Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

ruger kirjutas:Seda alkot tuli siis ka igasugustes vormides-purgiviinad 0,33 jne...
Osad neist purgiviinadest olid kusjuures gaseeritud. Vöähhh... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:. Oma kogemusi sellise viinaga ma parem meenutada ei taha :lol:. Tegelikult juba sügaval nõukaajal, kui viina või raha oli vähe, aga isu end pildituks võtta suur, pandi viin sifooni sisse, väänati see väike balloonitäis süsihappegaasi otsa ja siis piisas purjakile jäämiseks üsna vähesest.
Crispy
Liige
Postitusi: 858
Liitunud: 03 Veebr, 2016 14:53
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Crispy »

Siseminn saadab siin igasugu meile, et varuge toitu ja asju. Ja nüüd kellelgi viskaski tulukese põlema ja ostis megasuure konservi. No eks vaadake ise:
Pilt
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas kalleb »

Kapten Trumm kirjutas:Mina igatsen vene apteegist taga 2 asja, mis tõesti toimisid
1. furatsiliinsalv (oli hea igasugu põletikuliste kärnade peale panna)
2. kaltseks (sellised külmetuse puhuks mõeldud soolase maitsega tabletid).
Neid ma nägin viimati müügil kuskil 90ndate keskel üliõpilasena.

Oli veel brilljantroheline - zeljonka

Sõjaväes ravis enamus haigusi
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Crispy kirjutas:Siseminn saadab siin igasugu meile, et varuge toitu ja asju. Ja nüüd kellelgi viskaski tulukese põlema ja ostis megasuure konservi.
Kõik ju hea, aga kuidas seda vajadusel avada? Peab abi saamiseks näiteks Kuusakoski poole pöörduma?
kalleb kirjutas:Oli veel brilljantroheline - zeljonka

Sõjaväes ravis enamus haigusi
Seda peaks praegugi saada olema. Siinsetest ametlikest apteekidest, ma mõtlen :wink:. Vähemalt veidi üle 10 aasta tagasi igatahes oli. Sai seda siis veterinaarsel otstarbel ostetud ja kasutatud.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Liigutasin paar lk järjest jurastuvat juttu esmaabi varustuse teemasse: http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 09#p580609

Vast seal mõni meedik leiab aega üle korrata, miks igasugu sodi haavadesse toppimine ei ole hea mõte :|
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Mõne asjaga võrreldes on see vorst siiski täielik delikatess: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech ... EMENT.html
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas herman30 »

Manurhin kirjutas: Mõne asjaga võrreldes on see vorst siiski täielik delikatess: https://www.dailymail.co.uk/sciencetech ... EMENT.html
Võiks nagu õelda et: Gives a whole new meaning to "shit sandwich".
Kasutaja avatar
kalleb
Liige
Postitusi: 5343
Liitunud: 27 Mai, 2005 22:55
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas kalleb »

Sõja ajal ajasid sakslased ka sõnnikust viina ja kontidest liimi ning kõik olid rahul

Liikusid harjuskid kes vahetasid kaltse muude asjade vastu ning neist tehti ka midagi
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Kas kusagil on kirjas, mida täpselt sisaldab televisioonis näidatud päästeameti kriisiabikast? Soovitati vaadata lehelt http://www.kriis.ee ja Naiskodukaitse äpist, aga igal pool on üldised nõuanded a´la ostke endale patareid, tikud ja nädala söögivaru. Sellest pole abi, sest paljud inimesed ei planeeri oma elu pikalt ette. Kustkohast peaks inimene teadma, mis on nädala söögivaru, kui on võib-olla harjunud iga päev poes käima? Palun konkreetsust rohkem. Pildi pealt mul silm kah ei seleta, ainult "Tatar" on karbi kaanelt loetav. Mõnest pakendist ei saa üldse aru, mida see sisaldama peaks.

Oleksin väga tänulik kriisiabikasti täpse nimekirja eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mida lumehelbekese juttu...... :shock:
See on su oma asi, mida sa sinna varud ja kuipalju, kas karuliha konserve või shokolaadi - nädal aega pead ise toores püsima (ja ilmselt kauem kah, sest meie kriisiaja päästevõime pole just kõrgest klassist).

Esimese hooga ütleks, et vaata pakenditelt kaloreid ja mõtle, mis sulle maitseb - mingi 2000 kcal päev võiks ikka minimaalselt olla. Ja mida sa valmistada suudad. Et nädal aega rootsi katelokiga endale toitu teha 3x päevas + võimalik vee puhastamine, peab sul olema piiritust kaks 1,5 liitrist pudelitäit. Ma olen õpilaste laagrite menüüsid teinud ja reisile auto pagasniku täis ostnud - mõtle lihtsalt läbi, mida sa sööksid ja siis osta selle tegemiseks ained. Näide: hommikusöök - näkileib pool pakki, pasteet 1 väike karp, lahustuv kohv 3-in-1. Lõuna: kartuli kiirpüree 1 väike pakk, 1 lihakonserv, tee 1 pakk. Õhtu: nuudlid 100 g, kalakonserv, tee 1 pakk. Kriisiajal võib vabalt süüa iga päev sama menüüd. Inimese veevajadus keskmises kliimas eriliselt rapsimata on 2 liitrit ööpäevas. 1 inimene nädal aega seega 14 liitrit. 4-liikmeline pere ca 60 liitrit.

Kui mõelda pikale säilivusajale, siis ise keetmisest ei pääse - kõige paremini säilivad kinnises taaras teraviljatooted ja makaronid. Need aga pole toorelt kuigi söödavad. Lisaks tasub mõelda, mis saab siis kui elektrit (ja koos sellega keskkütet) nädal aega pole. Tallinna linnal nt pole sulle ka midagi pakkuda - linnaasutused külmetaks samamoodi pimedas.

Ma arvan, et suuresti teenuste tarbimise najal elus püsivate lumehelbekeste ehk nn Y põlvkonna jaoks saab selline nädal aega olema eluohtlik katsumus. Naiskodukaitse nuti äpp ka ei tööta! Ärge pikka viha pidage (Y).
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Jah, Kapten Trumm, ma tean seda. Ma küsisin konkreetselt selle kasti sisu kohta, mida esitleti televisioonis.

Olen varem ka märganud, et akf Kapten Trumm vastab hoopis midagi muud kui küsiti. Kas funktsionaalne lugemisoskus puudulik või siis meelega möödarääkimine, ei tea. Aga aitäh, et vastama vaevusid, abiks ikka.

Ma saan nii aru, et konkreetselt selle kasti sisu nimekirja ei ole?
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Olen varem ka märganud, et akf Kapten Trumm vastab hoopis midagi muud kui küsiti. Kas funktsionaalne lugemisoskus puudulik või siis meelega möödarääkimine, ei tea.
Sa ära targuta niisama, vaid tegele aktiivselt probleemile lahenduse otsimisega. Keegi ei hakka sulle mingeid nimekirju koostama - kel janu sel jalad ja juhtnööre andsin piisavalt. Ma suudan sellise kasti nimekirja ise koostada. Läheb aega ja vaeva, aga koostan. Tegelikult suudaks igaüks.

Tüüpne õpitud abituse näide - esitage mulle nimekiri. :wall:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
herman30
Liige
Postitusi: 1435
Liitunud: 16 Apr, 2008 18:19
Asukoht: Soome
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas herman30 »

Kapten Trumm ei saa ikka veel aru mida Z03 küsis.

Kordame:
Z03: Ma küsisin konkreetselt selle kasti sisu kohta, mida esitleti televisioonis.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: kobra ja 12 külalist