militaar.net foorumist

Reeglid, arvamused, ettepanekud
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Borja ongi Borja, usu või ära usu :)
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4866
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Gideonic »

Z03 kirjutas:Kui jutt juba nimede ja aliaste peale läks, siis minul on tekkinud selline väike küsimus, et miks peaks Eesti Kaitseväe eruohvitser võtma enda aliaseks Borja? Mida sellest õigupoolest järeldada? Kas väike trots või provokatsioon? Seotud pärisnimega või mingi hüüdnimega? Kuidas siia sobituks mõte, et vene nimega Kaitseväelased ei saa olla juba oma nime ja päritolu tõttu lojaalsed? Näiteks, kui keegi oleks võtnud siin foorumis enda aliaseks Nataša, siis oleks see mõjutanud suhtumist ja käitumist tema suhtes algusest peale päris palju. Siin hiljuti tegi keegi mariina teema, et küsida hambaimplantaatide kohta. Mina näiteks oleksin väga soovinud teada, kas kaitseväelastele pannakse tasuta implantaadid, kui pool Eestit rahapuuduse tõttu hambutuna ringi käib? Paraku ei saanud vastust, sest kogu teema sumbus mariinade naeruvääristamiseks. Seega - miks ikkagi Borja, mitte Kalev või Lembit?
See pröökamine on nüüd küll liiast ja kohatu. Borja on tõesti Borja.

Kui oleksid siin natuke eelmainitud (oma nime all esinevate) ohvitseride postitusi paremini jälginud, siis teaksid ka tema eesnime.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Z03 »

Enda meelest ei prööka. Lihtsalt arutlen. Kui tohib.
Mind tegelikult ei huvita inimeste tegelik identiteet. Selleks ju anonüümsed foorumid ongi, et anonüümselt vestelda. Oma nime all arutlemiseks on Facebook.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Lemet »

Oma nime alt postitamine pole kuskilt otsast mingi kvaliteedigarantii, seda sai suurepäraselt jälgida juba EPLi padurumalast üritusest viia kommentaarium ID põhiseks. Üritus, mis lõppes lehe sisulise surmaga. Tekkis klubi kümnekonna klouniga, kes süüdimstult oma nime all hulluarstidele uurimistööks ainest pakkusid, tavainimesele lugeda polnud enam midagi. Kuigi eelnevalt olid kommentaarid pahatihti artiklitest sisukamadki või vähemalt täiendasid seda tublisti.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Dr.Sci »

Lemet kirjutas:Oma nime alt postitamine pole kuskilt otsast mingi kvaliteedigarantii, seda sai suurepäraselt jälgida juba EPLi padurumalast üritusest viia kommentaarium ID põhiseks. Üritus, mis lõppes lehe sisulise surmaga. Tekkis klubi kümnekonna klouniga, kes süüdimstult oma nime all hulluarstidele uurimistööks ainest pakkusid, tavainimesele lugeda polnud enam midagi. Kuigi eelnevalt olid kommentaarid pahatihti artiklitest sisukamadki või vähemalt täiendasid seda tublisti.
Postimehes sama lugu, ma lõpetasin seal kommenteerimise ja olen avaldanud vaid mõned sellised kus Postimehe ajakirjanikud on otseselt kägu ajanud ja see on lihtsalt tõestatav. Viimane juhus oli mõned päevad tagasi ja hetkel on artikkel kadunud nii nagu seda poleks olnudki... isegi google tavaotsingud ei leia (lühidalt avaldati esilehel 2011 aasta artikkel ühe silla olukorrast mille asemele aga juba 2015 ehitati uus)
Militaar.net aga pole 100% anonüümne, kasutajaks registreerimisel jääb mailiaadress jms ilusasti andmebaasi ja kuigi libaidentiteedi loomine pole teab kui keeruline (ma kunagi tegin isegi ühe Facebooki, et pääseda tagasi Lameda Maa gruppi kust mu põhikontole eluaegne bänn pandi) ei tasu see selliste natuke tõsisematest asjadest rääkivate foorumite korral ära - va ehk provokaatoritele keda meie austatud moderaatorid efektiivselt ka kõrvaldavad.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Jah, mõlema poole argumentides on oma iva.

Foorumi reeglid ütlevad praegu nii:
Kasutaja ei pea esinema oma kodanikunime all. Kuid vähemasti eesnime kasutamine postituse allkirjas on igati tervitatav.
Peale üksikute täisnimega kirjutavate liikmete on mingi hulk tegelikke eesnimesid või avalikke pseudonüüme. Valdav enamus muidugi kirjutab salanime alt ja see on nende valik.

Veidi problemaatiliseks muutub anonüümsus siis, kui keegi hakkab väga elukogenult targutama, ise salanime kandes. Soov oma isiklik autoriteet lauale käia on anonüümsusest kinni hoidmisega vastuolus. Ma olen vahel mõelnud (ja mõne liikme poole ka eraviisiliselt pöördunud), et iseenesest võiks tõsisema jutu kirjutajad oma tegeliku identiteedi administraatoritele-moderaatoritele avaldada. Nood siis jätaks selle enda teada, aga saaksid vajaduse korral ülejäänud liikmetele kinnitada, et see inimene tõesti on ohvitser / tootmisjuht / professor / kellena tahes ta ennast välja kuulutab.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Põhimõtteliselt oleks ka selline lahendus võimalik, et enda identiteedi foorumi juhtkonnale avaldanud KV-s teeninud isikute avatari juures kuvataks ka nende pagunit, nimeks oleks aga varjunimi edasi :mrgreen:
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas ants431 »

Kriku kirjutas: ..................................
aga saaksid vajaduse korral ülejäänud
liikmetele kinnitada, et see inimene tõesti
on ohvitser / tootmisjuht / professor /
kellena tahes ta ennast välja kuulutab.
Iga elukutsega käivad kaasas spetsiifilised
teadmised ja ka harjumised, sõnavara mille
järgi "koer tunneb koera" kaugelt ära.
See teeb enda võõraste sulgedega ehtimise
keeruliseks ja on mõnel juhul lugejale üsna
lõbus jälgida.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Rahvus ja lojaalsus

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Z03 kirjutas:Kui jutt juba nimede ja aliaste peale läks, siis minul on tekkinud selline väike küsimus, et miks peaks Eesti Kaitseväe eruohvitser võtma enda aliaseks Borja? Mida sellest õigupoolest järeldada? Kas väike trots või provokatsioon? Seotud pärisnimega või mingi hüüdnimega? Kuidas siia sobituks mõte, et vene nimega Kaitseväelased ei saa olla juba oma nime ja päritolu tõttu lojaalsed? Näiteks, kui keegi oleks võtnud siin foorumis enda aliaseks Nataša, siis oleks see mõjutanud suhtumist ja käitumist tema suhtes algusest peale päris palju. Siin hiljuti tegi keegi mariina teema, et küsida hambaimplantaatide kohta. Mina näiteks oleksin väga soovinud teada, kas kaitseväelastele pannakse tasuta implantaadid, kui pool Eestit rahapuuduse tõttu hambutuna ringi käib? Paraku ei saanud vastust, sest kogu teema sumbus mariinade naeruvääristamiseks. Seega - miks ikkagi Borja, mitte Kalev või Lembit?
Punktide kaupa siis ja extra sulle, zettnullkolm :twisted:
-- sa mõistetel "eruohvitser" ja "reservohvitser" üldse vahet teed?
-- kes ja kus siin foorumis ütles konkreetselt, et "vene nimega kaitseväelased ei saa oma nime ja päritolu tõttu lojaalsed olla"?
-- "mariinast" ka: kui sahtel läeb puruks // klahvistikku tekivad tühikud teenistusülesandeid täites, siis on suht klaar, et kogu edasine lõualuukirurgia käib kaitseväe kulul.. kui aga keegi suvaline end kaitseväkke värvanud tibi eeldab, et kaitsevägi peaks talle puuduvate hammaste asemele nüüd implantaate hakkama panema, siis see ongi lihtsalt üks keskmisest lollim mõte - milliste keskmisest lollimate postide tegemist foorumis tuleks igati piirata - klaar?
-- ja mix Borja vastati sulle ka juba ära - luban sul edaspidi mind pärisnime pidi kutsuda(-mis on Boris).. ainuke naine nagu sa siin oled, peab sind ju hoidma :P

Veel - siin eelmises postis öeldi muuseas väga hästi, et "iga elukutsega käivad kaasas spetsiifilised teadmised ja ka harjumised, sõnavara mille järgi "koer tunneb koera" kaugelt ära" - no nii ongi. Ja kuna sina ilmselgelt "karja" ei kuulu, siis jäävadki pallud muidu lihtsad asjad siin sulle arusaamatuks :|

Veel sinust - nagu sa ise alles hiljuti ühes oma postis kirjutasid, ei saa sa tihtipääle ka isegi aru, mida sa oma postides oled öelda tahtnud - no siis ei omagi kogu see jutt siin mingit tähtsust.. sest ju sa lihtsalt heietasid segast :mrgreen:
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 27 Sept, 2018 15:51, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Z03 »

Ega nimi ei riku meest. Kust pidin mina teadma, et Borja ongi Borja? Mina ei nuhi inimeste järel, ehkki tänapäeva Google ajastul on see liigagi lihtne. Googeldamisest loobusin ma ca 5 aastat tagasi, kui ühe täiesti meeldiva inimese kohta tuli Googlest välja nii jubedat informatsiooni, et edaspidi tõotasin endale elada õndsas teadmatuses.

Ega avalik foorum pole Ohvitseride Klubi, kuhu tohivad ainult väljavalitud ja pagunitega kuuluda. Teised võivad ikka ka kaasa rääkida.

:D
Kasutaja avatar
Sekeldaja
Liige
Postitusi: 840
Liitunud: 29 Aug, 2014 17:38
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Sekeldaja »

Käiks korra terminid üle.

Anonüümne autor on üldse nimeta, vahetab seda pidevalt või on selleks serveri poolt antud tähemärgijada (viimane Delfi näitel).

Kui inimene kasutab varjunime ehk pseudonüümi, nimetagem teda siis mitte anonüümseks, vaid pseudonüümseks.

Neil kahel on oluline vahe. "Anonüümne" on a priori halvustava kõlaga, anonüümselt esinevad argpüksid, kes enda sõnade eest absoluutselt ei vastuta ja/või on pahatahtlikud (nõukaaegsed anonüümkirjad!). Pseudonüüm on aga siiski konkreetse isikuga seotav nö tegelaskuju ja see pole mingi netiajastu leiutis või needus. Selle kasutamise põhjused on erinevad, peamiselt soov säilitada privaatsust. Pseudonüüme on kasutatud läbi aegade, Samuel Langhorne Clemensist, tuntud ka kui Mark Twain, alates ja minu pärast Jüri Üdi/Juhan Viidingu ning Robert Zimmermanniga (Bob Dylan) lõpetades.
Mina tunnen end avalikus foorumis pseudonüümselt esinedes turvaliselt, kuna eeldan, et mu taust (elukoht, perekonnaseis, töö, sõbrad-tuttavad jne) ei puutu mingil moel arutatavatesse teemadesse ning ma olen vaba mõtlemast mistahes võimalikule mõjule, mida see taust võiks tekitada või vastupidi, minu poolt avalikult öeldu tekitada sellele taustale.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Walter2 »

Z03 kirjutas:Ega nimi ei riku meest. Kust pidin mina teadma, et Borja ongi Borja? Mina ei nuhi inimeste järel, ehkki tänapäeva Google ajastul on see liigagi lihtne. Googeldamisest loobusin ma ca 5 aastat tagasi, kui ühe täiesti meeldiva inimese kohta tuli Googlest välja nii jubedat informatsiooni, et edaspidi tõotasin endale elada õndsas teadmatuses.
Tänud hea nõuande eest - mõni hetk googeldamist ja ongi teada kes on akf! Borja.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Põgeniketulv Euroopasse..

Postitus Postitas Dr.Sci »

Lp. Moderaator/omanik. Ma teen nüüd teadlikult korduspostituse, riskides puhkusele saatmisega. Aga oleks siiras soov - nii minu - kui paljude teiste poolt - kui postitus eemaldatakse võiks tulla postitajale (kasvõi e-mailile teade - kes eemaldas, ja miks, saaks rahulikult privaatselt läbi rääkida)
Kogu selle jama saab kokku võtta järgmiselt.
Mõnes mõttes me kiidame heaks migratsioonipakti, sest kuigi meil puudub valitsuse otsus, avaldas toetust Riigikogu vähemlik enamus, ja lisaks kirjutas meie saadik ÜRO-s alla miskile paberile mis meid küll selle kokkuleppega ka ei seo, vaid me kiitsime selle heaks.
Ja kui isegi seob, on kokkulepe iseenesest mittesiduv, mis tähendab et Eesti kiidab heaks küll seadusliku migratsiooni, kuid ise ei kavatse seaduslikke migrante vastu võtta.

EDIT
Kui asi on lihtsalt teemaväline, siis teeme uue teema - Seaduslik migratsioon.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Toetan
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Siin on nüüd vähemalt viis asja.

Esiteks teavitused. Ära modereeritud postituse puhul postitajale sõnumi saatmine on siin teemas ka varem jutuks olnud. Järeldused on samad nii siis kui nüüd: mitte ükski moderaator ei jõua ega viitsi seda käsitööd teha. Prognoositav kõrvalefekt: juhul, kui moderaatorile pannakse kohustus iga maha modereeritud postituse kohta kellelegi sõnum saata, hakkab ka hoiatusi rohkem tulema - sest kui juba formulari täitma peab, miks siis mitte juba kohe niipidi.

Üks lahendus saaks olla automaatne, st. kui kellegi postitus ühest teemast teise liigutatakse, siis talle ka automaatselt PS saadetakse. Siis tekib aga teine probleem - varasemate teemade kokkutõstmine. Ma olen vahel uusi teemasid teinud 10+ varasemast teemast, kus on sadu postitusi viimasest 10 aastast. Ilmselgelt ei ole siis kellelgi vaja mingeid sõnumeid.

Järelikult peaks olema mingisugune koht, kuhu moderaator saab linnukese panna, et kasutajat teavitataks. Kuna postituse liigutamine on mitmeastmeline tegevus (teema poolitamine -> sel viisil saadud uue teema liigutamine teise alamfoorumisse või ümber nimetamine samas alamfoorumis), on väga raske ette kujutada, kuidasmoodi see peaks toimuma.

Kokkuvõtteks, kui on tahtmist saada postituse modereerimisel automaatset teavitust, siis minu arust saaks see võimalik olla ainult siis, kui praeguse prügikasti-nimelise alamfoorumi asemele leidub mingit muud moodi töötav laiendus, mida saaks foorumile installeerida. Ma ei tea, kas see on olemas ja igatahes ei ole minul võimalust sellega sisuliselt tegeleda.

Teiseks konkreetne postitus. See modereeriti maha sellepärast, et sisaldas väärat väidet, mis on samas teemas eelmises postituses ümber lükatud:
Dr.Sci kirjutas: lisaks kirjutas meie saadik ÜRO-s alla miskile paberile
nimetu kirjutas:
Ja kas Martin Helme valetab, kui väidab, et seadusliku mandaadita allkirjastatud rändepakt pole Eestile siduv?
Mitte mingit allkirjastamist polnud. Marrakeshis kinnitati ja avaldati toetust ränderaamistiku mustandile, mis siis vormistati ametlikuks dokumendiks. Hiljem New Yorgis toimunud ÜRO peaassambleel kiideti dokument heaks. Isegi hääletamine peaassamblee kogunemisel toimus puhtalt selle pärast, et dokumendi oponendid tahtsid oma seisukoha fikseerida. Tegelikkuses oleks see kinnitatud ilma igasuguse hääletuseta. Mitte üheski etapis ei allkirjastatud midagi.
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 55#p569255

Kolmandaks, kirjavahetusest moderaatoriga. Mulle on peale ülal öeldu ka täiesti arusaamatu, miks peaks moderaatorilt nõudma maha modereeritud postituste puhul igakordset teavituste saatmist, kui mingit vaidlust tekitab neist alla 10%. Kui keegi leiab, et tema postitus eemaldati põhjuseta, siis on tal täielik ja piiramatu võimalus ning õigus ise moderaatorile kiri saata ja selle kohta küsida. Julgen väita, et ei ole seni mitte ühelegi sellisele kirjale vastamata jätnud. Võimalus "rahulikult privaatselt läbi rääkida" on täiesti olemas ka praegu ning seda näevad ette ka foorumi reeglid:
kui te ei ole rahul oma sõnumi kustutamisega või mõne muu moderaatori tegevusega, andke sellest teada privaatsõnumiga moderaatorile või administraatorile
Neljandaks, see ei puutu küll käesolevasse postitusse, aga aeg-ajalt leidub tõepoolest ka foorumikaaslasi, kes on väga imestunud, kuhu nende postitus sai, ja ei oska sellises olukorras muud teha, kui uuesti postitada. Olenevalt kõhutundest imestuse siiruse suhtes olen sellele reageerinud erasõnumi või hoiatusega. Kasutan siinkohal veelkord võimalust üle rõhutada: postitused ei kao iseenesest mitte kunagi mitte kuhugi. Kui Te ei leia oma postitust sealt, kuhu Te selle tegite, siis on täpselt kaks võimalust: moderaator või administraator on selle liigutanud mõnesse muusse teemasse või avalikust foorumiosast sobimatuna eemaldanud. Üle kontrollimaks, kumb on õige, võib klõpsata üleval paremal nurgas viita "Vaata oma postitusi".

Viiendaks:
Dr.Sci kirjutas:Kui asi on lihtsalt teemaväline, siis teeme uue teema - Seaduslik migratsioon.
Ei toeta. See ei haaku foorumi temaatikaga.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 2 külalist