Kas N Liidus oli ka midagi head?

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ei ole mõeldud vastusena Kriku küsimusele, aga ka minul võttis see nimekiri lõua vastu lauda, et kas tõesti on võimalik...


AVALIK-ÕIGUSLIKUD ÜLIKOOLID

Eesti Kunstiakadeemia
Eesti Maaülikool
Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia
Tallinna Tehnikaülikool
· Tallinna Tehnikaülikooli Kuressaare Kolledž
· Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledž
· Tallinna Tehnikaülikooli Tartu Kolledž
· Tallinna Tehnikaülikooli Eesti Mereakadeemia
Tallinna Ülikool
' Tallinna Ülikooli Rakvere Kolledž
· Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž
Tartu Ülikool
· Tartu Ülikooli Narva Kolledž
· Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž
· Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia
· Tartu Ülikooli Johan Skytte poliitikauuringute Instituut

ERAÜLIKOOLID

Estonian Business School
· Estonian Business School in Helsinki


RIIGI RAKENDUSKÕRGKOOLID

Kaitseväe Ühendatud Õppeasutused
Lääne-Viru Rakenduskõrgkool
Sisekaitseakadeemia
Tallinna Tehnikakõrgkool
Tallinna Tervishoiu Kõrgkool
Kõrgem Kunstikool Pallas
Eesti Lennuakadeemia
Tartu Tervishoiu Kõrgkool

ERARAKENDUSKÕRGKOOLID

EELK Usuteaduste Instituut
EELK Usuteaduse Instituudi Tartu Teoloogia Akadeemia
Eesti EKB Liit Kõrgem Usuteaduslik Seminar
Eesti Ettevõtluskõrgkool Mainor
Eesti Metodisti Kiriku Teoloogiline Seminar
Euroakadeemia

Andmed võetud siit: http://www.rajaleidja.ee/korgkoolid
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Ja millised nendest on "vohavad kassikoolid"?
lamjak
Liige
Postitusi: 483
Liitunud: 27 Mär, 2006 13:52
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas lamjak »

Erakõrgkoole on olnud päris mitmeid, aga tänaseks on väga vähe järgi jäänud. Toodud nimekirjas on muidugi filiaalid eraldi loetuna - oleks õppehoonete kaupa lugenud, oleks veel pikema nimekirja saanud :D

Praktikas on lisaks varstikaduvale Euroakadeemiale siis ainult EBS, Mainor ja kolm kirikukooli. Pole just palju. Erakätes kutsekoole on muidugi veel ühe võrra vähem.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Ma mõtlesin esiti, et hakkan sõnu sööma, sest eraülikoolide nimekiri tundus vähina laienenud riigiülikoolide kõrval pisike-pisike :oops: :oops:
Muidugi vaadake, mida need kolledžid üle Eesti õpetavad ka - insenere ja tehnikuid õpetavaid on ikka vähevõitu. Ikka humanitaariat - selleks on vaja ju sooja tuba ja õppejõud kohale tuua.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

See, mis erialasid kui palju õpetada, on täiesti teine küsimus ja see ei ole mitte kuidagi seotud kolledžite arvuga.

Ma loodan, et sellega on nn. "kassikoolide vohamise" väide ammendatud ja võib teema juurde tagasi pöörduda.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas andrus »

Kapten Trumm kirjutas:Muidugi vaadake, mida need kolledžid üle Eesti õpetavad ka - insenere ja tehnikuid õpetavaid on ikka vähevõitu. Ikka humanitaariat - selleks on vaja ju sooja tuba ja õppejõud kohale tuua.
Kapten Trumm kirjutas:Mul on olemas samahea (viimane on lõputöö faasis) kaks magistrikraadile vastavat kvalifikatsiooni humanitaarvaldkonnas
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Hea Andrus - kassa siin foorumis midagi muud ka (veel) peale ksf Trummi jälitamise teed :roll:

Vabanda pln mu (tsipa ebatraditsioonilist) küsimust aga vahest mulle kõrvaltjälgijana tundub, et sulle õkva maksetakse siin foorumis Trummi jälitamise eest :shock:
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas andrus »

Ikka teen muud ka, näiteks aegajalt jälitan Borjat, kui ta teinekord kipub lollustega foorumit täitma :)
Sinu häda on muidugi see, et sa ei suuda pikemaid postitusi teha, kust siis iseendale ja tavalisele loogikale vastukäivat saaks esile tõsta.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

andrus kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Muidugi vaadake, mida need kolledžid üle Eesti õpetavad ka - insenere ja tehnikuid õpetavaid on ikka vähevõitu. Ikka humanitaariat - selleks on vaja ju sooja tuba ja õppejõud kohale tuua.
Kapten Trumm kirjutas:Mul on olemas samahea (viimane on lõputöö faasis) kaks magistrikraadile vastavat kvalifikatsiooni humanitaarvaldkonnas
Tõenäoliselt on mõlemad tsiteeritud väited väärad, sest tsitaatide autor ei tee vahet humanitaar- ja sotsiaalaladel.
andrus kirjutas:Sinu häda on muidugi see, et sa ei suuda pikemaid postitusi teha, kust siis iseendale ja tavalisele loogikale vastukäivat saaks esile tõsta.
Borja, Andrus just kiitis sind, pane tähele :)
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas andrus »

Ma tahtsin lihtsalt näidata, et kui Kapten Trumm räägib humanitaaridest ja nende kehvadest teadmistest sõjanduse valdkonnas ja üleüldse neid halvustades, siis sel ühel korral paistab tal nii rääkimiseks kompetents tegelikult ka olemas olema.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Sho »

Jeerum.. Trummi pole ju ometi vaja jälitada. Piisab kui korraks siia pilk heita ja juba sa loedki teda.
Ja siis sõltub, et kas sa suudad taltsutada omaenese sügelevaid näppe.. :wink:
Võtke teed ja tulge homme jälle..
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas toomas tyrk »

trumm.JPG
trumm.JPG (21.55 KiB) Vaadatud 4331 korda
tyrk.JPG
tyrk.JPG (18.16 KiB) Vaadatud 4328 korda
Tehke järgi, või makske kinni.

Mina ei ole suutnud...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Kriku »

Hmh, nüüd oleme kuidagi jõudnud selleni, kellel on pikem...?

Ma hiljuti päris kohkunult vaatasin toda oma numbrit :shock:
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas toomas tyrk »

Eee, no päris biomeetriliste mõõtmisteni ma nüüd ka minna ei tahtnud. Kuna aga teemaks on, mis oli head N Liidus, siis üks hea asi oli seal, et teatud töökohtadel (kui polnud tükitöö) ei pidanud eriti tööd ka tegema.

Mul on hästi meeles kaheksakümnendate teine pool. Või pigem isegi lõpp. 1988-89 võis see aeg olla. Läksin tööle kella 0800. Tee peal ostsin hommikused ajalehed. Tööl lugesin lehed läbi. Umbes kell 0900 oli meil ühine kohvijoomine. Arutasime üldiseid maailmaasju (mina rääkisin, mis huvitavat lehest lugesin), töö asju (mis vaja teha jne), ja läksime sõbralikult laiali. Igaüks oma asju tegema.

Mis aga puutub "tööasjadesse", siis tihti ei olnud need üldse seotud tehase poolt minu ametikohale ettenähtud tööülesannetega. Sellest aga ehk kunagi tulevikus.

Küll oleks mul aga sel ajal olnud tohutult võimalusi sotsiaalmeediasse postituste tegemiseks. Mitte ainult 0800 kuni 0900. Ka hiljem oli see "tööasi" suht suhteline.

Kui muidugi sotsiaalmeedia oleks olemas olnud...
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?

Postitus Postitas Svejk »

Juhiksin austatud foorumirahva (ja administraatori! 8) ) tähelepanu asjaolule, et nädalavahetuseti ulub foorumis tuul ja veeretab põõsaid... :)
Töine askeldamine leiab siin aset ikkagi siis, kui inimesed naasevad tööle ja kompuuterid hakkavad kontorit kütma... :D
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist