Riigireetur kaitseväes

Vasta
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

A4 kirjutas:Eriti naljakas on sellist „etnilise profileerimise“ ja „hälbimise“ juttu kuulata Borja sulest, kes ju mitte ei sündinud Nõukogude Armee ehitusvägede poliittöötajate kooli kursandiks, vaid astus sinna täiesealisena, tõenäoliselt oma vabal valikul ja teadlikuna sellest, mida politruki töö ja sellega kaasnev ideoloogia tähendab. Kui KV ja kapo vastuluurajatele pole 25 aastat olnud probleemiks pikki aastaid (ja kohati lausa aastakümneid, ja võrrelge sellist „kontrolli alt“ väljas olemist nüüd aeg-ajalt Venemaal sugulaste külastamisega) Nõukogude Armees kaadriohvitseridena ja poliittöötajatena teeninud kaitseväelased, siis miks nad oleksid pidanud samal ajal ukse kinni lööma DM-i ja kõigi teiste vene rahvusest kaitseväelaste ees, kelle ainukene „süü“ oleks olnud sündimine „valesse“ rahvusesse?
Sinu jutt, A4, on (nagu ikka) pikk, lohisev ja valdavalt teemast mööda..
Ei ole kunagi häbenenud oma haridust - sellal, kui kallid kaimud vabamehe elu maitsesid // ülikoolides õlut jõid, tehti minust neljaaastases meestekloostris ohvitser..
Ja kui saabus aeg eesti armeed teha, olin mina selleks täiesti valmis..

Teine asi, A4, - roodu tasandi "politruki" tööst ei ole sinusugusel isegi õrna aimu..
Reaalses elus oli nii, et poliitilisest sõjakoolist tulnud leitnante peeti muudest leitnantidest võimekamateks ning nende roll oligi igas olukorras roodukomandöri ja/või puuduvaid rühmaülemaid asendada..
Ning muuseas, A4 - ka ohvitseri isikutunnistuse järgi olin ma "politruk" vaid 2a - peale mida viidi mind poliitkoosseisust üle rivikoosseisu.. kuna juhtus selline lugu, et mind visati kuulsusrikkast NSV Liidu kommunistlikust parteis välja (kurb-kurb)..

Aga kuna sa, A4, oled siin juba korduvalt üritanud eksponeerida minu isikuandmeid (mis on muuseas vastuolus foorumi reeglitega) - ehk pajatad meile nüüd ka iseendast - avad meile oma kangelaslikku // sõjaliselt pädevat // rohkelt hinnanguid andvat tausta..

Sest minu enda hinnangul on sul lihtsalt alaväärsuskompleks - õigustatult, muideks..
Viimati muutis Tundmatu sõdur nr. 4, 11 Juul, 2019 11:57, muudetud 1 kord kokku.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas ants431 »

Mudakoon kirjutas:Kas see on vihje "pärilikkusele"?
See on vihje, et Issanda loomaaed on kirju ja ainult
lihtsameelsed usuvad, et kommunistlikud režiimid
olid ja on kõigi meelest vastikud. On ju olemas inimesi
kellele meeldib isegi vangi elu. Pole tarvis oma pead
mõtlemisega ega otsustamisega vaevata. :google:
Metsvase oli oma kodumaa, Venemaa, aus patrioot.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Z03 »

Ta oli kui integratsiooni musterlaps, näidiseksemplar, et on küll võimalik venelasel Eesti Kaitseväes ametipostil edasi liikuda, olla Eestile lojaalne, ustav. Tema umbusaldamiseks oleks olnud vaja..., ma ei teagi, kas paranoiat või julgust või... midagi veel. Väga kurb, et temast ei saanud edulugu. Vähendas ka nende tublide kaitseväelaste usaldusväärsust, kes tõesti on lojaalsed ja integreerunud.
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas mart2 »

Reeturlusel, nagu ka rahal, pole rahvust.

Kui vaadata perekonna tausta, siis ei teagi, kuhu ma ise oleks pidanud kalduma - vanaisa oli ennem suurt sõda ühe ministri nõunik (praeguses mõistes kantsler), tema vennapoeg aga üks esimesi kommunistlike noori Eestis ja peale sõda kultuuriatašee välismaal (ennem surma ei eitanud, et "tegeles" väliseestlastega... :evil:). Kuni pensile jäämiseni teadusliku kommunismi õppejõud.
Isa vend ja tema lapsed olid parteilased, isa aga Saksa sõjaväes ja siberi-mees.
:dont_know:
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
ants431
Liige
Postitusi: 729
Liitunud: 30 Jaan, 2007 21:54
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas ants431 »

mart2 kirjutas:Reeturlusel, nagu ka rahal, pole rahvust.

Kui vaadata perekonna tausta, siis ei teagi, kuhu ma ise oleks pidanud kalduma - vanaisa oli ennem suurt sõda ühe ministri nõunik (praeguses mõistes kantsler), tema vennapoeg aga üks esimesi kommunistlike noori Eestis ja peale sõda kultuuriatašee välismaal (ennem surma ei eitanud, et "tegeles" väliseestlastega... :evil:). Kuni pensile jäämiseni teadusliku kommunismi õppejõud.
Isa vend ja tema lapsed olid parteilased, isa aga Saksa sõjaväes ja siberi-mees.
:dont_know:
Mina tean. Sa kuulud andekate ja kohanemisvõimeliste
suguselti! Kus ja kellena keegi töötas omab sama
vähe tähtsus kui nende juukste värvus või pikkus.
Naiivsed usuvad, et kõik parteilased, pionerod olid
kommunistid ja kõik kommunismi uskuad parteis. Ja nii edasi.
Sellistel enesekindlatelt uskujatelt küsin tavaliselt, et
kas Lenin oli kommunist? Kui vastab "ja" Siis meenutan
NEP- algatust ja tema teostes arvukaid märkusi lollide kommunistide ja tarkade kapitalistide kohta, Kui iulgeb
vastata "ei" , kuidas saab kahelda esimese parteilase ausas
kommunismi usus! Kaugemale tavaliselt vaidlejad ei
lähegi.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas sadist »

1940. aastatel olid mingil osal eestlastest veel mõningad illusioonid N Liidu suhtes. Hiljem, kui need purunesid ja reaalsus ilmselge, oli lihtsalt mugav nomenklatuurilisi ametikohti ja nendega kaasnevat suhtelist heaolu nautida. Aga miks oleks peale Laulvat Revolutsiooni mõni ilma KGB-minevikuta eestlane valima veel vabatahtlikult "vene poole" ja väikese raha (Metsavas sai kopikaid) eest riigisaladusi müüma? Pole nagu mingit motiivi selleks :dont_know:
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1017
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Mudakoon »

Kes julgeb olla kindel "kopikates"? :) Tähendab õige muidugi "juudakopikaid" , kuid kui palju? Teame ainult kontrollimatu info , mitte aga vastasvõistkonna raamatupidamise põhjal...
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
A4
Liige
Postitusi: 1832
Liitunud: 13 Juun, 2005 23:55
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas A4 »

Borja kirjutas:
A4 kirjutas:Eriti naljakas on sellist „etnilise profileerimise“ ja „hälbimise“ juttu kuulata Borja sulest, kes ju mitte ei sündinud Nõukogude Armee ehitusvägede poliittöötajate kooli kursandiks, vaid astus sinna täiesealisena, tõenäoliselt oma vabal valikul ja teadlikuna sellest, mida politruki töö ja sellega kaasnev ideoloogia tähendab. Kui KV ja kapo vastuluurajatele pole 25 aastat olnud probleemiks pikki aastaid (ja kohati lausa aastakümneid, ja võrrelge sellist „kontrolli alt“ väljas olemist nüüd aeg-ajalt Venemaal sugulaste külastamisega) Nõukogude Armees kaadriohvitseridena ja poliittöötajatena teeninud kaitseväelased, siis miks nad oleksid pidanud samal ajal ukse kinni lööma DM-i ja kõigi teiste vene rahvusest kaitseväelaste ees, kelle ainukene „süü“ oleks olnud sündimine „valesse“ rahvusesse?
Sinu jutt, A4, on (nagu ikka) pikk, lohisev ja valdavalt teemast mööda..
Ei ole kunagi häbenenud oma haridust - sellal, kui kallid kaimud vabamehe elu maitsesid // ülikoolides õlut jõid, tehti minust neljaaastases meestekloostris ohvitser..
Ja kui saabus aeg eesti armeed teha, olin mina selleks täiesti valmis..

Teine asi, A4, - roodu tasandi "politruki" tööst ei ole sinusugusel isegi õrna aimu..
Reaalses elus oli nii, et poliitilisest sõjakoolist tulnud leitnante peeti muudest leitnantidest võimekamateks ning nende roll oligi igas olukorras roodukomandöri ja/või puuduvaid rühmaülemaid asendada..
Ning muuseas, A4 - ka ohvitseri isikutunnistuse järgi olin ma "politruk" vaid 2a - peale mida viidi mind poliitkoosseisust üle rivikoosseisu.. kuna juhtus selline lugu, et mind visati kuulsusrikkast NSV Liidu kommunistlikust parteis välja (kurb-kurb)..

Aga kuna sa, A4, oled siin juba korduvalt üritanud eksponeerida minu isikuandmeid (mis on muuseas vastuolus foorumi reeglitega) - ehk pajatad meile nüüd ka iseendast - avad meile oma kangelaslikku // sõjaliselt pädevat // rohkelt hinnanguid andvat tausta..

Sest minu enda hinnangul on sul lihtsalt alaväärsuskompleks - õigustatult, muideks..

Väga kahju Borja, et minu kolme lühikese lõigu pikkune (kokku tervelt 8 lauset) postitus sulle jälle liiga pikk ja keeruline lugeda on.

Aga sinu rõõmuks püüan siis ennast konkreetsemalt väljendada. Kui sa ütled, et DM (või teised sarnase „profiiliga“ kodanikud) poleks üldse pidanud ohvitseriks ja kaadrikaitseväelaseks saama, siis küsin, et mille alusel selline „valik“ omal ajal oleks tulnud teha? Kas puhtalt rahvuse või emakeele alusel? Või selle alusel, et inimese isa oli piirivalvevägedes teeninud ning VANAVANAONU olnud Punaarmees nii rivi- kui poliit-ametikohtadel? Ja mida oleks vastatud, kui selle peale oleks kasvõi seesama DM küsinud, et miks MINA ei tohi teenida oma vaarisade „pattude“ pärast, aga samas võivad meil nt Piirivalveameti Staabi või Kaitsejõudude Peastaabi (või siis ka Tagalapataljoni) ÜLEMA ametikohtadel olla inimesed, kes ISE olid samuti piirivalvevägedes ning Nõukogude Armees nii rivi- kui poliitametikohtadel? Või kas Marovi juhtumi näitel oleks tulnud vastuluurajatel koostada mingi nimekiri „sobivatest“ ja „kahtlastest“ eesnimedest, milliseid ohvitser võib ja milliseid ei või kanda .Kas nüüd saad paremini aru oma jutu silmakirjalikkusest?

Ma seejuures ei ole kuskil öelnud, et selliseid inimesi ei oleks tulnud EKV tegevteenistusse võtta. Ei ole öelnud, et peaksid oma teenistust NA-s häbenema või varjama. Tõestad ju ise oma jutuga kokkuvõttes sedasama mida minagi, nimelt et tuleks alati vaadata konkreetset inimest, mitte aga pelgalt ankeedi pealt emakeele või varasema haridustee lahtrit.

Mis puudutab isikuandmete eksponeerimist, siis mina ei ole seda laegast esimesena avanud. See on olnud sinu aastatepikkune praktika sisulise arutelu asemel hakata viitama (mitte ainult minu puhul) sellele, millises riigiasutuses olen ma ametnik olnud või milline on minu sõjaline pädevus või selle puudumine. Antud juhul kirjeldasid sa ju ise alles mõned nädalad tagasi oma õpingu- ja teenistusaastaid NA-s. Ja antud juhul – kui räägitakse inimese taustadest ning asjadest, mida inimene ise saab mõjutada ja mida mitte – on paralleelide tõmbamine ka täiesti kohane.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

A4 kirjutas:milline on minu sõjaline pädevus või selle puudumine.
Pädevus või selle puudumine ei ole isikuandmed.
A4 kirjutas:Antud juhul kirjeldasid sa ju ise alles mõned nädalad tagasi oma õpingu- ja teenistusaastaid NA-s.
Kui kasutajanime puhul on tegu avaliku pseudonüümiga (nagu Borjal või hillart-l või minul endalgi), siis ei ole ka sellise kasutaja identiteedi reegleid rikkuv avaldamine võimalik.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

A4 kirjutas:Väga kahju Borja, et minu kolme lühikese lõigu pikkune (kokku tervelt 8 lauset) postitus sulle jälle liiga pikk ja keeruline lugeda on.
Sinu väited kipuvad ikka puusse minema, A4 - ma loen "pikki ja keerulisi" texte küll ja minu isiklik sõjaline raamatukogu (hetkel ca 750 ühikut) on selle tunnistajaks (mõned siinsed foorumlased on seda raamatukogu isegi näinud).

Aga Ok - seda selleks, A4.. sest sinu siiapostitet lohisevpikki texte ma tõesti ei loe (kurb-kurb).

Ja eks oled sinagi, A4, oma järjekordse ohtralt kopipeistidega varustet oopuse vaid selleks siia postitanud, et varjata vastuse puudumist minu lolllihtsale küsele:
Borja kirjutas:Aga kuna sa, A4, oled siin juba korduvalt üritanud eksponeerida minu isikuandmeid (mis on muuseas vastuolus foorumi reeglitega) - ehk pajatad meile nüüd ka iseendast - avad meile oma kangelaslikku // sõjaliselt pädevat // rohkelt hinnanguid andvat tausta..
..mitte et see kõik kuidagi teemasse puutuks - lihtsalt kui sina, A4, siin juba laiama // isikutaustalisi hinnanguid andma hakkasid - et ole siis mees ja kanna meile (ilma liigsete kopipeistideta) ette, mis on sinuenda isiku // sinu bazaari sõjaline taust ja väärtus :roll:

Ehkki ma tean seda niigi - null.
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kriku »

Borja kirjutas:..mitte et see kõik kuidagi teemasse puutuks
Tõesti ei puutu. Palun rohkem argumentidele keskenduda ja vähem isikutele. Ma saan erinevatelt kasutajatelt iga nädal mõne kirja, et kraaklemist on liiga palju.

Ma jään selle juurde, et küsimus oponendi isiklikust kogemusest või hariduslikust taustast ei ole põhimõtteliselt vale, aga siia teemasse puutub vähem kui nii mõnessegi muusse.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tallinnas asunud kõrgemasse poliitilisse ehitussõjakooli eestlaste astumise kaalukaim põhjus oli vaeval punameelsus, vaid kooli asukoht Eestis. Olnuks siin selle asemel Nahhimovi meresõjakool või õhudessantvägede kool, võiks me ilmselt rääkida ka suurema arvu mereväelaste või dessantväelaste teenistusest EKV-s. Sama käib ja muude lähikonnas (nt Lätis) asunud vene sõjakoolide kohta.

Umbes sama loogikat võiks ju ka rakendada teada-tuntud Tanki-Antsu kohta, kuna nõuka tankistid sõitsid Ungaris ja Tsehhis meeleavaldajaid laiaks, siis pidi tankiväe kooli mineja olema juba eos miskite kalduvustega? Vaevalt see Praha ja Budapesti sündmuste sisu nõuka armees eriline saladus oli. Ja kui oligi, siis kuulduste telefon töötas ikkagi.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas toomas tyrk »

Ma ei hakka siinkohal küll kellegi omaaegsete tehtud valikute, ega muu sellise kohta sõna võtma. Aga on siiski kaks erinevat kategooriat N Liidu sõjaväes - ohvitser, kes oli väeosas mingil komandöri kohal, ja poliitohvitser, kes tegeles väeosasisese ajupesuga.

Tallinna kool oli ikka poliitohvitseride kool, ja mis eriti irooniline - ehitsuvägede jaoks. Parema kooli jaoks Eestit ei peetud vääriliseks...

Minu isiklikult ei ole midagi ka selle kooli lõpetanud meeste vastu. Iga mees on ise oma õnne sepp ja saatuse valaja.

Samuti on ka Metsavas ikka ise oma "õnne" sepp ja valaja. Vanaisa oli lihtsalt tema vanaisa...
Kasutaja avatar
krizz
Liige
Postitusi: 2075
Liitunud: 18 Mär, 2006 1:59
Asukoht: Eesti Kuningriik
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas krizz »

toomas tyrk kirjutas: Vanaisa oli lihtsalt tema vanaisa...
Veri on paksem kui vesi! Esivanematel ja nende veendumustel on kahtlemate mõju meie tnastele otsustele. Kellele rohkem, kellele vähem. Seda eitada oleks rumal.
* Otsin pilte ja infot Aegna merekindluses teeninutest, eriti aastatest 1930-34 *
* Meie peaülesanne olgu peatada eestlaste väljasuremine. Ukrainlased ei sure välja ka siis, kui nad kotavad (enamasti venelastega asustatud) Ida-Ukraina ja Krimmi! *
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Riigireetur kaitseväes

Postitus Postitas toomas tyrk »

No siinkohal pean mina küll ütlema, et minu vanaisad ei ole mitte mingilgi moel mõjutanud minu valikuid. Polnud võimalustki, sest ma pole kummagiga neist kunagu kohtunud.

Borja võib ise rääkida, kuidas tema vanaisad tema valikuid mõjutasid.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 12 külalist