Alaealiste ja segaste kuritegevus (peamiselt Eestis)

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Vasta
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Kriku »

Kapten Trumm kirjutas:Noh, räägib seal, et isa pidevalt peksab.
Selleks pole tal vaja psühhiaatri juurde minna. Selle rääkimiseks võib ta otse politseisse helistada. Seda riski tema psühhiaatri juurde lubamine ei suurenda, sest psühhiaater on kõige muu hulgas eriteadlane jama ajamise alal. Tõenäoliselt hoopis vähendab, sest üks filter on juures.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Sa vist ei kujuta ettegi, kui osav manipulaator on tänapäeval selline 13-15a tegelane. Mitte küll kõik, aga üllatavalt paljud. Eriti käib see tüdrukute kohta, kes oskavad suurepäraselt lahistada siis, kui parasjagu tarvis on.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Kriku »

Tal on igal juhul lihtsam minna otse politseisse või lastekaitsesse ja seal manipuleerimist üritada kui loota, et õnnestub psühhiaater JA politsei järgemööda ära rääkida.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Z03 »

Minu teada on kõigil inimestel kohustus teatada abivajavast lapsest, ka arstidel ja teistel tervishoiutöötajatel. Kui laps räägib väärkohtlemisest, peab sellest teatama politseisse, sotsiaaltöötajale või lastekaitseametnikule.
https://www.oiguskantsler.ee/sites/defa ... juhend.pdf

Ei usu, et lapsed oma vanemate peale lihtsalt niisama kaebama lähevad, pigem on lapsed oma vanematele väga lojaalsed ja isegi kaitsvad, kui vanemad endaga mingil põhjusel toime ei tule. Kui laps kaebama läheb, siis on suhted ja vastastikune usaldus juba väga rikutud.

Kurb lugeda, et akf Kapten Trumm lapsena kodus peksa sai. Ma pean küll ütlema, et ega meie pere ei olnud ideaalne ja oli probleeme, aga lapsi ei pekstud, erinevalt paljudest minu sõprade ja klassikaaslaste peredest.
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas hjl85 »

Z03 kirjutas:Minu teada on kõigil inimestel kohustus teatada abivajavast lapsest, ka arstidel ja teistel tervishoiutöötajatel. Kui laps räägib väärkohtlemisest, peab sellest teatama politseisse, sotsiaaltöötajale või lastekaitseametnikule.
https://www.oiguskantsler.ee/sites/defa ... juhend.pdf

Ei usu, et lapsed oma vanemate peale lihtsalt niisama kaebama lähevad, pigem on lapsed oma vanematele väga lojaalsed ja isegi kaitsvad, kui vanemad endaga mingil põhjusel toime ei tule. Kui laps kaebama läheb, siis on suhted ja vastastikune usaldus juba väga rikutud.

Kurb lugeda, et akf Kapten Trumm lapsena kodus peksa sai. Ma pean küll ütlema, et ega meie pere ei olnud ideaalne ja oli probleeme, aga lapsi ei pekstud, erinevalt paljudest minu sõprade ja klassikaaslaste peredest.
Sa ei ole praeguste 12 jne aastate laste tegemistega kursis. muidugi mitte kõik aga tänu neile "tädidele" on lapsed muutunud skandinaavias manipulaarotiteks. Nad teavad, et nende kaebuse korral ei pea nemad ega tädid tõestama süüd vaid lapsevanem peab tõendama oma süüta olekut!
P.S skandinaavias loetakse väärkohtlemiseks juba seda kui kõvema häälega käsid õppima hakkata
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Skandinaavias on pallu täiesti ajauvaba jura - võtke kasvõi see "sooneutraalse lasteaia" debiilikum.. vahest ma (isegi) mõtlen, millise huvitava kujuga pealuu pidi olema, et sellist marasmi välla tuletada (või kuipallu "rohtu" ära tarvitatud) :lol:

Aga me ei peaks siin teemas ju seda jama aretama - või kuidas :roll:


Ei peaks jah.

Kriku
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3304
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Dr.Sci »

Lisan siiski ühekordselt ka oma panuse teemasse...
hjl85 kirjutas: Sa ei ole praeguste 12 jne aastate laste tegemistega kursis. muidugi mitte kõik aga tänu neile "tädidele" on lapsed muutunud skandinaavias manipulaarotiteks. Nad teavad, et nende kaebuse korral ei pea nemad ega tädid tõestama süüd vaid lapsevanem peab tõendama oma süüta olekut!
P.S skandinaavias loetakse väärkohtlemiseks juba seda kui kõvema häälega käsid õppima hakkata
Mul lapsed kui nad veel koolis käisid (praegu on ülikoolis) ähvardasid ka et kui peksa saavad siis kaebavad politseisse. (Tegelikult nad peksa ei saanud, tookord oli vaidlus teoreetiline) aga sai selgeks siis neile tehtud et sel juhul saame meie trahvi, nemad jäävad ilma taskurahast ja uutest riietest ja uuest elektroonikast - ning samuti selgitatud (ja rakendatud) et peksa saamise asemel võetakse telefon ja pleier käest ning arvutite paroolid muudetakse ära. Ja üldiselt - kui anda lapsele valida, kas on 5 päeva arvutiloata või saab rihma, siis mis arvate, kumb valitakse? Ning kumb on siis humaansem - kas 1 minut füüsilist või 7200 minutit vaimset vägivalda?
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Z03 »

Muidugi ei ole alati lihtsaid lahendusi ja elu pole mustvalge.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Puurija kirjutas:2018. aasta 31. juulil oli sportauto BMW M3 Tartus Ropka tööstusrajoonis Fulldrive Service töökoja hoovis, mootor osaliselt lahti ühendatud ning võtmed ees, et autoremondilukksepp saaks selle hommikul esimese asjana ette võtta. 15-18-aastastest koosnev noortekamp tahtis sportautot töökoja hoovist ärandada.
Samade pättide uued teod:
Sportauto BMW ärandamise ja lõhkumise eest ööl vastu 31. juulit 2018 esitas prokuratuur kahtlustuse neljale noormehele. Ühtegi ärandamises ja lõhkumises kahtlustatud noormeest ei olnud varem kriminaalkorras karistatud ja seetõttu nende vahi alla võtmist prokuratuur ei taotlenud.

Tänavu 3. juulil kadus Aardla tänavalt Audi S8, selle omanik oli jätnud maja ees seisva sõiduki uksed lahti ja unustanud ka võtmed ette. Veel samal päeval leidis politsei sõiduauto ja pidas kinni kolm vargusega seotud noorukit, kellele prokuratuur esitas kahtlustuse. Audi varastanud 18- ja 15-aastane noormees olid seotud ka mullu juulis sõiduauto BMW ärandamise ja lõhkumisega. Kohus võttis prokuratuuri taotlusel vahi alla varemgi õigust rikkunud 18- ja 17-aastase noormehe. Audi ärandamisele kaasa aidanud 15-aastase nooruki vahistamist prokuratuur vajalikuks ei pidanud, sest kahe kuriteo vahel ei olnud ta teisi seaduserikkumisi toime pannud. Nii 18- kui 17-aastane nooruk on aga prokuratuurile tuttavad, täisealine noormees on kahe auto ärandamise vahel jäänud politseile korduvalt vahele vargustega.
https://tartu.postimees.ee/6728228/mull ... 1530278500
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas mäger »

Varasema teema juurde veel tagasi - ei "võeta" kedagi meil niisama ära, pigem venitatakse kummi nii, kui vähegi saab. Ja ei ole see Soomes ka nii, et muudkui võetakse ära lapsed, pigem tehakse järjest enam "perhetyötä". Ma ei saa välistada lastekaitsetöötajate väärtoimimist, aga sellisel juhul on see seaduserikkumine ning lastekaitsetöötajale tulevad sanktsioonid. Pigem on nii, et autistlik teismeline mõurab kuude ja mõnikord aastate kaupa ning keegi vastutust ei julge võtta pere julgeoleku tagamiseks.

Lapse/teismelise perest eemaldamine on üks ja mõnikord kasutatav meetod lapse või pere julgeoleku tagamiseks ja tagajärgedest on kõik meediast lugenud, kui see on õigeaegselt tegemata jäänud. Lihtsalt ülekeevate pubekate rahustamine selliste meetoditega on nii kallis, et selleks pole ressursse kellegil, kui rahadest rääkida.

Kogu see jutt Põhjamaade lastekaitsesüsteemist, kus kõik muudkui võetakse ära ja antakse homodele kasvatada kõlab väga propagandistliku mölana süsteemi veidi seestpoolt näinuna.
otsin puude taga metsa
Vastaja
Liige
Postitusi: 460
Liitunud: 15 Mär, 2013 17:37
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Vastaja »

mäger kirjutas:Varasema teema juurde veel tagasi - ei "võeta" kedagi meil niisama ära, pigem venitatakse kummi nii, kui vähegi saab. Ja ei ole see Soomes ka nii, et muudkui võetakse ära lapsed, pigem tehakse järjest enam "perhetyötä". Ma ei saa välistada lastekaitsetöötajate väärtoimimist, aga sellisel juhul on see seaduserikkumine ning lastekaitsetöötajale tulevad sanktsioonid. Pigem on nii, et autistlik teismeline mõurab kuude ja mõnikord aastate kaupa ning keegi vastutust ei julge võtta pere julgeoleku tagamiseks.

Lapse/teismelise perest eemaldamine on üks ja mõnikord kasutatav meetod lapse või pere julgeoleku tagamiseks ja tagajärgedest on kõik meediast lugenud, kui see on õigeaegselt tegemata jäänud. Lihtsalt ülekeevate pubekate rahustamine selliste meetoditega on nii kallis, et selleks pole ressursse kellegil, kui rahadest rääkida.

Kogu see jutt Põhjamaade lastekaitsesüsteemist, kus kõik muudkui võetakse ära ja antakse homodele kasvatada kõlab väga propagandistliku mölana süsteemi veidi seestpoolt näinuna.
Pretsedent Itaaliast. Kesk-Itaalias arreteeriti 18 inimest süüdistatuna laste mõjutamises, et nad oma vanemate vastu valetunnistusi annaksid, eesmärgiga lapsed vanematelt ära võtta. Arreteeritute hulgas on Bibbiano linnapea, poliitikuid, doktoreid, psühholooge.
https://www.independent.co.uk/news/worl ... NtwT6L-tws
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas mäger »

Eks see pretsedent omab meie keskkonnas olulisust selles osas, et nii on ka võimalik.

Ma ei tea, kes on austet psühhiaater, kes sellisele jamale läheks. Ma arvan, et mul on kujunemas suhteliselt hea silm hindamaks, kas laste/noorte jutud ning vanemate reaktsioonid peavad paika. Kogemus on selline, et politsei jätab uurimise pausile, kui noore jutus asjad ei klapi.
otsin puude taga metsa
Vastaja
Liige
Postitusi: 460
Liitunud: 15 Mär, 2013 17:37
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas Vastaja »

mäger kirjutas:Eks see pretsedent omab meie keskkonnas olulisust selles osas, et nii on ka võimalik.

Ma ei tea, kes on austet psühhiaater, kes sellisele jamale läheks. Ma arvan, et mul on kujunemas suhteliselt hea silm hindamaks, kas laste/noorte jutud ning vanemate reaktsioonid peavad paika. Kogemus on selline, et politsei jätab uurimise pausile, kui noore jutus asjad ei klapi.
Kahtlusalused teenisid sadu tuhandeid eurosid, võimaldades oma sugulastel ja tuttavatel vanematelt ära võetud lapsi adopteerida. Lisaks 18 arreteeritule on veel kümneid inimesi uurimise all. Vähemalt 2 last on kasuvanemate poolt ka seksuaalselt ära kasutatud. Tahtmata Aksf Mägraga tülitseda, küsin siiski-kas skandinaaviamaade lastekaitseametnikud jt on raha suhtes rohkem immuunsed, kui itaallased? Kas lastekaitse või lastekodud iga äravõetud ja enne adopteerimist sinna paigutatud lapse eest riigilt mingit raha ei saa? Usun, et enamus laste võõrandamisi võib olla põhjendatud, kuid kaugelt rohkem, kui 5 protsendil juhtudest võib tegu olla otsitud põhjusega.Kas paljud lastetrukkimise juhtumid Norras mitte mingi põhjarahvaste (saamid jmv) teema ja traditsioon ei ole? Elu ja maailmas toimuvad sündmused on mind teatud asjade suhtes vägagi pessimistlikuks ning skeptiliseks muutnud.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas mäger »

Eks me räägimegi veidi erinevast nurgast asjadest - Sa tood esile juhtunud ja käimasolevad kuritööd, skeemid ning väärkohtlemised ning mina räägin isikliku kogemuse põhjal Soomest ja Eestist ja räägin, kuidas lastekaitsesüsteem peaks töötama.

Raha suhtes ilmselt pole keegi immuunne, üldse ei eita, et halbade inimeste ja asjaolude kokkulangemisel taolist jama võib esineda ka meil. Aga inimesed, kellega olen isiklikult koos tööd teinud, võivad olla vigased ja eksida tahtmatult, kuid mitte ilmselt olla osalised tahtlikes skeemides. Propaganda all mõtlesin kiremist, mida ka Eesti alternatiivmeedias esitatakse, justkui käikski massiline laste ära võtmine teatud riikides riiklikult soodustatuna. Vot seda ei näinud ning tean, et "süsteem" päris nii ei toimi. Kuritegevus on erinev asi ja eks normaalsed inimesed peavad silmad lahti hoidma, et õigel ajal asi seisma panna.
otsin puude taga metsa
hjl85
Liige
Postitusi: 6367
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: Olukorrast riigis

Postitus Postitas hjl85 »

mäger kirjutas:Varasema teema juurde veel tagasi - ei "võeta" kedagi meil niisama ära, pigem venitatakse kummi nii, kui vähegi saab. Ja ei ole see Soomes ka nii, et muudkui võetakse ära lapsed, pigem tehakse järjest enam "perhetyötä". Ma ei saa välistada lastekaitsetöötajate väärtoimimist, aga sellisel juhul on see seaduserikkumine ning lastekaitsetöötajale tulevad sanktsioonid. Pigem on nii, et autistlik teismeline mõurab kuude ja mõnikord aastate kaupa ning keegi vastutust ei julge võtta pere julgeoleku tagamiseks.

Lapse/teismelise perest eemaldamine on üks ja mõnikord kasutatav meetod lapse või pere julgeoleku tagamiseks ja tagajärgedest on kõik meediast lugenud, kui see on õigeaegselt tegemata jäänud. Lihtsalt ülekeevate pubekate rahustamine selliste meetoditega on nii kallis, et selleks pole ressursse kellegil, kui rahadest rääkida.

Kogu see jutt Põhjamaade lastekaitsesüsteemist, kus kõik muudkui võetakse ära ja antakse homodele kasvatada kõlab väga propagandistliku mölana süsteemi veidi seestpoolt näinuna.
See on Soomes suur äri-asenduskodud. Olen asjaga tänu ülikooli kaaslastele hästi kursis. See sots ameti tädi on seal jumaala sulane maal. Ja seda tahetetakse ka meil juurutada. Üks selline jubus on juba Eestis olnud.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 4 külalist