REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
kuido20
Liige
Postitusi: 3332
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas kuido20 »

vanahalb kirjutas:Ometi on miljon korda räägitud, et kõik need riskirühmad tuleb isoleerida ja võimalikult vähe ringi tolkneda nagu tavalise gripiepideemia ajalgi.
Sellega seoses siis niipalju, et muarust pole Saaremaal nende vanakeste ühte hooldekodusse koondamine hea mõte. Sellisele konsentratsioonile on vanaisa Darwinil juba väga raske läbi sõrmede vaadata.
Eks see vanadekodu üks isolatsiooni asutus olemuselt ju olegi
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

kuido20 kirjutas:Arvesta seda..
Ma tahangi öelda, nagu seal lihtsustatud mudeliski välja tuleb, et nakkuskoefitsent läheb alla ühe päevi varem kui tegelik nakatumiste piik kätte jõuab.
Sinu enda poolt toodud nädisgraafikus muudetakse R0=2,4 > R0=0,62 päeval 43, aga haigestunute piik jõuab kätte alles kusagil päeval 48. Reaalsuses ei kuku see R0 kunagi päeva pealt niimoodi. Seetõttu on tipp kumeram. Lisaks näeme me reaalsetes situatsioonides ainult tuvastatud juhtumeid mis jõuavad statistikasse viitega ja puudulikult. Ja see mudel minumeelest väljendab protsessi dünaamikat reaalajas.
Ning need roosad tulbad seal on ühel ajahetkel olev aktiivsete juhtumite arv, mitte kumulatiivne juhtumite arv.
Ehk siis ma endiselt väidan, et Itaalias võib olla koefitsent juba alla 1 ja Eestis (tulenevalt väikesest valimist) võib hüppata seal ühe ümber. Ja üle on kui mõni loll jälle ämbrit kolistab.
Hüva, see kõik on nagunii kohvipaksukas. Ma ei pretendeeri tõele.
R0-2,4 - R0-0,64 päeval 43, Nakkuste tipp ca päeval 48..JPG
R0-2,4 - R0-0,64 päeval 43, Nakkuste tipp ca päeval 48..JPG (38.25 KiB) Vaadatud 2552 korda
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Eestis haiglas 78, intensiivis 13: https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89396893

---

Inglismaal sai jobu aasta kinnimaja politseiniku pihta sülitamise eest: https://www.err.ee/1070764/inglismaal-p ... taks-vangi
kuido20
Liige
Postitusi: 3332
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas kuido20 »

Avatar kirjutas:Ning need roosad tulbad seal on ühel ajahetkel olev aktiivsete juhtumite arv, mitte kumulatiivne juhtumite arv.
Ehk siis ma endiselt väidan, et Itaalias võib olla koefitsent juba alla 1 ja Eestis (tulenevalt väikesest valimist) võib hüppata seal ühe ümber. Ja üle on kui mõni loll jälle ämbrit kolistab.
Eks ta üks kohvipaksu pealt ennustamine ole jah, et kui me nüüd panime kõvema karantiini kehtima ju siis võib eeldada, et R0 on varsti < 1.
kuido20
Liige
Postitusi: 3332
Liitunud: 06 Jaan, 2004 10:56
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas kuido20 »

Kapten Trumm kirjutas:
Ei saanud aru, mis Eesti Koroonanumbreid jagades see R0 = 1.2 tuli? 36/39 =0.92.
Vahepeal tegi ju Terviseamet mingeid imelikke liigutusi arvudega.
Laias laastus võib öelda, et see asi on seal 1,0 juures ja seda hoiab seal praegu plahvatuslik puhang Saaremaal.
See kõlab väga MonthyPythonlikult et "me tuleme viirusega väga hästi toime kui ainult neid saarlasi poleks" :)
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas vanahalb »

Kriku kirjutas:
vanahalb kirjutas:Sellega seoses siis niipalju, et muarust pole Saaremaal nende vanakeste ühte hooldekodusse koondamine hea mõte. Sellisele konsentratsioonile on vanaisa Darwinil juba väga raske läbi sõrmede vaadata.
Haiged ainult koondatakse kokku. See on siis pooleldi nagu raviasutus.
https://www.err.ee/1070227/oopaevaga-li ... lm-inimest
"Oleme teemat arutanud ja ma saan aru, et Saaremaa kriisikomisjon suhtub sellesse plaani positiivselt. Ülioluline on tagada ka nakatumata Saaremaa Südamekodude elanike hoidmine turvalises isolatsioonis," lisas Kukk.

Sellest artiklist sai ma küll aru, et seal on nii terveid kui haigeid ja ports haigeid tuuakse juurde. Kui Südamekodul mitu kompleksi on saare erinevates osades, siis võib-olla.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Kriku kirjutas:
kuido20 kirjutas:Olukord mädaneb, Eesti hetkel kursis "kahekordistub iga 5 päevaga"
Riikide nimekiri ja kahekordistumise päevade arv: https://ourworldindata.org/coronavirus

Kerige allapoole kuni tuleb.
Et ei peaks kerima ja surmade kahekordistumisega segi ajama lisan lühema kerimisega lingi.
https://ourworldindata.org/coronavirus# ... -to-double
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Vox.com USA majandusest:
Analyst forecasts for GDP growth have become increasingly dire in recent days as the gravity of the situation sets in. JPMorgan estimated the economy could shrink by 14 percent in the second quarter. Goldman Sachs forecast a decline of 24 percent. Both predicted a strong bounce-back in the third and fourth quarters, largely on the assumption that the virus will be under control by then, which is far from assured.
https://www.vox.com/policy-and-politics ... t-jobs-gdp

Niisugune ilus pilt:
Pilt
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas loomake »

vanahalb kirjutas:
Kriku kirjutas:
vanahalb kirjutas:Sellega seoses siis niipalju, et muarust pole Saaremaal nende vanakeste ühte hooldekodusse koondamine hea mõte. Sellisele konsentratsioonile on vanaisa Darwinil juba väga raske läbi sõrmede vaadata.
Haiged ainult koondatakse kokku. See on siis pooleldi nagu raviasutus.
https://www.err.ee/1070227/oopaevaga-li ... lm-inimest
"Oleme teemat arutanud ja ma saan aru, et Saaremaa kriisikomisjon suhtub sellesse plaani positiivselt. Ülioluline on tagada ka nakatumata Saaremaa Südamekodude elanike hoidmine turvalises isolatsioonis," lisas Kukk.

Sellest artiklist sai ma küll aru, et seal on nii terveid kui haigeid ja ports haigeid tuuakse juurde. Kui Südamekodul mitu kompleksi on saare erinevates osades, siis võib-olla.

Kuna olen vist elus ainult ühe korra käinud hoolde/vanadekodus siis minu mälestus sellest on ikkagi uksega toad koridoris kuhu on jaotatud inimesed ühe või kahe kaupa. igal toal oli oma wc-pesuruum. Saarema Valsi kohta tean seda kindlalt õelda kuna töötasin seal siis kui tegemist oli veel hotelliga. Südamekoduga seoses pärast googlet selgub, et tegemist ka ühe endise hotelliga.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Runkel
Liige
Postitusi: 2831
Liitunud: 07 Sept, 2017 22:39
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Runkel »

vanahalb kirjutas:Lihtsalt huvi pärast võiks kerida Rootsi ja Taanini. Naaberriigid, üsna sarnase kultuuriga ja statistika on usaldusväärsem kui Hiina või Põhja-Korea oma.
Taanis on kord karm ja minumeelest oli see üldse üks esimesi riike Euroopas mis piirid sulges. (koos Tsehhiga). Rootsi seevastu ei tee viirusetõrjeks praktiliselt mitte midagi.
Taanis on 5,5 milj elanikku ja 72 surnut, Rootsis 10 miljonit ja 110 surnut. Viimase päevaga lisandus Taanisse 7 ja Rootsi 8 surnut.
Taani asustustihedus on muidugi suurem.
Jälgin kah Rootsi eksperimenti huviga. Kusjuures Rootsi raporteeris 1. Cov juhtumist 30. jaanuaril, Taani aga 26. veebruaril. Nii et svenssonid on taudis vabakavaga opereerinud nii umber kuu aega kauem! Nende kahe riigi puhul saab ja tasub võrrelda vaid kutusid ja intensiivis olijaid. Nende olukorda ja lähenemist kajastavad artiklitest võib välja lugeda, et varuhaiglad siiski kerkivad, voodikohti loovad ka juurde, aga umbe nad kriitilistega ei ole (veel) läinud. Eks peaks nende haiglasüsteemi ka paremini tundma, et paremini aru saada, kuidas nad nõnda külma kõhuga majandavad.
hannesK
Liige
Postitusi: 358
Liitunud: 12 Veebr, 2020 12:50
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas hannesK »

Järjekordne koroona kruisilaev. M/S Zaandam. Hetkel teel Florida poole. Laeva on 4 inimest surnud, 2 on testitud ja positiivsed, 184 on sümptomitega testimatta.
Westerdma kuulub samale firmale Holland America Line.

Pilt
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas loomake »

FB nope.
Beebilõust
·

Ma mötsin , et ma sellest korona kampaaniast osa ei vöta, aga näed vöta näpust. Vöi pigem nii: kui tahad testida , ime näppu. Ma ei ei viitsi siin pikatl kirjutada, aga lühidalt.
üleeelmisel nädalal kahtlustasin kokkupuudet haige inimesega. Önneks olid Naine ja laps sel hetkel kodust eemal seega otsustasime, et tuleb neil natuke kauemaks eemale jääda, et mina saaks nagu salaomon vesipruul puuotsas inspitatsiooni koju karantiini koronat ootama jääda. ja ennäe imet , sealt ta tuleb. kurgus kraabib, nina sügeleb, kuid ei ei ärge saage valesti aru, füüsiliselt sügeleb. Väike köha , nohu, peavalu, aga palavikku ei ole ju siis see pigem tavaline külmetus. ainult ühe lisaga. Tunne on täpselt selline, kui ma kunagi kooliajal gripis olin. see oli muidugi väga ammu, äkki mäletan valesti. Ok. ju ma ikka sain lihtsalt külma, praegusel aastajal väga lihtne, eriti kui rind paljas ja kummis öues ringi käia. Seega ootasin veidi veel, et ikka kindel olla. Ega mul suurt häda polegi välja arvatud, see, kui üleeile hakkasin tähele panema, et ühest toa otsast teise köndides vötab hingeldama. Rääkisin telefoniga, poole jutu pealt saab hapnik otsa. Mötsin teeks tobi,aga pärast paari mahvi, saab hapnik otsa. ja üleüldiselt hapnik saab otsa. Ok ka see vöib olla külmetusest. Naine ja laps tahavad koju, aga et kindel olla, otsustasin testida, äkki ikka pole külmetus.
Ütlen kohe ära, testida ei saa.
Siia ma tegelt tahtsingi oma jutuga jöuda. Testida ei saa, saate aru, ei saa.
Ma ei viitsi kogu seda takistusterada siia sönadesse panna seega teen lühidalt
.. pärast seda kui perearst oli stretoskoobiga läbi telefoni mo kopse kuulanud, ütles, et ei ole pöhjust testida. Tunnistati terveks .Ja siis ta küsis, et kas mul üldse auto on. Ma ütsin on, aga auto on hetkel naise käes. Sellepeale ütles perearst, et kui sul autot ei ole, siis testida ei saa enivei, nii et oota paar päeva, kui läheb hullemaks , kutsu kiirab. headaega. Türa missasja, meil siin pidi hull viirusepuhaks olema, eriolukord ja puha, aga testida ei saa. Ja üleüldse, läbi telefoni oskab diagnoosi panna ainult Dr. Vassiljev. Kelleks sa ennast pead perearst. Ma olen aru saanud, et meil siin on vaja takistada ja kaardistada viiruse levikut, aga kuidas, kui testida ei saa. Aa oota, muidugi, teil on ilmselt ju käsk terviseametist, et niimodi toimida.
Löpetuseks, meil pidi olema hull viirusepuhag ja eriolukord,
a kui pole riskigrupis , testida ei saa,
ei ole autot, testida ei saa.
pljät mul on raha, aga testida ei saa.
mul on test ka, aga testida ei saa
ja üleüldse , testida ei saa sest testida ei saa.
ja siit mo päevamöte; edaspidi testime ainult surnuid,
sest elavaid me testida ei saa.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

kuido20 kirjutas:Eks ta üks kohvipaksu pealt ennustamine ole jah, et kui me nüüd panime kõvema karantiini kehtima ju siis võib eeldada, et R0 on varsti < 1.
Mitte jätkuks, aga selgituseks. Ma usun täiesti, et mingist hetkest hakkab kvantiteet mängima, ja kui jõutakse lolluste läbi kasvatada aktiivsed nakkusjuhud teatud tasemele, siis meetmed, mis varem suutsid olukorda ohjes hoida - enam ei suuda. Ja see on ääretult nõme kui me sellise punkti ületame mõnede türnühvlite käe läbi. Vat, millal sinna punkti jõutakse, või kas on jõutud, või kas me selles suunas isegi liigume - ma ei tea. Aga ma kardan, et sellest saab teada jälle nii suure viitega (siis kui diagnoositud numbrid hakkavad kiirelt üles minema), et kõik nö mõistlikud meetmed jäävad väheseks ja hiljaks ning tuleb lajatada tugevalt üle võlli. Ehk siis minu meelest tuleb pingutada tõsiselt selle nimel et numbrid mitte ei jookseks tasaselt, vaid läheksid alla. Siis on nagu turvaline eksimusruum. Teed midagi valesti, siis kahanemine peatub/aeglustub viitega. Saad teise võimaluse õigesti teha.
sahmik
Liige
Postitusi: 136
Liitunud: 20 Veebr, 2016 4:47

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas sahmik »

Törts kainemat juttu kah paanika keskele.
https://epl.delfi.ee/arvamus/terapeut-k ... d=89407073

Veebileht, kus saab vaadata igasuguseid suremiste graafikuid Euroopas.
https://www.euromomo.eu/index.html
Kasutaja avatar
Troll
Liige
Postitusi: 3173
Liitunud: 08 Okt, 2004 16:59
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Troll »

vanahalb kirjutas:Taanis on 5,5 milj elanikku ja 72 surnut, Rootsis 10 miljonit ja 110 surnut.
Lihtsalt täpsustuseks - Rootsis on ametliku statistika põhjal 146 surnut.
Hea võidab alati kurja - kes võidab, see ongi hea!
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 6 külalist