Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40178
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vesi koostööpartnerite abiga.....?
Täna Päästeamet ei nõua isegi veefirmadelt diiselgeneraatorite paigaldamist veejaamadesse.
Elektrit pole, vett ei tule - nii lihtne see ongi.
Rääkimata bensiinijaamadest, kust oleks vaja sellistele asjadele lisamiseks kütet saada.
Lootused ja ootused pole meetod// kpt Rene Toomse.

Uppuja päästmine on uppuja enda asi ka lähitulevikus. Aga see ei sega punapõskseid äsja Sisekaitseakadeemia lõpetanud ametnikke oma suurest edust raporteerimast.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40178
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Z03 kirjutas:Mis siis saab, kui see nädalaks varutud (salastatud) kastitäis provianti otsa on saanud? S.t. mis juhtub päev pärast nädalat...
(Kunagi nõukaajal oli üks täitsa hea ulmefilm tuumasõjajärgsest ajast pealkirjaga "Päev pärast...").
See oli lausa Hollywoodi film, mida ETV omal ajal näitas. "The Day After" - Youtubes täispikkuses olemas.
Siiski kriisiteemal soovitaks rohkem BBC filmi "The Threads". Näidisfilm mittetoimiva valmisoleku mittetoimimisest.
Briti "tsiviilkaitse" (ja tegelikult ka USA) oligi taoline pakasuhha, mis suutis sulle parimal juhul sireeni lasta ja edasine...well sõltus õnnest.

Kui kastitäis saab otsa - see kastitäis on otse öeldes mõeldud toimetulekuks keskmist laadi tsiviilkriisis - kus mõne päeva jooksul suudetakse toidu, soojuse ja vee normaalne distributsioon taastada. Olgu põhjuseks lumetorm, suurem elektrikatkestus, rahutused Tallinnas.

Tallinna piiramist, tuumakonflikti jne pole sellega võimalik üle elada.
Viimati muutis Kapten Trumm, 09 Apr, 2019 15:55, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lemet »

Siis soo pealt sammalt korja sa...oli kunagi selline laul. Mõni juurik sünnib isegi järada. Hundinuia oma näiteks
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40178
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Säilitagem parem ametlik positiivne/eduraportöörlik joon - taoliste mittetoimivate "kriisiabi" pildiraamatute trükkimine ei maksa palju ja vähemalt ei koormata sellega eelarvet. Ja kui seda vaja pole, ei saa ka süüdistada asjata raisatud raha pärast. Ja kui suurem jama tuleb, siis well - on vihased kodanikud selleks ajaks juba surnud, kui selgub kogu inetu tõde. Ja kinnisvarasektoril on tore - ei peagi oma 7% tulust betooni panema. Ja kaubandusel on tore - mingeid kriisivarusid pole säilitada tarvis. Ja elanikel on tore - palju see nädal aega odavaid konserve ikka maksab. Ja majandus kasvab, tekib rohkem raha - ja Eesti ongi hästi kaitstud 8)

Tegelikkuses näitab praktika läänes midagi muud - taolised "If the bomb falls" tüüpi broshüürikeste üllitamine laiema massi teadlikkust kuigivõrd ei paranda. Neid lihtsalt loevad vähesed. Et mina tean, mispidi gaasimask pähe käib või mispidi pikali visata tuleb ikka sellest, et mulle on seda koolis sundkorras õpetatud ja tundub, et hästi, kui ma 25 aastat hiljem ikka tean. Või kui küsite, et kuidas salvkaevu kaitsta või kuidas keldrit kindlustada, siis oskaksin küll teha kui vaja on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

...ja "Hoidke raha hoiukassas!" :D

raha.jpg
raha.jpg (28.78 KiB) Vaadatud 2062 korda
Viimati muutis Svejk, 09 Apr, 2019 16:32, muudetud 1 kord kokku.
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Mina oleks küll valmis investeerima selle 260.- eurot ja kastitäie kaupa keldrisse valmis varuma, kui ma vaid teaks, millega see kastitäis sisustada. Olukord on jabur tegelikult - parimad pääste- ja kaitseala spetsialistid on koostanud kasti nädalaste varudega esmaseks ellujäämiseks, aga seda näidatakse televisioonis kaugelt ja meedias on tehtud vastav artikkel tasuliseks. Esitluseks on valmis meisterdatud uhke võileivatort kuivikleibadest ja konservist, nn näputoidud kiirnuudlitest, aga retsepte keegi ei jaga. Enda jaoks koostate neid kaste või? Mina ei ole läbinud ellujäämiskoolitusi ja metsalaagreid nagu siinne enamus foorumlasi. Veneaegne tsiviilkaitse on jäänud aastakümnete taha ja sealt ka eriti midagi ei mäleta peale gaasimaski aja peale pähe asetamise. Muidugi ma oskan osta toiduvaru, kuigi ausalt öelda elaks ma vabalt ära 3 päeva ka šokolaaditahvli ja pudeliveega. Noh, esmaabi- ja ravimipaki suudaksin üsna kompetentselt koostada ilmselt, aga igasugused priimused ja tormilaternad on minu jaoks keeruline teema.

Kui tahate inimesi tõesti nõustada kriisi korral toime tulema, siis palun andke väga täpsed juhised. Ega siis sõjaväes ka ju nii ei ole, et ohvitser ütleb oma rühmale, et "ah, vaadake ise, mis te täna teete, peaks ju ise ka teadma juba, et vaja vaenlast rünnata ja mingi mägi ära vallutada, olen teile juba küll rääkinud, nüüd mõelge oma peaga, keegi ei hakka teile mingit plaani ette andma". Suht tulemuseta oleks sellised "juhtnöörid" ju.
Viimati muutis Z03, 09 Apr, 2019 17:29, muudetud 1 kord kokku.
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lemet »

Muidugi ma oskan osta toiduvaru, kuigi ausalt öelda elaks ma vabalt ära 3 päeva ka šokolaaditahvli ja pudeliveega
No siis läheb ja ostabki kolm tahvlit šokolaadi ning paar pudelit vett ning ongi kast sisustatud. Hea odav ja hakkab hästi pähe kah.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Lemetist pole kohe üldse abi.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Lemet kirjutas:Soovitan kõigil soojalt selle magistritööga tutvuda. Mõtlemapanev pilt avaldub iseseisvuse 25+ aastal...ning väide, nagu poleks kauplustel mingit tähtsust, kõneleb väitja asjatundmatusest, ei muust.
Kas seal kuskil on öeldud ka, millised need laoseisud on - või kõneleb ka selline küsimus asjatundmatusest?
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Lemet »

Võtab ja loeb ise läbi. Puhtalt silmaringi avardamise mõttes. Pealegi ei ole kaupluste laoseis ju absoluutselt oluline selles kontekstis. Oluline on see, et KAHETEISTKÜMNEST MAAKONNAST ÜHEKSA ei oma midagi peale kauplusevarude. Ükskõik kui suured need on.
Viimati muutis Lemet, 09 Apr, 2019 16:59, muudetud 1 kord kokku.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Drax
Liige
Postitusi: 1108
Liitunud: 22 Mai, 2009 13:42
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Drax »

Üks variant on võtta ette EKV ja miks mitte ka teiste riikide toidupakid, mille sisu nimekirjad ja manustamise viisid ning muljetamised on netis üleval nii teksti kui videotena. Saab vähemalt aimu, mida arvatakse aktiivsel sõduril vaja minevat 24h sees, pannes rõhku pikaajaliseks ja kompaktseks säilitamiseks. Usun, et kõiksugu "prepperid" ehk "ellujääjad" on koostanud ka omad pakid või olemasolevaid mugandanud pikemateks olukordadeks, kus vesi, elekter ja kütus on defitsiit.

Näiteks:
https://www.youtube.com/watch?v=PuM17eG1nao

Aga noh, see on elustiil.
Walter2
Liige
Postitusi: 4002
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Walter2 »

Kapten Trumm kirjutas:Vesi koostööpartnerite abiga.....?
Täna Päästeamet ei nõua isegi veefirmadelt diiselgeneraatorite paigaldamist veejaamadesse.
Elektrit pole, vett ei tule - nii lihtne see ongi.
Rääkimata bensiinijaamadest, kust oleks vaja sellistele asjadele lisamiseks kütet saada.
Ei ole see asi nüüd nii hull. Mingi aeg tagasi kuualsin raadiost poole kõrvaga ühe tanklaketi (ei mäleta enam missuguse) kõrgemat võlli, kes mainis et neil on Eestis 9 või 10 tanklas juba generaatorid kriisiolukorras kütuse kättesaamiseks ja müügiks ning tendents on kõik tanklad lähitulevikus genekatega varustada. Soovitas kõigil välja uurida missugune on neile lähim selline tankla mida siis kriisiolukorras saab kasutada.
Lisaks on vähemalt ühel vee-ettevõttel Tallinnas varugenekas - isiklikult läbielatud olukord. :)
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
diesel
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas diesel »

see on juba pikka aega nii, et riigil reaalselt hädaabi varusid pole.
on mingid kontrahtid suuremate poekettidega. ja vajadusel muutub laoseis riigi varaks.
ilmselgelt oleks vaja mistahes elutähtsate kaupade laod häda juhtudel võtta kohe relvastatud valve alla.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5209
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Z03 kirjutas:Mina oleks küll valmis investeerima selle 260.- eurot ja kastitäie kaupa keldrisse valmis varuma, kui ma vaid teaks, millega see kastitäis sisustada.
MRE-sid eeskujuks võtta on ka minu arvates igati asjalik idee. Panen siia paar youtube'i kanalit, kus uuritakse ja ka maitstakse kõige erinevamaid toidupakke:

https://www.youtube.com/playlist?list=P ... wPCJD_1U2X
https://www.youtube.com/channel/UC2I6Et ... bWgJFiMeHA

Neist peaks alustuseks aitama. Head vaatamist!

Veel infot: https://www.mreinfo.com/
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas AMvA »

Z03 kirjutas:Mina oleks küll valmis investeerima selle 260.- eurot ja kastitäie kaupa keldrisse valmis varuma, kui ma vaid teaks, millega see kastitäis sisustada. Olukord on jabur tegelikult - parimad pääste- ja kaitseala spetsialistid on koostanud kasti nädalaste varudega esmaseks ellujäämiseks, aga seda näidatakse televisioonis kaugelt ja meedias on tehtud vastav artikkel tasuliseks. Esitluseks on valmis meisterdatud uhke võileivatort kuivikleibadest ja konservist, nn näputoidud kiirnuudlitest, aga retsepte keegi ei jaga. Enda jaoks koostate neid kaste või? Mina ei ole läbinud ellujäämiskoolitusi ja metsalaagreid nagu siinne enamus foorumlasi. Veneaegne tsiviilkaitse on jäänud aastakümnete taha ja sealt ka eriti midagi ei mäleta peale gaasimaski aja peale pähe asetamise. Muidugi ma oskan osta toiduvaru, kuigi ausalt öelda elaks ma vabalt ära 3 päeva ka šokolaaditahvli ja pudeliveega. Noh, esmaabi- ja ravimipaki suudaksin üsna kompetentselt koostada ilmselt, aga igasugused priimused ja tormilaternad on minu jaoks keeruline teema.

Kui tahate inimesi tõesti nõustada kriisi korral toime tulema, siis palun andke väga täpsed juhised. Ega siis sõjaväes ka ju nii ei ole, et ohvitser ütleb oma rühmale, et "ah, vaadake ise, mis te täna teete, peaks ju ise ka teadma juba, et vaja vaenlast rünnata ja mingi mägi ära vallutada, olen teile juba küll rääkinud, nüüd mõelge oma peaga, keegi ei hakka teile mingit plaani ette andma". Suht tulemuseta oleks sellised "juhtnöörid" ju.
No mine kasvõi kuskile matkatarvete poodi ja küsi nädala toiduvaru mäestikuretkeks, saad vähe ruumi võtva ja väga kaua säiliva komplekti. Aga vesi ja keetmisvõimalus peavad ikka olema, seega osta kohe ka gaasipriimus ja hunnik balloone.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist