Karl XII - soomusmasinad 1:35

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Loen valminuks selle ime-monstri T-35. Vajaks võib olla veel musta pesu, aga hetkel jääb selline. Väga huvitav meisterdamine oli, Zvezda kohta tubli töö. Kuna aga masin nii suur, siis korpuse pealmine osa oli veidi kaardus. Värvimisel kasutasin AK 4BO värvikomplekti. Masin on markeeritud kui T-35A, kuid toodangu aastas jäin ma vähe jänni. Summuti järgi vaadates jääb masin aastasse 1936.
Manused
IMG_1528.JPG
IMG_1527.JPG
IMG_1534.JPG
Viimati muutis Karl XII, 29 Dets, 2016 12:40, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Ka teine masin on valminud paralleelselt T-35ga, see on Zvezda KV-1 mod.1940. Nagu selgus uurimise käigus siis toodeti neid masinaid vähemalt kahes variandis. Nende põhierinevuseks oli see, et ühel oli korpuse esikilpi kinnitatud kuulipilduja, teisel aga mitte. Leidsin neti avarustest igasugu pilte, mis erinesid antud Zvezda mudelist, aga täit tõde ma teada ei saanudki. Tänu sellele sai masin selline nagu ta sai (mõned pisidetailid tegin ka ümbere). Tean, et sellised tööriistakastid ei sobi sellele masinale, aga ringi ma tegema ei hakanud. Selline ta siis on.
Manused
IMG_1517.JPG
IMG_1516.JPG
IMG_1492.JPG
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas fossiil »

Aastalõpu lähenedes...

Nonii, esimest korda näen sinu tehtud vene tanke, mille värvitoon on usutav – umbkaudu selline peaks ta monitorilt paistma. Värviedastuses seekord kahelda pole vaja. Nii et minu poolt – palju õnne – BINGO!
T-35 jätab väga hea mulje, ühinen sinu arvamusega – mudel on tõesti kiidusõnu väärt. Mõned detailid seal siiski on, mis friikidele rahu ei anna, no näiteks on puksiirtrosside kousid valatud – tegelikkuses olid need pleisitud ja pleisi kohad presendiribast mähistega kaetud. Paar pisiasja on küll veel, aga nii hea mudeli kallal pole mõtet norida. Masin (prototüüp) on valmistatud perioodil 1936 kuni 1938 teine pool, kuna 1936 aasta jooksul (täpne daatum seni teadmata) hakati summutit peitma mootoriruumi sisemusse ning 1938 aasta lõpust läksid tootmisse juba koonilise torniga masinad.

KV jätab samuti väga hea mulje, oled valinud õige tee – ei kasutanud lisasoomust, ega ka loosungeid, mis sellele masinale kohe kuidagi ei sobi. See mudel on algaselt juba palju kehvem – päris paras puder ja kapsad. Alusvanni põhja luukide ja neetide paigutus on pärit Tšeljabinski Kirovi tehase KV-1 –lt, seega siis ajaliselt toodangu keskpaigast, balanssiiride otsad on väga lihtsustatud, veoratta läbimõõt on 1,2 mm väiksem kui peaks ja keskosa reljeef jätab samuti soovida. Veoratta siseküljele on kujundatud tugevdusribid, mis ilmusid kah alles Tšeljabinski masinatele. Samas kujutavad kere pealmine osa ja torn tüüpilist Leningradi Kirovi tehases toodetud varajast F-32 kahuriga KV-1 –te. Tugirattad eeldavad hoopiski hilisemat, „lühendatud“ või siis „lihtsustatud“ torni versiooni, ning enesestmõistetavalt ka lisasoomuse kasutamist.
Nii et jah, igas mõttes tasub edaspidi pilk pöörata Trumpeteri toodangu poole, sealgi on ootel mõned ebatäpsused, kuid nende kõrvaldamine on zvezda-ga võrreldes siiski palju lihtsam.

Mille kallal norida? Vahest ehk selle, et kummibandaažid nii T-35 kõikidel ratastel, kui ka KV-1 tugirullikutel võiksid rohkem põhitoonist eristuda, kuna kumm on elastne ja ka kõige tõsisem pori pudeneb liikumise käigus pealt maha. See annaks ka visuaalselt veidi erksust juurde. Tugev kontrast ei ole muidugi mõeldav, aga veidi tumedamad võiksid nad siiski olla. Samas riistakastide suhtes mul küll pretensioone ei ole.

Nii et tegelikult oled aasta lõpus maha saanud kahe väga hästi teostatud mudeliga – minu poolt tõsised kiidusõnad ja aplaus!

Head vana aasta lõppu!
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii, aeg on läinud lausa lennates, märkamatult on üle aasta möödas viimasest postitusest. Siiski pole ma päris niisama istunud, mitu masinat on pingis, ootavad lõpetamist. Nüüdseks olen suutnud lõpetada Ungarlaste tanki 41M Turan II.

Tankist siis ka veidi:
Turan II on edasiarendus 40M Turan I-st, mille aluseks oli võetud omakorda Tšehhoslovakkia tank T-21.
1941. aastal jõuti Ungaris järeldusele, et Turan I soomus ja 40mm kahur on ebapiisavad võitluses nõukogude tankidega T-34 ja KV-d. Seega otsustati pearelv asendada 75mm pikaraudse kahuriga. 1942. aasta suvel, kui esimesed Turan I-d väeosadesse jõudsid, hakati välja arendama Turan II-e. Kuid esimesed 55 masinat telliti siiski 40mm kahuriga (sõja lõpuks saadi neist valmis 49) ja järgmised 205 juba 75mm kahuriga. Mingi vusserdamise tulemusena otsustati tankile panna siiski tunduvalt lühema rauaga 75mm suurtüki, kui algselt plaanitud, seega selle mürsu läbistavus vähenes tunduvalt. Kuna aga puudus vastav suurtükk tankile paigaldamiseks, võeti selle aluseks Austria-Ungari aegne 76,6mm Böhleri kahur, mis kalibreeriti Rootsi firmas Bofors 75mm-seks. Kuid selle suurema kahuri paigaldamiseks tankile tuli muuta torni kuju pikemaks ja veidi laiemaks. Kere juures tehtud muudatused olid minimaalsed. Uue suurtüki ja selle laskemoona tootmine võttis aega 1943. aasta veebruarini, kuid siis läks veel kolm kuud enne kui saadi valmis prototüüp. Kuna mootor jäi samaks mis Turan I-l, kuid tank läks raskemaks vähenes ka tanki kiirus ning manööverdamisvõime.
Esimesed tankid hakkasid väeosadesse jõudma 1943 aasta augustis ning siis selgus, et pearelv on üsna ebaefektiivne, kuna see suutis tanki T-34 soomuse läbistada kõigest 500 meetri pealt. kuna aga idarinde olukord muudus järjest halvemaks jätkati masina tootmist, kuigi vähenes see järjepidevalt, kuni 1944 aasta suvel peale saksa vägede sissetoomist Ungarisse lõpetati see üldse. Jätkati vaid varuosade tootmist. Eri andmetel toodeti Turan II kokku 182-185 masinat.

Mudel on suht uus ja Bronco toodangust. Mina ehitasin sellest tankist varasema varjandi.
Manused
IMG_3263.JPG
IMG_3259.JPG
IMG_3292.JPG
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Vahepeal on valmis saanud üks lennuk, pole küll 1/35 vaid 1/72. Tegu siis Mister Crafti mudeliga IL-2M3. Olen kogu aeg mõelnud, et isegi tankimeeste kogus peaks olema sellised lennukid nagu IL-2 ja JU-87. Esimese neist siis sain, hind oli minu jaoks supper soodne, kuid kui karbi avasin siis taipasin, et oleks võinud väheke rohkem panustada. Nimelt detailid olid valuvigadega, kokkusobivus suht kehvake, õpetus kuulus vist mõnele teisele samatüübilisele lennukile ja dekaalid lagunesid, ega liiminud üldse. Õnneks olid kaasas lisa dekaalid, mis olid vähekene kvaliteetsemad. Kui juba soetatud siis tuli see kuidagi kokku monteerida. Kogu selle vaeva juures jään siiski tulemusega rahule, ainult klaasid lasin kogematta lakiga üle ning need muutusid tuhmiks, võib olla saaks need isegi puhtaks, kui veidi vaeva näeks. Tulemus siis siin:
Manused
IMG_4013.JPG
IMG_4006.JPG
IMG_4009.JPG
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No on ikka raske neid masinaid lõpetada, hetkel lõpetamata lausa 7 masinat. Äsja saabusid MIG-i pulbrid ja proovin siis nüüd hakata neid lõpetama.
Minu jaoks suhteliselt ebaõnnestunud masin, pole tulemusega üldse rahul on siis esimene pika nimega masin "Geschutzpanzer 39H(f) 7.5cm PaK 40 Hotchkiss" ehk siis Marder I. Tegu Trumpeteri toodanguga, millele läksid alla kaasas olnud kummipaelad (roomikud). Pulbriga imiteeritud pori näeb päris hea välja, kuid sumpsi rooste on vähke liiga punakas, eks näis mis järgmiste masinate juures saab. Pilte ka:
Manused
Masina külgvaade
Masina külgvaade
Sisevaade
Sisevaade
Tagantvaade, kust on veidi näha ka punakat sumpsi
Tagantvaade, kust on veidi näha ka punakat sumpsi
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Siia siis kohe ka teine masin, milleks on PzKpfw I Ausf C (VK 601) firmalt Hobby Boss. Kokku läks otse karbist, ilma suuremate ümberehitusteta. Kuna masin näeb minu arust väga hea välja siis ei hakka seda pläkerdama, kardan, et rikun ära. Piltidelt märkasin, et peale sumpsi häirivad veel esimeste rataste hammastel olevad roomikud, mis ei ole korralikult paigas. Ju siis hambad liiga laiad, vaatan, ehk annab midagi parandada. Pildid ka siia juurde:
Manused
IMG_4096.JPG
IMG_4103.JPG
IMG_4092.JPG
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas kalle »

No see on üks nunnu masin igatahes. Mulle Panzer I meeldib, selline ilus väike ja igati proportsioonis. Iga kord on hea vaadata ja see siin ju hästi tehtud pealegi. Sellel veel miskid huvitavad rattad ja kanku mulle meeldib ka, annab head aimu kui väike on see masin. Tublid tööd igati kogu teemas!

Kk
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii, kolmas siis seitsmest. Zvezda mudel Panzer IV Ausf. E. Ütleksin selle mudeli kohta ainult kiitvaid sõnu, kokku läks väga hästi ning tulemusega olen igatahes rahul.
Manused
IMG_4107.JPG
IMG_4124.JPG
IMG_4131.JPG
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Piltidel tundub masin veidi sinaka tooniga, tegelikult nii see ei ole, fotokas viskab vinkasid. Panen siia veel ühe pildi millel siis näha tegelik masina värv.
Manused
IMG_4157.JPG
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

No nii, panen siis ka siia aastalõpuks midagi. Nimelt katsetasin esmakordselt juukselaki tehnikat. Veidi häirib muidugi hall värv, võinuks olla siiski valge, kuid tulemusega olen suht rahul. Tegemist siis Zvezda mudeliga ISU-152:
IMG_4204.JPG
IMG_4198.JPG
IMG_4220.JPG
Kasutaja avatar
Wittmann
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Dets, 2014 23:07
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Wittmann »

Mulle meeldib, et sul ikka masinatel natuke pori ka veermiku peale on pandud. Läikivate ja tolmuvabade sõjamasinate eksponeerimine pole pooltki nii huvitav ja tõetruu.
Restitäis plastikut, liimi ja värve
Et argielu mõtetest puhata närve
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas vaoinas »

Peab ütlema, et minule imponeerib see ülikulunud talvekamo väga. Mis realistlikkusse puutub siis olgu sellega kuidas on - võibolla ei läinud need masinad just nõnda rooste, kuid selle mudeli puhul on üldmulje ja terviklikkus need, mis lajatavad ja minu meelest on siin väga mõnus kompott selles osas saavutatud.
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Tundub, et siin hetkel suht rahulik. Endal käed jalad tööd täis, mitmed projektid lõpusirgel, hetkel meisterdamis tuhin peal. Soetasin endale ka uue masina, mille kavatsen järgmisena ette võtta. Nimelt sai tellitud Leichttraktor Rheinmetall 1930, tootjaks ICM. Pettumuseks on tal kaasas kummiroomikud ja nii palju kui uurinud olen, pole eraldi võimalik ka muid tellida. Aga proovin anda endast parima. Siinkohal tahaksin tänada Fossiilit, kes saatis mulle kirjandust selle masina kohta ning otsustamise lihtsamaks tegi.
Manused
IMG_20190424_181319.jpg
Kasutaja avatar
Karl XII
Liige
Postitusi: 159
Liitunud: 21 Nov, 2009 10:43
Asukoht: Pärnumaa
Kontakt:

Re: Karl XII - soomusmasinad 1:35

Postitus Postitas Karl XII »

Hetkel tegelen aga Tamiya jaapanlasega Type 97 Chi-Ha tankiga. Sellel ka muideks kummiroomikud, mis istusid peale üsnagi normaalselt, sellest aga hiljem. Pildistamisega on nii nagu on, aga midagi siiski on. Lisan siia mõned pildid värvimisprotsessist. Viimane pilt on tehtud suht hämaras ning värvid tunduvad suht tuhmid.
Manused
IMG_20190421_190340.jpg
IMG_20190421_215112.jpg
IMG_20190422_203009.jpg
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 11 külalist