Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Aga arvata võib, et seal kuni 2000ndate keskpaigani suurt midagi selletaolist ei tehtud ja seepärast toimus ka intensiivne soostumine - lihtsalt vanad kuivenduse rajatised polnud korras ja vesi ei jooksnud ära. Ilma äravooluta kohas aga soostub maapind mõne aastaga.
Kui turbast rääkida, siis turba aastane juurdekasv on 1 mm suurusjärgus.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas muhgel »

Veiko Palm kirjutas:Aga sellest järgmisest väitest
Kapten Trumm kirjutas:Praegu on vähemalt KL puhul rentaablim sõita 100 km kaugemale ja kokkuvõttes annab see ajalist ja ressursi-võitu.
ei saa ma jälle aru. Millises kohas Eesti ei pea lahinglaskmiste ajal üles panema tõkestusposte?
Kapten mõtles vast seda, et Sirgalas on tõkestusposte vähem ja ka nende vahetamine harjutuste ajal on kiirem/lihtsam.
Kasutaja avatar
TTA
Liige
Postitusi: 1762
Liitunud: 07 Sept, 2010 6:51
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas TTA »

muhgel kirjutas:
Veiko Palm kirjutas:Aga sellest järgmisest väitest
Kapten Trumm kirjutas:Praegu on vähemalt KL puhul rentaablim sõita 100 km kaugemale ja kokkuvõttes annab see ajalist ja ressursi-võitu.
ei saa ma jälle aru. Millises kohas Eesti ei pea lahinglaskmiste ajal üles panema tõkestusposte?
Kapten mõtles vast seda, et Sirgalas on tõkestusposte vähem ja ka nende vahetamine harjutuste ajal on kiirem/lihtsam.

Ei lähe nii kergelt põlema ka. Vahepeal keelati KVKP'l tuleohu tõttu isegi poolkinnises tiirus laskmised ära. Mitte trasseritega, eiei, vaid täismantelkuuliga. Milleks riik raha taustavallide ehitamiseks on raisanud, seda ma ei tea.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kui ma meenutan viimast laskmist, kus mul julgestust tagada tuli, siis KVKP-l oli neid poste vististi 8 tk (või 6?) ja tunde tuleb seal passida väga lihtsal põhjusel - ala on väga suur ja alade iseärasuste tõttu (et mitte läbida teid, mille kohal võivad laskeväljalt pääsenud kuulid vihiseda) tuleb seal teha tohutuid ringe ja kui ma ise roolis istusin, siis ühe ringi tegemiseks kulus aega poolteist tundi, sestap pole seal mõistlik ka kedagi alla 4 tunni välja saatagi ja see aeg on paratamatult passimine. Et seal on PSÜ teadmata passimist on viljeletud, viitasid mitmel pool postide tavalises asukohas ilmselt ajateenijate rajatud onnid, katusealused, lõkkeasemed, noaga nikerdatud puutüved ja muu, mida hakatakse tegema ikka siis, kui midagi enam teha pole. Oleks siis ka kaevikuid kaevatud (väljaõppe osa). Sestap minu mälestustes (mis võivad mõistagi pinnapealsed) ei kangastu see KVKP mingi taevamannana.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Veiko Palm
Liige
Postitusi: 1016
Liitunud: 10 Okt, 2014 9:23
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Veiko Palm »

Kapten Trumm kirjutas:Kui ma meenutan viimast laskmist, kus mul julgestust tagada tuli, siis KVKP-l oli neid poste vististi 8 tk (või 6?) ja tunde tuleb seal passida väga lihtsal põhjusel - ala on väga suur ja alade iseärasuste tõttu (et mitte läbida teid, mille kohal võivad laskeväljalt pääsenud kuulid vihiseda) tuleb seal teha tohutuid ringe ja kui ma ise roolis istusin, siis ühe ringi tegemiseks kulus aega poolteist tundi, sestap pole seal mõistlik ka kedagi alla 4 tunni välja saatagi ja see aeg on paratamatult passimine. Et seal on PSÜ teadmata passimist on viljeletud, viitasid mitmel pool postide tavalises asukohas ilmselt ajateenijate rajatud onnid, katusealused, lõkkeasemed, noaga nikerdatud puutüved ja muu, mida hakatakse tegema ikka siis, kui midagi enam teha pole. Oleks siis ka kaevikuid kaevatud (väljaõppe osa). Sestap minu mälestustes (mis võivad mõistagi pinnapealsed) ei kangastu see KVKP mingi taevamannana.
Kordan rahulikult üle foorumlastele, kes ei viitsi teiste postitusi lugeda ja kipuvad kiiresti vastu kirjutama - minule ei ole teadmata postide mehitamise teema (ja minu postitusi lugedes ehk taipad, et näen seda koormusena), minule on hoopis sügavalt vastukarva Sinu seisukoht, et ajateenistust läbiv sõdur on odav tööjõud, kes peaks oma kallist aega viitma lihtsalt postil konutamise peale. Selline lähenemine sõduri elule on vastikult arrogantne ja eluvõõras. Samal teemal on lisaks minule ka paar teist foorumlast sõna võtnud.

Ja teisel teemal - KVKP ei olegi "taevamanna", ala ettevalmistamine nõuab palju tööd ja inimressurssi. Arusaadav. Aga mis on siis muu lahendus? Kuidagi tuleb ju tagada, et kõrvalised isikud ei pääseks laskeväljale. Ainult elektrooniline valve? Vist ei ole piisav.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Kuna siin juba komaga millegi tegemiseks on läinud, siis ma kopeerin siia ka selle lause, mis kõigil karva turri ajas:
Kui ajateenija tunneb ehk rõõmu päev läbi tõkestuspostil tiksumisest
Loodetavasti kõrgelt haritud oponentidele on selle rasvases kirjas sõna tähendus kontekstile vast arusaadav?
Ma ei ole kuskil väitnud odavast tööjõust midagi - paluks ka mitte omistada.

Nüüd asjast ehk KVKP-st. Kuidas mulle tundub. Probleemiks on eelkõige alale mitmelt poolt sisenevad teed, kustkaudu tsiviilid tulevad marjule, seenele ja tont teab milleks. Ja kustkaudu sõidavad ka üksused sisse. Mingid ehitajad, mingid metsaveo rekkad, mingid RMK autod, ajakirjanikud ja kes veel. Osad teed tuleb lihtsalt sulgeda. Alles jääb nt 2 teed, üks põhjast, teine lõunast ja ongi. Seal pole praegu isegi tõkkepuid, mida tabalukuga kinni panna. Metsa teede vahel me ju ei valva. Ideaalis on muidugi võrkaed lukustatavate väravatega, aga ulatust arvestades on see kaunis kallis lugu. Täna asendab seda laskjate inimtööjõud, mitte just eriti produktiivne tegevus.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
muhgel
Liige
Postitusi: 155
Liitunud: 11 Juul, 2008 10:30
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas muhgel »

Kapten Trumm kirjutas:Kuna siin juba komaga millegi tegemiseks on läinud, siis ma kopeerin siia ka selle lause, mis kõigil karva turri ajas:
Kui ajateenija tunneb ehk rõõmu päev läbi tõkestuspostil tiksumisest
Loodetavasti kõrgelt haritud oponentidele on selle rasvases kirjas sõna tähendus kontekstile vast arusaadav?
Ma ei ole kuskil väitnud odavast tööjõust midagi - paluks ka mitte omistada.

Nüüd asjast ehk KVKP-st. Kuidas mulle tundub. Probleemiks on eelkõige alale mitmelt poolt sisenevad teed, kustkaudu tsiviilid tulevad marjule, seenele ja tont teab milleks. Ja kustkaudu sõidavad ka üksused sisse. Mingid ehitajad, mingid metsaveo rekkad, mingid RMK autod, ajakirjanikud ja kes veel. Osad teed tuleb lihtsalt sulgeda. Alles jääb nt 2 teed, üks põhjast, teine lõunast ja ongi. Seal pole praegu isegi tõkkepuid, mida tabalukuga kinni panna. Metsa teede vahel me ju ei valva. Ideaalis on muidugi võrkaed lukustatavate väravatega, aga ulatust arvestades on see kaunis kallis lugu. Täna asendab seda laskjate inimtööjõud, mitte just eriti produktiivne tegevus.
Aed lõhutakse ära. Kui tõkkepuu tabalukuga kinni panna ja mitte valvata, siis sõidetakse/kõnnitakse sellest mööda ja kui halvasti läheb siis lõhutakse veel ära ka.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Mudakoon »

Kapten Trumm kirjutas:Kuna siin juba komaga millegi tegemiseks on läinud, siis ma kopeerin siia ka selle lause, mis kõigil karva turri ajas:
Kui ajateenija tunneb ehk rõõmu päev läbi tõkestuspostil tiksumisest
Loodetavasti kõrgelt haritud oponentidele on selle rasvases kirjas sõna tähendus kontekstile vast arusaadav?
Ma ei ole kuskil väitnud odavast tööjõust midagi - paluks ka mitte omistada.

Nüüd asjast ehk KVKP-st. Kuidas mulle tundub. Probleemiks on eelkõige alale mitmelt poolt sisenevad teed, kustkaudu tsiviilid tulevad marjule, seenele ja tont teab milleks. Ja kustkaudu sõidavad ka üksused sisse. Mingid ehitajad, mingid metsaveo rekkad, mingid RMK autod, ajakirjanikud ja kes veel. Osad teed tuleb lihtsalt sulgeda. Alles jääb nt 2 teed, üks põhjast, teine lõunast ja ongi. Seal pole praegu isegi tõkkepuid, mida tabalukuga kinni panna. Metsa teede vahel me ju ei valva. Ideaalis on muidugi võrkaed lukustatavate väravatega, aga ulatust arvestades on see kaunis kallis lugu. Täna asendab seda laskjate inimtööjõud, mitte just eriti produktiivne tegevus.
Seal ei liigu MINGID ehitajad või mingi RMK , enamus liikumisi on koordineeritud ja planeeritud juba aastake ette (inimesed ehitavad polügooni ).Siseperimeetri tõkkepuudega on võimalik alad kinni panna. Välisperimeetril on paar lõiku kus puud pole aga need tõkestatakse vajadusel ajutistega.."Lukk on looma jaoks". Lukke ja tõkkepuid on lõhutud. Tegemist EI OLE kaitseväe - ega pidevalt suletud territooriumiga!
Kõige suuremaks ohuks on inimesed , kes arvavad , et teavad kõigest kõike ja on eksimatud . Nad ei järgi kehtestatud reegleid ja ettekirjutusi isegi siis kui need on neile silmast -silma üle korratud.
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
ggdag
Liige
Postitusi: 480
Liitunud: 12 Jaan, 2006 20:59
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas ggdag »

Lugesin ja mõtlesin..no ei suutnud enam vait olla Kapten Trummi vingumise/hala peale....

OMAST kogemusest ütlen, et KVKP-l laskmiste ja lahinglaskmiste läbiviimise ajal tõkestuspostide teema ei ole nii hull nagu Sa väidad...

KVKP on olemas Suru lasketiir - vajab 2 tõkestusposti, mis on sisulsielt tiiru juures. Masinad saavad sõita ringiga lasketiiru tagant.
KVKP raketibaasis olevad lasketiiru - loe kasutueeskirju! Olenevalt tiirust saad tõkestuse panna kas vahetult enne laskmist või paar tundi enne. Kui tahad suuremas tiirus teha ntx tuli & liikumist või masina pealt lasta (mida tiir võimaldab) siis pead arvestama max 3 tõkestuspostiga.

Lahinglaskmiste teema keerukam - sõltub kus ja mida teed. Minu arvates pakub KVKP selleks suurepäraseid võimalusi.

Mis kuradi postide vahetus ja igavus või kaeviku kaevamine?

a) Kaitseliidu mõitses kasuta oma "kollaseid" tõkestusel ja las siis allüksuse veebel saab neid kontrollimas käia ja erinevaid situatsioone mängida - vaata kuidas mehed käitud/reageerivad!
b) KV mõitses lahinglaskmistel saad sama ideega panna ühe allüksuse postidele eesmärgiga TÕKESTADA...siin detaili ei lasku, aga samuti võimalik neile situatsioone manageerida.

PS: olen nii KV kui KL meestega seal toimetanud. Saab kui tahad...ei ole midagi keerulist. toon näite...MAX 4posti ja majanda raketibaasi tiirudes (300m tiirus tavalised laskmised) ja 600m tiirus ntx jao tuli & liikumine kontrollitud keskonnas ja samal ajal tee Kukepalus maastiku lahinglaksmisi niipalju kui fantaasiat on- 4posti on köömes resurss, mis on vaja mehitada sellisel harjutusel.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas alari »

Kapten Trumm kirjutas:Kuna siin juba komaga millegi tegemiseks on läinud, siis ma kopeerin siia ka selle lause, mis kõigil karva turri ajas:
Kui ajateenija tunneb ehk rõõmu päev läbi tõkestuspostil tiksumisest
Loodetavasti kõrgelt haritud oponentidele on selle rasvases kirjas sõna tähendus kontekstile vast arusaadav?
See on demagoogia :)
Ma võin küsida sinu käest, et kas sa oled loll? - see on ju ainult küsimus (sest lõpus on küsimärk) ja ei peaks millelegi vihjama, aga tegelikult on selles lauses seostatud sinuga sõna loll ja inimaju paneb need asjad kokku. Ehk siis sinu sõnum paistab siiski olevat öelda, et ajateenija tunneb sinu arvates rõõmu postil passimisest ja lausesse on pistetud sõna "ehk", et vajadusel end välja vabandada.
alari
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 06 Juul, 2005 15:48
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas alari »

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=86435713
Tallinna Kesklinna vanem Vladimir Svet ei kooskõlastanud 17.-21. juunini Magasini tänav 35 asuva endise vangla territooriumil linnalahingu harjutamist.

"Meie poole pöördus Eesti kaitsevägi taotlusega läbi viia Tallinna vangla endisel territooriumil järjekordne linnalahingu õppus. Seda ei saanud kooskõlastada, kuna varem on sarnaste õppuste pärast tulnud meile kaebusi Veerenni asumi elanikelt," ütles Svet. "Inimesed viitavad õppustega kaasnevale suitsule ja mürale, mis häirib tugevalt kohalikke elanikke," lisas ta.

Kaitsejõudude lahingharjutusi endisel vanglaalal on alates käesoleva aasta märtsist korraldatud mitu korda ning nende käigus on kasutatud nii käsitulirelvi kui ka imitatsioonivahendeid. Ka juunikuusse planeeritud õppused nägid ette lõhkepakettide ja paukpadrunite kasutamist.

"Mõistan, kuivõrd tähtis on riigi kaitsevõime tugevdamine õppuste kaudu, ning olen nõus, et erandjuhtumil võib neid korraldada ka linnas, aga olen veendunud, et Tallinna kesklinnas ei saa olla kohta sõjaliste harjutuste statsionaarsele polügoonile. Just selleks on aga praegu kujunenud Tallinna vangla endine territoorium," rõhutas linnaosavanem. "Kaitsevägi peaks saama korraldada õppusi selleks spetsiaalselt ehitatud polügoonidel, mis aitavad saavutada riigikaitse tugevdamiseks vajalikke eesmärke tsiviilelanikke häirimata," lisas ta.
Pole sellise suurused linnalahingu harjutamise alasid, nii et suht kehv vabandus minu arvates
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kriku »

Miks seda üldse kooskõlastama peab? See ei ole ju avalik üritus?
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Ma ei näe siin keissi kasvõi ainult seepärast, et see "tallinna vangla" nimeline s_tamaja on nagunii juba lähitulevikus maatasa tehtav kaduv koht - mistap ei saa sinna ka nagunii miskit permanentset "treeningbaasi" tekitada.

Et kellel vaja oli, liigutagu ajusid - seda sovetlikku hüljatud arhidektuurset laga on meil veel küll :mrgreen:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Vaesed tõusikud ja nende raske elu Veerenni uutes kortermajades. Küll maksuamet pitsitab ja pank nõuab intressi, nüüd veel mingi linnalahing ka! Küll on see elu ikka raske! Ei kõneta, kolige minema minust 100 km kaugusele. :rip:
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Mercurius
Liige
Postitusi: 667
Liitunud: 08 Juul, 2011 14:02
Kontakt:

Re: Nursipalust, Keskpolügoonist jm KV harjutusväljadest

Postitus Postitas Mercurius »

Korraliku inim-ja tulejõuga (linna)lahingu õppuseid tulebki aeg-ajalt pidada asustatud piirkonnas või selle lähedal. Et maksumaksja näeks ja kuuleks, et kuhu raha läheb ja et lindi-kodanikel ei tekiks lolle ideid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist