Kaitseliit meedias !

suurtükimees
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 30 Mär, 2018 15:01
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas suurtükimees »

Paistab et prügiasti seiklus oli tingitud situatsioonist, kus bronni meeskond sai paremalt tiivalt ootamatult sisse, üritasid päästa mis päästa andis. Kerkib küsimus muidugi, et miks nad üldse kolmhark bronni sinna prügikastide vahele panid :D Ei tegelikult oli päris kole küll jah. Hirmsalt ajas ennast ka närvi kui nägin teenistuses mehi, kes lasid kas AK4 valangutega huupi või MG3 puusalt/sihtimata 100m+ vastase pihta. Moona raiskamine, kui lasud ei maadu meeter kahe kaugusele ega nad siis distsiplineeritud vastast ei mõjuta ka, piiravad puude oksi.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas Chupacabra »

See KP mees ei pruugi joosta ilma rakmeteta, pigem viljeleb ta uut moodi, kus talvejope pannakse kõige peale. Tavaliselt kasutatakse seda tegevustevahelisel ajal, kui liikumatusest hakkab külm.
KiloKilo
Liige
Postitusi: 33
Liitunud: 13 Mai, 2017 13:17
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas KiloKilo »

nimetu kirjutas:Muidugi videos 00:54 juures demonstreeritud G3 lampi täristamine oli ka selline küsimärke tekitav värk.
Kas äkki võis selle eesmärk olla imiteerida Bronnist laskmist?
Rabapistrik
Liige
Postitusi: 152
Liitunud: 04 Mär, 2016 9:54
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas Rabapistrik »

suurtükimees kirjutas:MG spämmi võib alguses andeks anda, äkki tõesti oli oht nii lähedal et oli vaja pimesi tuld anda :D
Täpselt nii oligi. Sellel positsioonil oli kiirkaitsekorras üks miinusega jalaväejagu ning vastas oli suurusjärgus kaks jagu. Distants oli umbes 30 meetrit. On ilmne, et see kulamees ei hakanud mõtlema:"Oi, kaamera filmib, ma parem ignoreerin, et minu peal on ca jaotuli ja teen kõrgelt ja mugavalt oma sihitud valanguid edasi."
KiloKilo kirjutas:
nimetu kirjutas:Muidugi videos 00:54 juures demonstreeritud G3 lampi täristamine oli ka selline küsimärke tekitav värk.
Kas äkki võis selle eesmärk olla imiteerida Bronnist laskmist?
Jah, nii on. Sellele üksusele ei tulnud relvadega kaasa bronnide pauguraudu ja Bauhofist neid osta ka ei saa.

Aupaklikult - ärme lasku sellele tasemele, kus viiesekundilise klipi põhjal teeme tugevaid üldistusi. Jah, KL üksustel esineb ka jagude ja meeskondade tasemel puudujääke - need on teada ja nendega tegeletakse. Suur pilt on minu hinnangul aastatega siiski paranenud, kuid veel tuleb kõvasti pingutada.
suurtükimees
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 30 Mär, 2018 15:01
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas suurtükimees »

Ei no muidugi arusaadav, et asjad tegelikult nii kehvasti ei olnud, nagu videost paistsid, aga kuradi lihtne oleks sellist klippi vaenulikus propagandas kasutada
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas mart2 »

suurtükimees kirjutas:Ei no muidugi arusaadav, et asjad tegelikult nii kehvasti ei olnud, nagu videost paistsid, aga kuradi lihtne oleks sellist klippi vaenulikus propagandas kasutada
Siin on kaks omavahel seotud teemat -
- Kaitsevägi ja Kaitseliit peavad andma ajakirjanikele hea kvaliteediga piltide/klippide tegemise võimaluse, ja
- ajakirjanikele tuleb pidevalt selgitada, kuidas on (mitmeti-)tõlgendatavad nende poolsed meedianupud.
Esimene on korraldajate planeerimise probleem, teist saab teha ainult ajakirjanduse õppejõudude, psühholoogide ja sõjaväelaste koostöös. Propastopi abiga!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Rabapistrik
Liige
Postitusi: 152
Liitunud: 04 Mär, 2016 9:54
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas Rabapistrik »

Seda videolõiku on pigem kippunud kommenteerima ikkagi kaitseväelased ja kaitseliitlased, kes vähemalt teoreetiliselt võiksid ette kujutada, et KP on vastase jalaväe üks põhisihtmärke. Kui siin foorumis on lahingukogemusega mehi, kes on reaalselt pidanud tule all oma ülesandeid täitma või kes on maha surutud ja teab, mis tunne see on, siis võiks ta anda hinnangu, kas on võimalik alati igas lahingolukorras anda KPst sihitud valanguid. Tingimused järgmised: vastasel kahekordne ülekaal, lähidistants (alla 50 m) ning seda just kulamehe perspektiivist.

Ma olen nõus oma seisukoha veenvate argumentide põhjal ümberhindama.

Võimalik, et näiteks laservestide kasutamine aitaks võitlejatel tõhusamalt omandada instruktorite jagatud taktikateadmisi. Loodetavasti hakatakse neid tulevikus veel rohkem kasutama.
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas A4 »

Rabapistrik kirjutas: Sellel positsioonil oli kiirkaitsekorras üks miinusega jalaväejagu ning vastas oli suurusjärgus kaks jagu. Distants oli umbes 30 meetrit. On ilmne, et see kulamees ei hakanud mõtlema:"Oi, kaamera filmib, ma parem ignoreerin, et minu peal on ca jaotuli ja teen kõrgelt ja mugavalt oma sihitud valanguid edasi."
Selliseid trikke saab teha vaid paukmoonaga lastes, kui relva tagasilöök on väga nõrk või üldse olematu. Terava moonaga lastes „lükkab“ MG3 ennast nii tugevalt tagasi, et sellises stiilis laskmine oleks pärast esimest valangut lõppenud sellega, et kuuliprits oleks kurat teab kuhu lennanud. Ja kui see kullamees tõesti muretseb oma ohutuse ja ellujäämisvõimaluste pärast, siis peaks alustama kiivri kandmisest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas Kapten Trumm »

No see Sindis olnud MG mees on täielik naljanumber.
Olen ka mina kuulipildur olnud ja teravaga olen puusalt lasknud, aga ikka relvast kõvasti kinni hoides :D

Aga 0.22 peal on kustiga hoopis lahedamad kaadrid, no pärismoonaga oleks see kustimees lennanud sealt nurga tagant nagu parun Münnhausen (telliskivisein otse taga) :D
Olen näinud, mis juhtub Kusti tagaplahvatusalas ca 10 meetrit seisva inimesega. :wall:
Viimati muutis Kapten Trumm, 04 Dets, 2018 13:17, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 181
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas M.R. »

Minu 5 kopkat sellest õppusest - mind isiklikult häiris tohutult, et kohe kui ei mainita, unustatakse camo tegemata. DM-na võin ütelda, et kõik need rõõsad näolapid on lihtsalt niiiiii kaugele nähtavad ja kenasti mulle sihtmärgiks, et see teeb lausa haiget. Kas arvatakse et linnalahingus pole vaja või kurat teab mis, aga SEE ON OLULINE :dont_know: Pimeda taustaga hoonetest paistavad valged näolapid nagu peopesal. Ja no muidugi eriti suur klizee on lätlaste camo, ma ei tea kas nende sõduritel on ka suvise camoga varustust aga see puna valge sirab silma iga väiksemagi liikumise peale olgu lumine või mitte...
Minu poolt kiitus Kalevi pati poistele - poisid triksis-traksis, kenasti võõbatud ja asjalikud!
Bronnist niipalju, et mul tuttav oli seal puldis ja kui pärast küsisin kas said ka raua punaseks, siis kirus ja vandus vanakurja, sest põhjus oligi, et pidid kõrvalt automaadiga tuld imiteerima :o

Aga tegelikult oli tore,

M.R.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ja miks pole kuulipilduril kiivrit? Kasvõi rootsi oma kui paremat pole...?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Martin Peeter
Liige
Postitusi: 4513
Liitunud: 18 Juul, 2014 20:49

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas Martin Peeter »

Kustimehe tagaplahvatusala oli siiski pigem piisav. Sein jääb kõrvale ja sealt ei põrka lööklaine talle just otse selga. 45 kraadi lehtri suudmest on sein kusagil 4-5 m ja otse lehtri taga pole midagi. Ei ole päris elus 80 m tühja maad 90 kraadises sektoris võtta. Tagaplahvatusala ise on 3 m sellest, nii et p... karvad ei kärsanud. :D
Dona nobis pacem!
Kasutaja avatar
M.R.
Liige
Postitusi: 181
Liitunud: 19 Veebr, 2015 19:33
Asukoht: Anelema
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas M.R. »

Trummile - see, kellest mina räägin, ei olnud see kes piltidel ja temal oli korralikult kiiver peas.
Üleüldse kui ma vaatan pilte, mis meie poisid ise teinud on, siis on kõik tip-top, aga see mis avalikus ruumis liigub... mnjah, pean teiega nõustuma - täpselt nii ongi ja nendest neid järeldusi tehakse. Vist kivi nii videomaterjali tegijate, kui jaopealikute kapsaaeda!
Lohutuseks ehk niipalju, et seal sektoris läks ikka kibedaks andmiseks ja egas siis juhtubki igasuguseid veidraid asju, aga selleks ju õppused ongi! Oma praktikastki tean, et ka kõige planeeritumad tegevused võivad vahest veidraid/ootamatuid/eluohtlikke pöördeid võtta :oops:

Sellega on minu poolt kõik!
suurtükimees
Liige
Postitusi: 126
Liitunud: 30 Mär, 2018 15:01
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas suurtükimees »

Kusti tagaplahvatus on mind alati huvitanud. Teenistuses nooremveeblid ja -leitnantid käskisid pedantselt alati "90 kraadi koonus 90 meetrit vaba". Tekkis alati küsimus: kus kurat sa lahinguväljal sellise koha leiad? Vanemad väelased vastasid, et ega see plahvatus nii julm ka pole, aga täpset reaalse lahinguolukorra ohutut kaugust keegi ei osanud ütelda. Ei maini kus või millega seoses aga õnnetu juhuse tagajärjel olen korra olnud Kusti taga umbes 20m peal (silmaga hinnatud, võtke suure soolateraga seda numbrit) kui kildu lasti. Täna seisan elu ja tervise juures, nii et kogemusest u 20m enam-vähem ohutu, kui lendavad kivid ja muu praht välja jätta :D .

Kusti taga seista ei ole muidugi hea idee, tahaks pigem, et keegi kogenud kaasvõitleja annaks nõu, kui kaugel võivad muud objektid olla, enne kui ennast taevasse lased :D
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Kaitseliit meedias !

Postitus Postitas alari »

Olen ise ka olnud 20-30m taga ja tunda oli veidi tuult.
Üks afgaanis käinud kustimees rääkis, et saab vajadusel lasta ka toast (ise oli teinud), tuleb vaadata, et ruum oleks piisavalt suur ja lööklaine kohe tagasi ei põrkaks. Kui lööklaine piisavalt palju ruumis põrkab enne, kui sinuni jõuab, siis see neelab piisavalt energiat
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 0 külalist