www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 23 Mai, 2019 12:22

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 1263 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Eesti Kaitseväe suurus ja struktuur
PostitusPostitatud: 14 Apr, 2019 22:16 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
See meie tänane kaitsevägi vajabki ühte head auditit muuseas - [...]sellist tõsist, esmase iseseisva kaitse võimest lähtuvate sõjaväelaste oma.
Kaitsevägi on kindlasti üks paremini "auditeeritud" organisatsioone just üksuste ülesehitamise mõttes. Plaanid kinnitatakse Riigikogu riigikaitsekomisjoni heakskiidul Vabariigi valitsuse poolt ning neile toimub ka ettekandmine üksuste ülesehitamisest ja valmisolekust.

Aga (kuna ise vestluse sinna viisid), siis millisele küsimusele ootad selle "tõsise" auditi poolt vastust? Kahtlustad, et lihtlabaselt varastatakse ja petetakse? Ostetakse asju rohkem, kui vaja? Arendatakse välja mingeid "missiooniüksuseid"? Millele?

Ja veel üks küsimus - mida Sa loodad selle auditi tulemusel kokku hoitavat? 10% kaitse-eelarvest? 20? 50? Rohkem? Mingi idee peab ju ikka olema, kui siin selliseid veksleid visata, muidu on selline tavaline praalimine.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 14 Apr, 2019 22:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Veiko Palm kirjutas:
Aga (kuna ise vestluse sinna viisid), siis millisele küsimusele ootad selle "tõsise" auditi poolt vastust? Kahtlustad, et lihtlabaselt varastatakse ja petetakse?

Niilolliks sa mind vist (siiski) ei pea :mrgreen:
Kõigil riigiametitel, struktuuridel ja ka kõigil armeedel on alati omadus vohada.
Üldreeglina struktuurid ise oma vohamiste // optimeerimistega hakkama ei saa(-väga inimomane).
Ei ole ka kaitsevägi ses osas ideaalne(-pole kunagi olnudki) - ja kui te ise seal vastupidist usute, siis olete ikka sügavalt eksiteel.

Ja once again, Veiko - omades 25k reservarmeed ning ainult 2 x brigaadistaapi seal sees ongi teiepoolne tegematajätmine.

Üles

PostitusPostitatud: 14 Apr, 2019 22:37 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Hm, siin läheb midagi nagu selgitustest nihu. Mida pead "vohamise" all silmas?

Kui see on kv sõjaaja struktuuri kasvu, siis võiks see ju positiivne tendents olla...

Üles

PostitusPostitatud: 14 Apr, 2019 22:47 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

toomas tyrk kirjutas:
Hm, siin läheb midagi nagu selgitustest nihu. Mida pead "vohamise" all silmas?

Esmase sõjalise enesekaitsevõime teostamiseks kaheldavaid ja/või üldse kasututuid RA ning SA struktuuriosised pean silmas - ons seda tõesti niirasske mõista :?:

Sest ega vahetud lahinguosised ei "vohagi" kunagi - kõikvõimalik muu (valdavalt admin-)sodi on alati see mis vohab // õitseb // ressurssi õgib :mrgreen:

Üles

PostitusPostitatud: 14 Apr, 2019 22:52 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Aga siin läheva kahjuks sinu toodud numbrid ja jutt vastuollu.

"vohamine" peaks tähendama, et on liiga palju staape tegelike üksuste kohta. Samas väidad, et 20+K sõjajaaja struktuuri kohta on liiga vähe staape.

Midagi nagu ei klapi...

Üles

PostitusPostitatud: 14 Apr, 2019 23:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Borja kirjutas:
See meie tänane kaitsevägi vajabki ühte head auditit muuseas - ma mõtlen, mitte KVPS koosseisulise tibikontoora oma, vaid sellist tõsist, esmase iseseisva kaitse võimest lähtuvate sõjaväelaste oma. Et lahkaks kõik need pseudoväeliigid nende tulemiga üle ja vaataks ka kõiki muid "väejuhatusi", kogu seda staabi- ja tagalamajandust jm.
Mulle oleks näit eriti huvitav teada, kuhu kaob see pea 2 x diviisi jagu mehi(-25k) nii ära, et sellest ainult 2 x brigaadi saab :lol:

..me räägime ilmselt erinevat eesti keelt - igatahes ei lähe minu siitsiteerit KV auditeerimispõhjendus kuidagi kokku sinu väitega "vohamine peaks tähendama liiga palju staape tegelike üksuste kohta".

Ning mul algas nüüd(-suure hilinemisega muuseas) viskipaus ka - oman õigust :|

Üles

PostitusPostitatud: 14 Apr, 2019 23:09 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Ikkagi - hoolimata mis iganes pausidest - bürokraatia vohamine, millele sa ilmselt viitad, eelda et juhtimisstruktuure on liiga palju juhitavatega võrreldes.

Äkki sa lihtsalt üritad sõdida kaks sõda ühes?

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2019 8:09 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
Kõigil riigiametitel, struktuuridel ja ka kõigil armeedel on alati omadus vohada.
Üldreeglina struktuurid ise oma vohamiste // optimeerimistega hakkama ei saa(-väga inimomane).
Ei ole ka kaitsevägi ses osas ideaalne(-pole kunagi olnudki) - ja kui te ise seal vastupidist usute, siis olete ikka sügavalt eksiteel.
Siin on tõesti see adminni poolt viidatud "kaks sõda" sees.

Uue tegevusliini - iga bürokraatliku struktuuri tahe on vohama hakata - sisse toomine on paljuski "löök allapoole vööd". Kaitsevägi on tõesti bürokraatlik organisatsioon, aga veelkord - me anname aru nii valitsusele, riigikogule kui ka ministeeriumile. Kas see välistab igasuguse "lolluse" (Sinu sõnad) RA ja SA? Kindlasti mitte. Kindlasti teeme me ka lollust, aga Sinu selline "küll me juba teame seda nahkdiivanite ostmist ja staapides päev otsa kohvilürpimist" ei vii mitte kuhugi selle vaidluse kontekstis. Sa tead väga hästi, et mingil hetkel peab minu suu lukku minema ja mingit "avalikku auditit" mina selles keskkonnas tegema ei hakka. Samuti ei ole Sina mingi auditi läbiviija, puudub Sul selleks õigus ja ega otsustajatest keegi väga ei ootagi, et midagi sellist oleks vaja läbi viia.

Sinu "sõltumatute ekspertide poolt läbiviidav audit" on peale kõige muu ka kallis, sestap küsingi juba teist korda - kui palju kokkuhoidu soovid Sa selle auditiga saavutada? Mitu protsenti? Saad ju aru, et ma ei küsi mingit täpset protsenti, vaid ikka sellist väga robustset hinnangut.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2019 8:35 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Mina armastan arve. Tuleme mõõdetamatute hinnangute juurest tagasi mõõdetavate juurde.

Borja kirjutas:
Mulle oleks näit eriti huvitav teada, kuhu kaob see pea 2 x diviisi jagu mehi(-25k) nii ära, et sellest ainult 2 x brigaadi saab :lol:
Borja kirjutas:
nimetu kirjutas:
Kusagil 10k läheb brigaadidele ja ülejäänud maakaitse üksustele. Aga seda sa tead ilmselt niigi...

Ei tea kusjuures.
Aga mul on kiva kahtlus, et tollest "ülejäänust" napilt pool läeb "maakaitse üksustele".
Ja põhiline on siin hoopis see, et omada 25k reservarmeed ja ainult 2 x brigaadistaapi seal sees ongi see, mis too professionaalile paistab - elik siis saamatus.
Need on ilmselt Borja võtmeväited selles arutelus.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2019 13:43 
Eemal
Liige

Kriku kirjutas:
Need on ilmselt Borja võtmeväited selles arutelus.
Tundub vist küll, aga samas (kui see tõesti nii peaks olema), siis kindlasti ei tee see talle endale au
Borja kirjutas:
omades 25k reservarmeed ning ainult 2 x brigaadistaapi seal sees ongi teiepoolne tegematajätmine.
Borja kirjutas:
Ja põhiline on siin hoopis see, et omada 25k reservarmeed ja ainult 2 x brigaadistaapi seal sees ongi see, mis too professionaalile paistab - elik siis saamatus.
Asjast aru saav peaks ju ometi taipama, et iseseisva riigi KV SA struktuur ei saa koosneda ainult brigaadidest (ja lahingugruppidest). Aga kui seda ei taipa, siis pole ka proffessionaal. Kasutades Borja sõnu - nii lihtne see ongi.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2019 15:08 
Eemal
Liige

Tsiteeri:
Asjast aru saav peaks ju ometi taipama, et iseseisva riigi KV SA struktuur ei saa koosneda ainult brigaadidest (ja lahingugruppidest). Aga kui seda ei taipa, siis pole ka proffessionaal. Kasutades Borja sõnu - nii lihtne see ongi.

Tehniliselt võttes saab, kuid kõik oleneb ikkagi konkreetsetest vajadustest ja praktilistest võimalustest. Ehk siis mida ikkagi üritatakse nende brigaadidega saavutada. Brigaadi loomine puhtalt brigaadi omamise nimel on alati võimalik. Lätlased on mõnes mõttes nii teinud.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2019 15:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Veiko Palm kirjutas:

"Proffessionaal" kirjutatakse ühe "f"-ga.
Ning üks selline professionaal võiks ka teada, et Eesti suguse asupaigaga väikeriigis peab max arv reservarmeest olema organiseeritud lahinguformeeringutesse ning miinimum arv mehi tegelema kogu muu tiluliluga.
Kui teil on vastupidi - et 25k-st suudategi vaid 2 x brigaadi moodustada ning lahinguformeeringutesse panna seega vaid ca 40% (kõvasti alla poole!) reservarmeest, siis oletegi täiega latialt läbi jooksnud.

Norm proportsioon 25k puhul (ja Eesti kontekstis) oleks 2/3 sellest meestemassist kolme formeeringustaabi all ning 1/3 kõige muu jaoks. Ning kogu seda tilulilu a la baaside(-loe: iseenda) valvamine, tõkkepuude tõstmine-dokumentide kontrollimine, laadurite-tõstukite käitamine, punase pollabaretiga ringiajamine jne jne - seda kõike võivad sõjaajal edukalt ka rivitud seltsimehed teha.
Ja nii lihtne see ongi - Veiko. Auditit on teie SA koosseisule vaja (ning sealt tagasiulatuvalt ka RA koosseisudeni) :|

Seda vingumist, et 25k sees ei saa kolmandat brigaadi tehtud, on siin juba lihtsalt hale lugeda.

Viimati muutis Borja, 15 Apr, 2019 17:38, muudetud 1 kord kokku.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2019 17:20 
Eemal
Liige

Borja kirjutas:
"Proffessionaal" kirjutatakse ühe "f"-ga.
Tõsiselt või? See on kõik, mida Sa suutsid välja mõelda? Kas Sa lähiminevikus peeglisse oled vaadanud?

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2019 17:41 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Eesti keel on minu kirg. Ma olen Kirjanike Liidu liige ja puha. Nii et pange aga edasi, loen suure huviga :D

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 15 Apr, 2019 18:45 
Eemal
Liige

Ega jah, sama siin. Mina, kes ma küll paar kooli lõpetanud olen, aga sellest hoolimata võrdlemisi kirjaoskamatu (nojah, sõnu ma enam-vähem oskan õigesti kirjutada ja ka lauseid formuleerida, aga näiteks komade paigutus, kokku-lahku kirjutamine, suur ja väike algustäht on keeruline teema), olen valmis kuulama lgp. grammatikaõpetaja nõuandeid tundide kaupa. Kui ma võrdlen enda kirjutatut tõeliselt haritud inimeste poolt kirjutatuga, siis tuleb tõesti häbiga pilk maha pöörata.

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 1263 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: