Armeenia justiitsministri kohusetäitja David Arutjunjan: „See on poliitiline protsess nagu meeleavaldused ja koosolekud. Kõik see on seadustega reguleeritud. See on meetod, mida kodanikud kasutavad rahulolematuse, protesti väljendamiseks. Võimud püüavad lahendada tekkinud keerulist poliitilist olukorda poliitiliste meetoditega. Armeenia poliitilist kriisi on arutatud nii Venemaal kui teistes riikides, seal hulgas Euroopa Liidus. Venemaa ei suru meile peale ühtki konkreetset meetodit olukorra lahendamiseks. Igasugused mittepoliitilised meetodid kätkevad endas riski luua ohtlik prestsedent. Armeenia poliitilisel maastikul tegutsevad osapooled peavad intensiivseid konsultatsioone. Ma ei oska öelda, milleseid võivad olla tulemused, kuid me teeme kõik, et lahendada olukord rahumeelselt, eranditult poliitilises raamistikus.“
Armeenia parlamendi asespiiker Arpine Hovhannisjan: „Me arutame olukorda oma partneritega. Kuid need diskussioonid ei suru peale ühtki konkreetset otsust. Loomulikult on meie sõbrad mures ja jälgivad riigis kulgevat protsessi.“
Armeenia parlamendi asespiiker ja erakonna Vabariiklik Partei pressisekretär Eduard Šarmazanov: „Toimus kohtumine ekspeaministri Serž Sargsjani ja peaministri kohusetäitja Karen Karapetjaniga. Kohtumise päevakorras oli üks küsimus - sisepoliitiline olukord ja seisukoht peaministri valimise suhtes. Vabariiklik partei otsustas mitte esitada kandidaati Armeenia peaministri ametikohale. Me arutame kõiki kandidaate, kes üles seatakse, ja langetame enne 1. mail korraldatavat hääletust otsuse. Poliitiline olukord on muutunud, Armeenia on täna sisepoliitilises kriisis. See on teadlik otsus. Kui on esitatud kõik kandidaadid, võtame oma arutelude alusel vastu otsuse. Meil on aega 30. aprillil kella 18-ni. Praegu me ei tea, kas on teisi kandidaate peaministri kohale lisaks (protestiliikumise liidrile) Nikol Pašinjanile. Vabariiklaste laupäevane otsus on Armeenia jaoks parim.“
https://www.err.ee/827146/armeenia-voim ... i-ei-esita