Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
serk
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 04 Nov, 2019 13:56
Kontakt:

Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas serk »

Tere

Olen ise ca pool aastat üsna süvenenult tegelnud raketitehnoloogia ja ise tehtavate kütustega - saan aru et vanal veneajal laialt levinud hobisport. Omajagu teinud juba staatilisi katseid ning välismaistes foorumites pean ka blogi. Aga, hea meelega teeks seda pigem Eesti keeles ning jagaks oma leide ning infot ka siinsete inimestega (otsingust leiab üsna palju viiteid et ka tegelt siin oleks huvilisi). Kahjuks oma ringkonnas antud teema huvilisi pole ja üksinda on kuidagi üksik olla :) Tekkis isegi mõte, et kui leiaks paraja pundi, siis võiks koos ka edasi pusida, katsetada, proovida - pundis oluliselt ägedam.

Siit kaks küsimust:
1) Kui on huvilisi, võiks siin vaikselt teemat arutada
2) Seadusandlus - loen põhjalikult lõhkeaine seadust ning relvaseadust ning üritan aru saada piirangutest. Kolmas pool on üldse rakettide lennutamine. Enda disainides ja simulatsioonides olen jõudnud otsapidi juba 1+ km kõrgustele ning sealt maalt tuleb tõenäoliselt ka mängu juba lennuamet. Kas on keegi olnud TTJAga sellel teemal vestluses? Seadused nagu viitavad et see peaks olema TTJA pädevuses.

Parimat
Priit
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas Tux »

No Lennuamet tuleb mängu juba palju varem!
https://droon.ee/drooniseadused/
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
serk
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 04 Nov, 2019 13:56
Kontakt:

Re: Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas serk »

Jah loomulikult! Igat pidi peab asi olema seaduslik ning sellekohapealt ei saa järeleandmisi teha.
Tänud viite eest, ma hetkel polnud veel lennuameti kodukale jõudnud - loen ja süvenen veel sügavuti muudesse kütust puudutavatesse teemadesse. Hetkel isiklikult tegelen just mootori täiendamisega ning paar järgmist kuud veel keerulisema poolega - kere ja aerodünaamika (CP ja CG)
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 989
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

Olen nii aru saanud, et püssirohu omamiseks peab olema relvaluba. Ehk siis sellepärast kasutataksegi mingeid muid segusid. Isegi nõukogude ajal oli olemas mingi nn. valge püssirohi, oli selline retsept ka omal olemas.
Väino
Liige
Postitusi: 680
Liitunud: 10 Aug, 2009 20:18
Asukoht: Virumaa
Kontakt:

Re: Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas Väino »

Hiidlased käisid paar aastat tagasi Rakvere mudellennuklubis raketiehitust õpetamas. Mootorid toodi Ukrainast, nende Eestis müümisel olid mingid piirangud väärkasutuse vältimiseks. Mulle tundus, et Hiiumaal on mingi suurem punt neid raketiehitajaid ja võistlustel käiakse ka.
serk
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 04 Nov, 2019 13:56
Kontakt:

Re: Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas serk »

Väino kirjutas:Hiidlased käisid paar aastat tagasi Rakvere mudellennuklubis raketiehitust õpetamas. Mootorid toodi Ukrainast, nende Eestis müümisel olid mingid piirangud väärkasutuse vältimiseks. Mulle tundus, et Hiiumaal on mingi suurem punt neid raketiehitajaid ja võistlustel käiakse ka.
Jube tore oleks kuidagi kontakti saada!
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5557
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas toomas tyrk »

Hiiumaa Mudeliklubi
http://www.mudeliklubi.ee/kontakt/

Raketimudelistid on ka Eesti Mudellennu Ühenduse liikmed ja mudelifoorumis on neil oma osakond
https://foorum.pistik.com/viewforum.php?f=28

Ehk abiks.
serk
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 04 Nov, 2019 13:56
Kontakt:

Re: Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas serk »

toomas tyrk kirjutas:Hiiumaa Mudeliklubi
http://www.mudeliklubi.ee/kontakt/

Raketimudelistid on ka Eesti Mudellennu Ühenduse liikmed ja mudelifoorumis on neil oma osakond
https://foorum.pistik.com/viewforum.php?f=28

Ehk abiks.

Suured tänud!

Kusjuures ma olen mitu päeva üritanud foorum.pistik omanikega ühendust saada, sest ma ei saa kuidagi sinna kontot teha. Mingi teh. viga. Hea meelega peaks seal oma blogi raketinduse kohta. Kui keegi tunneb sealt kedagi, ehk saaks abistada :)
klm
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 29 Apr, 2008 8:56
Asukoht: Wesenbergh
Kontakt:

Re: Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas klm »

Üle 150 meetri ilma lennuameti kooskõlastuseta lennata ei tohi, lennujaamade läheduses (Tallinn) veelgi vähem, mingi osa Eestist üldse kinni. Lisaks tuleb jälgida lennuameti NOTAM teateid, millega võidakse mingis piirkonnas igasugune lendamine üldse keelata. Õppused näiteks.

Püssirohu käitlemiseks peab olema relvaluba.
serk
Uudistaja
Postitusi: 5
Liitunud: 04 Nov, 2019 13:56
Kontakt:

Re: Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas serk »

Ei kasuta püssirohtu - püssirohi ei sobi heaks raketikütuseks, liiga äkiline.
Täpsustan anyways PPA ja TTJAga ning Lennuametiga ning vaatan mis piirangud on ja kus mida ja kui kõrgele tohiks lennutada. Lennukõrgusega on selline häda et mingist tasemest raske hinnata kui kõrgele läheb. Simulatsioonitarkvarad aitavad aga päris katse mõistes keeruline. Mingit infot saan, siis kopin siia ka.
klm
Liige
Postitusi: 124
Liitunud: 29 Apr, 2008 8:56
Asukoht: Wesenbergh
Kontakt:

Re: Hobisport - rakettide ehitamine ja lennutamine Eestis

Postitus Postitas klm »

serk kirjutas:Ei kasuta püssirohtu - püssirohi ei sobi heaks raketikütuseks, liiga äkiline.
Pidasin silmas musta püssirohtu, teised jah liiga äkilised.
Kunagi kaheksakümnendatel sai raketimootorite tarbeks ise musta püssirohtu keedetud, lisaks tuli sütt ajada - siis poes grillsütt ei müüdud.
Jube mängimine oli, lihtsam oli sõduritelt valmis rakette sebida.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 6 külalist