Eesti taevast sajab juppe

Vasta
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas andrus »

Imelik, et Postimees, kes muidu on riigikaitseteemadel ikka suht turvaline majakas, käitus selle intsidendi puhul nagu hüsteeriline eit, ehmatas küll.
Kui keegi ennast täis tegi seoses selle intsidendiga, siis oli see jah mõnikord "neljandaks võimuks" nimetatav seltskond. Võib-olla suveaja tõttu kõik ajudega tegelased suvepuhkusel ja seetõttu said oma töid avaldada ka vaimsetest võimetest koormamata tegelased.
Õhtuks olid vist mõistusega tegelased tagasi tööle kutsutud ja löövad pealkirjad stiilis "NATO vihmavari auklik" neutraalsemate vastu vahetatud. Kahju, et ma kohe päeval mõnest artiklist pilti ei teinud, võib-olla muutus vaikselt ka nende sisu.

Kaitseväel tasuks alati arvestada, et kui nad ajakirjandusele infot annavad, on see samaväärne pärdikule granaadi ulatamisega. Kui pole täiesti läbi nämmutatud ja ka kõige elementaarsemadki asjad ära seletatud, on oht õhku lennata :)
Runkel
Liige
Postitusi: 2816
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas Runkel »

andrus kirjutas:
Imelik, et Postimees, kes muidu on riigikaitseteemadel ikka suht turvaline majakas, käitus selle intsidendi puhul nagu hüsteeriline eit, ehmatas küll.
Kui keegi ennast täis tegi seoses selle intsidendiga, siis oli see jah mõnikord "neljandaks võimuks" nimetatav seltskond. Võib-olla suveaja tõttu kõik ajudega tegelased suvepuhkusel ja seetõttu said oma töid avaldada ka vaimsetest võimetest koormamata tegelased.
Õhtuks olid vist mõistusega tegelased tagasi tööle kutsutud ja löövad pealkirjad stiilis "NATO vihmavari auklik" neutraalsemate vastu vahetatud. Kahju, et ma kohe päeval mõnest artiklist pilti ei teinud, võib-olla muutus vaikselt ka nende sisu.

Kaitseväel tasuks alati arvestada, et kui nad ajakirjandusele infot annavad, on see samaväärne pärdikule granaadi ulatamisega. Kui pole täiesti läbi nämmutatud ja ka kõige elementaarsemadki asjad ära seletatud, on oht õhku lennata :)
Oleks kummaline, kui antud juhul meedia käituks "turvalise majakana", siin teisiti ei saa kui positsioneerida vastasena, hankida võimalikult palju infi (iseasi muidugi palju sellest avaldada). Kaitseväe johtajate rabe, ent IMHO aval jutt on pigem positiivne siinjuures, kantseliitlikku jantimist oli vähe, noh, hea küll komisjoni moodustamise kõll tuli ära, aga sellest mööda ka ei saa.
Borja kirjutas:Põhiline, mis mulle juba eile silma torkas - asjaosaliste hämming raketi käitumise üle..
Ei näikse teadvat, miks rakett üldse startis..
Kindlasti ei näikse teadvat, miks rakett lennu ajal ei iselikvideerunud..
Ja lõppeks - kraater on, tükka pole..
Ja raba palab, tükka ei tule (veel)...
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas Martin Peeter »

Seekord sooviks akf Mikks kiita!


http://ekspress.delfi.ee/lisalood/mikk- ... d=83302837

Nii ongi!


Nõus.

Kriku
Dona nobis pacem!
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Postimehes oli kellegi kohaliku poolt esitatud väide,et kuulis plahvatust,momendil,kui lennuk ringi pea kohal olevat lennanud.Mulle nimi ja artikkel ei menu aga usun samuti,et maandudes tegi rakett plaksu ära,millest ka see rabapõleng.
Aga see selleks,tegijal ikka juhtub ja eriti veel tehnikaga,mis ei ole veoauto ega aiakäru.
Ja hea on ka see,et lennukid,mis meil turvalisust pakuvad ei ole ainult kahurid laetud vaid ka tõhusamad asjad küljes.
Minu noorusajal kärutasid Pärnu taevas need punakotkad ringi ja juba kroonust tagasi tulles,meenub,et need tulid maandudes tagasi ikka ka koos rakettidega.
Ja ka neil oli jamasid,millest suurimat(maandumisel mootori probleemiga õppelendu tegeva hävitaja kukkumine Kuldse Kodu vastas olevale tollasele nn.kurgikasvuhoonete piirkonnale) ma ise ei saanud näha,kuna olin tollal Liidu sõjaväes teenimas.Perekonna tuttav aga elas tollal seal KEK-i prestiizikas elamus ja nägi asja pealt.
Soovitaks neil kommijatel,kes hädaldavad ja vinguvad mõelda rohkem sellele,et,kui ei oleks NATO lennukeid pea kohal,siis lendaks siin ringi Venemaa lipuga asjandused.Nii lihtne see ongi.
diesel
Liige
Postitusi: 630
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas diesel »

meil ei lenda miskit juhuslikku ega kuku ka alla.
minge vaadake ämaris neid kive. vene aegu pudenes lennukeid nö. ülepäeviti alla.
igasugu moona pudistati pidevalt ja suvaliselt.
ei tõusnud sellest mingit probleemi.

ja pvo-s, kus ma teenima juhtusin, räägiti ka pidevalt jutte suvaliselt lendu lastud rakettidest, üksikuna ja koos stardialustega.
samuti ei sündind mingit suuremat häda ja kisa ka muidugi tühjast ei tõstetud.

käima läinud hädakisa on aga lihtsalt nõme. krt, iga puusepp lööb vahel haamriga naelast mööda. teinekord isegi näpu pihta.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas nimetu »

Me võime ka lähiajaloost leida selliseid äpardusi:
https://www.youtube.com/watch?v=cOaRAvOs3wc
ekacariya
Liige
Postitusi: 253
Liitunud: 21 Aug, 2011 12:24
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas ekacariya »

Sellest mina aru ei saa et kuidas on nii et leitakse maastikult raketi plahvatuse jäljed aga ei mingeid juppe...tahan või ei taha aga peas hakkab sumisema vandenõuteooria et sel ajal kui kaitsejõud alla kukkunud raketti otsisid, vurasid peidetud raketi osad juba üle piiri Venemaa poole...
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas toomas tyrk »

Tegelikult - kuna kohapealt tükke ei leitud - väga võimalik, et rakett kohe maaga kokkupuutel ei plahvatanudki.

Nii palju kui mina tean - likvidaator on seatud ainult lennatud vahemaad arvestama. Et kui juba teatud arv km täis teeb plaksu ära.

Kui rakett lasti välja juhuslikult ning lennuki suvalises asendis - võis vabalt lennata langevat trajektoori mööda ning kohtumine maaga leidis aset 75+ km pärast. Likvidaator oleks rakendunud 80+ km peal.

Sellise libamisi maaga kokkupõrke korral ei pruukinud (kohe) rakenduda ka kontaktsütik. Distantssütiku rakendumiseks vaevalt et kohapeal piisav metallihunnik juhtumis olemas oli.

Ülehelikiiruselise raketi kineetiline energia on ikka väga suur. Kohtumisel pehme pinnasega jätab enam kui märgatava jälje. ka helieffekt on kindlasti olemas.

Edasi võis juba pinnase sees ka kontaktsütik väikese viitega rakenduda. Aga võis ka mitte. Nii et neid raketi kilde või siis jäänuseid maksab otsida mitme meetri sügavusest.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas Martin Herem »

No ma saan aru, et mul on neid lugusid lihtsam mõista, sest ma olen rohkem selle sees ja info on tulnud süsteemselt.

Minu andmetel on seis järgmine (kõik avalike allikate põhjal)
Kopteritega otsiti juba teisipäeva õhtul. Aluseks KV parim teadmine ja hispaanlaste arvutused.
Kolmapäeva lõunaks andsid kopterid teada, et on leitud koht Endla LKs, kus suitseb ja mõned puud on murdunud.
Mõne aja pärast sinna jõudnud õhuväelased ja päästjad (sh pommigrupp), leidsid eest põleva maastikuga ala. Suits, kuumus ja reeglid ei võimaldanud seda ala läbi otsida. Aga see pilt mis paistis, viitas millegi kukkumisele ja plahvatamisele.
Muidugi võis seal tekkida millestki muust tulekahju ja plahvatada mingi muu lõhkekeha, mis puid langetas. Aga meie ja Pääste hinnangul võis 95% tõenäosusega seda pidada hispaanlaste AMRAAMI tabamiskohaks.
Neljapäeval kammiti läbi ümbritsevat ala. Ei leidnud midagi.
Alasse aga sisse ei saa.
Kustutamine on komplitseeritud. Maastik on raske. Survega ai taheta maapinda segi pöörata. Pärast vaja ju kõik jupid kokku korjata. Kopteriga ei ole mõtet riskida, sest pole teada mis seisus seal on ... see mis seal loodetavasti on. Siin kehtivad Päästeameti reeglid ja meil pole vähimatki õigust neid arvustada. Ja mõnes mõttes pole mingit mõtet kiirustada (loe: tormata).
Nüüd ei jäägi muud üle, kui kogu ala vaikselt "üle ujutada", et ohtutult raketti otsida.
Muidugi tundub tobe. Nii mõnigi siin ütleks, et ma tõmban kopsud õhku täis ja jooksen alast läbi. Nii paar korda ja pilt selge ...
Mina pean õigeks oodata Päästeameti otsust. See muuseas on väga konkreetselt KV-lastele ka kästud - Päästeamet otsustab seal kuidas käituda. Ma tean seda venda kes käskis ja mille pärast nii käskis. :)
Ma saan aru, et naaber levitab oma huvides kuulukaid ja elava fantaasiaga kodanikud jõuavad varsti vandenõuteooriateni.
Aga mitte midagi pole teha.
Loodetavasti saab homme alasse sisse minna ja näiteks raketi saba leida. Siis oleks suuresti rahu majas. Jääks veel kajama see "kes on süüdi!?"
https://www.postimees.ee/6032079/raketi ... trolli-all

Ja raketi tehnilis-taktikaliste andmete mitteesitamise eest, pole KVd mõtet süüdistada.
a) teatud infot meil lihtsalt pole, sest see ei ole meie süsteem ja meil puuduvad need eksperdid
b) teatud info puhul on tegemist hispaanlaste poolt kaitstud infoga, mida meil ei ole õigust avaldada
Seevastu siin foorumis võib google põhjal ananüümne kasutaja väita mida iganes. Või "ainult" oletada. Ainuke negatiivne tulemus on see, et võidakse paar nädalat lolliks pidada ... ja siis läheb üle.

Kokkuvõtteks:
Kõik viitab sellele, et raketi jäänused seal põlengualas on.
Aga käega pole katsuda saanud ega silmaga näinud - seega äkki pole, äkki plahvatas õhus, äkki on mujal.
Ootame.
Venemaale sattumist ma ei usu. Lihtsalt.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas Manurhin »

Akf! Martin Heremile suured tänud hea ja informatiivse postituse eest! Selle võiks ajakirjandus avaldada, kaoks need anekdootlikud vandenõuteooriad ära. Lõppude lõpuks oli tegemist mitte lihtsalt õnneliku, vaid lausa kasuliku õnnetusega. Vene meedia on kuidagi kohmetult virila positsiooni võtnud: mis meist, kartke hoopis enda omi :lol:. Mulle isiklikult päris meeldiks, kui NATO lennukid ennast rohkem näitaks kui ainult paraadide ajal. Vabalt võiks aeg-ajalt madallennul üle linnade lennata (eriti Ida-Virus) ja vahel ka veidi kõrgemal üle helibarjääri ronida. Tuletaks omadele oma kohalolekut meelde ja annaks kartulimardikate kahejalgsetele "sugulastele" järjepidevalt teada, mis riigis nad elavad.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas Kriku »

900 m2 läks põlema, valdavalt on ära kustutatud: https://www.postimees.ee/6032079/rabapo ... -kustutati
alax
Liige
Postitusi: 1503
Liitunud: 07 Dets, 2005 15:53
Asukoht: Lõuna-Eesti
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas alax »

Tõenäoliselt rakett ei plahvatanud õhus, vastasel korral oleks leitud tükke. Rakett tungis sügavale turbakihti, kuni kõvem kiht peatas. Võimalik, et ei olegi plahvatanud, sellest ka suur ettevaatlikkus. Põlengu tekkimiseks oli küllaldaselt eeldusi.

Kui kunagi Saku rabas alla kukkunud hävitajaga tegeleti, siis tuli kaasata Tallinna EPT. Kõigepealt ehitati tee rabasse ja siis kaevati
lennukimootorid 10m sügavuselt turbast välja.
Osalenud Eesti piirivalve ülesehitamisel. Raadioside. NLiidu sõjaväes 40. tankidiviisi 75.motolaskurpolgus Gussevis 1970-1972. Lasketiiru elektrik. 50a. metsas ja soodes jooksnud.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas Avatar »

Kui selliseid artikleid ilmub, siis ilmselgelt on avalikkusel ja meedial suur infonälg, mida kaitseväega (või ministeeriumiga või ma ei tea täpselt...) seotud infoteenistus peaks proovima omalt poolt efektiivsemalt täita. Martini post annab suurusjärk adekvaatsema pildi kui 78 aastase ex -i oletused (ja rida muid kohvipaksu oletusi). Aga kui palju inimesi loeb Postimehe portaali ja kui palju mil-netis selle teema kohta infot taipab otsima tulla?
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Eesti taevast sajab juppe

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kriku kirjutas:900 m2 läks põlema, valdavalt on ära kustutatud: https://www.postimees.ee/6032079/rabapo ... -kustutati
900 m2 on 30x30 m...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist