Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Laevad, lennukid, tankid... Kõik sõjatehnikast.
Vasta
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas Manurhin »

Kurjam kirjutas:Miks on lood kehvasti https://maailm.postimees.ee/6823328/kre ... mnes-rubla
Miks kehvasti, kui kõigest iga kümnes rubla vasakule läks? Tuletame parem meelde, kuidas käisid asjad Sotši olümpiarajatiste ehitamisel. Seal kippus iga kümnes rubla minema sinna, kuhu algselt ette nähtud ja paiguti olid lood hullemadki. Mäletan, et mingi autotee maksumus tuli lõpuks selline, nagu oleks see asfaldi asemel puhta kullaga kaetud. Nii et pole midagi öelda, venelased teevad edusamme.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas Chupacabra »

Pakun, et 10% oli see osa, mis varastasid ära need kes ei pidanud varastama.
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas Lemet »

Järjekordne GLONASSi satelliit andis saba. Neli päeva peale eelmise ülesütlemist. Ja augustis kaotati kaks. Praegusest olukorrast ning perspektiividest-

https://smoliarm.livejournal.com/420994.html

Tundub, et selle võib rahuliku südamega maha kanda.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas smr »

Siit ülemaailmsest vabatahtlike loodud infosüsteemist saab iga huviline vaadata kõigi 4 suurima GNSS süsteemi satelliitide olukorda, parameetreid, täpsust jne reaalajas https://galmon.eu/
smr
Liige
Postitusi: 868
Liitunud: 05 Sept, 2011 7:07
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas smr »

Zwyx
Liige
Postitusi: 110
Liitunud: 29 Dets, 2017 13:13
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas Zwyx »

Hr. Rogozini suhteliselt mõnusa elu kohta on hr. Navalnõi teinud väikese videofilmi - https://www.youtube.com/watch?v=wjDULQz ... e=youtu.be. Antud üllitis on leidnud tähelepanu ka inglisekeelses tehnikameedias - https://arstechnica.com/science/2019/12 ... roscosmos/.
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas huvitun »

Vahest on olnud - aga ma mainin ära, Venelaste piloteeritav kosmoselaev "Orjol" osutunud 2,3 tonni ettenähtust raskemaks, miska Kuule lendamiseks ei olevat veokit.
Kasutaja avatar
Tux
Liige
Postitusi: 1327
Liitunud: 30 Okt, 2005 21:13
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas Tux »

Uudis Ukraina kosmosetööstusest. Erinevalt venelastest läheb neil päris hästi! KB Juznoe ühisfirma ameeriklastega on sellel aastal teinud 3 raketti, veel 6 on ette maha müüdud ja järgmisel aastal on plaan toota lausa 24 tk!

https://www.youtube.com/watch?v=wzbbvh6lN9w
Tagantjärele tarkus on täppisteadus!
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas Lemet »

Venelaste aastalõpp kisub nutuseks...pauk paugu otsa.
О ситуации с КА «Метеор-М» № 2-2

На космическом аппарате «Метеор-М» № 2-2 18 декабря 2019 года была зафиксирована нештатная ситуация, связанная с внешним воздействием (предположительно — микрометеорит) на его конструкцию. В результате чего он изменил параметры орбиты и перешёл в режим неориентированного полёта с высокими значениями угловых скоростей.

В соответствии с заложенной логикой функционирования аппарат прекратил выполнение целевой задачи и автоматически перешёл в энергосберегающий режим, когда отключаются бортовые системы, незадействованные на обеспечение поддержания его функционирования (в том числе и вся бортовая целевая аппаратура).

После вхождения в зону российский наземных средств управления с космическим аппаратом «Метеор-М» № 2-2 была установлена связь и начаты работы по восстановлению его работоспособности: гашение угловых скоростей, перевод в штатную ориентацию, получение телеметрической и целевой информаций.

В настоящий момент со спутником ведётся работа по программе главного конструктора. «Метеор-М» № 2-2 находится в ориентированном полёте, с ним проводятся регулярные сеансы управления с получением телеметрической информации и информации с целевой аппаратуры.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas Lemet »

Eelnevale lisaks teadjatelt...
Комментарии к деталям, которые я выделил жирным шрифтом:
*** МИКРО-метеорит – не может привести ТРЕХ-тонный спутник в «режим неориентированного полёта с высокими значениями угловых скоростей» – нет такого варианта. И поскольку диссертацию я защитил именно по метеоритам, я могу сказать вполне определённо – что МОЖЕТ сделать микрометеорит:

он проделает МИКРО-отверстие – во всех поверхностях, что окажутся на его пути – и улетит дальше. Это если повезёт.
Если НЕ повезёт – он превратит весь спутник в рой осколков/обломков.
*** И в целом, касательно «внешнего воздействия», которое закрутило трехтонный спутник «с высокими значениями угловых скоростей» – НО при этом его транспондеры и система питания сохранили работоспособность. Вообще говоря, на такое способны только свои собственные двигатели спутника. При этом причина, вызвавшая сбой в системе управления, может быть внешняя(например, ошибка в подгруженной из ЦУПа программе). Но вот внешняя СИЛА – она при таком воздействии – либо выведет из строя питание и/или антенны, либо превратит спутник в рой обломков.
*** и по дате – «18 декабря 2019». Поскольку ни 19-го декабря, ни 20-го, ни после – NORAD (North American Aerospace Defense Command) не сообщал о рое обломков – на орбите Метеора – то «микрометеориты» и «внешние воздействия» можно оставить в покое. Они тут наверняка ни при чём.
И чтоб два раза не вставать: вчера был забытый юбилей – 23 декабря 2014 состоялся первый пуск ракеты Ангара А5. Который пока что остается последним. И по-моему это уже можно считать мировым рекордом – 5 (пять) лет между первым и следующим пуском новой ракеты.

И причина тут вполне прозаическая: цена у Ангары получилась совершенно неподъёмная – более 5 млрд. рублей. И это не оценки аналитиков (или клевета завистников), это реальные цифры с сайта Госзакупок. Это суммы заключённых контрактов – на серийные экземпляры этой ракеты. Да, и 5 млрд. рублей – это НЕ цена пуска, это цена изготовления «голой ракеты» (в цену пуска входят ещё цена изготовления разгонного блока, обтекателя и ПхО, цена транспортировки и пусковые услуги).
Если нужны конкретные цифры, пожалуйста:
Государственный Заказ № 100-8457/15/356
(формат строки: шифр этапа ... наименование ... срок исполнения ... сумма)
5.1 ВП ... РН «Ангара-А5» №1 ... 30.05.2021 ... 5 008 488 640 руб
5.2 ВП ... РН «Ангара-А5» №2 ... 30.05.2024 ... 5 569 091 340 руб
5.3 ВП ... РН «Ангара-А5» №3 ... 30.05.2025 ... 5 752 871 350 руб
Примечания:
- номера РН выше – это порядковые номера в ДАННОМ заказе;
- это только цена изготовления самой ракеты.

И если теперь сравнивать именно цену изготовления самой ракеты, то тот Протон, что улетит сегодня через час с Байконура – за его изготовление было заплачено...
... 1 509 826 000 рублей (номер контракта: 100-С033/13/422 – сайт zakupki.gov.ru к вашим услугам, проверяйте).
К слову сказать, спутник Электро-Л №3, что улетит сегодня на Протоне, - его поначалу собирались запускать на Зените, и кнтракт с ценой Зенита тоже был опубликован на zakupki.gov. Цена изготовления Зенита (без РБ): 1 361 817 300 рублей (Заказ № 0173100007013000081)

Кстати, и цена изготовления лёгкой ракеты Ангара-А1 тоже высокая, более 2 млрд.

И последняя деталь – цены в госзаказах довольно близки к себестоимости.
Заложенная норма прибыли в госзаказах порядка (емнип) 6-8 %.
Соответственно, снизить цену для привлечения коммерческих клиентов – не получится.
Поэтому не стоит надеяться и на снижение цены за счет «массового производства», его не будет. Не получится массового производства: на коммерческом рынке спроса на РН по такой цене не будет, а на внутреннем рынке – вряд ли РФ потянет две Ангары А5 в год.

На этом оставим Роскосмос в его неориентированном полёте с внешними воздействиями.
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas Lemet »

Roskosmos planeerib luua laevastiku kümnest dirižaablist hädamaandumise sooritanud kosmonautide otsinguks. Ühe sellise hinnaks väidetakse tulevat 1,7 miljardit rubla.(eurodesse saamiseks jagame selle numbri 70ga)

https://ria.ru/20200122/1563703582.html
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Kasutaja avatar
huvitun
Liige
Postitusi: 1285
Liitunud: 28 Mär, 2014 9:20
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas huvitun »

Eee. Teemakauge inemesena, tundub mulle veider kosmonaute dirižaablitega otsida. Mis nende kiirus saab olema? Kas kosmosekotkad ehk ennemini otsa ei lõppe, kuni mõni säärane laevuke nendeni jõuab?
Lemet
Liige
Postitusi: 19914
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas Lemet »

huvitun kirjutas:Eee. Teemakauge inemesena, tundub mulle veider kosmonaute dirižaablitega otsida. Mis nende kiirus saab olema? Kas kosmosekotkad ehk ennemini otsa ei lõppe, kuni mõni säärane laevuke nendeni jõuab?
Irw...Давно пора, ебёна мать,
умом Россию понимать! 
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
andrus
Liige
Postitusi: 4332
Liitunud: 02 Juul, 2004 11:39
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas andrus »

Voshod 2 lennu kohta materjale: https://www.roscosmos.ru/28187/
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19207
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Vene kosmose hiilgus ja viletsus

Postitus Postitas ruger »

USA jälgib hetkel Venemaa satelliitide hävitamiseks mõeldud raketi testimist
U.S. Space Command issues statement that it is tracking a Russian anti-satellite missile test. Weapon could target satellites in low-earth orbit
https://twitter.com/AaronMehta/status/1 ... 6211047425
Pilt
https://twitter.com/AaronMehta/status/1 ... 2918202369
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 10 külalist