www.militaar.net

Militaarteemad minevikust kaasaega
Tänane kuupäev 13 Dets, 2019 0:45

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Tee uus teema Vasta teemale  [ 5856 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 391  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Re: Kas N Liidus oli ka midagi head?
PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 15:10 
Eemal
Liige

Erakõrgkoole on olnud päris mitmeid, aga tänaseks on väga vähe järgi jäänud. Toodud nimekirjas on muidugi filiaalid eraldi loetuna - oleks õppehoonete kaupa lugenud, oleks veel pikema nimekirja saanud :D

Praktikas on lisaks varstikaduvale Euroakadeemiale siis ainult EBS, Mainor ja kolm kirikukooli. Pole just palju. Erakätes kutsekoole on muidugi veel ühe võrra vähem.

Üles
 Profiil Saada privaatsõnum  

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 15:40 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Ma mõtlesin esiti, et hakkan sõnu sööma, sest eraülikoolide nimekiri tundus vähina laienenud riigiülikoolide kõrval pisike-pisike :oops: :oops:
Muidugi vaadake, mida need kolledžid üle Eesti õpetavad ka - insenere ja tehnikuid õpetavaid on ikka vähevõitu. Ikka humanitaariat - selleks on vaja ju sooja tuba ja õppejõud kohale tuua.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 15:43 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

See, mis erialasid kui palju õpetada, on täiesti teine küsimus ja see ei ole mitte kuidagi seotud kolledžite arvuga.

Ma loodan, et sellega on nn. "kassikoolide vohamise" väide ammendatud ja võib teema juurde tagasi pöörduda.

Karmi käega valitsus Ukrainale?
Islamiterroristide hord tuleb?
Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 15:56 
Eemal
Liige

Kapten Trumm kirjutas:
Muidugi vaadake, mida need kolledžid üle Eesti õpetavad ka - insenere ja tehnikuid õpetavaid on ikka vähevõitu. Ikka humanitaariat - selleks on vaja ju sooja tuba ja õppejõud kohale tuua.
Kapten Trumm kirjutas:
Mul on olemas samahea (viimane on lõputöö faasis) kaks magistrikraadile vastavat kvalifikatsiooni humanitaarvaldkonnas

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 16:24 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Hea Andrus - kassa siin foorumis midagi muud ka (veel) peale ksf Trummi jälitamise teed :roll:

Vabanda pln mu (tsipa ebatraditsioonilist) küsimust aga vahest mulle kõrvaltjälgijana tundub, et sulle õkva maksetakse siin foorumis Trummi jälitamise eest :shock:

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 16:32 
Eemal
Liige

Ikka teen muud ka, näiteks aegajalt jälitan Borjat, kui ta teinekord kipub lollustega foorumit täitma :)
Sinu häda on muidugi see, et sa ei suuda pikemaid postitusi teha, kust siis iseendale ja tavalisele loogikale vastukäivat saaks esile tõsta.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 16:34 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

andrus kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:
Mul on olemas samahea (viimane on lõputöö faasis) kaks magistrikraadile vastavat kvalifikatsiooni humanitaarvaldkonnas
Tõenäoliselt on mõlemad tsiteeritud väited väärad, sest tsitaatide autor ei tee vahet humanitaar- ja sotsiaalaladel.

andrus kirjutas:
Sinu häda on muidugi see, et sa ei suuda pikemaid postitusi teha, kust siis iseendale ja tavalisele loogikale vastukäivat saaks esile tõsta.
Borja, Andrus just kiitis sind, pane tähele :)

Moskva jaoks ei võimutse separatistid mitte Donetskis ega Luganskis, vaid Kiievis.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 16:48 
Eemal
Liige

Ma tahtsin lihtsalt näidata, et kui Kapten Trumm räägib humanitaaridest ja nende kehvadest teadmistest sõjanduse valdkonnas ja üleüldse neid halvustades, siis sel ühel korral paistab tal nii rääkimiseks kompetents tegelikult ka olemas olema.

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 16:49 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Jeerum.. Trummi pole ju ometi vaja jälitada. Piisab kui korraks siia pilk heita ja juba sa loedki teda.
Ja siis sõltub, et kas sa suudad taltsutada omaenese sügelevaid näppe.. :wink:

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 22:02 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Manus:
trumm.JPG
trumm.JPG [ 21.55 KB | Vaadatud 1756 korda ]
Manus:
tyrk.JPG
tyrk.JPG [ 18.16 KB | Vaadatud 1753 korda ]

Tehke järgi, või makske kinni.

Mina ei ole suutnud...

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 22:10 
Eemal
Moderaator
Kasutaja avatar

Hmh, nüüd oleme kuidagi jõudnud selleni, kellel on pikem...?

Ma hiljuti päris kohkunult vaatasin toda oma numbrit :shock:

Üles

PostitusPostitatud: 13 Juun, 2019 23:52 
Eemal
Site Admin
Kasutaja avatar

Eee, no päris biomeetriliste mõõtmisteni ma nüüd ka minna ei tahtnud. Kuna aga teemaks on, mis oli head N Liidus, siis üks hea asi oli seal, et teatud töökohtadel (kui polnud tükitöö) ei pidanud eriti tööd ka tegema.

Mul on hästi meeles kaheksakümnendate teine pool. Või pigem isegi lõpp. 1988-89 võis see aeg olla. Läksin tööle kella 0800. Tee peal ostsin hommikused ajalehed. Tööl lugesin lehed läbi. Umbes kell 0900 oli meil ühine kohvijoomine. Arutasime üldiseid maailmaasju (mina rääkisin, mis huvitavat lehest lugesin), töö asju (mis vaja teha jne), ja läksime sõbralikult laiali. Igaüks oma asju tegema.

Mis aga puutub "tööasjadesse", siis tihti ei olnud need üldse seotud tehase poolt minu ametikohale ettenähtud tööülesannetega. Sellest aga ehk kunagi tulevikus.

Küll oleks mul aga sel ajal olnud tohutult võimalusi sotsiaalmeediasse postituste tegemiseks. Mitte ainult 0800 kuni 0900. Ka hiljem oli see "tööasi" suht suhteline.

Kui muidugi sotsiaalmeedia oleks olemas olnud...

Üles

PostitusPostitatud: 14 Juun, 2019 8:08 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

Juhiksin austatud foorumirahva (ja administraatori! 8) ) tähelepanu asjaolule, et nädalavahetuseti ulub foorumis tuul ja veeretab põõsaid... :)
Töine askeldamine leiab siin aset ikkagi siis, kui inimesed naasevad tööle ja kompuuterid hakkavad kontorit kütma... :D

Üles

Teema pealkiri: Demograafia
PostitusPostitatud: 07 Aug, 2019 7:56 
Eemal
Liige

teeline35 kirjutas:
............................
Võluvitsa nähakse traditsiooniliselt rohkemate naiste tööle suunamises ja kõrgema eani töötamises. Samuti kõrgemas hariduses, mis tõstvat mitmeid kordi tööviljakust. Seda tahaks küll näha kuidas ainuüksi kõrgharidusdiplom paneb inimese tööd mitu korda kiiremini ja paremini tegema kui sama tööd tegeva põhiharidusega töötaja! :lol:

Diplomi paber muidugi tööviljakust ei tõsta aga teadmised tõstavad kõvasi. Vene ajal oli haridust
tõendva dokumendi ja tegeliku harituse vahel
väga nõrk seos. Kuidas praegu on?

Üles

Teema pealkiri: Demograafia
PostitusPostitatud: 07 Aug, 2019 10:36 
Eemal
Liige
Kasutaja avatar

ants431 kirjutas:
Diplomi paber muidugi tööviljakust ei tõsta aga teadmised tõstavad kõvasi. Vene ajal oli haridust
tõendva dokumendi ja tegeliku harituse vahel
väga nõrk seos. Kuidas praegu on?

Pakuks, et sama seis.

Minu põhjendused:
(a) hea näide otse elust on, kui eelmisel kümnendil sätestati kaitseväes ohvitseriauastme kandjatele kohustuslik kõrgharidus. Tulemus - osa raffast lahkuski teenistusest, osa hankis aga miski suht suvalise kõrghariduse. Pea kõik need sundkorras "hangitud" kõrgharidused olid n-ö "hobusevargakoolituse" tüüpi. Ei tea ühtegi näidet, kus ühegi selliselt sundkorras "kõrharidustet" ohvitseri teenistuslik performance oleks hiljem miski kvalitatiivse hüppe teinud :lol:
(b) ja sellest, kuda kõik riigiametid on meil paksult täis suvalise pehmodiplomiga mõtlemisvõimetuid tibisid, on siin foorumis ka piisavalt kirjutatud

Üles

Näita postitusi eelmisest:  Sorteeri  
Tee uus teema Vasta teemale  [ 5856 postitust ]  Mine lehele Eelmine  1 ... 367, 368, 369, 370, 371, 372, 373 ... 391  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist

Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

Otsi...:
Hüppa: