REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Walter2
Liige
Postitusi: 4008
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Walter2 »

loomake kirjutas: Kui Röhformierakond soovib siis ma arvan et üks korralik umbusaldamine vääriks oma sõnade katteks praegu ära. Ja kui ei siis jäägu vait ja teenigu rahvast.
Opositsiooni ei saa vist kodukorra järgi umbusaldada? Niisama perse saata vist saaks?
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Sektor gazovoi ataki
Liige
Postitusi: 990
Liitunud: 27 Dets, 2012 10:02
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Sektor gazovoi ataki »

Ma tegin veidi statistikat, arvestades, et haigete arvust on vähe kasu, siis panin positiivsete testitulemuste protsendi testide üldarvust. 13. märts oli suurim nakatunute arv ja ka suurim protsent - 26%. Kuupäev/testide üldarv/positiivsete testide % testide koguarvust.

09.03/39/0%; 10.03/69/4.3; 11.03/45/8.9%; 12.03/120/20%; 13.03/259/26% (TA muudab testimise strateegiat); 14.03/128/20%; 15.03/162/22%; 16.03/254/13%; 17.03/238/8,4%; 18.04/395/8,4%; 19.04/239/3,8%; 20.03/245/6,5%.

NB! Võib esineda vigu.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15567
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Fucs »

Terviseamet: laustestimisele ei peaks riik vastu
https://www.err.ee/1066934/terviseamet- ... riik-vastu

ERITEADE: Jaak Aab määrati eriolukorra tööde juhiks isikukaitsevahendite hankimisel väljaspool tervishoidu
https://www.valitsus.ee/et/uudised/erit ... hankimisel
Viimati muutis Fucs, 20 Mär, 2020 19:00, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36616
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:
Mart Helme soovitas veel 27.02 hanerasvaga määrida.
Seda küll. Samas on näiteks ressursside suunamine piirikontrolli igati kiirelt ja adekvaatselt teostatud. Tähendab, vähemalt osaliselt ollakse ülesannete kõrgusel.
Nojah, aga see piirikontroll ise on sümboolse väärtusega. Kedagi ju tagasi ei saadeta ega karantiini panda, lihtsalt loetakse sõnu peale.
Kirs
Liige
Postitusi: 934
Liitunud: 21 Jaan, 2009 10:50
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kirs »

Vanem poiss jõudis täna läbi Soome koju, ei loetud ainult sõnu peale, mingi ankeedi pidi ka täitma.
hjl85
Liige
Postitusi: 6395
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

https://mobile.twitter.com/alexwickham/ ... 8632807424
UK paneb kõik klubid, baarid jne kinni. Võttis ikka aega neil
LoneRider
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 17 Mär, 2020 11:51
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas LoneRider »

Kriku kirjutas:Mart Helme soovitas veel 27.02 hanerasvaga määrida.
Vaatasin selle kordust. Minu meelest ta pigem lõõpis ja järgnes kohe asjalik jutt. Ajakirjandis aga korjas üles vaid selle jutu esimese poole.
Aga jah, Helmetel on nagu pisut sellist karmi kätt või kindlat meelt, mida keeruline olukord eeldaks. Konkreetsus müüb kriisiolukorras rohkem kui niisama heietamine.
Kasutaja avatar
Manurhin
Liige
Postitusi: 5210
Liitunud: 09 Jaan, 2007 0:05
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Manurhin »

Kriku kirjutas:
nimetu kirjutas:
Mart Helme soovitas veel 27.02 hanerasvaga määrida.
Seda küll. Samas on näiteks ressursside suunamine piirikontrolli igati kiirelt ja adekvaatselt teostatud. Tähendab, vähemalt osaliselt ollakse ülesannete kõrgusel.
Nojah, aga see piirikontroll ise on sümboolse väärtusega. Kedagi ju tagasi ei saadeta ega karantiini panda, lihtsalt loetakse sõnu peale.
Eks niipalju ole piirikontrollist tolku, et päris suvaliselt, lihtsalt lõbu ja pulli pärast üle piiri ei tilberdata, kui on teada, et tuleb kontrollijärjekorras jupp aega oodata.
Kirves pole mänguasi, raiuge see omale pealuu sisse!
"Suured inimesed on ikka tõesti imelikud," ütles ta endamisi lihtsal moel, kui ta oma teekonda jätkas.
Kasutaja avatar
ruger
Liige
Postitusi: 19588
Liitunud: 04 Juul, 2009 12:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas ruger »

Suurbritannia seis
The total number of #coronavirus-related deaths in the UK now stands at 177. There have been 167 in England, 6 in Scotland, 3 in Wales and 1 in Northern Ireland. Up 40 on the equivalent total for yesterday. The biggest day-on-day rise since the outbreak began
https://twitter.com/GorseFires/status/1 ... 4828028935

Itaalial siis üle 4000 surnu hetkel
The death toll from the Covid-19 outbreak in Italy has risen by 627 to 4,032, an increase of 18.4%.

Yesterday, Italy overtook China as the country to register most deaths from the highly contagious virus.

Until today, Italy had never recorded more than 475 deaths in a single day, while China, where the contagion has slowed sharply, has never reported more than 150.

The total number of cases in Italy rose to 47,021 from a previous 41,035, an increase of 14.6%, the Civil Protection Agency said.

The hardest-hit northern region of Lombardy remains in a critical situation, with 2,549 deaths and 22,264 cases.

Of those originally infected nationwide, 5,129 had fully recovered on Friday compared to 4,440 the day before.

There were 2,655 people in intensive care against a previous 2,498.
https://www.rte.ie/news/2020/0320/11244 ... -covid-19/
Ainus, mida me ajaloost õpime, on see, et keegi ei õpi ajaloost midagi.
Live for nothing or die for something.
Kui esimene kuul kõrvust mõõda lendab, tuleb vastu lasta.
EA, EU, EH
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

Walter2 kirjutas:Ei juhtu nende vanuritega midagi kui nad isolatsioonis püsiksid. Ma pole oma ema näit. 10 päeva näinud, toidu ja puud jätan talle ukse taha ja edasi toimetab ise.
Sama siin, mul ema samuti olnud juba nädal aega n.ö vabatahtlikus isolatsioonis. Meie, lapsed, viime talle toidukoti jms vajaliku ukse taha, helistame iga päev. Ema saab metsas terviseradadel jalutamas käia, aga kokkulepe on, et poodi ei lähe ega kellegagi kokku ei saa. Loodetavasti hoiab see kurja tõve eemal. Kui kaua inimene niimoodi isoleerituna elatud ja oldud saab, on iseküsimus. Inimene on siiski sotsiaalne olend ja vajab suhtlemist.
LoneRider
Liige
Postitusi: 156
Liitunud: 17 Mär, 2020 11:51
Asukoht: EW
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas LoneRider »

Z03 kirjutas:
Walter2 kirjutas:Ei juhtu nende vanuritega midagi kui nad isolatsioonis püsiksid. Ma pole oma ema näit. 10 päeva näinud, toidu ja puud jätan talle ukse taha ja edasi toimetab ise.
Sama siin, mul ema samuti olnud juba nädal aega n.ö vabatahtlikus isolatsioonis. Meie, lapsed, viime talle toidukoti jms vajaliku ukse taha, helistame iga päev. Ema saab metsas terviseradadel jalutamas käia, aga kokkulepe on, et poodi ei lähe ega kellegagi kokku ei saa. Loodetavasti hoiab see kurja tõve eemal. Kui kaua inimene niimoodi isoleerituna elatud ja oldud saab, on iseküsimus. Inimene on siiski sotsiaalne olend ja vajab suhtlemist.
Mul sama lugu, et pensionäridest esivanemad isolatsioonis. Viin toitu ja muud mida vaja, sisse ei lähe. Lisaks vanadusele neil ka mitmed haigused, mis riski veelgi suurendavad.
Paar kuud saab nii hakkama, aga kui pikemalt, siis enam nii tore pole.
Kindlasti on oluline nendega suhelda. Helistada kasvõi mitu korda päevas. Kokkusaamisi see päris ei asenda, aga abiks ikka.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

Täitsa nõme - aga me too. Emme on 83 ja linnakorteris. Viin toitu. Aga peate aru saama, et kui olukord areneb kehvas suunas siis muutuvad need pakendid, ja ka kotid, mida te sinna ukse taha kannate, või üle ukse annate- tõsiseks potentsiaalseks nakkusriskiks. Ma praegu vaatan oma elamise ümber, päike paistab, kevad, linnud. Tahad, jalutad ringi suht hõrasustuspiirkonnas. Tegelikult saad positiivset laengut. Aga kuidas on istuda islolatsioonis kuskil kortermaja kastis. Trepi käsipuud ukselingid risk. Ütlesin täna, et paneks evakueerumispaki kokku, ja kui otsustame, siis saab kiirelt minu juurde tulla. Ja kurat kui ei õnnestu vältida, siis on lõpus vähemalt omaste keskel, ja ei istu kuskil kuubikus vangis. Kuni mingid ukseavajad lõhna peale tulevad. Jah, käin tööl ja olen riskiallikas, aga see teine variant muutub mingil hetkel veel rõvedamaks alternatiiviks. Ei tea, mina mõtlen nii...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36616
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Jah, ma olen ise ka selle peale mõelnud, et mis saab, kui poes keegi kefiiripakkide kasti peale köhib. Kui ma oleksin üle 80, siis peseksin kodus kõik pakendid üle.
Fucs kirjutas:Terviseamet: laustestimisele ei peaks riik vastu
https://www.err.ee/1066934/terviseamet- ... riik-vastu
Kusjuures pookski just kaitseriietus.
hjl85
Liige
Postitusi: 6395
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Ei juhtu midagi kui ka aasta või kaks kolm sedasi olla. Saavad vangid aastaid hakkama saavad ka teised. Kusjuures vangidel ei ole interneti ja muu meelelahtus on piiratud, söövad enamuses mida antakse jms. Tuleb lihtsalt rutiin paika panda. Ja seda järgida.
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40199
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Probleemiks on liigne ühekordse riietuse liigne armastus ja vanakooli, tsiviilkaitse-aegsete kummiriiete ära põlgamine. Viimased on korduvkasutatavad ja edukalt desoainetega korduvalt pestavad. Lihtsalt sind pestakse ohualast tulles üle ja siis ajad oma vatid maha.

Eks need kummikomplektid läksid meil sama teed, mis ladudes olnud 1.3 miljonit gaasimaski. Tassiti laiali, põletati ja tehti tont teab mida. Kummi kvaliteet oli seal täiesti viisakas, nt need gaasimaskid, mis sealt alles jäid (mul on varustuses selline GP-5) on täiesti kasutuskõlblikud ja ei jää kumm pihku. Osatakse teha küll kui tahetakse.

Me peaks Eestis hakkama tootma just paksemast kilest või kummeeritud materjalist korduvkasutatavaid riideid, nende eluiga on pikk ja vajadus arvuliselt palju väiksem kui neil imeõhukesest kilest närakatel.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist