Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Vasta
Puurija
Liige
Postitusi: 1666
Liitunud: 01 Mai, 2014 11:20
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Puurija »

Erakonna Isamaa auesimees Mart Laar: „Plaan B tähendab mingite erisuhete otsimist Venemaaga, nagu mitmed Helme partnererakonnad Euroopas seda teha üritavad. Eks seda on meiegi regioonis varemgi juhtunud. Moskva tahtmiste ees alistumine pole siiski tee, mida Eesti peaks valima. Saan aru, et siseminister soovis Soomes kõva mees olla ja šokiteraapiat rakendada, kuid seda ei pea siiski tegema Kremli propagandistide plaati käiates. Kui siseminister küsiks endalt, kas Eesti julgeolek on peale tema esinemist Soomes tugevam või mitte, peaks ta endale tunnistama, et mitte.“
https://eestiuudised.ee/mart-laar-eesti ... venemaaga/
Runkel
Liige
Postitusi: 2831
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Runkel »

NATO PA Eesti delegatsiooni juht siseministri osas nii kriitiline ei ole.
Loone arvab, et NATOs tuleks "poliitilist komponenti" suurenda ja kindralite tegevusel, kes viib ellu "oligarhia raudset reeglit", tugevamat tsiviilkontrolli rakendada jne. Kes valis tolle sinna? Ise valisime.
https://www.err.ee/1007965/oudekki-loon ... on-kriisis

Mul on just vastupidine arvamus settimas, poliitikute susserduste ja ambivalentsete avalduste asemel tuleb nii diplomaatias kui ka avalikkuse informeerimisel pakkuda rohkem võimalusi just kaitseväe juhtidele, spetsialistidele, kes reaalselt liitlastega koostöö nimel pingutavad ja julgeolekut ehitavad.
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Chupacabra »

Meie riigikaitsest arvab Ratas siis niipalju:
Manused
78562688_10162766099160602_1115091050411589632_n.jpg
78562688_10162766099160602_1115091050411589632_n.jpg (37.89 KiB) Vaadatud 12442 korda
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Chupacabra »

USA plaanib järgmisel aastal paigutada 50 miljonit dollarit Baltikumi õhutõrjesse.

Selle raha eest otseselt vist midagi ei saa aga millegi siin majutamise kulud kataks see küll. :dont_know:
Manused
EL881MzWkAAVizB.jpeg
Kasutaja avatar
Chupacabra
Liige
Postitusi: 3530
Liitunud: 25 Juun, 2014 15:25
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Chupacabra »

Defense bill including support for Baltics passes House; awaits final approval
https://www.jbanc.org/single-post/2019/ ... l-approval
The bill contains a section addressing the Baltics specifically to help Estonia, Latvia, and Lithuania to “deter and resist aggression by Russia.” Part of this would provide for an increase in security assistance from $100 million to $125 million for the Baltic countries, due to an amendment introduced by Rep. John Shimkus (R-IL) in July.
A “Baltic Defense Assessment” lays out future resource requirements and recommendations in critical areas, including addressing improvements to air defense, air-surveillance, and counter-unmanned aerial system capabilities. These programs are said by sources to possibly pack an additional $400 million to support the Baltics.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4088
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Some »

Eesti paneb Saksamaale pika puuga, tõdeb siseminister:
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=88419343

Demokraatia üle arutamise juurest rändas siseministri mõte mujalegi, jõudes muu kõrval tõdemuseni, Saksamaa on militaarses mõttes tähtsusetu ja suutmatu riik.

"Saksamaa on Eestiga võrreldes vaata varsti juba militaarne kääbus, sest kui õppustel harjavartega imiteeritakse püssiga laskmist... no ei ole midagi teha. Ma käisin mõned aastad tagasi riigikaitsekomisjoni liikmena Saksamaal, ma ei ole kusagil näinud nii kurbi kindraleid, kui Saksamaal, sest nad kõik nutsid ainult selle üle, kuidas neil ei jätku mehi, kuidas neil ei jätku raha, kuidas neile ei tellita relvi, kuidas neil kõik käib alla.

Kurta saab alati ja parem saab alati olla. Aga no Saksamaa ei ole küll see riik, mis oleks võimeline või ka tahteline Eestit ja teisi Balti riike kaitsma sõja korral. Nii et siin meil ei ole väga palju valikuid.
Poti soldat
Liige
Postitusi: 1725
Liitunud: 02 Dets, 2012 12:44
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Poti soldat »

Bundeswehri äärmiselt õnnetu seis on juba üsna vana uudis kõigile kes vähegi maailma militaaruudistele tähelepanu on pööranud. Suur osa tehnikast pole kasutusvalmis vaid ootab remonti, õppustel osalevate üksuste rahuldaval tasemel varustamise jaoks korjatakse kraami teistest üksustest kokku ja ei taha mõeldagi mis seis laskemoona varudega võib olla. Ega ei aita ka et suure osa sakslaste arvates on ajaloo lõpp käes, ning relvajõud mingi imelik relikt.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas sadist »

https://www.ohtuleht.ee/988319/karmid-r ... tripibaare

Tohoh, Tapal on tänu sõjaväebaasile juba kohalik elu nii arenenud, et seal on stripibaarid ning bordellid? :shock:

See on muidugi hea, et Eestis missioonil viibides on risk sattuda tulevahetusse "palju väiksem" kui Afganistanis või Iraagis.
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4868
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Gideonic »

sadist kirjutas:See on muidugi hea, et Eestis missioonil viibides on risk sattuda tulevahetusse "palju väiksem" kui Afganistanis või Iraagis.
Ei tasu ka kõiges väljaöeldus solvuda. Minumeelest on see pigem hea, et ei välistata täielikult võimalust, et võib minna ka tulistamiseks.
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas sadist »

Ega ma ei solvu, ma võtan seda kerge huumoriga. Kuuldavasti ei julge vaprad liitlased alati üksi isegi Tapa kasarmute territooriumil ühest hoonest teise minna. See on ikka suur õnn ja teine sünnipäev, kui nii ohtlikult missioonilt viimaks koju pääsed, eks ole?

Ma arvan, et siia saabuvatele sõduritele tuleks ohvitseride poolt anda ikka reaalne ülevaade olukorrast, mitte öelda "No veidi vähem lastakse, kui Afganistanis, aga mine tea, mine tea.." Siis jääbki meestele mulje, et sõjaväelinnaku territooriumile võib iga hetk rakett sadada või snaiper sind kusagil kuuseladvas varitseda.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Mudakoon »

sadist kirjutas:Ega ma ei solvu, ma võtan seda kerge huumoriga. Kuuldavasti ei julge vaprad liitlased alati üksi isegi Tapa kasarmute territooriumil ühest hoonest teise minna.
Esteks , seda öeldigi huumoriga.
Teiseks , kui kuuldavasti siis soovitan mitte kuulata neid , kes Teile nii lolli juttu ajavad. Ei karda nad rohkem suurt midagi kui kohalikud võitlejad. Käivad üksinda Tapa vahel jooksmas ja üksinda või paarikaupa Konsumis patseerimas. ;)
Ja seda kõike mitte kuuldavasti , vaid ise näen , pidevalt :)
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas sadist »

See ei olnud loll jutt. Minule rääkis igati adekvaatne inimene, kes puutus liitlassõduritega kokku, et neil oli isegi väeosas sees hirm- umbes nagu kardaksid, et kohe tullakse nagu Krimmis linnakut üle võtma.
Mudakoon
Liige
Postitusi: 1018
Liitunud: 19 Mai, 2015 13:01
Asukoht: "Põhi ja lõuna"
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas Mudakoon »

Nojah , mul on nädala pärast KAK , palun igaks juhuks oma erinevad meeled põhjalikumalt üle kontrollida
Äkki tõesti ei suuda liitlasõdureid Tapa raudteelastest eristada... :scratch:
See kes peale korralikku kaklust veel rusikatega vehib ,on tõenäoliselt võitja.....
Kasutaja avatar
sadist
Liige
Postitusi: 1047
Liitunud: 23 Juul, 2006 21:04
Asukoht: Paldiski
Kontakt:

Re: Eesti on paremini kaitstud kui kunagi varem

Postitus Postitas sadist »

Kõrvakuulmise kontrollis soovitavad vanad kogenud mehed vajutada nuppu (märguandeks, et kuulsid kõrvaklappides heli) regulaarselt iga 2-3 sekundi tagant, pidi kõige parema tulemuse andma. Vahet pole, et tegelikult mitte midagi ei kuule :D

Meenus veel, et legend karu-suurustest Eesti vereimejatest puukidest sündis ka ju Tapal. Olin juhtumisi ise ka seal, aasta oli ehk 2009, kui auditooriumis näidati USA pataljoni meestele pilte Eesti metsas leiduvatest potentsiaalselt ohtlikest fauna esindajatest. Puuk oli pildil muidugi suurendatult, pool seina oli teda täis. Amid arutasid pärast suitsunurgas, et "no see rästik on mingi mõttetu uss, meil Arizonases on palju ohtlikumad maod, aga puuk, kuramus, NII SUUR ja imeb verd !?"

Tõsijutt :mrgreen:

Ärge palun saage valesti aru, ma ei ürita liitlassõdureid alavääristada ja kindlasti ei ole mul midagi nemde siinoleku vastu. Lihtsalt jääb vahel mulje, et neid informeeritakse kohalike olude kohta puudulikult ja see põhjustab omakorda arusaamatusi.
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist