Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Sündmused, mis saavad ajalooks alles homme.
Suletud
kuido20
Liige
Postitusi: 3325
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas kuido20 »

Leo kirjutas:See Ukraina tankitehase väide on väga huvitav "Malõševi-nimeline tehas on Ukraina 20 soomustehnikatehasest tähtsaim ning valmistab tanke Pakistanile, Hiinale ja Taile, samuti keevitatakse kokku soomukite BTR-3 ja -4 keresid ja uusi roomikutega jalaväe lahingumasinaid". Esiteks siis see väide, et Ukrainale on 10 a jooksul ainult 1 tank müüdi, viitab pigem sellele, et ukrainlastel ei ole aastaid raha olnud uue soomustehnika ostmiseks, mis ei ole mingi uudis. Teine huvitav väide on, et Ukrainas olevat 20 soomustehnikatehast (?), see number tundub olevat väga ülepaisutatuna, või on nende hulka loetud ka need mõne keevitajaga töökojad, kes prototüüpe ehitavad ja kliendi tellimusel üksikmudeleid kokku panevad?
Siin UKROBORONBROM-i juhtima pandud leedukas Abromavicius kirjeldab "luulelises" vormis olukorda, mida ta on 80 päeva jooksul kogenud. Artikkel räägib vähe konkreetselt aga juhtkond on t..pead, vargad, imbetsilid jne, kesk- ja alamastme töötajad aga kangelased.
137 компаний, из которых почти полсотни убыточных. Более 1,5 млрд долгов по заработной плате. И более десяти миллиардов просроченной задолженности перед банками, поставщиками, бюджетом и сотрудникам. Как следствие – полное отсутствие управляемости: каждый завод сам за себя, отсутствие доверия, апатия, бессилие и безынициативность.
На фоне этого поражают простые люди и среднее звено управленцев, которые не опустили рук и каким-то невероятным образом, в кошмарных нечеловеческих условиях с гордостью разрабатывают и собирают сложнейшую технику для наших военных. Настоящие профессионалы и герои – они не теряют веру, что завтра будет лучше.
https://biz.liga.net/ekonomika/transpor ... ploy-vanny
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Leo »

Ma arvan, et peale seda vantide poolt kaaperdamise juhtumit on ukrainlased andnud kõikidele oma alustele selgesõnalised juhtnöörid, kuidas olla, kui kallale tungitakse, siin ongi sisuliselt kolm varianti - laseme vastu või ei lase vastu või anname laeva tervelt üle või laseme laeva ise põhja, kõikidel on oma tagajärjed. Samamoodi on mõistlik kokku leppida, mida teha, kui mõni ukrainlane vangi võetakse. See lugu, kus Ukraina keskvalitsuse agent DNRis aastaid kõrgel kohal vantide omavahelisi suhteid uuris ja torpedeeris, on tõesti suur blamaaž, ma kardan, et talle pannakse nüüd moskalite poolt mingid mõrtsukad sappa.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Puurija »

Eesti president Kersti Kaljulaid ja Ukraina riigipea Volodõmõr Zelenskõi kohtusid sel aastal neljandat korda, nüüd esmakordselt ka Kadriorus, kus Ukraina president tänasel kargel hommikul auvahtkonna saatel vastu võeti. Zelenskõi visiidil oli digikoostöö, majandussuhete ja reformide kõrval üheks põhiteemaks konflikt Ida-Ukrainas. Just Eesti jätkuva toetuse kinnitamine ja Ukrainaga ka tulevikus õlg õla kõrval seismine oli üheks olulisemaks mõtteks, mida Zelenskõile päeva jooksul toimunud erinevatel kohtumistel edasi püüti anda. Kaljulaidi kõrval kohtus Zelenskõi Tallinnas ka peaminister Jüri Ratase ja riigikogu spiikri Henn Põlluaasaga. Samuti asetas ta pärja Vabadussõja võidusamba jalamile, kohtus Eestis elavate ukrainlastega ja osales digiüritusel Digital Society Sandbox. Zelenskõid saadavad visiidil tema abikaasa Olena Zelenska, asepeaminister digpöördeküsimustes Mõhhailo Fedorov, välisminister Vadõm Prõstaiko, kaitseminister Andrii Zahorodnjuk ning majandusarengu-, kaubandus- ja põllumajandusminister Tõmofii Mõlovanov. Täna õhtustasid Ukraina riigipea Volodõmõr Zelenskõi, Eesti president Kersti Kaljulaid ja Georgi-Rene Maksimovski pidulikul õhtusöögil Estonias.
https://www.postimees.ee/6835792/galeri ... d-estonias

Eesti välisminister Urmas Reinsalu, Leedu välisminister Linas Linkevičius, Rootsi välisminister Ann Linde ja Ukraina välisminister Vadõm Prõstaiko: „Me kutsume Venemaad järgima rahvusvahelist õigust ja selle -alus põhimõtteid ning tühistama samme, mis on nende põhimõtetega vastuolus. Mõistame jõuliselt hukka Ukraina suveräänsuse ja territoriaalse terviklikkuse ilmse rikkumise Vene relvajõudude agressiooniga alates 2014. aasta veebruarist ning Krimmi autonoomse vabariigi ja Sevastoopoli linna ebaseadusliku liidendamise Vene Föderatsiooniga, mida me ei tunnusta. Rakendame järjekindlalt mittetunnustamispoliitikat, sealhulgas piiravate meetmete kaudu.“
https://www.postimees.ee/6835535/nelja- ... klikkusele

Peaminister Jüri Ratas: „Eesti toetab Ukraina jõupingutusi oma territoriaalse terviklikkuse taastamisel ja seisab Ida-Ukraina konflikti ja Krimmi annekteerimise küsimuste selge lahendamise eest. Sanktsioonid Venemaa vastu jäävad püsima, kuni Minski lepinguid ei täideta. Oleme Ukrainaga ka nende püüdlustes Euroopa Liidu ja NATO suunal ning toetame neid idapartnerluse ja arengukoostöö kaudu. Saame väga hästi aru teie pingutustest riigi uuendamisel. Oluline on, et Ukraina inimesed mõistaksid, et valitud on parim tee, ning tuleksid muudatustega kaasa. Eestil kulus Euroopa Liidu ja NATOga liitumiseks ning sellega kaasnenud reformide läbiviimiseks aastaid, kuid see töö on olnud seda väärt.“
https://www.postimees.ee/6835498/ratas- ... eviku-eest

Eesti kaitseministeerium: „Kaitseminister Jüri Luik ja Ukraina kaitseminister Andri Zagorodnjuk arutasid teisipäeval Tallinnas aset leidnud kohtumisel koostööd Ukraina kaitsevõime toetamisel.“
Luik: „Eesti praktiline abi Ukraina kaitsevõime edendamisele jätkub ning hõlmab mitmeid valdkondi, sealhulgas kogemuste vahetamist sõjaväemeditsiini ja rehabilitatsiooni valdkonnas ja küberkaitse tugevdamisel. Täna [teisipäeval] allkirjastasime ka ühiste kavatsuste deklaratsiooni, et jagada Eesti kogemust territoriaalkaitse ülesehitamisel ja vabatahtlike kaasamisest sellesse.“
https://www.postimees.ee/6835833/eesti- ... ehitamisel

Ukraina režissöör Oleg Sentsov: „Võtan auhinna vastu mitte enda, vaid kõigi ukrainlastest vangide, aktivistide ja sõdurite nimel, kes on andnud oma elu. Mina ei usalda [Venemaa presidenti Vladimir] Putinit ja kutsun ka teid teda mitte usaldama. Putin ja Venemaa petavad teid. Nad tahavad näha Ukrainat põlvili ja suruda läbi oma jõumeetodeid. Tahaksin, et meil oleksid teie probleemid. Süsteemne korruptsioon, sõda, iga päev sureb meie sõdureid – need on teise tasandi mured. Iga kord, kui keegi kavatseb Putiniga sõbrustada, mõelgu palun neile tuhandetele, kes on Ukrainas langenud. Ma pole mingi inimõiguslane, vaid soovin võidelda süsteemi vastu. Kuigi mind nimetatakse režissööriks, olin kinnivõtmise ajal alles filmi tegema hakanud, nii et auhind pole seotud ka minu loometööga. Minu filmid pole poliitilised ega tegele sotsiaalsete teemadega. Mul oli võimalik lahkuda, üle päeva oli aega, kuid otsustasin mitte kuhugi minna, sest ma pole midagi ebaseaduslikku teinud. Läbiotsimise käigus leiti minu korterist pilet Kiievisse. „Tahab põgeneda,” järeldasid võimud. Piletil oli hoopis teine põhjus. Juba 2014. aasta aprilli lõpus olin mõistnud, et Donbassis läheb olukord keema, ja kavatsesin sinna appi minna. Krimm oli siis juba kaotatud ja seal polnud enam midagi teha. Pärast arreteerimist kohtasin ka üllatavalt osavõtlikku suhtumist. Mind valvama jäetud jõuametnik olevat teatanud, et tunneb mulle kaasa, kuid möönis seepeale: „Aga teha pole midagi.” Ma ei kohanud ei erilist sümpaatiat ega silmatorkavat pahatahtlikkust. Füüsilist jõudu ei kasutatud kunagi, küll püüti igal sammul alandada ja moraalselt alla suruda. Mida madalama tasemega on töötaja, seda vabamalt ja vastutustundetumalt ta käitub. Istusin väikses barakis, kus oli 50–60 inimest. Kaasvangid olid lihtsad inimesed: mõnel polnud lihtsalt elus vedanud, mõni oli vangi juhuslikult sattunud, mõni lapsepõlvest peale miilitsajaoskonnas käinud. Enamik neist ei tundnud poliitika vastu erilist huvi ja vaatasid telerist pigem muusikakanaleid ja muud meelelahutust. Varem olin ma küll agressiivsem ja karmim. Sõbrad kartsid, et vangla muudab ja kalestab mind, kuid ütlevad nüüd, et olen jäänud samasuguseks kui enne. See (näljastreik) polnud surmatung, ma armastan elu. Sain aru, et riskin rohkem oma tervise kui eluga. Mul poleks lastud surra, kuid tervise oleksin võinud küll kaotada.“
https://epl.delfi.ee/valismaa/sentsov-m ... d=88181783

Marcel Vichmanni investeeringute juht Tõnno Vähk: „Promenaadiehitusega seonduvalt on sealsed arengud võtnud täiesti absurdsed mõõtmed. Läinud reedel toimus meie Odessa kontoris läbiotsimine. Läbi taheti otsida ka meie advokaadi korterit ja teda arreteerida, aga see suudeti omakorda teiste advokaatide sekkumisel ära hoida. Ukraina võimud on 2-3 aastat lubanud, et see [advokaadi tapmiskatsega seotud] kohtuprotsess ja uurimine Zatoka kriminaalse taustaga grupeeringu kümnete kuritegude osas läheb edasi ja viiakse lõpuni. Reaalselt pole mitte midagi toimunud. Grupeering eesotsas selle juhi, külanõukogu esimehe Vjatšeslav Bokiga varastab kuurortis kokku kümnete miljonit dollarite eest maad, mida siis osaliselt altkäemaksudeks ametivõimudele jagatakse. Meie oleme andnud sisse mitukümmend kriminaalasja Zatoka grupeeringu vastu. Meie varasid on rünnatud, meie inimeste on füüsiliselt rünnatud, autosid põletatud. Nüüd tundub, et ka peaprokuröri on õnnestunud eksitada, kelle arvates tehti läbiotsimine nende inimeste valdustes, kes maad varastada üritavad.“
Vichmanni kohapealne advokaat Aleksandr Pogorelõi: „Kuigi Ukraina valitsus on pidevalt kinnitanud oma toetust probleemi lahendamisele, on tänaseks välja kujunenud hoopis teine olukord. Kohalik külanõukogu püüab manipulatsiooniga eksitada ja väita, et mina Euroopa investori advokaadina pressin neilt välja raha ning maad. Seesama külanõukogu esindaja on Zatoka kuritegeliku grupeeringu juht ning on Pogorelõi tapmise tellija ning seotud ka teiste maade röövimisega Zatokas. Külanõukogu esindaja teatas, et on valmis arutama investeeringut vaid juhul, kui loobun kriminaalasjast ja lõpetan Zatoka maade röövimise asja uurimise. Inimene, eks igas tsiviliseeritud riigis istuks oma tegude eest juba vanglas, on meil karistamatult vabaduses ning esitab Euroopa investorile tingimusi. Palun Ukraina presidendil mitte teha ennatlikke järeldusi, kuna kaalul on nii minu enda elu ja vabadus kui ka ühe olulisema kuurordi saatus. Kas see liigub tsiviliseeritud Euroopa teed mööda või jääb bandiitide kätte?“
Reedel otsiti läbi ka Pogarelõi büroo ja samas hoones asuv Vichmanni firma kontor. Läbi otsida taheti ka advokaadi kodu ning advokaadi kinnitusel eirati kõiki menetlusnorme. Ajakirjanduses vallandus Pogarelõi vastane räpane laimukampaania.
Ukraina peaprokurör Ruslan Rjabošapka: „Reedene olukord oli seotud raha väljapressimisega ühelt Zatoka külanõukogu ametnikult ning samuti maa väljapressimisega Zatokas inimeste poolt, kellel ei olnud selleks mingit õigust. Kahjuks oli väljapressimisega seotud ka sealne prokurör. Praegu toimub uurimine ning seotud isikute kontrollimine, nende süü tuvastamine nende edasiseks vastutusel võtmiseks.“
https://arileht.delfi.ee/news/uudised/v ... d=88181151

E-residentsuse programmi statistika kohaselt on Ukraina päritolu e-residendid loonud Eestis 873 ettevõtet. Üks näide ukrainlaste e-residentsuse ettevõttest Eestis on kuulutusteäris tegutsev RIA.com Marketplaces ja selle siinne tütarfirma ARS ONline OÜ. Esimesel on Eestis töötajaid 8 ja teisel 5. Äriregistri andmeil on mõlema ettevõtte tegelik kasusaaja Briti Neitsaartele registreeritud New Web Systems Ltd ning ettevõtete aadressiks on Ametiühingute Keskliidu aja aadressil Laulupeo 24.
RIA.com Marketplaces OÜ juhatuse liige Artjom Umanets: „Kiired ja selged internetiteenused. Väljavõetud dividendide, mitte ettevõtte kasumi maksustamine. Korruptsiooni puudumine ja reinvesteeritud kasumi maksuvabastus. Samuti ei ole vähem tähtis Ukraina ja Eesti vahel sõlmitud topeltmaksustamise vältimise leping. Mis puutub töötajaskonda siis lisaks Eestis ja Ukraina töötajatele omab RIA.com lepinguid ligi saja FIEga. Makse on ta sel aastal Eestis tasunud 463 000 eurot ning Ukrainas 594 000 eurot. Ukraina ettevõtted on ajalooliselt valinud valdusettevõtete asukohaks  Briti Neitsisaared, kuna seal rakendatakse inglise õigust ning seal on õiglane kohtusüsteem, kus kõrgeima astme lahendeid tehakse Londonis. Ka Briti Neitsisaarte maksud on analoogsed ELi direktiividega ema- ja tütarettevõtete kohta. Raha liikumisel Briti Neitsisaartele peetakse kinni kõik Eesti seadustega ettenähtud maksud. Samuti tasume kõik sealsed maksud. Seda küsitakse meie juhtkonnalt viimasel ajal üsna sageli. RIA.com Marketplaces analüüsib IPO võimalust ning esimeses etapis Nasdaq Balticu alternatiivturgu First North. Paljud tahaksid lõpuks börsil näha kiiresti kasvavat IT-ettevõtet. Jah, meil on sellised plaanid, kuid esialgu ei räägiks veel täpsematest tähtaegadest. Praegu käib auditeerimine ning kohtumised ja arutelud investoritega. Aga võime öelda, et kui viisime autokuulutuste portaali AUTO.RIA.com maailma esiviisikusse ning kui kinnisvaraportaal DOM.RIA.com sai Ukraina rahvuslikuks brändiks, siis me teame, kuidas börsi elavdada ning valmistume selleks hoolega.“
https://tehnika.postimees.ee/6837232/uk ... sisaartelt

Apple’i kaardi- ja ilmarakendused on hakanud Vene kasutajatele näitama Krimmi Venemaa osana.
Reutersi Moskva reporter: „Apple'i kaardi- ja ilmarakendustesse Simferopoli nime trükkides vaste «Simferopol, Krimm, Venemaa». Kuid kasutajad mujal, ka Krimmis, näevad asukohti ilma täpsustuseta, millisesse. riiki need kuuluvad.“
Ukraina välisminister Vadim Prõstaiko: „Las ma selgitan seda teie mõistetega, Apple. Kujutage ette, et te kurdate selle üle, et teie disain ja ideed, aastatepikkune töö ja tükike teie südamest varastatakse teie kõige hullema vaenlase poolt, kuid keegi ignorantne isik ei hooli põrmugi teie valust. See on sama tunne, kui te nimetate Krimmi Venemaa maaks.“
Venemaa riigiduuma: „Julgeoleku- ja korruptsioonivastase komitee esimees Vasili Piskarjov korraldas kohtumise Apple'i esindajaga.“
Piskarjov: „Apple on täitnud oma kohustused ja viinud oma seadeldiste programmid vastavusse Vene seaduse nõuetega.“
https://www.themoscowtimes.com/2019/11/ ... map-a68354
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas ruger »

DNR püstitas eesmärgi saavutada kontroll kogu Donetski oblasti territooriumil. Sellega siis ka need alad, mis on Ukraina käes-Mariupol, Kramatorsk ja Slovjansk näiteks. Eks tõstetakse panuseid.
The #Russia|n protectorate in #Donetsk, the "Donetsk People's Republic", just approved the boundary of #DPR to include ENTIRE Donetsk region in east #Ukraine. The Kremlin is raising its stakes ahead of the #Normandy4 meeting in Paris
Pilt
https://twitter.com/AlexKokcharov/statu ... 0581009408
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36425
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Kriku »

Porošenko lubas sellele omal ajal vastuseks üldmobilisatsiooni. Eks näis, mis praegune presidenit oskab kosta.
kaugeltuuriv
Liige
Postitusi: 7191
Liitunud: 13 Sept, 2011 17:35
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas kaugeltuuriv »

Venemaa sõjalise võimekuse rubriigis oli nupp twitterist,kus piltide peal Siberist läänesuunal liikuma hakanud kiirkorras remonditud tankidest raudteel.Mingi värvikate ka tehtud aga tundub,et need on mõeldud "poodidele",kus neid tegusad separaristidest "jahimehed" võiks neid "osta".
Mudeliteks T62M.
Teine sihtmärk võiks olla Süüria,kuhu need parseldatakse või see mässuline Liibüa kindral,keda Venemaa toetab.
Aga mina panustaks sepparitele,sest usun selle Normandia raamistiku kohtumise fiaskole.
Aga sellest sepparite avaldusest,sedasorti lärmi tehakse minu arvates(a la kogu Ida-Ukraina on meie) vähemalt paar korda aastas ning igakord proovitakse kuidagi rohkem ka paugutama hakata,mis viibki mind mõttele,et Putin on otsustanud seekord natuke ka raskemat rauda proovida.
Võimalik,et enda soomusüksusi ei taheta sisse mätsida,liiga halb PR oleks.Aga sellised wagnerlased ja muud taolised palgasõdurid ja sepparitest pätid oleks kindlasti need,kellele võiks Venemaa arvates panustada.Nafta hind ju stabiilne hetkel ja sellest tulev kasum tagaks mingi lühiakalise madina finantseerimise küll välja.
Pange siia juurde USA Stabiilse Geeniuse Ukraina suunaline poliitika,millest nüüd saab aimu vaadates impeachmenti lugemisi Kongressis ning sakslaste-pranslaste selget raha ja äri huvisid suhtlemisel Venemaaga,siis mina Putini asemel prooviks mingit avangut küll uuesti.Selleks oleks ka sisepoliitiline põhjus,Duuma valimised lähenevad rongikiirusel ja seal võita ilma sahkerdamata oleks hetkel juba võimatu.See aga võiks panna juba hetkel kuumeneva Venemaa keema,mis kindlasti Putini ja tema seltskonna seas ei ole plaanis.
Mäletate,kuidas Krimmi vallutamine tõi tagasi Putini jumaldamise ning ka tema koduparteile andestamise,mis viis minu hinnangul ilma suuremate sahkerdamiseta nii Putleri,kui Jedinaja Rossia uuesti läbi valimiste võimule.Viimased kohalikud valimised olid aga juba punane tuluke,sest vaatamata meeletule proparessursile ja ka taastunud sahkerdamistele valimistel,trend hetkel ei ole neile soodne.
Mitte,et vastasvalikud oleks demokraatiat ja teiste riikide suveräänsust tunnistavad tegelased(kommunistid,LDPR,Spravedlivaja Rossia,jne. on ikkagi ka sellised imperialistid) aga rahulolematus on tekkinud ja see ei kao kusagile.
Nii,et juba sisepoliitiliselt on uut "Krimmi" minu hinnangul vaja,pealegi siis saaks surnute näol,juba viimased 5 aastat läbi igasugu Süüriate,Ukrainate,Aafrika riikides toimuvate konfliktide toel tekkinud "veteranidest" natuke lahti.Muidu mine sa tea,hakkavad äkki rohkem raha tahtma ja veel hullem,tahaks ka võimule saada.
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Puurija »

Apple: „Me kavatseme analüüsida hoolikamalt küsimust vaidlusaluste piiride määratlemisest meie teenustes. Võime oma lähenemist korrigeerida. Me ei ole muutnud kaarti oma rakenduses Plans, mis näitab Krimmi Venemaa-välise alana. Kehtiv Vene seadus nõuab plaani kaasajastamist Venemaa kasutajatele. Me uurime rahvusvahelisi õigusnorme ning kehtivaid USA ja kohalikke seadusi enne mis tahes otsuse langetamist võimalike muudatuste kohta rakenduses Plans. Me teeme neid, kui need peaksid vajalikuks osutuma.“
https://www.err.ee/1009078/apple-lubas- ... ti-kaaluda

Nõukogude repressioonide uurimise ja inimõiguste kaitsmisega tegeleva valitsusvälise organisatsiooni Memorial Peterburi osakonna juht Irina Flige: „Muidugi, seda (mälestuspaikadel käimist) on palju, eriti pärast Vene-Ukraina sõja puhkemist. Olukord muutus drastiliselt 2014. aasta kevadel. Ei saa öelda, et Venemaa valitsus läks üle igasuguse piiri ühe päevaga. Putini ja teiste valitsusametnike tõsised kuriteod olid järjest sagedasemad. Kuid just rünnak Ukraina vastu ja Krimmi annekteerimine oli viimane piisk karikasse. See on Putini toime pandud rahvusvaheline kuritegu. Paljud inimesed on sellele reageerinud, pöördudes ajaloo poole. Sõda ajaloo pärast, millest me alguses rääkisime, ei ole kuhugi kadunud. Nüüd on paljudest mälupaikadest saanud kohad, kus näidatakse üles solidaarsust praeguste poliitvangidega. Sellised kohad tõmbavad inimesi.“
https://www.sirp.ee/s1-artiklid/c9-sots ... vli-vaimu/
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas ruger »

Vene riigiduuma alamkoja spiikri sõnul, on mitmed Ukraina piirkonnad, riigist lahtilöömise soovidega.
The speaker of the Russian parliament's lower house warns that several Ukrainian regions could separate from Ukraine
https://twitter.com/UmlandAndreas/statu ... 4004630530
Вячеслав Володин: национализм, притеснение малых народов может привести к выходу из состава Украины ряда областей
http://duma.gov.ru/news/47139/
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
mart2
Liige
Postitusi: 5127
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas mart2 »

ruger kirjutas:Vene riigiduuma alamkoja spiikri sõnul, on mitmed Ukraina piirkonnad, riigist lahtilöömise soovidega...
Ei ole midagi uut siin ilmas ja kõik on ajaloos korduv.
Vanasti teadis Komitern ja NLiit mingitest lahkulöömistest, iseseisvumisest või võimuvahetusest ennem kui piirkonna kohalikud elanikud ise!
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Leo »

Need Siberis pildile jäänud vanemat malli vene tankid ongi ilmselt Ukrainasse mõeldud. Võimaldamaks eitada venelaste massilist osalemist konfliktis, on muidugi vaja tanke, mis on ukrainlastel ka olemas või vähemalt kaugelt vaadates sarnased. Kui valimised on tulemas, siis on Moskvas kindlasti vaja natuke isamaalist sõjatrummi taguda ja näidata, kuidas Ukraina venelasi kaitstakse.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas aht0 »

Leo kirjutas:Need Siberis pildile jäänud vanemat malli vene tankid ongi ilmselt Ukrainasse mõeldud. Võimaldamaks eitada venelaste massilist osalemist konfliktis, on muidugi vaja tanke, mis on ukrainlastel ka olemas või vähemalt kaugelt vaadates sarnased. Kui valimised on tulemas, siis on Moskvas kindlasti vaja natuke isamaalist sõjatrummi taguda ja näidata, kuidas Ukraina venelasi kaitstakse.
No jah, aga T-62 ukrainlased ise ei kasuta ammu (kuigi mingi uuenduspakett ekspordiks neil on väljatöötatud) ja nende T-64'ga see ka väliselt sarnane pole ei lähedalt ega kaugelt.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19210
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas ruger »

DNR plaanib ametlike keelte hulgast eemaldada ukraina keele, kuna neil toimub integratsioon Venemaaga.
Глава ДНР предложил сделать единственным государственным языком в Республике русский
https://twitter.com/rssDanNewsInfo/stat ... 3685588993
The Donetsk "People's Republic" wants to remove Ukrainian as a state language, says this is necessary because of the ongoing "intensive integration" w Russia.
https://twitter.com/niktwick/status/1201456939105959936
Viimati muutis ruger, 02 Dets, 2019 21:31, muudetud 1 kord kokku.
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Larry
Liige
Postitusi: 1029
Liitunud: 31 Dets, 2005 16:39
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Larry »

Prantslaste lühike dokfilm naisvõitlejatest Ukraina armees.
https://www.youtube.com/watch?v=FGVc4HPhanc
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Puurija »

Hollandi prokuratuur: „Ajakirjanduse teatel on härra Tsemahh juba naasnud oma elukohta Ida-Ukrainas. Prokuratuur on jõudnud järeldusele, et Venemaa lasi härra Tsemahhil teadlikult Vene Föderatsiooni territooriumilt lahkuda ja keeldus täitmast Hollandi väljaandmistaotlust, kuigi oli selleks Euroopa väljaandmiskonventsiooniga kohustatud.“
https://maailm.postimees.ee/6840332/hol ... sse-naasta

Sevastopoli pea- ja kaelakirurg Juri Belonenko ühele tõsise haigusega patsiendile: „Kui see ravi ei tööta, on soovitatav külastada püha reliikviat. Kummardada Simferopolis püha Luka säilmete juures. Jah, see aitab. Ma ei anna sageli selliseid soovitusi, ainult erandjuhtudel, kui ma ei suuda täielikult patsiendi probleemi lahendada. Reis reliikviate juurde ei ole ainus soovitus saatelehel – kirjutasin patsiendile välja ka tegelikke ravimeid.“
Sevastopoli tervishoiuametnikud on alustanud Belonenko ebatavaliste ravimeetodite pärast juurdlust.
https://pdmnews.ru/7411/
https://tass.ru/obschestvo/7214191
Leo
Liige
Postitusi: 3303
Liitunud: 27 Dets, 2006 20:35
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Mis Ukrainas toimub? 5. osa

Postitus Postitas Leo »

aht0 kirjutas:
Leo kirjutas:Need Siberis pildile jäänud vanemat malli vene tankid ongi ilmselt Ukrainasse mõeldud. Võimaldamaks eitada venelaste massilist osalemist konfliktis, on muidugi vaja tanke, mis on ukrainlastel ka olemas või vähemalt kaugelt vaadates sarnased. Kui valimised on tulemas, siis on Moskvas kindlasti vaja natuke isamaalist sõjatrummi taguda ja näidata, kuidas Ukraina venelasi kaitstakse.
No jah, aga T-62 ukrainlased ise ei kasuta ammu (kuigi mingi uuenduspakett ekspordiks neil on väljatöötatud) ja nende T-64'ga see ka väliselt sarnane pole ei lähedalt ega kaugelt.
Eks siis varsti näeb, kus need vanad vene tankid välja ilmuvad, kas Donetskis, Süüria valitsusvägede käes või kusagil kolmandas kohas. Samas kui on vaja põhjendada vanade tankide sattumist Donbassi, siis võib ju alati väita, et need on Venemaalt "ostetud" või sõjalise abi korras antud. Ega neid vist enam ei olegi, kelle jaoks on vaja näitemängu, et Kreml ei ole kuidagi Ida-Ukraina sündmustega seotud?

See keelepoliitika viitab sellele, et Ida-Ukrainas ukrainakeelseid praktiliselt järgi ei ole, kes võiksid oma emakeelele ametliku keele staatust nõuda. Mõned vanurid ehk veel on, kuid need surevad varsti ära, nii et ükskõik ja kaks ametlikku keelt on ju jube kulu ka, vaja kõik ametlikud dokumendid kahes keeles avaldada, milleks selline jama???
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 17 külalist