Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

Venes tehti.
See on üleliiduline GOST.
Meil ei tehtud Estonskaja/Eesti ega Krasnodarskaja/Krasnodari vorste.
Vähemalt Rakvere vanas lihakas 80-ndatel ei tehtud.

Samas ei olnud GOST -is kirjas nt. Ülemiste vorsti (ma ei te kes seda meil üldse tegi, ilmselt Tallinna kombinaat ainult). Kõik need muud lihatooted mida GOST -is polnud olid liiduvabariikide enda standardite järgi tehtud. Eestis siis ENSV OST (Отраслевой стандарт). Ma ei tea täpselt, aga vist pidi OST lähtuma omakorda põhiosas GOST-ist.

Ehk, et mingit oma toodet tehes (näiteks vorsti) pidi lähtuma GOST üldistest nõuetest lihatoodetele.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Fucs »

GOST ( государственный общесоюзный стандарт) 1979 Eesti keeduvorst. Kõrgem sort.
Эстонская колбаса высшего сорта ГОСТ 23670-79 рецептура и технологические условия
https://ekonomgroup.com/recepty/%D1%81% ... t-23670-79
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Kriku »

Magu on lihasorgan, mis venib ja tõmbub kokku. Täiskasvanu magu mahutab kuni 300 milliliitrit. «Kui mõtleme enda peale, siis vahel satub sinna rohkem vedelikku ja toitu. Ülesöömise harjumusega inimeste magu võib olla liiter, kuid 500 milliliitrit on ka juba palju,» rääkis endokrinoloog. Kui mao seinad on veninud, tekib täiskõhutunne alles siis, kui toit saab kokku limaskestaga ehk magu on täidetud. Alles siis läheb ajju signaal, et kõht on täis. Seepärast inimene sööbki järjest rohkem. Magu tõmbab õnneks ka looduslikult tagasi, mitte ainult kirurgilisel teel. Kui inimene analüüsib, et ta on harjunud sööma 400 milliliitrit ja hakkab sööma 300 või 200, siis magu harjub ära. Natuke saab ka oma organismi petta täites magu kalorivaesete produktidega või juua pool tundi enne sööki vett. Kui alustada söömist toorsalatiga, siis see täidab 50 protsenti mao ruumist ja inimene ei söö enam nii palju süsivesikuid, valke ja rasvu.
https://tervis.postimees.ee/6828282/end ... 1572247648
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Pean väga lugu dr. Vinogradovast ja eks teoorias ongi kõik lihtne - sööge salatit, sööge vähem, liikuge rohkem. Ainult et teooriad alati ei toimi, kui inimfaktoriga tegemist. Ma isiklikult soovitaksin probleemiga, mis kirjas artiklis, nimelt ülekaal ja eeldiabeet, pöörduda dr. Mart Roosimaa vastuvõtule, kes on keskendunud eelkõige diabeedi temaatikale.
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas smr »

Kriku kirjutas:
Magu on lihasorgan, mis venib ja tõmbub kokku. Täiskasvanu magu mahutab kuni 300 milliliitrit. «Kui mõtleme enda peale, siis vahel satub sinna rohkem vedelikku ja toitu. Ülesöömise harjumusega inimeste magu võib olla liiter, kuid 500 milliliitrit on ka juba palju,» rääkis endokrinoloog.
Rääkige, mis siis nüüd juhtub kui ma 2 pudelit õlut joon?
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Ma arvan, et ei juhtu midagi. Tjah, ka minul tekitas see 300 ml küsimusi, kahtlusi ja kõhklusi, aga kuna ma ei saa kiidelda väga usina õppetööga anatoomia tunnis (mis on kurb tegelikult ja ei peaks nii olema, aga ma ei saa ka oma loomuse vastu), siis ei sea antud infot kahtluse alla. Kes ma olen, et kahelda?

https://www.tlu.ee/opmat/tp/terviseopet ... _maos.html
diesel
Liige
Postitusi: 630
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas diesel »

kirjaviga äkki?
lõunal võtan suure supi. peaks juba 300 täis tulema.
lisaks läeb suur praad. samamoodi 300 ja kuhjaga.
joon suure piima. no see on umbes 300 vast.
mitu viilu leiba. ligineb ka 300-le.
kui juhtub isuäratav magustoit ka olema siis tuleb järgmine ligi 300.
no ja tagasi tööposti otsas läeb veel suure peekriga kohvi.

järeldus - mul on vist 6 magu.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Fucs kirjutas:A see boonuslink on pildi pärast
https://tervis.postimees.ee/290657/uhek ... eedimisest
Mh? Aga pilt ananassist on muidugi kaunim kui läbilõige maost. Ma ise olen nende maksa-, kopsu- ja soolestikupiltidega vist juba nii harjunud, et ei tule meeldegi, kui need kellelegi häirivad võivad tunduda.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

http://www.militaar.net/phpBB2/viewtopi ... 42#p598342
Z03 kirjutas:Kes ma olen, et kahelda?
Parafraseerides Rene Descartes`i:

Kood: Vali kõik

Kahtlen, järelikult olen olemas
Ilma kahtlusteta ajavad läbi vaid konformistid, ideoloogiasõdurid ja/või lihtsameelsed ullikesed... 8)

Ja kui oletada, et teesklesid, siis kus on sinu tiraadi point? :)

Kui eneseimetlus välja arvata... :D
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

smr kirjutas:
Kriku kirjutas:
Magu on lihasorgan, mis venib ja tõmbub kokku. Täiskasvanu magu mahutab kuni 300 milliliitrit. «Kui mõtleme enda peale, siis vahel satub sinna rohkem vedelikku ja toitu. Ülesöömise harjumusega inimeste magu võib olla liiter, kuid 500 milliliitrit on ka juba palju,» rääkis endokrinoloog.
Rääkige, mis siis nüüd juhtub kui ma 2 pudelit õlut joon?
Juhtub see, et üsna varsti saad teada, kui palju su põis mahutab :D .
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Vabandust, minu personaalküsimus on täiesti OT, aga ma mõtlengi nii nagu siin kirjutan. Mina olen lihtsalt mina, ülejäänu on kõik teie lennukas kujutlusvõime. Eneseimetluses end süüdi ei tunnista.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Manurhin »

Z03 kirjutas: Kes ma olen, et kahelda?
Kuradi hea filosoofiline küsimus :idea:

Igatahes Arvi Siig kirjutas juba 1966. aastal:
Kahelda, see ei tähenda eitada;
kahelda, see on vajadus veenduda.

Jah, koolis olin kohati luuletuste pähe õppimisega hädas, aga terve Vennaskonna repertuaar püsib peas ilmselt surmani.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Svejk
Liige
Postitusi: 3758
Liitunud: 13 Jaan, 2010 18:32
Asukoht: Põllul
Kontakt:

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Svejk »

Z03 kirjutas: Eneseimetluses end süüdi ei tunnista.
Nartsissistliku isiksushäirega samaväärt kahjulikuks omaduseks võib pidada ka normaalse nartsissismi puudumist.
Terve nartsissimi puudumine avaldub reeglina kehvas enesehinnangus: sellist inimest kimbutab pidev alaväärsustunne. Tervest nartsissismist ilmajäetud inimese vildakat kuvandit iseendast ei suuda parandada ka õnnestumiste kaudu saadud positiivsed kogemused.
Normaalse nartsissismi puudumist on võimalik ravida. Raviprotsessis käsitletakse muuhulgas empaatiavõimet, oskust teisi aktsepteerida ja mitte pidevalt omaenese naba ümber tiirelda.
P.S.

Teeskluse kohapealt sa siis ühined "süüdistus" aktiga... :D
"Vaated ja veendumused pärinevad tunnetemaailma sügavikest ja loogika on enamasti vaid kuuleka intellekti abivalmis instrument põhjendamiseks ja õigustamiseks"
"Maul halten und warten diner!" (lõuad pidada ja lõunat oodata!)
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: Viimsepäevavarud ja muud toitumisteemad

Postitus Postitas Z03 »

Nõustun muidugi.

Mis sellel kõigel nüüd toitumisega pistmist on?
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: TALUPOEG TALUJA ja 19 külalist