Diecast Remake

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Diecast Remake

Postitus Postitas calico »

Tere!
avan siin uue teema, uut moodi mudelismis mille avastasin enda jaoks just viimase aasta jooksul, kui meie jaemüüki erinevates poodides on ilmunud suht hea teostuse ja väga hea hinnaga diecast militaarmasinate mudelid Eaglemossi toodangus. Alguse sai asi Tartus kui avastasin sealses realisatsioonikeskuses neid pm suure korvitäie peadpööritava paari euro eest tüki eest. Algul võtsin et neh, lastele mängida paar tükki (no hea küll 10 :P ) aga kodus avastasin et oot oot, kõik on minu lemmikskaalas 1:72 ja näevad suht head välja. Siis hakkas mõte liikuma edasi, näe selle teeks siin ümber ja selle värviks nii...ning nii see algas. Siis hakkasingi vaatama neid siit sealt uuesti, veebilehtedelt, laatadelt jne ja nüüdseks on neid suvega mul tekkinud paarkümmend tükki. Ja nüüd on hea neid ette võtta, siin suvega hakkas mudelihaigus ohtlikult taanduma, siis oligi hea võtta ette, ja hakata nokitsema siit sealt, algul juppideks võtta, kokku valatud jupid omavahel lahti lõigata, lisada scratch built oma osi, roomikud värvida, vajadusel pealt toonida värvida, pesu jne.
Siin siis esimene masin, kuulus rootslaste Stritsvagn 103B, ilma tornita kaitsetank, mis mõeldud omal ajal punaarmee tankihordide peatamiseks künklikul Rootsimaal. Järgnevalt siis vaated enne ja pärast tuunimist
PiltPilt
PiltPilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas calico »

Kui Stritsvagn 103 sai näha juba Minimaailma näitusel, siis vahepeal möödus pikk suvi ja sügise saabudes kui tekkis hirmus mudeliehitus isu, vaatasin et pagan, mu püsivus on kuskil ikka rannas peesitamas. Selle kohalejõudmiseks võtsingi ette siis järgmise diecast projekti. vaatasin kriitilise pilguga oma kogu üle, vaatasin mis mul plastikmudelite hulgas on ootamas, mida pole, ning mida ei ole isegi kavas hankida, ning üks neist osutus FV4201 Chieftain MkV MBT :write:
Otsisin siis pilte, võtsin asja juppideks (kusjuures hämmastav zen kogemus, enne kui kokku panna saad, võtad juppideks, mitte ei lõika raamist välja :lol: )
Nagu masstoodangul ikka, liiga robustsed plastikuvalu jäljed, masinvärvimine, mõningate detailide ebakorrektsus. Viili ja liivapaberit, pahtlit natuke. Metallist on tanki pealiskorpus, muud osad plastikust, roomikud kummist. Rattad on ühes tükis, kuid õnneks igaühel oma telg olemas. Natuke lisvärvi, pesu, lisavidinaid, pliiatsit ja lakki.
PiltPiltPiltPiltPiltPilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas Sam Beaver »

20190511_004303.jpg
Juba valmis asjade "ärakäkkimine" on täitsa vahva tegevus. See 1/87 vagun sai aknaklaasid, ühele aknale luugi, buržuika korstna ning rooste ja tolmukihi. Pildi kvaliteet küll kehv - telefonikaamerad head katastroofipiltide tegemiseks, muul ajal pilt ise katastroof.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas vaoinas »

calico kirjutas:Kui Stritsvagn 103 sai näha juba Minimaailma näitusel, siis vahepeal möödus pikk suvi ja sügise saabudes kui tekkis hirmus mudeliehitus isu, vaatasin et pagan, mu püsivus on kuskil ikka rannas peesitamas. Selle kohalejõudmiseks võtsingi ette siis järgmise diecast projekti. vaatasin kriitilise pilguga oma kogu üle, vaatasin mis mul plastikmudelite hulgas on ootamas, mida pole, ning mida ei ole isegi kavas hankida, ning üks neist osutus FV4201 Chieftain MkV MBT :write:
Otsisin siis pilte, võtsin asja juppideks (kusjuures hämmastav zen kogemus, enne kui kokku panna saad, võtad juppideks, mitte ei lõika raamist välja :lol: )
Nagu masstoodangul ikka, liiga robustsed plastikuvalu jäljed, masinvärvimine, mõningate detailide ebakorrektsus. Viili ja liivapaberit, pahtlit natuke. Metallist on tanki pealiskorpus, muud osad plastikust, roomikud kummist. Rattad on ühes tükis, kuid õnneks igaühel oma telg olemas. Natuke lisvärvi, pesu, lisavidinaid, pliiatsit ja lakki.
Ei noh, eks nendele diecast mänguasjadele on võimalik mudeli välimus küll anda, kui käsi külge panna.
Ainus asi millest ma aru ei saa, on et miks ei õnnestu sul neid antenne vähe sirgemalt sinna mudeli külge saada? No ei näe need ühelgi päris tankil välja nagu rahhiitiku kusejuga. Ja sirget terastraati peaks ju ka ikka siit-sealt saada olema.
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas calico »

Ainus asi millest ma aru ei saa, on et miks ei õnnestu sul neid antenne vähe sirgemalt sinna mudeli külge saada? No ei näe need ühelgi päris tankil välja nagu rahhiitiku kusejuga. Ja sirget terastraati peaks ju ka ikka siit-sealt saada olema.
:D Tead õnnestub küll, ja algselt isegi võivad sattuda sirged...kuid mis mul ei õnnestu, nende sirgena säilitamine, kui nad juba mudelil on. Eriti kui minu elamises on mul neid pidevalt kuhugi ümber tõsta kus mu kolmetoalises me 7kesi elame ja pidevalt asju ringi tõstame et teisi asju kätte saada. Kui palju haarates kuskil, end unustades oma mudelit mujale tõstes, olen tardunud, pomisedes omaette: fffffffkkkkkkk... tundes kuidas antennid mu peopesas teevad vaikselt pinn-poing.... ja siis jätkanud ohates poolelijäänud liigutust selle tõstmisel lõppunkti, olles tänulik et need üldse külge jäid ja mitte põrandale ei kukkunud, kus 1 ja 2 aastane need lutsukommiks ei leia...Või teine, kus olen tõstud korraks mudeli kõrgelt riiulilt alla( et säästa seda põngermannide uudishimulike ja kohmakate näppude eest) , ilma damagita ( :P ) ja unustanud sekundiks-kaheks selle LIIGA MADALALE!!! kus ma kirun iseend ja kas: a) olen jõudnud oma kohmaka käe selle kaitsmiseks peale panna b) on väiksed kohmakad käed selle suutnud haarata b) olen unustanud oma mudeli algse asukoha ja olen pannud oma kohmakate kätega midagi peale :wall: :wall: :wall:
Sel põhjusel olengi oma lõviosa valmis mudeleid Jõgeva Kaitseliidu malevahoonesse püsinäituseks. No seal on kellegi teiste kohmakad käed ja pidev transportimine muidugi kõverate antennide põhjuseks.
Aga jah, ma olen nõus, need on tihti liiga kõverad, üritan teha pildid enne kui need väänduvad edaspidi. Et vähemalt nende mälestus püsiks sirgena! :D
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas calico »

Vahepeal liigutasin oma riiulil asju, paigutasin oma diecast mudelite tagavara laste kätest eemale, ja siin siis näha mis asjad mul ootamas kui viimistlusisu peale tuleb.
PS, sõiduautosi ma ei puutu!
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas calico »

Ja vahepeal veel üks diecast ümber tehtud.
Tegemist siis Eaglemossi mudeliga TOS-1 Buratino.
Nagu diecast ikka, kere metallist, roomikud kummist, muud plastikust, torn pöörles, muud asjad mitte.
Siis peale minu ümbertöötlust liigub patarei ka üles alla , väheke lisasoomust ja nipet näpet muid detaile ja muidugi värvi on parandatud.
Pilt

Pilt

Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas Hertsog »

vaatasin originaaltoodet. vaatasin järeltoodet...
muidugi värvi on parandatud.
ma otsisin mitu korda, seda osa ei suutnud leida...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas calico »

Okei, okei! Tegin s#tasemaks... Rahul?! :P :roll:
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas calico »

Aeg ka seda teemat kergitada. kuna tegin Jõgeva malevahoones oleva püsinäituses muudatusi, tahtsin mudeleid koju tuua, remonti ja reorgi, kuna on terendamas võimalus panna üks püsinäitus veel ühes KL asutuses. Malevahoones tegin siis teemaks tänapäev, viisin sinna kõik oma diecast masinad, mõned siis juba tuunitud peast, varustasin infosiltidega jne. Siis nüüd alustasin kodus suuremat diecastide järeleaitamist, alustades algul Bundeswehri masinatest, siis acastasin et olin lastele mängida andnud oma viimase Challengeri ( :evil: :evil: ) ja seega tellisin uue, mis kohale jõudes otsustus ka lahti võtmise koos warrioriga samuti konveierilindile asetamisele osutuvaks. :lol: Ning siis vaatasin, pagan kui juba siis juba-mul riiuli otsas oli ka Stryker ja Bradley ootamas, lammutasin need ka laiali! :lol: Nüüd on siis konveieris 9 masinamudelit, millel palju asju on ühiselt vaja teha: rattad lõikuda omavahelisest ühendusest, värvida, tagasi liimida, lindid värvida, tagasi liimida, antennid külge, detaile värvida, periskoope värvida, weathering ja kulutamine tolmutamine jne. Mõneti vaja ka igasse mudelisse eraldi suhtuda, erinevatel masinatel on erinevaid puudusi, mõnel on imelik värvkate, mida tahan muuta, mõnel kuulipilduja tornil puudu, vaja mingi muu detail juurde scratchida. Gepardil leidsin et saan Oerlikoni kiirkahurid keeratavaks teha. 8) Eks nüüd järjest hakkan tegema, samuti selle aasta projekt muu peremelu ja koroonatamise vahel. :write:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas calico »

Eelmise artikli jätkuks siis Eaglemossi diecastide parandusprotsess, mida olen siin viimastel aastatel jätkanud.
Alljärgnevalt siis kõik 1/72:
Marder A2
Pilt

Nüüd juba kurikuulus, sel ajal mul aga pahaaimamatult tehtud Flakpanzer Gepard
Pilt

Spähpanzer Luchs
Pilt

Leopard 2A5
Pilt

Nüüd ka juba pisut kuulsam Pzh2000
Pilt

Warrior MCV
Pilt

Challenger 2
Pilt

Stryker MGS
Pilt

Bradley M2
Pilt

AAVP-7A1
Pilt

ja mitu koos
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Kasutaja avatar
calico
Liige
Postitusi: 1209
Liitunud: 08 Apr, 2009 23:12
Asukoht: Laisholm - Jõgewa
Kontakt:

Re: Diecast Remake

Postitus Postitas calico »

Ahjaa, hetkel on siis tegemisel üks punt nõuk. aegseid soomusmasinaid. Lõppvariandis tuleb üks näitusetäis tänapäeva soomusmasinaid, mida ilmselt eksponeerin Kirna väljaõppekeskuses või Jõgeva KL malevahoones, vastavalt võimalustele. Mõned tulevad ehk Ukraina värvides, mõned orkide markeeringutes, eks näis. :dont_know:
Pilt
Meie asutuses töötamiseks ei pea te olema hull, kuid see tuleb kasuks...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 7 külalist