisest sportlastega." Wtf?
Kas see pole siis ilmselge? ;-)
Kui "vorst" satub "sportlikku" keskkonda (karistusasutus, sõjavägi, kekatund), kus teda ümbritsevad "po ponjaatiam" põhimõttekindlad "sportlased" (kurjategijad, sõjardid, normide täitjad), siis saab ta paratamatu psühhotrauma. Muidu stabiilne "vorst" muutub "sinkide" surve all depressiivseks "viineriks".

See on minu kontraväide siin varemalt väljapakutud "absoluutsele tõele", et "vorst" on depressiivne a priori.
Ei ole. "Vorst" on rõõmurull, kuniks teda survestama ei hakata.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Lemet »

Laisk ja rõõmurull pole ju midagi antagonistlikku...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
vanahalb
Liige
Postitusi: 2620
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas vanahalb »

Eestis on üsna solidaarne sotsiaalkindlustussüsteem kuid mõnes karmimas riigis lajatatakse "vorstile" selline kindlustusmakse, et eluisu kaoks ära. Vabatahtliku elukindlustusega on tegelikult ka Eestis samamoodi - kui tekib huvi poliis mingi suurema summa peale saada, siis saadab kindlustusselts kõigepealt arsti juurde ja pärast otsustab, et kas üldse ja kui suure kuumakse eest saab kindlustuskaitset pakkuda.

Põhimõttelised "vorstid" on kogu sotsiaalsüsteemile koormaks ja siinkohal tuleb üksikisiku õigusi natuke piirata ning ühiskonna huve ettepoole tuua, ehk sundida mõistlikus mahus sporti tegema. Neil, kes ainult sõõrikukohviku ümber tiirutavad pole minumeelest üldse mingit moraalset õigust ühiskassast rahastatavat arstiabi nõuda.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kaitsetahe? Ja riigikaitse ning kehalise õpetusest kooli

Postitus Postitas Kriku »

vanahalb kirjutas:Eestis on üsna solidaarne sotsiaalkindlustussüsteem kuid mõnes karmimas riigis lajatatakse "vorstile" selline kindlustusmakse, et eluisu kaoks ära.
Kuskohas?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist