Piirivalve taastamine

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

aht0 kirjutas:Mis seal "segases texti"'s segaseks jäi? Abstraktsel tasandil ei suuda seoseid luua?
Kõige tipuks jääb selgusetuks, mis helesinistest mägedest härra jahub juba mingit 3-4 korda. Mingi vanasõna kuskilt idapoolt kultuuriruumist? Andke andeks, ei ole tuttav.
Abstraktsionismiga tõesti sina peal ei ole - ei sõjakoolis ega staabikolledžis ei õpetatud ka(-isegi ei mainitud) :?
"Minevik kui helesinised mäed" - olen seda (ilmselt) minevikku idealiseerivat väljendit seni ainult eesti keeles kohanud.. "idapoolt kultuuriruumi" ei oskaks paugupealt isegi tõlkida :roll:
Kuidas sul muidu endal huumoriga on - keffasti vist :|
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Walter2
Liige
Postitusi: 3979
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Walter2 »

OT aga EV idapiir on ka EL idapiir. Võhikuna antud vallas küsin kas EL ei saa panustada oma idapiiri kaitsele ja väljaehitamisele? Selline vahva nimi nagu Frontex on meelde jäänud - kas sealt ei saaks abi? Või tegeleb see asutus ainult teatud rahva üleveoga üle Vahemere?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Martin Peeter »

Tegelikult on ju praegu algamas EL järgmise eelarveperioodi läbirääkimised. Äkki isegi leiab mingi programmi, kuhu see raha suunata Eesti üldisest potis? Ei tea, aga tundub, et võiks isegi võimalik olla.
Dona nobis pacem!
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas smr »

aht0 kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas: Kutselise personalimudeli lõks väikeriikides ongi selles, et moti hoidmiseks vajalik kulude tase tõuseb peagi eelarve laeni ja lisateemasid polegi võimalik arendada. Lihtsalt sama kaader küsib järgmisel aastal - aga Eestis tõusis keskmine palk 10,7%, kus on minu palgatõus?
Jõustruktuuride töötajail ei ole õigust mitte midagi küsida. Streigiõigus puudub. Kui palk ei tõuse - kannatad ära või hääletad jalgadega. Teatud tasemest imbub äraminejatest põhjustatud tagasilöök võimuvertikaali tippu ja jagatakse näpuotsaga jälle raha palkadeks juurde.
Tegelikult saab ka PPA palgatõusu järgmisel aastal

http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... d=83619461
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas toomas tyrk »

Walter2 kirjutas:OT aga EV idapiir on ka EL idapiir. Võhikuna antud vallas küsin kas EL ei saa panustada oma idapiiri kaitsele ja väljaehitamisele? Selline vahva nimi nagu Frontex on meelde jäänud - kas sealt ei saaks abi? Või tegeleb see asutus ainult teatud rahva üleveoga üle Vahemere?
Eesti sai tuge nii Schengeniga liitumise fondi kaudu kui Frontexi kaudu. Minu huvide tõttu - helisema hakkas Agusta kell. Aga ilmselt on saadud ka muude asjade jaoks.

Vaja on lihtsalt uuesti taotlused esitada. Ilmselt sisemin ka mõtleb nende variantide peale, kui nii aktiivselt tõrjub kärpimise soove. Lihtsalt ei ütle välja, kuni raha pole käes...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

PPA (aga ka küllap iseseisva PVA) suurimaks investeeringute alaseks möödalasuks on see pardakk piiril, mis tuli avalikuks tänu Kohvri juhtumile. Poleks seda juhtunud - tõenäoliselt oleks võsa seal tänaseni - sest enne Kohvrit ei suutnud ma leida erilisi indikatsioone selle kohta, et PPA plaaninuks selle piirialaga midagi teha. Võibolla oli asi ka selles, et politseitöötajatest ühendameti juhtkond ei pidanud probleemi oluliseks.

Seejuures on ka möödalask see, kui sinna pole suudetud saada EL rahasid. Sest selle 200 miljoni kontekstis räägitakse täna selgelt ikkagi Eesti enda rahastusest.

Aga noh olukorras, kus PPA investeeringuteks jagub aastas kümmendkond milli (ja kui majas puhuvad pilli ikkagi politsei inimesed), ei saagi see piir eales korda. Selle eest saab võibolla veits võsa raiuda ja ongi kogu lugu.

Ja üks halb indikatsioon tehti selle piirijamaga veel - PPA-st pole selle pärast tänaseni keegi vastutanud. Puhas tegemata töö. Eriti kui vaadata, mismoodi Ungaris see piiriprobleem lahendati.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Some kirjutas:Borja, uudishimust - kas praegune piirivalve ülesehitus sobib sulle?
Olen sellele personaalsele küsimusele vastuse võlgu - ja vastus on: see teema ei huvita mind niipalju, et ma selle üle juurdlema hakkaksin.
Mis mind huvitab // mille üle ma viimasel ajal mõtisklen on see, kuda kahe hädise brigaadiga kaksjapool sissetungi operatiivsuunda kuidagigigi ära katta - et hea teema ja parimatele :twisted:
Lähemal ajal kirjutan sellest - KV struktuuride teemas siis.....

Tulles tagasi piirivalveasjusse - siin foorumis on küllalt raffast ilma minutagi selle küse üle arutamiseks. Minu asi oli vaid meelde tuletada, et kõik piirivalve "parandusskeemid", mis jõhkralt nelja jalaga meie hästi paikasettinud KV ajateenistuse süsteemi "sisse sõidavad" on bullshit a priori ning juba ette hävingule määratud :|
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 12 Okt, 2018 16:28, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

See PV/politse hüpoteetiline ajateenistus võiks hakata võtma naisi teenistusse.
Kaoks ära see kardetav konkurents piiratud inimressursi pärast.
Üks põhjus muide, miks PPA inimestega iga aasta hävib - puudub taoline lai värbamisväli nagu KV-l on.
Kelle huvi antud teenistuses kutselisena olla on ajateenistuses tekkinud.
Lihtsalt selline uitmõte.

PS. Kui tähele panete, siis naiste ajateenistuskohustuse tekitamise teemal on meie võitlevad feministid miskipärast vakka kui kult rukkis, auu mariannemikkud, kus olete... :D (samas kui Brüsseli promotava võrdse palga ja naisjuhtide võrdse %.ga on nad kõik nagu üks mees rambivalgusse ronimas. :wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Some »

Ei saa aru, miks peaks piirivalvet ja kaitseväge vastandama. Piirivalvele saab ju anda täieliku sõjalise ettevalmistuse ning neile sõjaaja tingimusteks jõukohase ülesande. Keegi ei eeldagi, et nad suudaks tankiarmeed piiril peatada, küll aga organiseerituna ja varustatuna tagalas piisavalt pahandust teha.
Hetkel kakerdab idapiiril täiemõõduline pataljon rahvast (palgalised kusjuures), kel puudub igasugune funktsioon sõjaaja tingimustes. Täiesti kasutama ressurss minu arust. Kas kasutada ajateenijaid või palgalisi on pigem küsimus rahas. Lähiajal pole näha, et Kaitsevägi suudaks ise kõiki ajateenistuseks kõlbulikke välja õpetada.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kriku »

Ma ütleks, et ligi 300 km peal tegutseb teatud arv inimesi, kellest pärast nende ühtekokku kogumist ja üksustena välja õpetamist võib-olla saaks pataljoni.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Martin Peeter »

Teenekat lahingohvitseri on taas valesti mõistetud. Ja üldse - tast tuleks minister teha. :mrgreen:


https://www.err.ee/868318/riisalu-olen- ... rd-on-hull
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Some »

Martin Peeter kirjutas:Teenekat lahingohvitseri on taas valesti mõistetud. Ja üldse - tast tuleks minister teha. :mrgreen:

https://www.err.ee/868318/riisalu-olen- ... rd-on-hull
Tjah, tal liiguvad mõtted hoopis teistpidi kui minul.... Tema arvates tuleks üleliigsed sõjaväepolitseinikud panna piiri kaitsma aga mina muretsen pigem selle üle kuidas piirivalvele sõjaaja funktsioon leida. Pataljon piiril igal hetkel saadaval ja jumal teab palju ametit vahetanud piirikaid, kellest saanuks reservüksusi moodustada. Hetkel riigikaitsele kadunud hinged.

Aga huvitav lugemine Uno Kaskpeiti sulest piirivalve algusaegadest: http://www.disneylandparis.com//arvamus/eesti-pi ... -ja-homme/
Ignoreeriks korraks fakti, et avaldatud Uutes Uudistes.

Siin korraks käis läbi kibedusnoot, et taasvabanedes pandi rohke auru piirivalvele kui kaitseväele aga kui nüüd korraks mõelda, siis piir oli tollal vaja kiiresti kontrolli alla võtta. Ning ei kujuta ette kuidas seda ilma ajateenijateta võimalik olnuks.
nimetu
Liige
Postitusi: 7574
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas nimetu »

Su link on vist vähe viga saanud:
uueduudised.ee/arvamus/eesti-piirivalve-eile-tana-ja-homme/

Eks PV areneski kiiremini just tänu tõsistele vabatahtlikele ja sellele, et pingelised olukorrad piiril sundisid seda eelisarendama.

EDIT:
Tavapärase Uute Uudiste tasemega võrreldes on see artikkel enam-vähem asjalik.
Viimati muutis nimetu, 12 Okt, 2018 13:00, muudetud 2 korda kokku.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Milline seksuaalne seos on Pariisi disniländi reklaamil piirivalvega? :wall: :wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Piirivalve taastamine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Martin Peeter kirjutas:Teenekat lahingohvitseri on taas valesti mõistetud. Ja üldse - tast tuleks minister teha. :mrgreen:
https://www.err.ee/868318/riisalu-olen- ... rd-on-hull
Parem mitte :shock:
Minu jaoks pani i-le täpi peale etteaste ühes tsiviilkaitse-teemalises saates, mida UKR kriisi alguses kanal2 näitas. Kui ikka asjast mitte midagi ei tea, siis pole vaja kaamera ette kippuda.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist