Uued asjad

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas vaoinas »

Vaadates viimase postituse kuupäeva siin, siis tundub, et keegi pole kaua aega uusi asju saanud. Mina hiljuti siiski sain.

Nagu kõik teavad, siis ma teen esimest korda oma mudeliehitamise ajaloo jooksul Ameerika masinat. Sellega seoses kerkis probleem, mida alguses nagu ette näha ei osanudki - siiani valdavalt Saksa päritolu sõidukeid teinuna, oli aja jooksul kogunenud varudest alati midagi võtta, mida randoomseks kolaks peale ja sisse panna. LVT aga ähvardas tühjaks ja kõledaks jääda, sest ei olnud mul ühtegi kanistrit, laskemoonakasti, muudest asjadest rääkimata. Tuli krediitkaardile hääled sisse lüüa ja internetti tühjaks ostma hakata. Pildil pole küll päris kõik, mis plaanis, aga alustuseks saab materjali vaikselt kokku asuda panema.

Pilt
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas Hertsog »

taaskord tilpnen teise kristjani tuules. mõtlesin et jagan ka siis ülejäänud rahvaga oma uuemaid soetusi. ma isegi ei tea mis kalendri järgi, aga mul on nüüd jõulud. hangituna pakiautomaadist. alustuseks üks tavaline okei-mudel, mille soetamise kasuks rääkisi kolm aspekti. nii et üldine skoor on selline:

+huvitav eksemplar
+läheb tootmisest välja - viimased karbid!
+30% allahindlus

-pole Tamiya

Pilt

aga noh, koguaeg ei peagi elus hästi minema, nii et tuleb rahul olla ka väikeste võitudega. passatis on ikka mugavam nutta kui lageda taeva all.

teine soetis on juba rohkem minumasti ning tegelikult ka üsna äsjane väljalase. ilmselgelt inimesed kes mind vähegi etavad, võivad kindlad olla: jap. tõmbasin erutusest tati kurku:

Pilt

kusjuures eriti kipa on see, et esmasel vaatlusel tundub nagu oleks karbis KAKS täiskompektset torni, nii et vbolla saab kunagi veel mingi Pantri ühe Coeliani torniga ära pilastada (sest loomulikult alustan ma originaali ehitust ikka neljaraudsest versioonist).

peale selle soetasin ka prooviks nüüd siis mitmes kohas korrlaikult haibitud AK intäräktiivi uudissarja REAL COLOR potikesi. pidid oelma nagu maailma parima värvitootja, Tamiya toodang. aga veel parem. no ma siis katsetan. Tamiya XF-seeria on üks minu vaieldamatu lemmik ning need pidid omavahel isegi lahustit suutma jagada. et siis pane hullu: nitro või vesi, kumba tahad. vaatame...

ja hiljutisi sündmusi arvestades - ning samuti ka eneseparandamise raames - ei saa lugeda ka vähemoluliseks üht täiendavat õpperaamatut, mis on leidnud väärika koha koos teise olulise suunanäitaja kõrval:

Pilt

piis änd rakkaus nagu ikka!
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas vaoinas »

Urmas hirmutas, et Takomil olla Pantri vorm pekki läinud ja kuna ma olen kergesti mõjutatav/hirmutatav, siis kuigi ma karpe varuks ei armasta osta, on mul uue asjana kapi otsas nüüd ka selline asi:

Pilt
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas Seersant Steiner »

Pilt vist panen kokku või niisama jätan poolikuks.postikana tõi need täna.
Viimati muutis Seersant Steiner, 23 Okt, 2019 22:08, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas Hertsog »

ei no minu poolt tuleb küll pöial! ootan huviga edasisi arenguid
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Seersant Steiner
Liige
Postitusi: 1098
Liitunud: 05 Nov, 2005 12:59
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas Seersant Steiner »

postikana üllatas täna Pilt
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas vaoinas »

Pilt
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas Joss Metsast »

See on vägev riist, usutavasti on jootmine nüüd lapsemäng. Otsakomplekt on ka täies mahus ;)

Ainuke millega mina ei suuda kuidagi harjuda on see omajagu jäik toitejuhe jootekolvi ja jaama vahel. Kas uuemal mudelil on ehk pehmem ?
nooruk
Liige
Postitusi: 318
Liitunud: 16 Jaan, 2018 10:14
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas nooruk »

Ja kui palju selline agregaat ka maksab ?
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas vaoinas »

On küll vägev riist. Enne jootsin Welleri patareidega väikese kolviga, aga see AA akude pidev tühjaks saamine ja sellise kolvi kapriissus tüütas lõpuks ära. Jootejaama ja korraliku kolviga on ikka hoopis teine tera. Pildil nähtav "otsakomplekt" on selline poolkogemata sülle kukkunud asi. Kaasa tuli kolviga võrdlemisi jäme ots ning esmaselt kaasaostetud peenike otsik osutus liiga väikese massiga olevat (hiljem selgus, et sellega on hea teha väikest kuumust nõudvaid delikaatseid detailijootmisi), mistõttu ostsin pärast juurde universaalsema terava otsaga koonusja otsiku, mis suudab ka suuremaid detaile kuumutada.
nooruk kirjutas:Ja kui palju selline agregaat ka maksab ?
Kogu kupatuse hind (jaam, kolb ja kolvi hoidja) hind on jootmisjaama ekraanilt loetav. Aga samalaadseid tooteid saab ka odavamalt.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5559
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas toomas tyrk »

No EYInt viimane pakkumine oli €153

Ja saab kaasa ESD lauakaitse mati väärtusega 30 eurot.

Mõtlen, et äkki isegi käed ei värisegi nii palju...
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas vaoinas »

Lõpuks ometi. Saab StuG'i teemaga edasi minna.

Pilt
Joss Metsast
Liige
Postitusi: 2062
Liitunud: 23 Aug, 2005 9:34
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas Joss Metsast »

Eriti kõva boonus on kaasas olev ülitäpne ämber, kui tohiks sellest pilti paluda.
Ja nagu on aru saada saab ka laskemooneveok stugi kõrvale ...

Aga muidu kaastunne, tegemist on siiski väga kehva tootja komplektiga :)

edit (äkki ei saa kõik naljast aru): tegelikult on siiski väga vinge komplekt.
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas vaoinas »

See ülitäpne ämber khm... Von Mansteini näpunäidete järgi on tehtud täpsemaid ülitäpseid ämbreid. Aga katsun õhtul sellest pildi teha.

Karbis on tõesti kaasas ka Sd.Kfz. 252 laskemoonaveok. Aga selle restid tõstsin StuG'i omadest eraldi ja jätan ta ehitamiseks kunagi hiljem.
Kasutaja avatar
kalle
Moderaator
Postitusi: 1239
Liitunud: 17 Aug, 2005 21:23
Kontakt:

Re: Uued asjad

Postitus Postitas kalle »

Mul on siin üks uus asi, mis pole minu. Kui õige inimene asja ära tunneb, siis palun ühendust võtta, muidu saab varsti keegi teine endale.
Pilt

Kk
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist