Vajan abi silikoonist vormide tegemisel

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
1/72mudelist
Liige
Postitusi: 55
Liitunud: 10 Mai, 2019 10:52
Kontakt:

Vajan abi silikoonist vormide tegemisel

Postitus Postitas 1/72mudelist »

Tere,

Olen otsinud lahendust RTV(room temperature vulcanising) silikoonist jäljendite tegemiseks, kuid pole leidnud ühtegi lahendust. Mõttes oleks teha jäljendeid nii roomikute, kastide kui erinevate teiste scratch ehitatud osade jaoks 1/72 skaalas. Mul on küll olemas blue stuff, kuid see kahjuks ei korja üles väiksemaid detaile.
Sooviksin abi, kas keegi teab kust eestis saada valatavat RTV silikooni erinevate jäljendite tegemiseks.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 826
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Vajan abi silikoonist vormide tegemisel

Postitus Postitas Sam Beaver »

Kunst & Hobi Roccas äkki kaupleb sedalaadi kraamiga?
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Vajan abi silikoonist vormide tegemisel

Postitus Postitas vaoinas »

Ootame Fossiili ära. Tal on rohkelt kogemusi silikoonvormide valmistamise ja kloonimisega ning ta kindlasti on valmis sel teemal aitama.

Olen ise ka silikoonvormide valmistamise ja kloonimisega tegelenud, aga oma silikooni
olen alati saanud kellegi teise kaudu, mistap ei oska ise öelda, kust poest või hulgilaost see tuleb.


PS. Hobi- ja kunstipoodide peale ma ei panustaks.
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Vajan abi silikoonist vormide tegemisel

Postitus Postitas Sho »

Minu igaaastane mure, kust saada järjekordne ports rtv-hb silikooni.
Varem oli meie môlemas kunstikaubaketis olemas, aga nüüd üks (Kunst & Hobi) enam maale ei too ja teises (kallimas) (Hobby Art) on otsas.
Nii et tegin nädal tagasi endale amazoni konto ning just tuli teade, et esimene silikoonilaadung on Saksamaalt minu poole teel.
Vôtsin viiekilose purgi, nii et isegi täishind koos saatmisega on odavam kui minu seniselt saadud käibemaksuta soodushind kunstipoest.

Aga kui sul on tarvis mitte kuumakindlat hb silikooni metallist valamiseks, vaid tavalist nv silikooni mingist keemiamöksist pressimiseks, nagu Fossiil teeb, siis seda peaks vabamalt liikuma. Vähemalt on seda kunstipoodides alati lahkelt pakutud.

Aga kui Vaoinas ütleb, et meil kasutuskôlblikku ja vastuvôetava hinnaga silikooni peale kunstipoodide veel kusagilt kätte vôib saada, siis olen ma üks suur kôrv ja tähelepanu ise.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vajan abi silikoonist vormide tegemisel

Postitus Postitas fossiil »

Tervitus!

Jajah, see vormide tegemise ja kloonimise värk on veidi nagu tuttav küll. Praegugi tegelen pea iga päev kloonimisega, vahel on vaim väsinud, siis pigistan silma kinni...

Aga asja juurde: silikooniks kasutan üldjuhul hambatehnikute kraami - annavad sama ideaalse pinna, nagu master mudelil (juhul ,kui see on hullult üles vuntsitud). Kopeerivad ka kõiksuguseid imetillukesi detaile ja konarusi. Hetkel toimetan Siladent -i kraamiga, aga ei ole rahul, selline näeb välja: Pilt
Miks ei ole rahul? - esiteks läksin ise kõhuli, et ei hakanud ära ootama, millal veidi "aeglasem" kohale jõuab - laos oli nüüd ja kohe kiire variant olemas ja võtsingi ära. Aga on ikka liiga kiire küll - kümne minutiga on lõplikult tahkestunud, ehks siis vormi tegemiseks jääb imevähe aega. Teiseks - kena tibukollane on küll, aga vormi täites ei näe detaile, roheka massiga sellist probleemi ei ole.
Lähipäevil tellin Zhermak-i oma Elite Double, selle Shore A on 22, ehk siis parasjagu elastne, suurema Shore A arvuga (üle 24) on juba kõvavõitu, väiksemaga (olen proovinud ka nr6) üsna kallerdise moodi ja sobivad rohkem vaakumis valamiseks.

Kuna olen suht kõhuli oma kiire möksiga, siis lähipäevil annan tellimuse sisse ja et pakend on 1+1 kg siis pakun, et kui oled huvitatud, asja ära proovid ja meeldib, siis teeme pooleks? Või kui pool tundub palju siis sellise osa, nagu soovid. Käe saad valgeks koos minuga - näitan ette, kuidas mina toimetan, aga kui oskad midagi paremat välja mõelda, siis õpetad mind kah.. :wink:

Ahjaa, läks ju täiesti meelest ära, et kuskohast saab: seda Zhermack-i oma lasen kulleril Kemotex-ist (asub Männikul) tuua. Nende koduleht: https://www.kemotex.ee

Urmas.
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Vajan abi silikoonist vormide tegemisel

Postitus Postitas scout22b »

Tere!

Mis sellise möksi shelflife avatuna on, see Zhermack-i toode?
Fortes fortuna adjuvat
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Vajan abi silikoonist vormide tegemisel

Postitus Postitas fossiil »

Selline möks elab üldjuhul vähemalt aasta, kuigi tegelikult olen palju kauem kasutanud, seni kuni otsa saab. Hoian tavalisel toatemperatuuril, kuigi parem oleks jahedas, aga et mul on põrandaküte, siis üritan potsikuid põrandale mitte unustada.
Kasutaja avatar
scout22b
Liige
Postitusi: 372
Liitunud: 06 Veebr, 2007 18:33
Kontakt:

Re: Vajan abi silikoonist vormide tegemisel

Postitus Postitas scout22b »

Mul on bookmarkitud muidu selline toode kah:
http://loovinterjoor.eu/e-pood/silikoonid/liquid-mold

Kuna minu mudeliehituses toimub kõik väga aeglaselt ja pikaldaselt, siis läheb veel hea kuus kuud võj aasta, kui reaalselt vormi tegemiseni jõuan. Aga olen mõelnud esialgu seda proovida. Et niisama harjutamisekski. Nagu enamuste käeliste tegevustega ei eeldagi mina näiteks enda puhul, et väga hea kvaliteediga tulemus esimesel korral tuleb. Seega mingi lihtsam ja odavam möks võibolla on alguseks hea.

Ja vormi sisse läheks esialgu see:
http://loovinterjoor.eu/e-pood/kunsti-epo/iwhite
Fortes fortuna adjuvat
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist