www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 24 Veebr, 2021 20:17

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]
Tee uus teema Vasta teemale  [ 644 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 43  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 11 Apr, 2019 8:26 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Okt, 2012 23:11
Postitusi: 2216
Asukoht: Reval
paadikapten kirjutas:
Juhtusin Jakobi tänaval ülikooli lähedal nägema manöövrit, mille eesmärk võis olla jälitajate maharaputamine. Tüüp peatus. Ootas, kuni oma autost välja roninud patrull temani jõudis. Siis kiirendas ja kadus lähima nurga taha.

Mis selle manöövri mõte on jääb arusaamatuks - lisaks autonumbrile on sageli ka isik roolitaga lähima ristmikukaameraga tuvastatav.

_________________
Üks LR meid juhib, üks LR meil näitab teed... /tundmatuks jääda sooviv moderaator/
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 30 Apr, 2019 11:02 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 23010
Asukoht: Viljandimaa
Surnuks tulistatud Jaanuse pere viis politsei kohtusse.
Tsiteeri:
Postimehe teada ei lepi lähedased politsei sisekontrolli otsusega.

Tunamullu Vabaduse väljakul patrulli poolt surnuks tulistatud Jaanus Käärmanni perekond pöördus politsei- ja piirivalveameti vastu kohtusse. Varem üritasid lähedased kõikvõimalike vahendite abil vaidlustada prokuratuuri väljastatud kriminaalmenetluse lõpetamise määrust.

2017. aasta 30. oktoobril paljajalu, meeltesegaduses, kaks kööginuga käes, sõnagi lausumata patrulli poole tormanud Jaanus Käärmann hukkus põhimõtteliselt kogu Eesti rahva silme all. Avalikus kohas lahti rullunud traagilist juhtumit filmiti arvukate nurkade alt. Seetõttu tekitas tulistamine emotsionaalseid vaidlusi esimesest päevast peale, pannes inimesi küsima, kas politsei reageeris õigesti. Tuleb välja, et Tallinna halduskohtu kinniste uste taga vaieldakse siiani.

«Saan kinnitada, et hukkunu lähedased on esitanud politsei- ja piirivalveameti vastu kaebuse,» kinnitab politsei pressiesindaja Barbara Lichtfeldt. Postimehe teada arutab halduskohus vaidlust neljapäeval. «Hetkel on seis selline, et asja arutamine on kavandatud kinnisel kohtuistungil. Lahendini on plaanitud jõuda enne suvepuhkuste algust, eeldatavasti juunikuus,» lisab halduskohtute pressiesindaja Anneli Vilu.

Asja sisu kohta infot ei jagata

Kuna tegemist on delikaatse juhtumiga, ei anna rohkem infot ajakirjandusele politsei, kohus ega lähedased. Käärmanni perekonda – kuhu kuulub ka Eesti edukaima iduettevõtte Transferwise’i asutaja Kristo Käärmann – esindab tippjurist, advokatuuri esimees Jaanus Tehver. «Oma klientide soovil ma kõnealust teemat ei kommenteeri,» ütleb ta.

See, et kaebust menetleb halduskohus, viitab asjaolule, et vaidlustatud on konkreetne haldusakt ehk lihtsamalt öeldes otsus, mille on väljastanud politsei- ja piirivalveamet. Postimehele teadaolevalt heidavad Käärmanni pereliikmed politseile ette sisekontrolli otsust sündmusele reageerijaid mitte kuidagi vastutusele võtta. Kahjuraha nad ei nõua.

Iga sellise juhtumi järel alustab politsei tuletaktika analüüsi, et jõuda selgusele, kas relva kasutamine oli õigustatud. Nii ka seekord. Analüüsi kaasati sõltumatuid eksperte, näiteks kaitseväest. Eksperdikomisjon leidis, et tule avamine oli õigustatud, ning seejärel otsustas politsei sisekontroll, et ametnike tegevust ei ole vaja eraldi kriminaalkorras uurida.

Sellega Käärmanni lähedased ei leppinud. Näiteks teoreetiliselt oleks patrull võinud kasutada varustusse kuuluvat pikka teleskoopnuia. Teiseks, kui politsei tavavarustusse kuuluks elektrišokirelv, oleks just selle kasutamine aidanud säästa Käärmanni elu. Politsei põhjendas, et otsuse langetas patrull olukorras, kus ohus oli nii teiste inimeste kui ka patrulli enda elu.

Nii nagu politsei sisekontroll, on ka Põhja ringkonnaprokuratuur ametnike käitumist eraldi analüüsinud ning kinnitanud, et politseinike tegevus oli õiguspärane. Seetõttu lõpetati mullu vastav kriminaalmenetlus, millekohane otsus samuti toona kohtusse jõudis.

Prokuratuur: teist vahendit polnud

Põhja ringkonnaprokuratuuri menetluses esitas arvamuse näiteks kohtuarst-psühhiaater, kelle hinnangul esines politseiametnikke rünnanud mehel süvenev psüühikahäire, mistõttu oli tal kõrge risk ennast ja teisi inimesi ohustavaks käitumiseks. Samuti leidis kohtuarst-psühhiaater, et sellise inimese käitumine ei ole korrigeeritav väliste stiimulite, nende seas sõnaliste pöördumiste ja hoiatusmeetmete (politsei tulistas hoiatuseks kolm korda õhku) mõjul. Prokuratuur põhjendas, et tegemist oli väga kiiret otsustamist nõudva üliohtliku olukorraga, kus enda elu kaitseks ei oleks olnud võimalik muud vahendit valida.

Kriminaalmenetluse lõpetamise määrus väljastati 2018. aasta märtsis, kuid selle jõustumine lükkus aina edasi, sest lähedased kaebasid otsuse riigiprokuratuuri ning sealt edasi ringkonnakohtusse.

Vaidlustus jäi mõlemal korral rahuldamata.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 30 Apr, 2019 12:26 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 12 Dets, 2006 22:43
Postitusi: 10591
Asukoht: Metsas / Ämbris
EV võiks ja peaks oma kodanikest hullud, skisod jm vaimse tervisega pahuksis olevad patsiendid paigutama ravi- või hooldeasutustesse, kus on tagatud ravi katkematus ning järelvalve. Kogemustele tuginedes pole KOV-idel vahendeid ega inimesi (ega kohti) asjaga tegelemiseks puhkudel, kui omaksed ei suuda või ei taha tagada diagnoosiga haige ravi katkematust ning järelvalvet. Seadusandlik baas on ka puudulik.

_________________
Kohustuslik riigikaitseõpetus väldib hilisemaid ERROR-eid riigikaitses !


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 30 Apr, 2019 15:28 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 27 Apr, 2009 10:37
Postitusi: 1119
Ei hakka neid midagi kinni pandama, selleks pole raha – ja pealegi on see ju põhivabaduste ja õiguste riivamine. Veidi offtopic aga hea näide ikkagi: tean värsket juhtumit, kus inimesele on selgelt vaja seada eestkoste (olemas seda üheselt kinnitavad kohtu määratud psühhiaatri ekspertiis, haigla arvamused jne) aga kohtunik otsustas oma „sisetunde“ alusel et see kõik ei loe midagi ja lähedastele eestkostet ei anta. Kesse neid veel "vangimajja" panema hakkab...

Püüdes mõista lähedaste kaotusvalu ei oska aru saada sellest protsessimisest ning kohtus vaidlemise mõttest – mida sellega saavutada tahetakse?

Ebaadekvaatne tüüp tormab nugadega politseinike poole, mis on ilmselgelt tõsine oht (otseselt politseinikele, veidi kaudsemalt ümberkaudetele). Ning kahjuks selle ohu vältimiseks ei olnud muid mõistlikke vahendeid.

Tagantjärgi võib tugitoolis rahulikult mõtiskledes igasuguseid võimalusi teoretiseerida, et kuhu ja kuidas tulistada oleks saanud; kuidas nuiaga vehkida või siis kasutada tasereid (mida sellel patrullil vist polnud?). Aga tegelik elu on midagi muud: otsustama peab sekundite jooksul.

Ning põhimõtteliselt ei saaks nõustuda sellega, et politseinik peaks eluohtlikus olukorras võtma endale täiesti reaalse riski saada tapetud või tõsised tervisekahjustused nugadega amokki jooksva haige inimese säästmiseks. Sedasi tekiks olukord, kus kahe inimese elu ja tervis on täiesti erinevalt väärtustatud …


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 30 Apr, 2019 17:30 
Eemal
Uudistaja

Liitunud: 04 Mai, 2005 23:12
Postitusi: 27
ambur123 kirjutas:
Püüdes mõista lähedaste kaotusvalu ei oska aru saada sellest protsessimisest ning kohtus vaidlemise mõttest – mida sellega saavutada tahetakse?

Olukorras kus sündmused juba kulmineerusid (tegelane nugadega jooksma hakkas) ilmselt polnudki enam muid mõistlikke lahendusi kui see, mis teoks tehti.
Küll võib aga kogu protsessimise idu peituda politsei eelnevas käitumises - ülbel provotseerival toonil jagati käskluseid olukorras ilmselgelt oma üleolekut tajuvate isikute (politsei) poolt. Samas kõike jäädvustati kaameratega mitme nurga alt, mistõttu on igal kolmandal isikul küllalt hea ülevaade juhtunust, ning sealt tekib paljudel, sh lähedastel oma arvamus. Olukorra kulminatsioonis võib kolmanda isiku seisukohast tajuda nn läbirääkimiste etapis lahenduse saavutamise asemel provokatsiooni politsei poolt. Või siis leebemas käsitluses võib jääda mulje, et konkreetseid käsklusi karjunud politseinikel vähemasti polnud midagi selle vastu, et võib juhtuda, nagu juhtus.

Olles näinud neid videosid ja kui oleks oma lähedane olnud, ning asi rahaliselt võimalik nõnda, et mujalt pigistama ei hakkaks, ilmselt kotiks isegi. Kulminatsioonile eelnenud politseinike verbaalne väljendusviis lihtsalt tekitas sellise soovi. Sama case, nagu mõni võib üheainsa öeldud lause läbi teisele väga vastikuks muutuda. Ilmselt ka mina siin, oma äsjase jutuga :)


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 01 Mai, 2019 9:17 
Eemal
Liige

Liitunud: 22 Juul, 2016 11:09
Postitusi: 1136
Fucs kirjutas:
EV võiks ja peaks oma kodanikest hullud, skisod jm vaimse tervisega pahuksis olevad patsiendid paigutama ravi- või hooldeasutustesse, kus on tagatud ravi katkematus ning järelvalve.
"Hulle, skisosid ja vaimse tervisega pahuksis olevaid" patsiente on rohkem kui akf Fucs isegi kahtlustada oskab. Mõned on täitsa diagnoosimata, aga oskavad oma lähikonna elu põrguks teha (näiteks isiksusehäired, üks hullemaid neist nartsissistlik häire). Ei ole võimalik ega mõttekas neid kõiki raviasutustesse sulgeda, kustkohast selleks personal ja ressursid võetakse. Ja psühhoos on midagi, mis võib tabada igaüht, ei ole see midagi jälle "nende teiste" (peaasi, et mite ainult meie) teema. Skisofreenia ei tähenda, et inimene oleks ühiskonnale ohtlik. Psüühikahäirega inimesed muutuvad harva vägivaldseks. Tean inimest, kellel on diagnoositud paranoidne skisofreenia, on korduvate psühhoosi episoodidega haiglas viibinud (peamiselt seetõttu, et hakkab uskuma, nagu oleks ta terve ja ei võta enam ravimeid ning siis tekib psühoos uuesti), aga tegemist kõige intelligentsema, sõbralikuma ja vägivallatuma inimesega.

Meedikud puutuvad psüühikahäiretega inimestega kokku iga päev, aga on relvastamata, taserist rääkimata. Kuidas nemad suudavad? Arvate, et ei teki selliseid situatsioone, kui miskitmoodi relvastatud (noaga, mööbliesemega, klaasikilluga) patsient jookseb nende suunas? Narkomaan, kes vajab uut doosi, käib lamenti löömas, et psühhotroopseid ravimeid saada? Mul on väga, väga kahju inimesest, kes hukkus Vabaduse väljakul. Me ei ela USAs ega mõnes Hollywoodi märulifilmis, vaid Eestis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 01 Mai, 2019 9:26 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 23010
Asukoht: Viljandimaa
Jah, probleem on üksikutes hulludes, kes ravimeid ei võta ja märatsevad. Meetmed ohu korral endale ja teistele peaks olema tugevamad ("Olukorrast riigis" teemas on näiteks Valga hooldekodust juttu), aga valdav enamus ei põhjusta mingeid erilisi ohte. See, kui kodanik on näiteks sarikaebaja, see on küll väga tüütu, aga siiski põhiseadusega kaitstud.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 01 Mai, 2019 9:43 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 16 Okt, 2005 19:42
Postitusi: 9377
Asukoht: Siilis
antonio1 kirjutas:
Olles näinud neid videosid ja kui oleks oma lähedane olnud, ning asi rahaliselt võimalik nõnda, et mujalt pigistama ei hakkaks, ilmselt kotiks isegi. Kulminatsioonile eelnenud politseinike verbaalne väljendusviis lihtsalt tekitas sellise soovi. Sama case, nagu mõni võib üheainsa öeldud lause läbi teisele väga vastikuks muutuda. Ilmselt ka mina siin, oma äsjase jutuga :)

Mulle täiesti arusaamatu mõtteviis.
See nüüd "raha hagev suguselts" oleks võinud varem näidata üles piisavat hoolt oma suguseltsi ullikese üle selmet nüüd kogu maailma vihata // riigilt raha välja pressida - naeruväärne.

Minu arvamus vaid - ei pretendeeri lõplikule tõele.

_________________
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 01 Mai, 2019 21:17 
Foorumil
Liige

Liitunud: 24 Okt, 2014 21:33
Postitusi: 786
Z03 kirjutas:
. Kuidas nemad suudavad? .
Kõige ekstreemsemate olukordade korral ikka politsei ja pääsjate abiga


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 01 Mai, 2019 21:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 9155
Ega osaliselt on hea, et see juhtum nii lahenduse sai. Loomulikult kahju mehest, kellel jäi elu elamata. Ja kahju nende perest, sest iga kaotatud inimene on kellegi vend ja poeg. Üldiselt oli antud juhtumil ju oluline see, et mees kõndis pikalt Vanalinnas nuga käes. Politsei korraldustele ta ju ei reageerinud. Halloo... Militaarneti kasutajate hulgast paljud on relvakandjad ja omajad, ka igapäevaselt. Milline oleks olnud olukord siis, kui tegu oleks olnud eraisikuga, kes oleks proovinud seda noaga isikut peatada? Me ei oska keegi ennustada seda, mis moodi olukord oleks siis lahenduse saanud. Küsimus oleks olnud ka selles, et ega rahvarohkes kohas keegi heameelega relva välja ei võta. Keegi ei tea ju motiivi või mis toimub. See, et politsei selle juhtumi nii lahendas, on olukorra lahendamine ja kõige seaduslikum ka seaduse silmis. Tsiviilisik, isegi seadusliku relva kasutades, oleks sellisel juhtumil meedia ja muude väljaannete poolt hulluks aetud või risti löödud. Eriti arvestades milline suhtumine viimastel nädalatel ja kuudel on meedias olnud.

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 02 Mai, 2019 12:58 
Eemal
Liige

Liitunud: 27 Okt, 2012 23:11
Postitusi: 2216
Asukoht: Reval
Raske on hinnata poolt ja vastu asjaolusid e. keegi ei taha tagantjärele tarkusega tegeleda kuid eks sel lool kerge "näidispoomise" mekk manu on. Samas vajas ka ühiskond sellist raputust näitamaks et teatud asjadega ei naljatata ning punased jooned on paigas.

_________________
Üks LR meid juhib, üks LR meil näitab teed... /tundmatuks jääda sooviv moderaator/
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 02 Mai, 2019 14:01 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 28 Juul, 2005 16:35
Postitusi: 31095
Tsiteeri:
Hulle, skisosid ja vaimse tervisega pahuksis olevaid" patsiente on rohkem kui akf Fucs isegi kahtlustada oskab. Mõned on täitsa diagnoosimata, aga oskavad oma lähikonna elu põrguks teha (näiteks isiksusehäired, üks hullemaid neist nartsissistlik häire). Ei ole võimalik ega mõttekas neid kõiki raviasutustesse sulgeda, kustkohast selleks personal ja ressursid võetakse. Ja psühhoos on midagi, mis võib tabada igaüht, ei ole see midagi jälle "nende teiste" (peaasi, et mite ainult meie) teema. Skisofreenia ei tähenda, et inimene oleks ühiskonnale ohtlik. Psüühikahäirega inimesed muutuvad harva vägivaldseks. Tean inimest, kellel on diagnoositud paranoidne skisofreenia, on korduvate psühhoosi episoodidega haiglas viibinud (peamiselt seetõttu, et hakkab uskuma, nagu oleks ta terve ja ei võta enam ravimeid ning siis tekib psühoos uuesti), aga tegemist kõige intelligentsema, sõbralikuma ja vägivallatuma inimesega.

Meedikud puutuvad psüühikahäiretega inimestega kokku iga päev, aga on relvastamata, taserist rääkimata. Kuidas nemad suudavad? Arvate, et ei teki selliseid situatsioone, kui miskitmoodi relvastatud (noaga, mööbliesemega, klaasikilluga) patsient jookseb nende suunas? Narkomaan, kes vajab uut doosi, käib lamenti löömas, et psühhotroopseid ravimeid saada? Mul on väga, väga kahju inimesest, kes hukkus Vabaduse väljakul. Me ei ela USAs ega mõnes Hollywoodi märulifilmis, vaid Eestis.


Meil käib täna ullikeste isoleerimine ehk hullumaja kinnisesse osakonda paigutamine läbi kole pika kohtu kadalipu (et oleks tagatud põhiseaduse ja isikuvabaduste kaitse). Selle kõrvalmõju ongi tänaval ringi laskvad ullikesed, kes pole kas piisavalt ohtlikud või kelle puhul puudub piisavalt kõnekas tegu ja sellega asjasthuvitatud osapoole (nt politsei) huvi seda kohtukadalippu läbida, las ullikesed jooksevad. Lihtsalt diagnoosi alusel kedagi meil kinnisesse osakonda ei panda - kui pole asja kohtus ajajat, siis võivadki ohtlikud hullud tänaval ringi lasta. :oops:

_________________
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 02 Mai, 2019 18:45 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 04 Juul, 2009 13:29
Postitusi: 9155
Järgmine juhtum, kus politsei pidi relva kasutama. Õnneks, mitte fataalselt. Isik proovis ennast ise maha lasta, peale politseinike pihta tulistamist.
Tsiteeri:
Tulirelvast end maha lasta ähvardanud joobes mees avas politseinike suunas tule ning lasi seejärel iseennast. Politseinikud viga ei saanud, end tulistanud mehe seisund on raske.

Täna hommikul kella 5 paiku sai häirekeskus teate, et Tartumaal eramus ähvardab joobes 59-aastane mees end tulirelvast lasta.

PPA politseimajor Kaupo Martihhin kirjeldas, et relvaga seotud juhtumile, kus oli kõrgendatud oht inimese elule ja tervisele, reageerisid kiirreageerijad. «Kohale saabunud politseinike eesmärk oli meest takistada endale viga tegemast, kui sündmused võtsid äkki ootamatu pöörde. Politseinikud sisenesid kilbi varjus koridori ning teisel korrusel end varjanud mees tegi politseinike suunas tulirelvast mitu lasku. Õnneks need politseinikke ei tabanud,» kirjeldas politseimajor.

Martihhin lisas, et korrakaitsjad tegid kohe ründe tõrjumiseks vastu kaks lasku, mis samuti ei tabanud. «Mees sulges end tuppa ning kostus järgmine lask. Politseinikud leidsid toast laskehaavaga mehe, kes oli end tulistanud. Mees viidi haiglasse, tema seisund on väga raske,» vahendas politseimajor.

Politsei selgitas, et mehel relvaluba ei ole, relva päritolu on selgitamisel. Selle juhtumi kõik täpsemad üksikasjad selgitatakse käimasolevas kriminaalmenetluses.

https://tartu.postimees.ee/6674279/purj ... -iseennast

_________________
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, võib kogu poliitika(demokraatia ja seadused) ära unustada.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2019 10:12 
Foorumil
Moderaator
Kasutaja avatar

Liitunud: 10 Aug, 2010 19:55
Postitusi: 23010
Asukoht: Viljandimaa
Kapten Trumm kirjutas:
Meil käib täna ullikeste isoleerimine ehk hullumaja kinnisesse osakonda paigutamine läbi kole pika kohtu kadalipu (et oleks tagatud põhiseaduse ja isikuvabaduste kaitse). Selle kõrvalmõju ongi tänaval ringi laskvad ullikesed, kes pole kas piisavalt ohtlikud või kelle puhul puudub piisavalt kõnekas tegu ja sellega asjasthuvitatud osapoole (nt politsei) huvi seda kohtukadalippu läbida, las ullikesed jooksevad. Lihtsalt diagnoosi alusel kedagi meil kinnisesse osakonda ei panda - kui pole asja kohtus ajajat, siis võivadki ohtlikud hullud tänaval ringi lasta. :oops:

Minu arust suurem probleem on see, et tundub, et polegi kohta, kuhu paigutada neid, keda tõesti peaks paigutama... No see Valga hooldekodu juhtum, see on ikka erikuradi sigadus, mille eest keegi peaks vastutama. Keegi Maarja-Mario esimeses järjekorras ja siis peaks vaatama, kas mõni veel... :evil:

Aga jätkame seda arutelu teemas "Olukorrast riigis", kui vaja on jätkata.

_________________
Miks Venemaa Ukrainas sõdib?
Kas Ukraina kaotab?
2015 jaanuari pealetung
Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
 Teema pealkiri: Re: Relva kasutamine politsei poolt
PostitusPostitatud: 03 Mai, 2019 20:38 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Liitunud: 23 Juul, 2006 22:04
Postitusi: 1047
Asukoht: Paldiski
ruger kirjutas:
Järgmine juhtum, kus politsei pidi relva kasutama. Õnneks, mitte fataalselt.


Mees suri omaenda relvaga tekitatud vigastuse tagajärjel haiglas:

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=86102777


Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  
 
Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 644 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 43  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 3 külalist


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Eestikeelne tõlge phpbb.ee poolt