REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas blueant »

Fuchs kirjutas: Ja tegelikult ega see eriolukorra väljakuulutamine enam suurt midagi ei muudaks ka, õige hetk on ammu möödas. Praeguseks uitab ilmselt kümneid viirusekandjaid üle Eesti rõõmsas teadmatuses ringi, levikule pidurit panna enam ei saa.
Eesmärk peaks olema tagada riigi normaalne toimimine võimalikult kaua. Muidugi oleks võinud juba kuu tagasi piirid-lasteaiad-koolid-kohvikud kinni panna, aga sellistel meetmetel on muud negatiivsed tagajärjed. Hoiad nii kuu, kaks, kolm. Aga edasi? See viirus ei ole kuhugi kadumas.

Iga nakkuskandja riiki sisenemist vältima ei pea. Tähtis on vältida kontrollimatuid puhanguid, et tervishoiusüsteem katki ei läheks ja sellega inimesi ei tapaks. Oletan, et epidemoloogid ajavad oma erialaraamatutes näpuga järge ja võibolla tõesti on alles üks nakatunu iga 10000 inimese kohta see hetk, kus on mõtet hakata kõigi igapäevaelu jõuga piirama.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kasutajanimi »

blueant kirjutas: Eesmärk peaks olema tagada riigi normaalne toimimine võimalikult kaua. Muidugi oleks võinud juba kuu tagasi piirid-lasteaiad-koolid-kohvikud kinni panna, aga sellistel meetmetel on muud negatiivsed tagajärjed. Hoiad nii kuu, kaks, kolm. Aga edasi? See viirus ei ole kuhugi kadumas.

Iga nakkuskandja riiki sisenemist vältima ei pea. Tähtis on vältida kontrollimatuid puhanguid, et tervishoiusüsteem katki ei läheks ja sellega inimesi ei tapaks. Oletan, et epidemoloogid ajavad oma erialaraamatutes näpuga järge ja võibolla tõesti on alles üks nakatunu iga 10000 inimese kohta see hetk, kus on mõtet hakata kõigi igapäevaelu jõuga piirama.
Oleneb mida sa "normaalse toimimise" all mõtled, seadused ja omariiklus kehtivad ikka edasi ja selles mõttes toimib normaalselt.

Ma lugesin seda, üsna veenev oli: https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi ... d3d9cd99ca
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

Kapten Trumm kirjutas:Ei maksa naerda.
Mul on üks töötaja, kelle lapsed jõuavad Sri Lankalt tagasi järgmine nädal ja tema koju jätmine pole kuigi võimalik.
Sellisel juhul peaksin teda igaks juhuks 3-4 nädalat kodus marineerima, esmalt laste peiteaeg ja siis tema enda oma?
Usun, et lasen tal kord nädalas selle testi teha, toob tulemuse, maksan selle talle kinni ja töötab edasi?
Hetkeks isegi rõõmustasin, et võimalus on olemas.
Aga kui lapsed tuleksid töötajal Rootsist, kas siis oleks võimalik töötaja koju jätta? Aga kui tuleksid Lombardiast?
Jah, just täpselt niimoodi see sõel läbi lasebki. Ja ikka saab kurjustada valitsuse, tervishoiuministeeriumi, laevafirmade jne peale, et miks kurat nemad endistviisi jätkavad. Aga ikka sellepärast, et teistmoodi pole justkui võimalik.... Kuni mingil hetkel hakkab võimalik olema.
Ära pane pahaks - ma usun et risk on sul üsna väike. Aga nii põhimõtteliselt....
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Aga kui lapsed tuleksid töötajal Rootsist, kas siis oleks võimalik töötaja koju jätta? Aga kui tuleksid Lombardiast?
Ma ei näe siin vahet tuleku kohas - minu silmis on risk üsna sarnane.
See sõel laseb läbi nagunii (ei õigusta enda dilemmat üldsegi).
Lihtsalt need "soovituslikku karantiini" pandud inimesed ei püsi tegelikkuses kodus ja seda püsimist ka ei kontrolli kuidagi moodi.
Ja see viirus ongi just seda teed pidi tänavale lastud.

2 nädalat oleks OK, kuid 4 nädalat enam mitte. Aga 2 nädalaga asi ei piirdu.
Viimati muutis Kapten Trumm, 12 Mär, 2020 16:02, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

Jah ma tean. Kuuldavasti lasi üks mu vabatahtlikus garantiinis olev tuttava tuttav ka eelmise nädala keskpaiku Mähel ringi jalutada. Ta oli vist sellest 29.02 Itaaliast tulnud satsist. Koerad tahavad jalutada ja mis kõik veel. Vist oleksin kuulnud, kui oleks praeguseks haige. Vist...
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Praegu ilmselt teeks 2 nädalase pausi ja siis testi kord nädalas (nii 2-3 korda). :)
Aga paar päeva on veel aega mõelda.

Kuu aega tagasi oli see meil jutuks ja probleem selles, et lapsed täiskasvanud ja ei kuula (vanem poleks mingil juhul läinud ja agiteeris ka lapsi loobuma).
Vastuseks tuli justnimelt sellist vaktsiinivastaste möla (kõik on ravimitootjate tekitatud paanika ja 5G süüdi).
Ja läksidki. Ja kuna mingeid piiranguid polnud, siis saidki ära sõita. Ja tulevad ka tagasi, lennujaamas on max termokaamera ja ei mingeid piiranguid.

Tegelt peaks tulema juba läbi 2 nädalase karantiinilaagri, siis ei peaks selle dilemma ees olema.
Aga hetkel on see probleem kanaliseeritud sujuvalt tööandjatele, koolidele jne.
Viimati muutis Kapten Trumm, 12 Mär, 2020 16:08, muudetud 1 kord kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15550
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Fucs »

Chupacabra kirjutas:
Fucs kirjutas:PMÜ helistas just et jätavad täiendõpped ja koolitused alates homsest ära.
Mõistlik otsus.
Mis see PMÜ on?
sorry, EMÜ noh... krt EPA :D
Kasutaja avatar
Health
Liige
Postitusi: 863
Liitunud: 25 Aug, 2019 14:13
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Health »

Tundub, et tilgub õhtul veel infot.

https://www.err.ee/1063102/kell-21-40-e ... juri-ratas
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Huvitav. Kui praegu KOV-id ise rakendavad meetmeid kõikjal ja Terviseamet "ei näe põhjust" ja selle tulemusel olukord tõesti paraneb kas see siis tähendab, et terviseametil oli õigus? :write:
Kui Saaremaast peaks kujunema viiruseleviku keskkond, siis sellegipoolest ei oleks Kadai sõnul tark otsus saar isoleerida, sest inimestel on ikkagi põhivajadused.
Põhivajadus ellu jääda???
https://www.err.ee/1062610/koroonaviiru ... 7-inimesel

Või mida mõeldakse isoleerimisega? lavadega saab ju kaupa tuua ka ilma meeskonna maale astumata. Isegi kütuseautol võib Kuivastus uus juht vastas oodata. Ma ei mõista.
Viimati muutis loomake, 12 Mär, 2020 16:34, muudetud 1 kord kokku.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Mina ausalt öelda olen pettunud selles otsustusvõimetuses või ei suuda taibata kaalutlusi. Või on mul mõistust ja teadmisi liig vähe.
Olin eile õhtul üsna kindel, et hommikul kell 9 otsustatakse eriolukord ära, kell 10 esineb peaminister avaldusega Riigikogus, mis kantakse otse üle ja siis läheb tegevuseks. Näiteks esiteks "impordi" piiramiseks, rahvakogunemiste keelamiseks jne.

Olin eelmine nädal kolm päeva tõbine ja töölt ära - ja esmaspäeval tagasi tulles tajusin tööl teatud peataolekut (uudiste tõttu) ja moraali langust (eh, mis siin ikka, nagunii tuleb.....). Võtsin siis rahva kokku, tegin teadja näo pähe ja selgitasin, mis edasi saab. Tänu sellele foorumile olin detailidega kursis ja vastasin veenvalt igale küsimusele. Ja ühel hetkel tajusin sellist meeleolu muutust, midagi umbes sellist, et nad tuleksid rünnakule ka mu sabas kui tarvis. Keegi ei virisenud ega hädaldanud. Praegu kõik tegutsevad tarmukalt ja teevad vajalikke ettevalmistusi.

Nüüd on lihtsalt see hetk, kus Ratasel tuleb astuda "pataljoni" rivi ette ja kindla häälega teatada, et teeme seda, seda ja seda. Uskuge või mitte, aga peale veenvat kõnet rivi ees pataljoni rivi vaid noogutab ja enamik inimesi toetab seda.

Isikukaitsevahendid, kui ka nende efekt pole kindel, on vajalikud ka selleks, et iga inimene näeks - tema julgeoleku pärast muretsetakse ja ta on tähtis. Ehk moraali hoidmiseks.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Fuchs
Liige
Postitusi: 290
Liitunud: 22 Nov, 2005 14:02
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Fuchs »

Kapten Trumm kirjutas:Mina ausalt öelda olen pettunud selles otsustusvõimetuses või ei suuda taibata kaalutlusi. Või on mul mõistust ja teadmisi liig vähe.
Ma olin juba nädal aega tagasi pettunud. Täna hakkab minul ausalt öeldes riigijuhtide suunal viha tekkima. :evil:

Soovitan kõigil skeptikutele lugemiseks anda Kasutajanimi poolt jagatud artikklit, ehk ehmatab mõistuse pähe: https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi ... d3d9cd99ca
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Manurhin »

Kapten Trumm kirjutas: Nüüd on lihtsalt see hetk, kus Ratasel tuleb astuda "pataljoni" rivi ette ja kindla häälega teatada, et teeme seda, seda ja seda. Uskuge või mitte, aga peale veenvat kõnet rivi ees pataljoni rivi vaid noogutab ja enamik inimesi toetab seda.
Tundub, et rahandusinistril on rohkem mune, vähemalt räägib otse ja selgesõnaliselt sellest, mida tuleks teha: https://www.err.ee/1062660/helme-rootsi ... a-apteegid
Helme näitlikustas olukorra tõsidust ka numbritega.

"Kui see on samas mõõtkavas tavalise gripiviirusega, siis on kuni 70 000 nakatumist. Kui suremuse protsent samas suurusjärgus, mis teistes Euroopa riikides ehk umbes kolm protsenti, siis räägime Eestis üle 2000 surmast."

"Kui vastab tõele see, mida ütleb Angela Merkel või Inglise tervishoiuamet, et nakatumise protsent on kuni 70 kogu elanikkonnast, siis me räägime 900 000 nakatunust Eestis ja 27 000 surmast," sõnas rahandusminister.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40072
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

https://tv.delfi.ee/live/uudised/video- ... d=89206369

Ei ole just stiil, mida tasub "pataljoni" rivi ees enne otsustavat lahingut harrastada.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
mart69x
Liige
Postitusi: 912
Liitunud: 06 Juul, 2009 15:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas mart69x »

Vilniuses ei ole ühtegi nakatunut, aga tegutsetakse
https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89205813
Tänane kord sisuliselt tähendab seda, et riik võib otsustada, et kõik elanikkonnast peavad tõestama, et nad ei ole rasedad ja rasedustest selleks ei kõlba, samas kõlbab ostutsekk 5 kuud tagasi ostetud kondoomile.
Kasutajanimi
Liige
Postitusi: 617
Liitunud: 25 Juul, 2007 2:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kasutajanimi »

Ma poleks arvanudki, et tuleb aeg kui ma olen mõne Helmega ühte meelt. Ratas jättis juba mitu aastat tagasi oma hämavate vastustega mulje kui eluaegsest parteibroilerist kes räägib seda mida tahetakse kuulda ja kaitseb oma seljatagust. See strateegia töötab seni kuni saadakse kõrgeimaks ministriks riigis.

Ma igatahes jäängi koju nüüd, sest teen kaugtööd ja mul on toiduvarud. leedu kaitseväe toidupaki kõige mittesöödavam osa läheb kah käiku kui vaja.
Viimati muutis Kasutajanimi, 12 Mär, 2020 17:28, muudetud 1 kord kokku.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 8 külalist