Sõja eest välismaale.

Tagantjärele tarkus on täppisteadus. Või kui tädil oleks rattad...
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Teine Suur Põgenemine

Postitus Postitas Kriku »

Longbowman kirjutas:Minu meelest need tuhande küsitletuga uuringud näitavad enamasti üldse aiateibaid.
See on ikka väga väike valim.
Satub seltskond pooletoobiseid sisse ja ongi tulemus mokas.
Kui satub, siis on selle tõenäosus väiksem kui usaldusnivoo. Igal statistilisel uuringul on usaldusnivoo ja keegi ei palu sul uskuda ühtegi valimiga küsitlust kui absoluutset tõde. Palutakse vaid teatavaks võtta, et näiteks 95,5% tõenäosusega saadakse selliste meetoditega populatsiooni kirjeldav tulemus. See % on matemaatiliselt tõestatav.

https://www.statisticshowto.datascience ... nce-level/

Mitte et see kõik kuidagi teemasse puutuks.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Teine Suur Põgenemine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sattusin seda 42% põgenemise uudist vaatama telest (vist TV3 uudised).
Ega seal midagi üllatavalt pole, ainult Laaneotsa soovitus panna seelikud selga oli tiba reljeefne kui nii võiks öelda. :D
Siin ei maksa näha mingit moraalilangust või anomaaliat - lihtsalt senised meelsusuuringud on olnud liiga eduraporti tunnustega (peamiselt isikustamata üldiste küsimuste tõttu) ja kui nüüd taipas keegi uurida neid pagemismeeleolusid, siis ongi shokk.

Lihtsalt tasub teha need kaitsevalmiduse uuringud elulähedasemaks ja pole mingeid ehmatusi enam. Prognoosin, et kaitsmises osalejate ja õppekogunemiste osalemise % saab olema üsna sarnane.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Teine Suur Põgenemine

Postitus Postitas Kriku »

Küsitlus tuvastas, et olukorras, kus Eestile tungiks mõni riik kallale, kaaluks siit lahkumist iga viies Eestis elav inimene.
https://arvamus.postimees.ee/3446025/in ... -lahkumist

Akf Lemetil on selles mõttes muidugi õigus, et väga palju sõltub küsimuse sõnastusest. Kui küsitakse nii, et kas te kaaluksite Eestist lahkumist, siis 20% või 42% on IMHO päris vähe... Inimene peabki kaaluma igasuguseid tegevusvariante. Mina ka kaaluks.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Teine Suur Põgenemine

Postitus Postitas Martin Herem »

Lemetile
Ülekate on üksustel erinev.
LÕKi kutse peale tuleb 60+% kohale. Vastavalt sellele ülekatet korraldatakse.
Väljaarvatud üks ammu komplekteeritud kompanii, on ülejäänud üksused LÕKil komplekteeritud 80-90+%.
Sellest alla 40% mitteilmunutest üle poole küsib vabastust ja enamasti saavad ka. Üksuse ülemal on õigus otsustada.

Nüüd "põgenejate" arvust.
Need küsitluste tulemused kajastavad üldist hoiakut, kuid mitte reservväelaste hoiakuid. Kahtlemata on ka nende hulgas põgenejaid, kuid meil ei ole täna mingit numbrit.
Mul on raske panna end kodaniku olukorda, kellel puudub sõjaline ettevalmistus. Ma ei tea mida nemad mõtlevad. Kuid ma arvan, et nende hulgas on % suurem.
Minu arvates kujundab sellist hoiakut ka teadmatus - mida ma tegema pean sõja või ohu korral.
Mina käin ja räägin igal pool, et mittekaitseväekohuslased peaksid jätkama igapäevast elu nii kaua ja täielikult kui võimalik. Kes toodab midagi peab tootma, kes juhib see juhtima, kes õpetab see õpetama jne.
Küsimus ei ole ju mustvalges olukorras. Kujutame ette, et meil oht kasvab ja me teeme LÕKid. Mobiliseerime osa või kogu SA struktuuri.
Ja kui sõda ei tule? Mis me siis teeme? 21 000 ootab kallaletungi ja ülejäänud peidavad metsa-välismaale-jne? Kui kaua võtab aega, et riik oleks pankrotis? 1 või 2 kuud? Pool aastat?
Täpselt samuti juhtub siis, kui me ohu korral mobiliseerime 70 000 (mõne mehe unistuse). Kõik enam vähem terved ajateenistuse läbinud + kaitseliit + vabatahtlikud. Enamusele anname odava varustuse ja saadame tootvalt (riiki arendavalt) tegevuselt vaenlast ootama. Mitte nende ülalpidamine 3 milj päev ei aja meid pankrotti, vaid tegemata igapäevane töö.
Kõik "sissi-partisani-sissisõja) huvilised peaksid samuti olema huvitatud eksisteerivast elanikkonnast ...

Lähme nüüd tsiviilkaitse juurde, millest Trummile-Lemetile meeldib siin rääkida võtmes HÄDAORG.
Mingid tegevused on välja töötatud. Mingite kallal töötatakse edasi. Aga mitte keegi ei tea täpselt mis olukorras me mingil hetkel oleme. Väga palju asju jääbki "sellesse" hetke otsustada.
Varjenditest ma rääkida ei tahaks. See on surnud ring. Aga ...
Täna on otsustatud, et kaitseväe tegevuspiirkonnast inimesed evakueeritakse. Juhul kui tsiviilelanikkond oma elupiirkonnas jääb mingi rünnaku alla, siis 90% kaitset pakuvad need samad hooned milles me elame. Tooge vastupidine statistika, kuid minu hinnangul (statistikat pole minulgi) saavad tsiviilelanikud surma võiu vigastada mitte varjendite puudumise tõttu, vaid seepärast, et nad a) ei varju või b)jäävad vabatahtlikult lahingutegevuse alasse.
Tsiviilkaitse ehk elanikkonna tegevuse kujundamise võti, on minu arvates täna Maakaitseringkondades. Need on kõige optimaalsemad juhtimiselemendid, kellel on nii olukorrateadlikkus, kui side kohaliku elanikkonnaga, sh riigiasutustega. MKRK saab ja peab ütlema kust ja kuhu evakueerida, kus on vaja inimjõudu, millist infot on vaja elanikele ja elanikelt, mis on riigiasutiuste tegevuse raskuspunkt.
Seda kõike on lihtne seletada kuni siiamaale. Siit edasi tekib jälle küsimus: Aga kui päris sõda ei ole? Mis siis? Ütleme, et tankid pole üle piiri tulnud, kuid raketi, suurtüki ja õhulöögid toimuvad? Või on mingid erioperatsioonid vaid?
Mobiliseerime 21 000, peidame inimesed varjenditesse (millises osas Eestis?), lõpetame rahuaegsed tegevused, põgeneme välismaale, esitame noote, algatame artikkel V, lõpetame haiglates teatud patsientide vastuvõtu .... ehk siis pöörame riigi ressursid SA rezhiimile? Millal on õige aeg?
Kui seda ajajoont mööda tänasesse tulla, siis: Kui reaalne on oht täna? Kas peame valama betooni või haridusse? Kas ostame mürske või vähiravimit?
Siin foorumis võib vastutustundetult laiata palja jaksab, päriselus nii kerge ei ole.

Miks seda juttu ajan? Sest kui pidevalt käib "võimu" halvustamine, siis võtavad teisedki peale isamaalise muusiku omale pähe, et valitsuse eest nad ei sõdi. Erinevalt muusikust ei kavatse nad aga üldse sõdida. Ei maa, kultuuri, vabaduse või mille tahes eest.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Teine Suur Põgenemine

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Täna on otsustatud, et kaitseväe tegevuspiirkonnast inimesed evakueeritakse. Juhul kui tsiviilelanikkond oma elupiirkonnas jääb mingi rünnaku alla, siis 90% kaitset pakuvad need samad hooned milles me elame. Tooge vastupidine statistika, kuid minu hinnangul (statistikat pole minulgi) saavad tsiviilelanikud surma võiu vigastada mitte varjendite puudumise tõttu, vaid seepärast, et nad a) ei varju või b)jäävad vabatahtlikult lahingutegevuse alasse.
Tsiviilkaitse ehk elanikkonna tegevuse kujundamise võti, on minu arvates täna Maakaitseringkondades. Need on kõige optimaalsemad juhtimiselemendid, kellel on nii olukorrateadlikkus, kui side kohaliku elanikkonnaga, sh riigiasutustega. MKRK saab ja peab ütlema kust ja kuhu evakueerida, kus on vaja inimjõudu, millist infot on vaja elanikele ja elanikelt, mis on riigiasutiuste tegevuse raskuspunkt.
Seda kõike on lihtne seletada kuni siiamaale. Siit edasi tekib jälle küsimus: Aga kui päris sõda ei ole? Mis siis? Ütleme, et tankid pole üle piiri tulnud, kuid raketi, suurtüki ja õhulöögid toimuvad? Või on mingid erioperatsioonid vaid?
Antud kontseptsioon on minu arvates ekslik.
Küsimus on asja lihtsustatud jagamises sõjategevuse piirkonnaks ja tagalaks, mis tootvat tööd teeb.
Tegelikkuses hakkab vastane ka seda tagalat mõjutama. Tagalat, kus nagu sa ütled, peab töö jätkuma niikaua kui võimalik.
Saksamaa tööstuspiirkondi pommitasid liitlased rängalt - ometi sõjatööstus töötas seal kuni viimase sõjapäevani.
Kuidas töötas - kui saadi häire, siis puges personal varjendisse ja kui lõppes, naasis tööle (kui oli kuhu naasta).
Analoogselt töötas ka NSVL tsiviilkaitse. Mittevajalik elanikkond evakueeriti maapiirkondadesse (tulenevalt tuumarelva ohust), kuid vajalik osa jäi linna. Tallinnas oli see ca 60 000 inimest 400+ tuhandest. Nemad pidid tööd jätkama - kuni raketid USA-st tulema hakkavad. Siis läksid tehaste juures olevatesse varjenditesse.

Aga-varjenditeta asi teostatav pole. Ja küsimus EI OLE rahas, millest neid varjendeid ehitada, vaid vajaduses teatud tuha päheraputamise järele, mis avalikkuses kahtlemata üles tõuseb. Et miks tehti valesid otsuseid ja kes vastutab. Varjendite ehituskulu on kogu ehituse maksumusest Soome näitel ca 7%. Viimase aastaga on kinnisvarahinnad ka rohkem tõusnud kui see 7%.

Ja toonitan veel - täna on tuumakonflikti lähedust näitav "kell" umbes seal, kus ta oli Kuuba kriisi paiku. Isegi külma sõja tippajal 80ndatel ei olnd see kell nii kaugel. Millest see risk tuleb? Õigus jah - peamiselt agressiivse vene riigi tegevusest ja konfliktiohu tõusust, mis võib kergesti eskaleeruda. Kui asi sinnamaani eskaleerub, siis oleme meie esimeste hulgas, kes saavad. Ja seal ei aita "varjuvad seal kus elavad". Kuna me ei saa oma linnu (eelkõige Tallinnat) kuskile evakueerida (tööd peab ju jätkama), siis on ainus võimalus neid varjata. Klaasfassaadiga büroomajades ja 10 cm paksusest betoonist allmaaparklates?
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Teine Suur Põgenemine

Postitus Postitas Lemet »

Lähme nüüd tsiviilkaitse juurde, millest Trummile-Lemetile meeldib siin rääkida võtmes HÄDAORG
Lemet vaatab lihtsalt üle lahe Soome ning nende toimetamiste poole ja nuputab- kas on nüüd soomlased lollid või oleme meie. Ja meenutab veel lisaks avalikke teadaandmisi teemal, millised on riigi toiduvarud hädaolukordadeks(palju neid leivakrõpsu pakikesi per nase oligi?), meenutab kõnet omavalitsusse küsimusega, mida teha ja kuhu naised-lapsed-vanurid peaksid olukorras SHF sammud sättima(kõige sisukam vastus kõlas umbes aaaa...eeee...äää...väga hea küsimus). Isand Herem vast seletab mulle peenemalt lahti, mille üle peaks antud seisus rõõmusaltosid viskama. Ja kas tsiviilkaitse ei peaks olema mitte avalik ja iga elanikuni mitmekordselt teatavaks tehtud asi või on normaalne teatamine, et mingid tegevused on välja töötatud. Mingite kallal töötatakse edasi. MIS on välja töötatud? Milline on minu osa sellest?? Millises osas ma saan riigi peale loota ja mis jääb minu vastutada? Hetkeseisuga tundub mulle, et uppuja päästmine on sujuva kergusega uppuja enda kaela lükatud. Mitte et mul ses osas eriti illusioone oleks, aga ma pean seda TEADMA!!!. Nagu siin juba tähendati- normaalne on esmalt pere eest hoolt kanda, need kuhugi suure elu jalust minema toimetada ja seejärel riigi eest hoolitseda. Kuna riik millegi taolisega end ligi 30 aasta jooksul pole võtnud vaevata. Kui siis enam millegi eest hoolitseda on. Asjaolu, et selline suhtumine omab vahetut väljundit kaitsetahtele, ei pea vist hakkama lahti seletama.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Teine Suur Põgenemine

Postitus Postitas Z03 »

Täie lugupidamise juures, soovimata üldse kuidagi argumenteerida või vaielda teemal, milles mul puudub igasugune pädevus, siis pean ikkagi mainima, et ei ole kunagi aru saanud soovitusest sõja korral jätkata igapäevast rutiinset elu. Arvestades, kuidas kaasaegsetes sõdades pommitatakse just tsiviilobjekte - lasteasutusi, koole, haiglaid, ei tundu naistel mõistlik näiteks lapsi kooli saata. Esimene instinkt oleks pere ja lähedased kokku koguda, kuidagi püüda oma ressursid ja jõud koondada ning üritada raske aeg üle elada. Teisalt see poleks ka ilmselt mõistlik ja oleks vajalik kuulata spetsialistide nõuandeid. Samas, neid nõuandeid nagu ei tule kusagilt. Keegi valdab infot, aga ei taha seda infot jagada. Võib-olla ei taheta rahvast paanikasse ajada.

Kui ma mõtlen, kui suurt vaeva pidi kasvõi siinsamas foorumis nägema, et lõpuks saaks teada, mis sisaldus Päästeameti poolt koostatud "ellujäämiskastis", siis ma tõesti ei tea. Mina näiteks ei suuda oma peaga midagi välja mõelda, kuidas kriisiolukordades toime tulla, vajaks just täpseid juhtnööre. Võib-olla ongi põhjus selles, miks neid juhendeid ei tule, et spetsialistidele tundub kõik niivõrd iseenesestmõistetav, et ei näe põhjust jälle elementaarset üle kordama hakata, samal ajal kui võhikule on kõik arusaamatu. Kasvõi nagu tervishoius võib ju tervishoiutöötaja öelda patsiendile, et tehku köha vastu auru ja sooje jalavanne, aga patsient ei saa aru, mida see tähendab. Tuleb rääkida, et võta kauss, vala sinna kuum vesi jne. Sest kui sa ei selgita, siis ta ei tee midagi. Sama ka kriiside ja sõja korral toimetulekuga.
Martin Herem
Liige
Postitusi: 2368
Liitunud: 10 Okt, 2014 7:51
Asukoht: Rahu ja Sõpruse Asulas :)
Kontakt:

Re: Teine Suur Põgenemine

Postitus Postitas Martin Herem »

Mul ei ole rohkem suurt midagi öelda. Enamusele teie küsimustest on vastused minu eelmises postituses.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Teine Suur Põgenemine

Postitus Postitas Z03 »

Ah jah, muidugi. Vabandust, ei tahtnud norida. Kuigi, kui ma oma teksti praegu üle loen, siis võib tõesti tunduda norimisena, aga ei olnud nii mõeldud. Lihtsalt eneseväljendus puudulik. Pigem ikka murest kantud, sest sõda on olnud mu suurim hirm kogu elu. Samas ei peaks kartma, sest olen täiesti kindel, et sõda Eesti pinnal minu silmad mu eluajal ei näe.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Teine Suur Põgenemine

Postitus Postitas Fucs »

Lemet kirjutas:ajateenistus on mitte ainult oskuste andmine, vaid eeskätt suhtumise kujundamine ja seda tuleks märkimisväärselt suurendada
Kapten Trumm kirjutas:See on kindlasti tõsi, et 90% kaasates saame me parema tulemuse kui 40% kaasates. Lihtsalt täna on probleem selles, et see 90% jääks pooleldi relvastamata, elaks väga primitiivsetes oludes ja tema väljaõpe jääks nadiks - taoline mass relvadega ei pruugi tagada paremat tulemust kui 40% kõige vajalikuga, kes ka võitlevad.
Chupacabra kirjutas:Kuigi EKV'l on palju pakilisemaid probleeme puuduvate võimete näol, siis ühiskonna kaitsetahte seisukohalt oleks ehk parem kui ikkagi noormeestest käiks ajateenistuses kõik (ja naised vabatahtlikult). Need kes endale tervisehäda külge on simuleerinud saavadki hambaharjaga kasarmu põrandat küürida ja/või hooldekodus vanainimestel mähkmeid vahetada (asendusteenistus). Hetke on valik kas haigust simuleerida või ajateenistusse minna, siis pahatihti simuleeritakse haigust. Kui valik on kas minna normaalsesse ajateenistusse või simuleerida haigust ja siis vahetada vanainimestel mähkmeid, küll siis paraneks rahvatervis hoogsalt.
Mul tekkis selline üllatav idee praegu, et selle ajateenistusest kõrvalejääva rahvamassi riigikaitseküsimustes (aga ka kodanikukaitse küsimustes sõja korral) null taseme tõstmiseks kasvõi ühe pügala võrra, võiks riigikaitse õpetus olla koolides kohustuslik :roll:
Mida head kaasfoorumlased arvavad, kas see suurendaks n.ö. viilijate hulka, vähendaks seda, või ei mõjutaks absoluutselt?
Avatar kirjutas:Noh, mingi paari aasta eest vist ma suhtlesin ühekordselt ühe teatud määral Kaitseväega seotud naisterahvaga. Kui ma nüüd vihjan siia, et Fucs -ile peaks meenuma kellest jutt, siis Fucs hammustab läbi kes.
8)
strateegiline sõdur kirjutas:Mul on kombeks teha vahel ühte kummalist testi....

....Oletame, et Sinu perekonnas ja koos Sinuga ühes majas elab tore kärgpere, kus on 5 nais- ja 5 meessoost inimest....

...Ja nüüd on oht, et sinu kurjale naabrile nimega onu Heino sinu elukorraldus ei meeldi – ta lihtsalt ei salli kärgperesid - ja seetõttu ta plaanib relvastatud kallaletungi...

...Korraldad oma kärgperes küsitluse. Saad teda, et kolm inimest eelistaksid maja kaitsmise ja võimaliku surma asemel minna kõrvalmajja varjule ja oodata olukorra lahenemist. Seevastu seitse inimest plaanivad maja kaitsmisel osaleda ja riskida oma eluga. On seda palju või vähe? Ma isiklikult ei näe nendes tulemustes midagi väga hullu. Pigem isegi vastupidi.
Muig. Kõik õige, aga väike täpsustus: onu Heino asemel plaanib naabermajas sinu kärgperele relvastatud kallaletungi tegelikult kõrilõikajatest maffiajõuk ja on oht, et ühe onu Heino asemel lööb kärgpere majaukse koos piitadega sisse täpselt 10 korda suurem seltskond, ehk umbes 100 onu Heinot :D
Tõe huvides peaks siis veel valemisse/testi sisse olema toodud, et kärgperele pakub katust ka üks rahvusvaheline organisatsioon, kes on lubanud kärgperele appi tulla, kui nad paar päeva või nädalat oma maja piires püsivad ja vastu peavad, ning kes on kärgpere korterisse paigutanud ka kaks-kolm oma turvameest....

Kui nüüd sedaviisi asjale vaadata, siis on saadud tulemused ju veelgi paremad.
Kui ühe onu Heino vastu on nõus astuma seitse kärgperelast, siis 100-le Heinole vastu hakkavat seitse kärgperelast oleks juba väga hea kaitsetahe, kui just....
Kapten Trumm kirjutas:Taolisest asjast ma eespool rääkisin - kui hüpoteetiline "riigikaitse olukord" viia arusaadavaks "sa võid saada surma" või "su maja võib hävida" tasemele ning see kamina eduraporteeritud kõrge kaitsekahte % hakkab mürinal langema.
Kriku kirjutas:Akf Lemetil on selles mõttes muidugi õigus, et väga palju sõltub küsimuse sõnastusest.
Z03 kirjutas:Kui ma mõtlen, kui suurt vaeva pidi kasvõi siinsamas foorumis nägema, et lõpuks saaks teada, mis sisaldus Päästeameti poolt koostatud "ellujäämiskastis", siis ma tõesti ei tea.
Aga alati on kusagil mõni "Fucs", kes võimalusel hädast välja aitab 8)

Aidake nüüd palun moderaatorit - sellest, et mingi osa rahvast Eestist minekut teeks, on meil varemgi juttu olnud koos küsimusega, kes neid niiväga ootab. Aga ma ei suuda praegu meenutada, mis teemades?
http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 54&t=39829
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Massiline põgenemine sõja korral

Postitus Postitas Kriku »

Õige jah, aga ootamatu rünnaku teemas on ka. Mul tegelikult oli tollest mälujälg
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Massiline põgenemine sõja korral

Postitus Postitas Kapten Trumm »

https://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/u ... d=86708319

Küsimus on lihtsalt, kuidas see praktikas välja näeb - peale idapiiri meil pole muid suletavaid (teoorias) piire ja kes seda sulgemist teostab.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Massiline põgenemine sõja korral

Postitus Postitas smr »

Kapten Trumm kirjutas:https://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/u ... d=86708319

Küsimus on lihtsalt, kuidas see praktikas välja näeb - peale idapiiri meil pole muid suletavaid (teoorias) piire ja kes seda sulgemist teostab.
pmhts esimene google vaste https://www.err.ee/600116/politsei-taas ... ikontrolli
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Massiline põgenemine sõja korral

Postitus Postitas Lemet »

smr kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:https://maaleht.delfi.ee/news/maaleht/u ... d=86708319

Küsimus on lihtsalt, kuidas see praktikas välja näeb - peale idapiiri meil pole muid suletavaid (teoorias) piire ja kes seda sulgemist teostab.
pmhts esimene google vaste https://www.err.ee/600116/politsei-taas ... ikontrolli
Jama, kontroll taastati pmslt ju ainult suurtel trassidel, väikesed külavaheteed ja teedevälist ala vaevalt et praeguse mehitatusega suudetakse kontrollida. Soomlsdtel on vähemalt selleks koolitatud reserv, meil mitte.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist