Seadust rikkuvad müügikuulutused

igasugu stuff mis käib siia alla

NB! www.militaar.net ei kanna mingit vastutust ostetava või müüdava kauba päritolu, kvaliteedi ja legitiimsuse eest, ostu-müügitehingud toimuvad osapoolte enda vastutusel.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas Kriku »

Aeg-ajalt laekub akf-idelt teateid, et üks või teine müügikuulutus on ebaseaduslik. Tavaliselt on põhjuseks arvamus, et müüakse edasi Kaitseväe vara, mis ei oleks tohtinud kuidagi müüja omandisse sattuda.

Vastutus sellise tegevuse eest lasub müüjal. Militaar.net ega selle administraatorid või moderaatorid ei võta endale mitte mingit kohustust kontrollida müügikuulutuste seaduslikkust. Põhjus on väga lihtne - meil puudub selleks kompetents.

Isiklikult mina olen kindel, et hulk akf-e teavad minust palju paremini, mis KV kraam võib seaduslikult tsiviilkäibesse sattuda ja mille puhul on see äärmiselt vähe tõenäoline kui mitte võimatu. Kõik need kasutajad, kelle õiglustunnet ja patriotismi Kaitseväe sellise vara müük riivab, väärivad tunnustust.

Kokkuvõttes on mul alljärgnev palve. Kui järgmine kord toimub selline tegevus, siis palun väga kuulutuse avastajal teha sellest pilt (screenshot) ning esitada ise avaldus politseisse. Selleks on võrgus loodud lihtne vorm: https://www.politsei.ee/et/teenused/pol ... tamine.dot . Avaldus on soovitav digitaalselt allkirjastada, kuid seda on võimalik esitada ka niisama.

Kui moderaatorid hakkaksid kasutajate raportite peale neid avaldusi esitama, siis tekiks kummaline olukord: me vahendaksime politseile asja meist endist paremini tundvate inimeste seisukohti. Ilmselgelt ei ole see mõistlik asjakäik. Kui avaldusele järgneb infopäring uurimisasutuselt (IP aadressi või muu kohta), siis loomulikult vastame sellele nii ruttu kui jõuame.

Samuti ei lahendaks probleemi kõnealuste kuulutuste kustutamine. Peale selle, et meie oska hinnata, mida on õiglane kustutada ja mida mitte, ei aita see ju ka sisuliselt ebaseadusliku tegevuse lõpetamisele kaasa. Kratid jäävad krattideks ja sahkerdavad kõnealuse asja kuskil mujal maha.
KAAK
Liige
Postitusi: 51
Liitunud: 16 Okt, 2009 23:06
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas KAAK »

Kinldsti võiks olla ka nimekiri keelatud asjadest koos viidetega seadusele :roll:
ElrikThunderson
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 30 Dets, 2012 22:01
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas ElrikThunderson »

Ost & müük teemas toimub eraisikute omavaheline kauplemine ja foorum seaduserikkumiste menetlemisega ei tegele aga palun siin mitte siiski kaubelda sellega, mis tundub või võib tunduda olevat laost saadud spetsiaalseks otstarbeks ja pole päris poest ostetav letikaup.

Lubatud on vastavast erafirmast (Profline, Galvi-Linda jne) ostetud varustuse müük, mida müüja selgelt ja arusaadavalt esitleb kui sellist. Kuulutusse lisatud link vastavale e-poele, kus igaüks samasugust asja tellida saab, oleks näiteks hea.

Ka Eesti Kaitseväe toidupakkide müük ei ole tegelikult viisakas.

Ja alati on piiripealsed juhtumid. Keegi kollektsioneerib. Arusaadav. Keegi tahab proovida toidupakki. Mõistetav. Aga see ei tohiks olla äri ja seda enam äri suurtes kogustes.

Palun teeme nii, et edaspidi kõik tehingud mitte ainult oleksid, vaid ka paistaksid korrektsed.
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas mongol »

ElrikThunderson kirjutas: Ka Eesti Kaitseväe toidupakkide müük ei ole tegelikult viisakas.
Minu lemmikteema :)
Tegelikult on pakil lausa kirjas "Edasimüük keelatud". See ei välista huvilistele oma "ülejääke" kinkimast.

Omahind on pakil 15.- ringis, see on siis summa, mille maksumaksja oma taskust iga paki eest välja on käinud, niiet igasugune pakksulle-rahamulle äristiil on lihtsalt öeldes riigi tagant varastamine. Ei ole enam see riik ega aeg, kus see normaalne oli. Vist.
professional retard
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas vtl »

mongol kirjutas:Omahind on pakil 15.- ringis, see on siis summa, mille maksumaksja oma taskust iga paki eest välja on käinud, niiet igasugune pakksulle-rahamulle äristiil on lihtsalt öeldes riigi tagant varastamine. Ei ole enam see riik ega aeg, kus see normaalne oli. Vist.
Siin on kaks täiesti eraldi teemat.
1) Kui pakid on laost varastatud, siis loomulikult on see riigi tagant varastamine ja SEE EI OLE OK!
2) Kui pakk on kellelegi tarbimiseks välja antud ja ta otsustab ärasöömise asemel selle kõrvale panna, siis mina ei näe siin probleemi. Isegi mitte siis, kui ta oma toiduga äri teeb. Viimane on küll moraalsest seisukohast taunitav, aga siiski mitte sama, mis riigi tagant varastamine. Riik on selle inimese toiduportsuga juba arvestanud kui osaga tema teenistusele kuluvast.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas Chupacabra »

Pole suurem asi jurist aga mulle tundub, et Delfi vs Leedo kaasuse taustal ei saa militaar.net vastutust kasutajate õlule lükata.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas Kriku »

vtl kirjutas:Kui pakk on kellelegi tarbimiseks välja antud ja ta otsustab ärasöömise asemel selle kõrvale panna, siis mina ei näe siin probleemi. Isegi mitte siis, kui ta oma toiduga äri teeb. Viimane on küll moraalsest seisukohast taunitav, aga siiski mitte sama, mis riigi tagant varastamine. Riik on selle inimese toiduportsuga juba arvestanud kui osaga tema teenistusele kuluvast.
Jah, juriidiliselt on see hall ala hoolimata sellest, mis paki peale kirjutatud on - aga minu arvates ütles Elrik ülal kõik olulise tegelikult ära:
ElrikThunderson kirjutas:Palun teeme nii, et edaspidi kõik tehingud mitte ainult oleksid, vaid ka paistaksid korrektsed.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas toomas tyrk »

Chupacabra kirjutas:Pole suurem asi jurist aga mulle tundub, et Delfi vs Leedo kaasuse taustal ei saa militaar.net vastutust kasutajate õlule lükata.
Eee, ja kus siin see analoogia üldse on?

Kes seni pole ikka veel aru saanud - militaar.net ei saa võtta vastutust müüdava kauba legaalsuse osas. See on ikka iga müüja enda vastutus. (välja arvatud muidugi ilmselged rikkumised, nagu lõhkematerjalide jms müük)

Kui aga vastavatel organitel tekib küsimus, kas müüdav kaup on ikka legaalselt saadud, siis loomulikult teeb militaar.net omalt poolt kõik, et müüja isik tuvastada. Kauba legaalsuse osas teevad siis juba need organid oma toimingud.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3499
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas Chupacabra »

Leedo vs Delfi kaasuses otsustas kohus, et portaal vastutab ka kasutajate loodud sisu eest (Delfi puhul oli selleks sõim aga kohtuotsus oli laiem). Ebaseaduslikult hangitud kauba müügikuulutus on samuti kasutaja loodud sisu.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas Kriku »

Leedo kaasuses oli siiski vaidluse all eraõiguslik vastutus au teotamise eest, varastatud kauba müümise puhul puutub aga asjasse avalikku õigusse kuuluv kriminaalvastutus. Vaevalt küll annaks Toomast või moderaatoreid kriminaalvastutusele võtta sellepärast, et keegi tola militaar.netis EKV-st varastatud torusalli ja jopet müütab.
toomas tyrk
Site Admin
Postitusi: 5558
Liitunud: 16 Dets, 2003 11:32
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas toomas tyrk »

Kui nüüd täpne olla, siis jutuks oli ikka Delfi kaasvastutus laimamises. Ja miks see nii läks - sest Delfi ei teinud Leedo kaebuse peale mitte midagi. Mäletatavasti sel ajal Delfi kommentaariumis modereerimist ei toimunud. Ja Delfi väitis, et nemad kasutajate kommentaaride sisu eest ei vastuta. Riigikohus arvas teisiti ning Delfi pidi ka kommentaare modereerima hakkama.

See ei ole militaar.netis kunagi teema olnud. Siin on modereerimine ühel või teisel kujul kogu aeg toimunud.

Mis puutub ostu-müügi rubriigi vastutust, siis siin on tegemist ikka täiesti tavalise tsiviilvastutusega, mida militaar.net enda peale ei võta. Me ei ole sõlmitava tehingu puhul üheks osapooleks. Ikka ostja ja müüja lepivad omavahel kokku, mis tingimustel ja kuidas ese ja raha omanikku vahetavad. Ja kui siis üks osapool üritab ühel või teisel moel teisele tünga teha, siis meie poole on mõtet pöörduda vaid isikutuvastuse eesmärgil.

Kui mõni "tark" müüb avalikus foorumis varastatud, tsiviilkäibes keelatud või siis piiratud käibega asju ilma vastavat luba omamata. Ja kui siis politsei tehingu õigusvastasuse tuvastab ning kauba konfiskeerib. Siis pole mõtet militaar.netti süüdistada.

See on selle deklaratsiooni sügavam mõte...
mongol
Liige
Postitusi: 1296
Liitunud: 13 Aug, 2008 21:58
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas mongol »

vtl kirjutas:Siin on kaks täiesti eraldi teemat.
1) Kui pakid on laost varastatud, siis loomulikult on see riigi tagant varastamine ja SEE EI OLE OK!
2) Kui pakk on kellelegi tarbimiseks välja antud ja ta otsustab ärasöömise asemel selle kõrvale panna, siis mina ei näe siin probleemi. Isegi mitte siis, kui ta oma toiduga äri teeb. Viimane on küll moraalsest seisukohast taunitav, aga siiski mitte sama, mis riigi tagant varastamine. Riik on selle inimese toiduportsuga juba arvestanud kui osaga tema teenistusele kuluvast.
Varastamist ei toimu, vähemalt ses osas olen KV ja KL üksuste laosüsteemi toimimises 99% kindel.
Kui aga antakse inimele välja tarvitamiseks, siis on see mõeldud kas a la valmisolekuports, mida tarvitada ainult "rohelise vile kõlades" või on mõeldud õppusel kasutamiseks. Kui inimene on aga kotis lebava paki tarvitamise asemel kas näljas või mugib Maximast soetatud asju, siis paki peaks ta tagastama läbiviijale/rühmavanemale/kompaniiveeblile. Seda reeglina ei juhtu ja pakk jääb "ripakile". Mis iseenesest on ok, kui inimene tahab tekitada endale kriisivaru või kasvõi pakki sõbrale kinkida. See on muidugi "hall ala", aga tolereeritav ka juriidiliselt.

Tasuta jagamine on aga ok, kui on tekkinud misiganes põhjusel ülejääke - kuigi üksused peaksid ülejäägid vajadusel toetusväejuhatusele tagastama ja üksikvõitlejatel ei tohiks tegelikult märkimisväärset avamata pakkide kuhja ka tekkida. TVJ tagastamise osas on kah kääre - aegunud või aegumas pakke nad väga ei taha ja muud mured, lihtsam ongi taolised näiteks soovijatele välja jagada, sest hapuks pakid aegumiskuupäevast hoolimata ei lähe, kuid kriisivaru peaks igal perel olema niikuinii.

Äritsemine on kindel no-go ja serveerige kuidas tahate, siis pakil olevat kirja te muuta ei suuda - "Edasimüük keelatud!". Lihtne ja konkreetne ja pole väga mõtet vaielda ega vabandada sellist käitumist.

Paralleelina näide ka: saan iga-aastaselt laost villaseid sokke (väga head on, muide). Mõni paar jääb puutamata, seega viskan eelmise aasta kasutamata sokid 01.jaanuaril siia müüki? On ju ok, sest parafraseerides tsitaati: "Riik on minu villaste sokkidega juba arvestanud kui osaga mu teenistusele kuluvast." Või ei ole ok? Ma ju suutsin saada hakkama nende sokkide kulutamiseta, miks mitte nad nüüd rahaks teha..
professional retard
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas vtl »

mongol kirjutas:...Kui inimene on aga kotis lebava paki tarvitamise asemel kas näljas või mugib Maximast soetatud asju, siis paki peaks ta tagastama läbiviijale/rühmavanemale/kompaniiveeblile...
Tsivilistina küsin lausa uudishimust - MIKS?
Kas ettenähtud toidunorm ei ole siis osa nö. võitleja "palgast", mida riik peaks tagama ellujäämiseks?
Kui inimene mugib Maximast soetatud asju, siis need on ta oma isikliku raha eest ostnud ja see ei peaks tähendama, et ta oma ettenähtud normist ilma jääb.
mongol kirjutas:Äritsemine on kindel no-go ja serveerige kuidas tahate, siis pakil olevat kirja te muuta ei suuda - "Edasimüük keelatud!". Lihtne ja konkreetne ja pole väga mõtet vaielda ega vabandada sellist käitumist.
Ma olen nõus ja ei ole ka.
Kui tegu on pakkide massilise ülejäägi (ja hulgimüügiga), siis on selge, et kusagil süsteemis on midagi valesti.
Aga kui inimene müüb (või vahetab millegi muu - nt. sigarettide) vastu oma väljateenitud toiduportsu, siis ei saa seda ju keelata?

Jah, pakkide pakkumine tekitab nõudluse ja vastupidi ning omakorda sobiva pinnase varastamiseks ja/või skeemitamiseks. Sellest ka ilmselt edasimüügi keeld pakil.

Olukorda lahendaks mõnevõrra see, kui analoogseid tsiviilpakke oleks võimalik igaühel vabalt soetada. Nagu USA tsiviil-MREd, mida võid vabalt osta. Paljud komponendid ongi samad, nagu sõjaväe pakil.
Kodumaine Tactical Foodpack on Kriisitoidu ämbri näol teinud IMHO väga hea algatuse. Kui turul oleks veel mitmekesisemad variandid koos joogi ja snäkkidega, siis ei näeks üldse mingit põhjust sõjaväepaki ihaldamiseks.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
maskeerimisvork
Liige
Postitusi: 99
Liitunud: 30 Apr, 2014 18:53
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas maskeerimisvork »

vtl kirjutas:..siis ei näeks üldse mingit põhjust sõjaväepaki ihaldamiseks.
hee, kas sa päriselt muidu ihaldad neid pakke? ;)
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: Seadust rikkuvad müügikuulutused

Postitus Postitas vtl »

maskeerimisvork kirjutas:
vtl kirjutas:..siis ei näeks üldse mingit põhjust sõjaväepaki ihaldamiseks.
hee, kas sa päriselt muidu ihaldad neid pakke? ;)
Tahad ausat vastust?
Ei. Enam ei ihalda. Põhjus on lihtne - igas pakis on palju mõttetut ballasti, mida ma ei vaja ei metsas ega kriisiolukorras. Tsivilistina eelistan oma toiduratsiooni kokku komplekteerida ise, oma vajadustest ja maitse-eelistustest lähtuvalt. Saab mitmekesisema ja tervislikuma kui sõjaväe standardmenüü. Täna on kõik komponendid poes saadaval ja loomulikult nendest ka keldris väike varu olemas.

Olen näinud piisavalt nii erinevaid Eesti toidupakke, kui proovinud ka erinevate riikide MRE-si. USA ja liitlaste omades alates kuni Vene armee pakini välja. Valdav osa on mulle suveniirina proovimiseks kingitud, osa olen uudishimust ka althõlma ostnud. Paha mina.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 15 külalist