Kremli trollidest

Ideoloogiline sõda, ajupesu...
Heal lapsel mitu nime!
Vasta
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Lemet »

Kisub analoogiaks Bäckmani ja Helsingi ülikooliga... . Uppsala ülikool ei kergita kannikat kah mitte, enne kui võetakse kritiseerida Rootsi pagulaspoliitikat(näiteks) või süüdistada rootslasi. Akadeemiline vabadus ja kõik see muu bla-bla.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Kriku »

Kindlasti tuli üliõpilastele üritusel osalemine kasuks.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas nimetu »

See pole isegi mitte trollimine, vaid puhas propagandalaager. Neist inimestest üritatakse vormida uut põlvkonda "neutraalseid" ajakirjanikke.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas andrus »

Eh, kajastus juba olemas ja mitme riigi meedias. Asi läks ikka täiega korda. Hapukurgihooajal saab loodetavasti pikalt teemat üleval hoida.
Ainuke, kes ilmselgelt ajakirjanikuks ei sobi, on Allan Rajavee. Nii lollilt kohe alguses välja jalutada :)

Uppsala ülikool paistab hea ülikool olema - paneb õppurid innuga iseseisvat tööd tegema...
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Runkel »

Kriku kirjutas:Kindlasti tuli üliõpilastele üritusel osalemine kasuks.
Just nimelt. Loomulikult on kahetsusväärne, et taolised üritused jõuavad väga väärikatesse institutsioonidesse, kuid ei maksa olla ka sinisilmne ja ahhetada, et kuidas taoline asi juhtuda saab. Saab ja juhtub veel peenemalt järgmistel kordadel. Ajakirjandustudengid võtku asi analüüsimiseks kui oluline kaasus. Lähenegu professionaalselt ja akadeemiliselt. Emotsionaalne protest on loomulik, kuid kardetavasti saab ajupesuüksus sellest vaid hoogu juurde - vastatakse rohkema valega. Kui valetada, siis juba suurelt.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Lemet »

https://m.ohtuleht.ee/285416/soome-ugri ... le-saalist

Mõistagi oli ka toona kirejaid. Ojuland näiteks.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
dm7
Liige
Postitusi: 322
Liitunud: 30 Sept, 2015 19:58
Kontakt:

Vene propaganda on üle võlli läinud

Postitus Postitas dm7 »

Minu arvamuse kohaselt on kas
a) tegu mingi jonni ajava inimesega, kes kutsuks kasvõi kuhugi a la vägistamisohvrite konverentsile endise vägistaja et tingimata kõik osapooled ära kuulata ja ''debatti arendada''.
b) suvalise kasuliku idioodiga kellel ajud ära triigitud
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
https://arvamus.postimees.ee/4513246/up ... i-omandada

Süüdistuse, nagu oleksin ma rikkunud allikakriitika püha printsiipi, lükkan ma kaljukindlalt tagasi, kirjutab Uppsala suvekooli eestvedaja Gregory Simons.

Suvekool teemal «Sõja- ja rahuaja ajakirjandus globaalse ebastabiilsuse ajastul» («War and Peace Journalism in an Age of Global Instability») on tekitanud tulise arutelu nii seatud probleemi kui ka propaganda rolli üle.

Aga kui ka tunnistada, et arutlusalune loeng oleks võinud olla paremini korraldatud, on praegu peamiselt keskendutud propaganda kasutamise teemale. Sellega jäävad kahtlemata tähelepanu alt välja suuremad probleemiga seonduvad küsimused.

Üks neist on võime pidada viisakat diskussiooni, isegi kui ei olda nõus teatava vaatenurgaga. See on osutunud tänapäeva lõhestunud ühiskondades üle maailma aina raskemaks.

Teine asi, mida tuleks silmas pidada, on vajadus astuda välja neist põhiraamidest, milles maailma sündmusi edasi antakse, et saada aimu teistest pooltest ja vaatenurkadest. See ei kohusta kuulajat vähimalgi moel kriitikavabalt kõneldut omaks võtma.

Õhutan alati ratsionaalselt ja kriitiliselt suhtuma kõigisse informatsiooniallikatesse. Ainult ühe poole kuulamisest kipub tasapisi tekkima ortodoksne teadmine, mida seejärel on raske murda ja mida sageli väga tarmukalt kaitstakse. Teadmised ja informatsioon ei ole neutraalsed loomise, levitamise ega vastuvõtmise ajal.
Lätist tulnud õppurite reaktsioon oli palju positiivsem

Erimeelsusi tekkis palju, eriti paistsid silma Tartust tulnud osavõtjad, kelle arvamused ja vaatenurgad leidsid ka ajalehes kajastamist. Jah, ideaalis oleks tulnud programmi selles osas esitada ka vastuargumente. Ehkki ma kahtlen, kas reaktsioon oleks olnud märkimisväärselt teistsugune. See on kahtlemata loo üks pool ja nende reaktsiooni võib mõista.

Lisaks selgitustele, mida ma andsin Vanessa Beeley kutsumise kohta 28. juunil 2018 avaldatud artiklis, tuleks märkida, et ta on olnud esiplaanil eespool mainitud debattides.

2017. aastal kerkis tema (ja veel mitme inimese) ümber paras skandaal osalemise tõttu Genfi Pressiklubi üritusel, millel arutati Valgete Kiivrite teemat. Organisatsioon Piirideta Reporterid kutsus üles seepeale üritust ära jätma. Ent Guy Mettan, Genfi Pressiklubi tegevjuht, toonitas hoolimata talle ja pressiklubile osutatud survest vajadust pidada avatud debatti ja keeldus üritust tühistamast. Ta tegi oma seisukoha ka avalikult teatavaks.

Kui millegi kohta lihtsalt oletuste pealt lajatatakse, et see on propaganda, ei olegi võimalik uusi teadmisi omandada. Teiste kohal viibinud, kaasa arvatud Lätist pärit õppurite reaktsioon oli märksa positiivsem. Näiteks ühes e-kirjas, mille katke ma siin esitan, oli tudengite arusaam esitatud nii:

«Me soovime samuti kasutada võimalust, et tänada teid suvekooli korraldamise eest. Te jäite ilma meie viimasest hommikust, kus paljud inimesed olid tänulikud intensiivse kogemuse eest, mis andis meile rohkelt mõtteainet. Me saime uusi sõpru ja palju teadmisi selle kohta, mis võib kommunikatsiooniprotsessis viltu minna. Me saime teada palju enamat raamatutesse kirja pandud teooriatest ja see on väga suure väärtusega.»

Selline pidigi kava kohaselt olema suvekooli õhustik. Hoolimata väidetest, nagu oleksin ma käitunud suvekooli ajal liiga emotsionaalselt, ja vihjetest, nagu oleks mu sõnakasutus olnud kuidagi kohatu, on teistel osavõtjatel neist sündmustest väga teistsugused meenutused.

Süüdistuse, nagu oleksin ma rikkunud allikakriitika püha printsiipi, lükkan ma kaljukindlalt tagasi. Suvekooli taotlus oli tutvustada ja anda õppurite käsutusse vahendeid, mille abil tõhusalt allikakriitikaga tegelda, nagu võib näha ka eespool toodud tagasisidest. Minu taotlus ei olnud asuda toetama üht või teist poolt, vaid toetada hoopis viisakat debatti, mis, ma pean siiski tunnistama, ei tulnud alati emotsionaalse õhustiku tõttu välja.

Kogu see olukord on kahetsemist väärt, eriti kui pidada silmas loodud lõhestavat keskkonda ja võimalikku kriitiliselt uute teadmise omandamise kogemust, mis mõnel osavõtjal jäi saamata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Vene propaganda on üle võlli läinud

Postitus Postitas Kriku »

Päris kindlasti kasulik idioot kui mitte otseselt Kremli troll.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Fucs »

Muideks on täheldada jälle erinevate meid mahategevate/halvustavate kommentaaride süsteemset lainet nt. SinuTuubis.
Umbes kaks nädalat tagasi algas.
Vahepeal oli suhteliselt pikk vaikus üle aasta.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Kriku »

Saksamaal toimuvast mõjutustegevusest ametlikult: https://maailm.postimees.ee/5909994/ven ... 1530278500
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Lemet »

Kui kellelgi veel selle inglasest kretiini suhtes kahtlusi olema peaks- see kõõmakõrv on ju ka Valga-Valka piiril toimetanud.

https://youtu.be/wBQVx8JGOU4
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Martin Peeter »

Ka meil tulevad valimised ja arvatavasti läheb käiku sama käekiri. Prognoosin, et n Virginia Woolfi ringkondades vmt ilmub valimiste eel midagi väga haiget soorollide murdmise teemal ja seda saab kuidagi äkki kogu sotsiaalmeedia täis.

https://www.wsj.com/articles/fake-faceb ... 1533202200
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kremli trollidest

Postitus Postitas Kriku »

Pankrotistunud tootmisega Makedoonia väikelinna suurimaks tööandjaks sai trollifarm: https://maailm.postimees.ee/6029193/val ... 1530278500

Tasuline artikkel, mul ei ole.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19209
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Riigikaitse eelarve

Postitus Postitas ruger »

Veel üks hinnang riigikaitse eelarvestamisest. Väga tendetslik artikkel ütleks. Saatejuht ja kolumnist.. on pädev hindama riigikaitse vajadusi. Tõsi, maksumaksjatena on meil kõigil see õigus. Aga kipub rohkem valimisteks ettevalmistumine olema.
http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=83271639
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist