Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Roamless kirjutas:Kuule klemmikas, ei taha küll nii öelda, kuid aitab juba jurast. Politseil on tunduvalt suuremaid probleeme, kui mingisugused sport ja ülivõimsate mootoritega autod, mis ei muuda midagi siseturvalisuse seisukohalt. Kuna meil puuduvad kiirteed, siis pole ka mingid sportautod politseile vajalikud, 140 kW Superbist on enam kui küll. Hetkel on lisaks sinu mainitud Golfidele hangitud ka uusi Superbe patrullautodeks (praegugi seisab neid Pirni Skoda ees mitu tükki), lisaks on neid uusi va kollasetriibulisi näha ka järjest rohkem linnapildis. Auto hankel lähtutakse prioriteetidest, näiteks piirkonna politseinikul ei ole vaja suurt ja suure mootoriga autot oma tööülesannete täitmiseks, selleks neile ka Golfid. Nii et tõesti, ma ei saa aru, miks on koguaeg tagaajamise teemat vaja sisse tuua. Patrullpolitseile on 140 kW Superb suur edasiminek kasutusmugavuse ja sellesama võimsuse kohapealt, hangete järgi hetkel paistabki, et kavas on kas kõik või enamik patrull sõiduautosid Superbideks vahetada, teistele üksustele hangitakse autod vastavalt nende vajadustest ja tööülesannete iseloomust lähtuvalt. Võrreldes teiste Baltimaadega on meil asjad autod hanke kohapealt paigas, ei mingeid mõttetuid Fabiad või Leedu vürstiriigi stiilis üliluksuslikke Audi A6-tesid. Muide võibolla sind lohutab, klemmikas, teadmine, et meie krimipolitseis vurab ringi paar uuemat eravärvides, kuid tulede ja vildega varustatud Audi A6-te.
Sa nimetad tagaajamise vajalikkust juraks või? See näitab, et eriti laialt sa küll mõelda ei oska.
Näha on ka seda, et sa ei mõista lugeda. Ma olen korduvalt öelnud, et 140kw Superb on õige patrullauto ja ma tahaksin, et kõik oleks sellised politseil.
Lihtsalt lisaks sellele võiks olla 10 tükki 206kw Superbe.
191kw Superbe ka oli Vabariigi peale päris mitu, hetkel on neid müüki läinud ridamisi ja ma ei tea, mis asemele tuleb, vähemalt üks politseivärvides 191kw on kasutusel veel.

Piirkonnapolitseinikele põhimõtteliselt sobivad need Golfid, kui need tõesti neile lähevad, aga neil oleks vaja nelikvedu, kuna palju on kehvasid maateid ja talve.

Kui tõesti uusi Superbe tuli, siis sellega olen ma väga rahul, loodan, et taas 140kw.

Kui tagaajamist nii mõttetuks pidada, siis poleks neile ju tulirelvi ka vaja? Nagunii ei lähe eriti tarvis.

Kui seda loogikat edasi arendada, siis pole ju vanglaid ka tarvis, nagunii on seal nii väike osa elanikkonnast, paneme vanglad ka kinni, hoiame palju raha kokku.
Nagu tagaajamine on ohtlik, siis on pättide kinni võtmine ka ohtlik ju, võivad vastu hakata, ärme parem võta kinni, on ohutum politseinikele ja siis pole vanglaid ka vaia, see on täpselt sama loogika.
Ja see oleks samamoodi lühinägelik mõtlemine, mis juhtuks ühiskonnaga, kui pätte kinni ei võeta, neil oleks vaba vesi tegutseda, nagu ka rullnokkadel liikluses ja muidu kurjategijatel, kes sündmuskohalt kiire autoga põgenevad, neil oleks vaba vesi kihutada, kuna taga ei aetaks.

Audi RS4 ja RS6 oli pigem Rootsi politseile mõeldud ja et ideaalis võiks Eestis ka paar tükki olla.
Kiirteed võivad meil puududa, küll aga leidub hulgaliselt teid, kus füüsiliselt saab sõita üle 200 ja 300 km/h ja ära unusta kiirendust.
Viimati muutis klemmikas, 22 Mai, 2018 9:39, muudetud 3 korda kokku.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

plekkpea kirjutas:Idaregiooonis peeti mind dokumendikontrolliks kinni piirivalvurite poolt, kel oli Arctic-Cat 1000-ne UTV, kinnise kabiini ja kõikide viledega.
Piirivalve on midagi muud.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1112
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas ugandiklubi »

:dont_know: Piirivalve on midagi muud. ??? Kõik ju üks süsteem ,pole seal mingit vahet .
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Roamless »

Piirivalve, mis kuulub ka PPA alla, sai ju hiljuti kätte Amaroke ja Transportereid, kuna tegu kõik ühe PPA-ga, siis enamik Amaroke veel olid oliivi karva, kuid Transporterid juba kõik politsei värvides. Samuti isiklikult nähtud ka politseivärvides Amaroke, mida allpool toodud piltidel pole. Seega põle see piirivalve nii teine asi midagi. :D
https://www.postimees.ee/3813915/fotod- ... ge=5762773
Unforeseen consequences
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Issand küll, kui kitsalt mõtlevate inimestega ma siin vaidlema/väitlema pean.

PPA võib olla ju üks amet, aga kas te selle peale ei tule, et politsei ja piirivalve tööd on ikka üsna erinevad?
Piirivalve valvab eelkõige ikkagi piiri ja kasutab selle jaoks sobivat varustust, politsei on eelkõige ikkagi piirist eemal ja kasutab selle jaoks sobivat varustust.
Kohati nende ülesanded kattuvad ja vahel ka teed ristuvad, aga nad toimetavad ikka üsna erinevalt.

Ilmselgelt piirivalvel reeglina puudub vajadus suurel kiirusel kedagi taga ajada, nagu politseil seda võrdlemisi tihti teha tuleb.
Kindlasti on ka piirivalvel taolisi juhtumeid ja politseil juhtumeid, kus asi läheb piiri lähedale ja maastiku peale, aga need on juba erandid.
Aga kindlasti olen ma seda meelt, et piirivalvel peab ka olema võimalus mõni kiirem auto kähku kohale kutsuda, ega ma nende varustust eriti ei tunnegi, võibolla on neil isegi midagi olemas äkki?

Kuid üldjuhul piirist keegi läbi ei kihuta ja ka ebaseaduslikud piiriületajad üldjuhul millegi kiirega eest ära ei sõida ja on pigem jala või maastikusõidukitega.

Piirivalve sõidab üldjuhul ikkagi maastikuvõimeliste sõidukitega ja nii ongi õige.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kriku »

klemmikas kirjutas:Issand küll, kui kitsalt mõtlevate inimestega ma siin vaidlema/väitlema pean.
Täitsa õudne kohe.
Kasutaja avatar
ugandiklubi
Liige
Postitusi: 1112
Liitunud: 10 Juun, 2004 15:02
Asukoht: Tartu või Sinimäe
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas ugandiklubi »

:oops: ok ,eks peab siis rohkem cobra 11 vaatama saab ka haritumaks .
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Walter2 »

ugandiklubi kirjutas::oops: ok ,eks peab siis rohkem cobra 11 vaatama saab ka haritumaks .
Komissar Rex-is oli ka päris hea kiirendusega autod...
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
plekkpea
Liige
Postitusi: 1775
Liitunud: 03 Nov, 2005 21:30
Asukoht: Harju
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas plekkpea »

Postituse postitamisel juhindusin teema pealkirjast, seega õige koht.
Huvitun maisest rasketehnikast.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Roamless »

Väike guugeldus näitas, et klemmikas käib rukkiräägu nime all rullnokkasid streetrace foorumil politseiteemal kummitamas :D :D
Ma arvan, et see ongi õigem koht, kus tagaajamise võimekusele rõhuda, see teema siin on minupoolt kunagi algatatud (või mujalt moderaatori poolt siia ümber tõstetud) ühe teise "kõigi teaduste doktorist" foorumi liikmega vaidlemiseks. Jätaks selle "tagaajamise võimekuse" korraks kõrvale ja keskenduks edaspidi jõustruktuuride tehnikapargi uuendustele ja sellega seotule.
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Kriku »

Noh, "tagaajamise võimekus" on ju siiski ka üks osa sellest, mida jõustruktuuride tehnikapark peaks tagama.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Roamless »

Noh, "tagaajamise võimekus" on ju siiski ka üks osa sellest, mida jõustruktuuride tehnikapark peaks tagama.
Nõus, aga seda võiks teha tulevikus lühemalt ja konkreetsemalt, mitte nii öelda ühe ja sama teema kordus lehekülgede kaupa sh minu enda postitused.
Unforeseen consequences
klemmikas
Liige
Postitusi: 343
Liitunud: 27 Jaan, 2017 20:12
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas klemmikas »

Nägin ka eile oma rõõmuks neid politsei uusi Superbe, sõitis mulle vähemalt 3 tükki vastu, akna nurgas oli ka number, ilmselt mingi autode nummerdus, noh ajutine number.

Lõin ka numbri sisse ja õnneks on ka nende puhul tegemist 140kw nelikveoliste diislitega.
Tühimass on muidugi päris palju, ilmselt seetõttu ka tippkiirus 226, muidu oli 228 ja kiirendus 7,7, pakun, et võibolla on siis raskemal ka kiirendus näiteks 7,8.
No igatahes endiselt head politseiautod ja mul rõõm, et need osteti.

Sama luukpära/sedaan oleks 230 tippkiirus ja 7,6 kiirendus, mida neil on ka eravärvides.

Seda oleks rõõm näha küll, kui iga patrullauto oleks Superb, ehk siis vahetavad alles jäänud Octaviad Superbide vastu, väga tore oleks küll.
Paistab, et patrullautode osas läheb olukord väga heaks, lõpuks ometi, see on suur rõõm :wink:
Viimati muutis klemmikas, 29 Mai, 2018 12:45, muudetud 1 kord kokku.
Riigi siseturvalisus on kõige alus, sealhulgas piisavalt kiired politseiautod.
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas Roamless »

Uudis kah ja seal juures ka pilt uuest ja vanast patrullautost. Superbid saavad olema patrullautoks, mitte piirkonna politseiniku igapäeva sõitudeks.
https://www.postimees.ee/4495729/saarte ... vahet-teha
Lisaks kollasele triibule, on katsetatud uutel Superbidel ka valge triibuga
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/k ... SQi4vVPzpT
Unforeseen consequences
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti politseiautod ja muu jõustruktuuride sõidukipark

Postitus Postitas nimetu »

Natukene positiivsema poole pealt: vabatahtlikud saavad Päästeametilt tuletõrjemasinaid.
https://www.err.ee/835690/paasteamet-an ... aasteautot
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist