Jõelaevad Emajõel

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

Rügaja kirjutas: Tegin pildid neist järelejäänud kahest laevast. Räägitud sakste toodangu puhul tahaksingi siinsetelt teadjatelt küsida: ehk keegi oskab öelda, mis tüüpi laevukesega on tegu?
[img]IMG_20190627_213954_resized_20190701_082537722%20(2)[/img]
kas ma olen ainuke, kes neid pilte ei näe? Kui nii, siis Rügaja, kas Sa saaksid mulle need meilile saata?
Zwyx
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 29 Dets, 2017 13:13
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas Zwyx »

Pilt on ka siit vaadates puudu. Kas on vastav fail üles laadimata jäänud või siis selle nimi kannatada saanud.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas Manurhin »

Leidsin vahepeal netist kaater Tempo kodulehe. Pole vist siit veel läbi käinud: http://kaatertempo.ee/
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

Manurhin kirjutas:Leidsin vahepeal netist kaater Tempo kodulehe. Pole vist siit veel läbi käinud: http://kaatertempo.ee/
On ikka, selle lk keskel koos suure pildiga http://militaar.net/phpBB2/viewtopic.ph ... &start=270
Mõni aasta tagasi kirjutasin veel kommentaariks, et päris kõike, mis seal ajaloo- osas kirja pandud, ei maksa tõe pähe võtta.
Seal kodukal pole ka kirjas fakti, et Kruuvide esimene mootorpaat kandis nime "Tigu" Oli olnud üpris kiire alus, sobiv nimi pandud.

Veel mootorpaadindusest. Järgnev foto potsatas mulle kunagi postkasti, saatjaks ilmselt taas ksf susi
Tuisk.jpg
Ca neli nädalat enne foto tegemist oli alus võitnud Tartu kõige kõvema paadi tiitli. Mida see võiks tähendada... selle aasta juures pole märgitud, millise võistlusega saavutati, aga mitmetel varasematel aastatel jagati seda mootorpaatide köieveo võitjaile.

lk 66 olev Tartu reisialuste nimekiri (sinna on võetud vaid need, kes on tabatud avaliku reisiteenuse osutamiselt, mitte lihtsalt oma tuttavate seltskondade sõidutamiselt) sai pisut täiendust. Laevade osas mootorlaevast nimega "Trud" on mõni aeg tagasi juttu olnud, nüüd lisandus mootorpaat "Nool"
-------
Juhtusin hiljuti lugema ühes kogukonnas postitatud kurtmist. Nimelt tuli seal jutuks mingi jõeelu ajaloo teema ja keegi osaline soovitas siis meie foorumile pilgu peale visata ning pani viite. Kurtja käis tutvumas ja leidis, et see pole ajalooallikana kasutatav, sest ta on 75 lk (sel momendil oli nii kaugel) pikk.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

aurik
leidsin ühe vana arvuti kõvaketta nurgast PDF faili millest sa tunned puudust 20.04.2016 leheküljel 47.
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

retti kirjutas:aurik
leidsin ühe vana arvuti kõvaketta nurgast PDF faili millest sa tunned puudust 20.04.2016 leheküljel 47.
Ega see "Pegasuse" kapteni Rainer Napitsa ülikooli lõputöö juhtumisi pole? Kui nii, siis peaks temalt luba kuidagi küsima, äkki saab siin eksponeerida. Töö oleks seda väärt, nendest teemakohastest asjadest, mis trükisõnas viimasel kahel aastakümnel publitseeritud, paneb ta pea kõigile pika puuga ära (v.a "Sisemere lainekündjad" muidugi :lol:) Tõsi, ta kasutab seal ka vanade kaptenite meenutusi, mis mõnel juhul ei ole küll 100 prossa usaldusväärsed- mõnegi asja, mis mulle meelde jäi, olen saanud hiljem omaaegsest ajakirjandusest järgi kontrollida.
Ta vist ise siin ei osale, aga ksf Rügajal on temaga väga vahetu kontakt. Prooviks sealtkaudu
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

aurik kirjutas:
retti kirjutas:aurik
leidsin ühe vana arvuti kõvaketta nurgast PDF faili millest sa tunned puudust 20.04.2016 leheküljel 47.
Ega see "Pegasuse" kapteni Rainer Napitsa ülikooli lõputöö juhtumisi pole? Kui nii, siis peaks temalt luba kuidagi küsima, äkki saab siin eksponeerida. Töö oleks seda väärt
On küll.Aga siia saab ju eksponeerida ainult lingi, mitte PDF failina.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

aurik
kas sa ikka oled kindel Lermontovi sildumiskohas 18.oktoobri postituses lk. 50?
Manused
Lermontov65.jpg
Lermontov65.jpg (33.73 KiB) Vaadatud 4685 korda
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

aurik kirjutas:
Rügaja kirjutas: Tegin pildid neist järelejäänud kahest laevast. Räägitud sakste toodangu puhul tahaksingi siinsetelt teadjatelt küsida: ehk keegi oskab öelda, mis tüüpi laevukesega on tegu?
[img]IMG_20190627_213954_resized_20190701_082537722%20(2)[/img]
kas ma olen ainuke, kes neid pilte ei näe?
Seniks, kuni ksf Rügaja Pihkva laevastiku fotodest jagu saab, panen viite ühele venekeelsele artiklile. Vastu kevadet kurdeti Pihkvas, et neil pole hansapäevadeks veele sõitma panna suurt midagi. http://pressaparte.ru/news/situatsiya/1769/
--------
Ma hakkan juba vaikselt mõistma, miks üks kõrvaline tegelane kurtis meie foorumi allikana mittekasutatavuse üle...aga sügavama kaevaja jaoks oleks see korralik varalaegas. Ka antud töö viide siin ammu olemas, lk 59 algupoole.
aurik kirjutas:Sellel leheküljel https://digi.lib.ttu.ee/i/?3167 võimalik tutvuda päris asjaliku materjaliga Eesti sisevete süvendamisvajadustest. Kadunud suurte praamide ühed viimased tööd ca 10 a. tagasi olidki seotud Piirissaare laevatee toimetamistega.
--------
retti kirjutas:aurik
kas sa ikka oled kindel Lermontovi sildumiskohas 18.oktoobri postituses lk. 50?
Retti, Sa kohe ei lõpeta...
Täieliselt kindel. Panen uuesti lk 57 rippuva viie Tartu jõetrammiga foto
1965Trtsadam.jpg
Kui "Lermontoviga" foto ulatuks veel pisut vasakule, ilmuks nähtavale tollane stuumatõrjedispanser. See väike heleda katusega majake, mis tänu rakursile eri piltidel justkui rändaks, on kindlasti Pikast tänavast jõe poole.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

retti kirjutas:aurik
kas sa ikka oled kindel Lermontovi sildumiskohas 18.oktoobri postituses lk. 50?
Retti, Sa kohe ei lõpeta...


Vaat ma olen sinult väga hea õppetunni saanud selleks et lõpetada.Kui ma võin soovitada siis viska pilk peale Lermontovi roolikambrile.Ja kui see ei aita- siis laeva korstnale.
0,5% jätan ma endale eksimise ruumi.
P.s jätan praegu ühe vanasõna kirjutamata.
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

retti kirjutas:
retti kirjutas:aurik
kas sa ikka oled kindel Lermontovi sildumiskohas 18.oktoobri postituses lk. 50?
Retti, Sa kohe ei lõpeta...


Vaat ma olen sinult väga hea õppetunni saanud selleks et lõpetada.Kui ma võin soovitada siis viska pilk peale Lermontovi roolikambrile.Ja kui see ei aita- siis laeva korstnale.
0,5% jätan ma endale eksimise ruumi.
P.s jätan praegu ühe vanasõna kirjutamata.
Tartu Jõesadam tegi omal ajal tõelise ideoloogilise diversiooni ja keeras sirbi ja vasara vasakul pool korstna küljes tagurpidi :)
Kaks siin juba ammustest aegadest olevat fotot. Pihkva pildil näha, et laeva nimi õigetpidi
LerTur71.jpg
LerTur71.jpg (277.88 KiB) Vaadatud 4611 korda
LermontovP.jpg
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

Lermontovist veel
Kas korsten laeval oli ainult iluasi ? Enne Tartusse tulemist laeval korstent ei olnud.Ei Tallinnas ega Narvas.
.
aurik
Liige
Postitusi: 842
Liitunud: 11 Aug, 2007 14:19
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas aurik »

retti kirjutas:Lermontovist veel
Kas korsten laeval oli ainult iluasi ? Enne Tartusse tulemist laeval korstent ei olnud.Ei Tallinnas ega Narvas.
.
Dekoratiivne värk, vene keeles kannab ilusat nime фальштруба.
Aga mingit tõmbetoru mootoriruumist üles on laeval vaja, "Pegasusel" on ta parema külje peal.

Mis puutub saksa OM-desse, siis sellelt lehelt http://www.ddr-binnenschifffahrt.de/fot ... fe-mgb.htm leidsin ühe OM foto, mis on tehtud Saksamaal, enne laeva Venesse saatmist. Polegi kusagil näinud ühtegi Magdeburgis toodetud OM laeva pilti üsna pea pärast valmimist
bauart-fgs-turgenev.JPG
bauart-fgs-turgenev.JPG (56.51 KiB) Vaadatud 4580 korda
Võiks justkui aimata, et see õhutoru on sarnane nt "Vanemuise" omadele
Vanem70.jpg
(See foto siit ka varem läbi käinud, muisist võetud, nii et ei hakka allikaviidet kordama)
Et õhutoru asendiga annab mängida, siis osadele OM laevadele leiutati valekorstnad ja topiti toru sinna sisse. Mõnedel on korstna imitatsioonid väga pirakad

ps! paistab, et vanasõna ei läinudki sedapuhku vaja...aga täitsa nõus, et üheksa korda tuleb kõigepealt mõõta, eks me kõik patusta aeg-ajalt selle vastu.
retti
Liige
Postitusi: 1268
Liitunud: 13 Dets, 2004 22:14
Kontakt:

Re: Jõelaevad Emajõel

Postitus Postitas retti »

Nojah - inimene vaatab aga ei näe.Lõpuks näeb ikkagi.
Sulle aurik pole vaja seletada mis on pildil ja kus.Kõik õige
(v.a kas diversioon oli teadlik või pohh...lik.Selle viimasele variandile ma see 0,5% reserveerisin.Ma ei välistanud šablooni valepidi kasutamist)
Manused
EFA.263.0.38583.jpg
EFA.263.0.38583.jpg (43.06 KiB) Vaadatud 4507 korda
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 22 külalist