Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Puurija »

Tallinnast Narva väljus täna esimene keelerong, kus ühes vaguniosas said sõitjad üheskoos keelt õppida ja harjutada. Kogenud keeleõpetajad on reisijatele ette valmistanud lõbusaid ja harivaid tegevusi. Keelt saab rongides õppida 26 septembrini, Tallinnast kell 11.41 väljuval Narva liinil ja Narvast Tallinna kell 14.22 väljuval reisil.
Haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner: „Kolm tundi on just paras keeletund. Kindlasti me ei hakka siin tegema harjutusi ja lünki täitma, siin on võimalik kuulata taskuhäälingut, võimalik kuulata eestikeelset räppmuusikat.“
Keelerongil reisinud Natalja: „Sõidame juba kaks tundi, aga justkui oleks pool tundi või mõni minut möödunud. Vahetu keelesuhtlus on oivaline. Esimene taoline rong ja annaks jumal, et mitte viimane. Tõeline nauding.“
Narva eesti keele maja juhataja Margarita Källo: „Keel on meie ümber igal pool. Isegi meie külmkapis. Kui te teete selle lahti ja vaatate, millised sildid seal on, see on juba keele õppimine. Aga ma arvan, et meie eesmärk ei ole neid ära koolitada, vaid lihtsalt anda neile võimalus seda keelt harjutada ja usku nendesse sisestada.“
https://kultuur.err.ee/983933/narva-tal ... -igal-pool
https://www.err.ee/983924/keelt-saab-op ... kulmkapist
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Seda, et suvest saadik juba helistavad mingid imelikud... Mne zavut Mark või Aleksander, izvinite, udobna vam gavarit', võ po-russki panimajete jne jne. Ma ei ole eriti süvenenud, mis nad tahavad, olen eesti keeles ühesõnalisi vastuseid andnud... Aga no ei jäta järele. Naisele eile helistasid kolm korda järjest, ma siis palusin lõpuks telefoni enda kätte ja küsisin, et miks te eesti keeles ei räägi, kas te olete tjibla või? Kas te teate, mis tähendab "tjibla"? Tjibla, te õppige eesti keel ära, siis hakake helistama. Jne. Lõpuks jõudis vist tjiblale jutu mõte kohale, katkestas kõne ära.

Kas kellelgi on veel niisugust probleemi?
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas mäger »

Vastus Krikule - aeg-ajalt on helistatud, aga mitte nii ahistavalt. Helistaja kood on olnud pigem Leedu või Läti oma.
otsin puude taga metsa
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Mullegi helistas eesti numbrilt (mingi ammu likvideeritud firma lauanumbrilt) venekeelne meesterahvas. Veidi googlit kinnitas, et tegu sellesama (?) pehmelt öeldes kahtlast "investeerimisvõimalust" pakkuva tegelasega, kellest veidi aega tagasi oli ka meedias juttu.

Vasturohuna töötas kõva häälega "Halloo!" karjumine torusse ja vahepeale eesti keeles pomisemine "mitte midagi ei saa aru". Lõpetas kõne ja rohkem pole tülitanud :)
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Some »

Mulle pakuti investeerimisvõimalust Leedu numbrilt, hulk aega üritasin talle selgeks teha, et mul pärandvara €470000 kinni, sest pole raha maksta €47000 pärandmaksu. Pakkusin varianti, et ta saadaks mulle Western Unioniga vajamineva raha (mu enda pangaarved kohtutäituri poolt arestitud) ja kohe kui päranduse kätte saan siis investeerin läbi tema firma. Võttis mõtlemisaega.
41Degree
Liige
Postitusi: 120
Liitunud: 16 Veebr, 2013 21:30
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas 41Degree »

Kriku kirjutas:Seda, et suvest saadik juba helistavad mingid imelikud... Mne zavut Mark või Aleksander, izvinite, udobna vam gavarit', võ po-russki panimajete jne jne. Ma ei ole eriti süvenenud, mis nad tahavad, olen eesti keeles ühesõnalisi vastuseid andnud... Aga no ei jäta järele. Naisele eile helistasid kolm korda järjest, ma siis palusin lõpuks telefoni enda kätte ja küsisin, et miks te eesti keeles ei räägi, kas te olete tjibla või? Kas te teate, mis tähendab "tjibla"? Tjibla, te õppige eesti keel ära, siis hakake helistama. Jne. Lõpuks jõudis vist tjiblale jutu mõte kohale, katkestas kõne ära.

Kas kellelgi on veel niisugust probleemi?
Jah, on olnud päris mitu korda. Kusjuures ühel korral pärast selgitamist, et "maisaaaaaaru ja paluks eesti keeles gavariitada", leiti mingi väga puise eesti keelega tüüp, kes hääle järgi oli mingis null-promillist erinevas seisundis. Nii võrdluseks lihtsalt, et mõni tuttav on mulle nt reede öösel vastu laupäeva sarnase intonatsiooni ja sarnase formaalsusastmega kõnepruugiga elisenud :)

Üks teine kord võtsin ette ja uurisin neilt neile arusaadavas keeles, mida nad siis pakuvad. Pakuti investeerimisvõimalust, mille tootlus on 27% kuus ja kus põhimõtteliselt midagi tegema ei peaks. Sisust ma päris hästi aru ei saanud, mingi võlakirjade ja aktsiaturgude jms pläma oli. Üks küsimus oli veel, millele ma päris hästi vastust ei saanud, aga ega ma põhjalikult ei uurinud ka. Oletame siis, et ühel inimesel on teada variant, kuidas saada rahale ühe kuuga 27% tootlust, ehk investeerides ühe euro, poleks 3,5 aasta pärast vaja enam palgatööl käia, investeerides sada eurot, saab pooleteise aastaga hakkama. Miks üks isik peaks helistama mööda juhuslikke numbreid ja üritama neile oma "rikkuse allikat" hirmusentusiastlikult plädisedes pähe määrida, kusjuures konkreetne vastus, et "Mul on hea meel selle üle, et sul jube hästi läheb, aga miks mul peaks sama hästi minema?", ei pane mitte õlgu kehitama ja loobuma, aga sama plaati otsast peale laskma? :mrgreen:

Oh jah, kes viitsib, võib end ka lõbustada nendega, aga lõpuks võib tüütuks küll minna...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Seda, et suvest saadik juba helistavad mingid imelikud... Mne zavut Mark või Aleksander, izvinite, udobna vam gavarit', võ po-russki panimajete jne jne. Ma ei ole eriti süvenenud, mis nad tahavad, olen eesti keeles ühesõnalisi vastuseid andnud... Aga no ei jäta järele. Naisele eile helistasid kolm korda järjest, ma siis palusin lõpuks telefoni enda kätte ja küsisin, et miks te eesti keeles ei räägi, kas te olete tjibla või? Kas te teate, mis tähendab "tjibla"? Tjibla, te õppige eesti keel ära, siis hakake helistama. Jne. Lõpuks jõudis vist tjiblale jutu mõte kohale, katkestas kõne ära.
Sa nägid siis ikka kõvasti vaeva. Ma poleks küll vaevunud, tavaliselt aitab selliste vastu, kui nad nende emakeeles sinna kolmetähelisse kohta saata. Saavad esimesel korraga kohe aru :D
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

Kapten Trumm kirjutas:..tavaliselt aitab selliste vastu, kui nad nende emakeeles sinna kolmetähelisse kohta saata. Saavad esimesel korraga kohe aru :D
..mina tahaks ka "saata" aga mulle nad ei helista - polkovniku niktoo ne piišet :(
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Väino »

Abivalmis inimesed - mul olid nad eelmisel korral nõus kohe arvutiga kontakteeruma ja ise kõik asjad ära tegema, aga neti puudumine sai takistuseks. Pikema jutuvestmise peale kästi mul kõne ära lõpetada, aga lubasin kõne algatajal endal seda teha. Sel korral ei jõudnudki jutt nii kaugele kuna olin vene keele ära unustanud. Pika katsetamise peale (kuhu kuulus ka teade, et ma petan neid, sest minu sõbrad olevat kinnitanud, et oskan vene keelt) küsiti inglise keele oskust. "Fjuu" peale kostus raske ohe ja kõne lõppes, aga vähemalt ühe lause jagu nad inglise keelt oskasid. Võibolla rohkemgi. :D
Roamless
Liige
Postitusi: 3798
Liitunud: 22 Okt, 2005 20:57
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Roamless »

Kuna sai töötatud kunagi ühes rahvusvahelises firmas, kus erinevate maade töötajate mobiilinumbrid olid kusagil konsortsiumi ühisesse registrisse koondatud, siis firma andmebaasi olla häkkerid sisse tunginud ja peale seda hakkasid nii Eesti, kui kuuldavasti Läti ja arvatavasti veel muude riikide töötajad saama inglisekeelseid kõnesid, kus pakuti investeerimisvõimalust. Esimest korda helistades sai vastu võetud, kuna arvasin, et väljamaa kolleeg helistab. Alustas meeldiv noor naise hääl, kes peale pikemat keerutamist kukkus nö läbi lillede pakkuma investeerimisvõimalusi, mis mälu järgi olid väidetavalt kuidagi seotud tollase tööandjaga, kui neiu leidis, et ma piisavalt õnge otsas oli, andis ta üle mingile vanamehele, kes siis üritas konkreetsemat infot kätte saada, aga selleks ajaks oli ka minusugune Ida-Euroopa lammas ära tabanud, et teda üritatakse igast otsast pügama hakata ja viskasin toru hargile. Vähemalt kord aastas üritavad nad uuesti, kuid enam pole viitsinud vastata väljamaa numbritele.

Mis puutub nendesse venekeelsetesse kõnedesse, siis eks see ole Leedu pättide uus skeem laiendada ampluaad, kui varem etendati kohalikele Vene pensionäridele altkäemaksu eest lähedase tumedaid tegusid kinni mätsivat politseinikku, siis nüüd proovitakse ka eestlaste uksest uue lähenemisega sisse tungida, kuid paistab, et kehva keeleoskuse tõttu, mitte eriti edukalt. :D Näiteks Nigeeria petturid olla poole osavamad eestlasi õnge otsa võtma, eriti keskealisi armunäljas naisi. :lol:
Unforeseen consequences
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2907
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Sho »

Sellised kõned on mul juba aastatepikkune praktika. Nende vahele on mahtunud isegi paar tõelist kõnet mingist usa turu uuringute firmast. Ja see leeduvenelane saab samuti juba aastaid stampvastuse, milles ma kasutan 50% oma nirust saksa keele oskusest, aga selle eest järsu gestaapoliku veenvusega.
“Võ po-russkij govoriite?”
“Jawohl! Aber natürlich!! Sprechen Sie bitte!!!”
“Ja poonjal..” ning pannakse toru ära.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Kriku »

Paistab, et tjibla areneb - küsimuse peale, et kas ta on tjibla, pani kohe toru ära. Ühe sõna on vähemalt omandanud kohalikust dialektist :mrgreen:
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4058
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Some »

Ikka üritavad või? Mul telefonirakenduseks Androidil Truecaller - üliharva kui spämmikõne läbi lipsab ja siis saab kohe blokitud ka.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Z03 »

Ei ole kunagi selliseid kõnesid saanud. Hakkasin teemat lugedes mõtlema, et ei tea, mis mul siis viga on, et isegi petised ei helista, kuigi kõigile teistele helistavad. Saaks neid siis vähemalt loominguliselt pikalt saata, aga pole võimalustki.
Lemet
Liige
Postitusi: 19913
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Integratsioon ja Eesti venekeelsed

Postitus Postitas Lemet »

Siinkohal meenub taas "Neli musketäri" ja letnandi küsimus, et miks temaga kunagi selliseid asju ei juhtu... :mrgreen:

Vabandust OT pärast mõistagi...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist