Tuvastada koht

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Tuvastada koht

Postitus Postitas retti »

Väidetakse et pilt on werhmacht.pri.ee´st salvestatud.Mulle tundub et pilt on ka siit läbi käinud.
Aga tegelikult huvitab pildistamise koht. Aasta peaks olema 1941.
Manused
44321796_1028404317331887_7754009724269363200_n.jpg
Aspelund
Liige
Postitusi: 1139
Liitunud: 04 Mai, 2005 10:45
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas Aspelund »

See numbri variant oli kasutusel 1937-1947.

Allika: http://www.autogallery.org.ru/y/ynom1938.htm kohaselt jaotus seeria nii:
Москва и Московская область (выделены серии МА ... МС) -
МА (служебные), МБ (служебные), МВ (мне попадались только на номерах ПРОБА), МГ (грузовые), МД (пассажирский
транспорт, такси, грузовые), МЖ (грузовые), МЗ (грузовые и легковые), МИ (грузовые), МН (грузовые), МП (грузовые), МР (грузовые), ...
(Серии МА ... МИ ... - только городские, а ... МН ... МС - только областные.)

Eestis olid sel perioodil kasutusel seeriad: ER (довоенные), ЭТ, ... (послевоенные).

Ehk on abiks.

A.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kui keskenduda tsiviilide riidemoele, siis on see pigem Eesti ja vene numbriga veoauto baasivägede oma. Et taustal on hulganisti madruseid, siis peaks see olema kuskil Tallinnas. Et selliseid puumaju hävis palju 1944.a. märtsis ja hiljem, siis kohta sellisena praegu tõenäoliselt enam ei ole.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas Kriku »

Paremas ääres tänava otsas, ma arvan, on mingi vaksal või suurem avalik hoone. Selle järgi peaks saama määrata.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas Svejk »

Looduse, riiete ja varjude järgi otsustades hiliskevad (maipühad?) keskpäev, rongkäik suundub lõunasse, tänav (plats) põhja - lõunasuunaline... :roll:
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas retti »

FB foorumis Eesti Pildid tuvastamiseks on jõutud seisukohale et Tallinnas sellist kohta (platsi/tänavat) ei ole.Pildil on veel huvitavaid detaile aga ma ei tahaks kohe oma arvamust välja ütelda.Kui siis üks- kolonn liigub allamäge ja keerab sealt täispöördega tagasi.Pildistaja vasakul pool on maja (karniisiserv telefoniposti kõrval).
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas Kriku »

Samas on raske uskuda, et madrused sisemaal figureerisid?
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas retti »

Kriku kirjutas:Samas on raske uskuda, et madrused sisemaal figureerisid?
Nõus selle väitega.Madruste hulgas on ka mereväeohvitser.Aga see seltskond ei ole sõjaväelises rivikorras.
Jaanus2
Liige
Postitusi: 3818
Liitunud: 31 Mai, 2007 13:17
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas Jaanus2 »

Kuidas sõjaeelne Paldiski välja nägi? Seal olid vist väiksemad majad.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas oliver »

Mis imelik torn seal autokastis seisjate peaede kohal kõrgub, kirik nagu ei oleks, pritsumaja vms.?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas Kriku »

Ma arvaks, et mingi väikese vene kiriku oma.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas Kriku »

Varem postitatud siia koos 1950.-1951. aasta 1. mai piltidega ja väidetavalt ka 1. mai oma (kuigi vaevalt küll nii hiline):

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... =3&theater
tuvastada_koht.jpg
Torni moodi asi pole kindlasti kirikutorn, vaid mingi teeäärne (autoga kaasa sõitev?) asi. Tänava või mingi muu latern?
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas retti »

Ma küsiks nüüd nii - kas keegi teab täpselt - mis riigis kasutuses olnud Punase Risti kast on tütarlapsel üle õla?Kui see ei ole standartne esmaabi kast on küsimus muidugi lootusetu.
Torni paiknemise kohta on mul oma arvamus aga ma ei taha seda välja käia eeldusel et ma eksin (et ei ole kirikutorn).
Ma eeldan et tegemist on põhjamaise mereäärse kohaga,aga mitte Läti/Leedu ja aasta 1941. Kahte maiparaadi tõenäoliselt Tallinnas ei toimunud ja Tallinna kesklinn see ei ole.Kuskil Tallinna agulis maiparaadi kindlasti ei korraldatud.Seega koht pildil ei saa olla suur linn ja ega ka osavõtjate arvuga kiidelda ei saa.Viisnurkadel peaksid olema Ždanovi ja Kalinini pildid.
Osalejate riietuses on detaile mis ei lähe nagu venemaalt tulijate stiiliga hästi kokku.On küll üks soni aga mina näen hulga kaabude kõrval ka kahte torukübarat.Ning päris mitmel mehel nahkkindad.
Huvitava detailina on punase risti kohvrit kandval tütarlapsel kätel muhv ja autokastis olijatel punased lindid õlalt puusale.
P.s aastanumber parandatud ksf Kriku tähelepanelikkusele
Viimati muutis retti, 14 Nov, 2018 19:32, muudetud 1 kord kokku.
oliver
Liige
Postitusi: 2100
Liitunud: 01 Dets, 2004 17:53
Asukoht: Saarel
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas oliver »

Mille järgi ütled et kolonn liigub allamäge ja keerab kuhugi, kas foto on tegelikult suurem? Või seostad neid FB pilte sama sündmusega?
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Tuvastada koht

Postitus Postitas Kriku »

Vaevalt küll väljaspool NSVL-i maiparaadil 1940 nii avalikult Stalini pilte kanti. Vast ikka 1941?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Georges ja 10 külalist