REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
blueant
Liige
Postitusi: 347
Liitunud: 02 Veebr, 2015 23:40
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas blueant »

Kriku kirjutas:"Forbes" kirjutas samast asjast juba veebruari alguses: https://www.forbes.com/sites/victoriafo ... fd072b56cb
Veel samal teemal: https://massivesci.com/notes/wuhan-coro ... ncy-virus/
Just. Viroloogiaeksperdid on ühehäälselt nõus, et miski selle viiruse juures ei näe inimloodu välja. Küll aga on viimastel päevadel suminat selle Wuhani viroloogialabori ümber ja mitte ainult konspiratsiooniteoreetilistes kanalites. Hiina esimene level 4 labor, alles poolel teel päris ohtlike viirustega tegelemise oskusteni, võimalikud probleemid protseduuride või töökultuuriga. Nahkhiirtega tegeleti seal ka. Võimalik ka, et see sumin on USA propa. Eks aeg annab arutust.
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Walter2 »

Kriku kirjutas:
Kriku kirjutas:Julgen väita, et Bolti plaan esindab meie IT ministri tavapärast intellektuaalset ja moraalset kapatsiteeti. Mitte et see küll kuidagi teemasse puutuks.
Kodaniku tähelennul lõpp: https://www.err.ee/1078733/mart-helme-k ... ist-tagasi
Tõenäoliselt kolib muidugi Reformierakonda üle, nagu viimaste ühiste lobismuste põhjal arvata võib.
Nii huvitav kui see ka ei tundu pole eks-IT-minister kunagi EKRE-sse kuulunud kuigi suutis saada ministriks EKRE-le reserveeritud ministritoolile. Elik hea näide poliitikast kõrgemal olemisest meie ülepolitiseritud riigijuhtimises. Mitte et see küll kuidagi pandeemia-teemasse puutuks.
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas loomake »

Sain ka siis lõpuks Testi ära antud. Perearst helistas täna ja tundis huvi kas võib haiguslehe ära lõpetada. Ütlesin, et ei ole oma tervises kindel, ikka köha ja võhma pole. Vastuseks õeldi, et üle 3 nädala ilma arstita haiguslehte ei saa, et siis peab testi tegema ja tulemuse ära ootama. Kui test neg. siis kutsub arstile.
Käskis oodata telefonikõnet Tallinna numbrilt.

Kõne tuligi. Leppisime kokku aja ja läksin proovi andma. Jõudsin 15min. varem kohale aga ootama ei pidanud, järjekorda ka ei olnud. Proov ise oli ebamugav mitte valus. Tükk tegu oli aevastust kinni hoida.

Drive in testlad võiksid päevas palju rohkem teste tõenäoliselt teha. Tuttav elab sellest üle platsi ja ütles, et järjekorda ta küll ei ole kordagi näinud.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Kristjan Rahu ostis Hiinast 1 M eest kaitsevahendeid ja kinkis riigile: https://arileht.delfi.ee/news/seljadkok ... d=89581415

Au ja kiitus!
slider
Liige
Postitusi: 472
Liitunud: 02 Jaan, 2016 22:51
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas slider »

Väike tähelepanek Sikupilli Prismast, iseteeninduskassad on üle ühe kinni pandud. Miks? Parem vireleda järjekorras või teha see poeskäik min aega nõudvaks ja olla meetri kaugusel
Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40175
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

Tallinna Rimides on iseteeninduskassad juba kaks nädalat üle ühe kinni. Sest asuvad nii 1 m vahega. Järjekord peab olema 2 m vahedega, nii kassadesse kui iseteenindusse, põrandale on vastavad jooned tekitatud,
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Dr.Sci
Liige
Postitusi: 3309
Liitunud: 30 Okt, 2015 11:59
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Dr.Sci »

Kapten Trumm kirjutas:Tallinna Rimides on iseteeninduskassad juba kaks nädalat üle ühe kinni. Sest asuvad nii 1 m vahega. Järjekord peab olema 2 m vahedega, nii kassadesse kui iseteenindusse, põrandale on vastavad jooned tekitatud,
Sama ka Selverites ja Keila Rõõmu kaubamajas. Ja tegelikult minu arust idiootsus...

Väikene matemaatikaülesanne ka. Nendele näiteks kes lastele koduõpet teevad.
Looduspargis on silt. Eelmisel nädalal külastas seda parki ligi 1000 inimest. Tõenäoliselt levitavad neist 50 viirust. Küsimus: Kui mitu inimest on haiguse staadiumis Eestis kui võtta elanike arvuks 1,3 miljonit? Mitu protsenti viirusekandjatest on suudetud ametlikult tuvastada kui ametlik nakatunute arv on 1459

Veel kilde looduspargist

Seoses eriolukorraga:
Hoidke üksteisega vahet
Ärge loopige maha kilekotte ja paber ning taskurätikuid (hmmm)
Ärge parklasse parkige kui seal on üle 10 auto (esiteks sinna parklasse ei mahugi 10-t autot, teiseks nägin seda silti keset parki)
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

militaar.net foorumist

Postitus Postitas Avatar »

Näpp on jälle reede õhtuselt vedel. Aga...
Nii nagu Ukrain teemal kliimaksi aegadel nii ka siin. Foorum algul venib ja ei reageeri. Keegi ei taha paniköör vms. olla. Siis mingil hetkel hakkab järgi võtma. Üldiselt on nutikaid inimesi siin koos. Ja tuleb järgi, ning siis raktsioonidega sõidab jõhkralt üle võlli... siis jälle tõmbab tagasijne. lainetab. Ma mäletan 2014 Ukrainateemas, kus mingil hetkel kõik leidsid, et seis on p...
Ja siis järgmisell hetkel oli et jee nüüd nad raisad saavad...
Jaa nii edasi ja tagasi x korda.
Miks nad raisad ei pommita teid puruks - jobud, pussud
sajad mardikad vankud koolnud .
jne
jne
Praegu Korontsikus on nii, et te magasite siin foorumis asja alguse jõhkralt maha.
Kui ma oleks siin jaanuari lõpus hakanud rääkima, et asja ei õnnestu tõenäoliselt vältida, siis teate küll mis sildi oleks saanud. Ja moded nüüd kriitiliselt vaatavad ja mõtlevad ka mis oli sel hetkel. Ja mida ise kirjutasid. Ma mäletan küll..ma ikka jälgisin.
Siis te kusagil Märtsi esimeses pooles jõhkralt võtsite järgi. ja kuna fookus läks pigem Eestisse, siis loomulikult oli seesinane foorum päris hea infoallikas.
Kuni nüüd on siia siginud üüretutes kogustes tarku, kes kõik midagi arvavad ja suht valimatult kõike mis kätte satub postitavad. Aga esiteks ei viitsita lugeda tihtilugu, mis siia varem on kirjutetet. Ja se näikse puudutavat ka modesid (näiteks see NY laibasaare teema, mida HannesK (vist - aga käis läbi, kuna ise seda samuti siis trehvasin) siia tunduvalt varem postitas, kui te siin selle teema taasavastasite.
Ühesõnaga - jube palju on tahtmist arvata. Lugeda väga ei viitsi keegi. Ja see on tüüpliline nendele foorumi rekordkülastusperioodidele. Nagu miski 2014/15 ja nüüd.

Tsill.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

Et te ei ketraks üha uuesti ja uuesti samu teemasi - veelkord soovitan jälgida:
https://twitter.com/V2019N
https://twitter.com/PandemicCovid20
https://twitter.com/trvrb
https://twitter.com/HelenBranswell
https://twitter.com/MackayIM
https://twitter.com/neil_ferguson
https://twitter.com/ironorehopper

Ja se ei ole mingis tähtsusjärjekorras. Ja tasub sorkida nende kontodel, kes ülalmainitutega haakuvad säutsukas.
Globaalses võtmes leiab sealt x kord rohkem väärtusliku infot, kui siit foorumist.
Välja arvatud meie pisike mull siin loomulikult.
Aga ausalt mind tüütab, et te keegi praktiliselt ei suuda leida globaalsel tasandil midagi, mida eelnevad juba ei oleks postitanud/jaganud...
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Kriku »

Avatar kirjutas:näiteks see NY laibasaare teema, mida HannesK (vist - aga käis läbi, kuna ise seda samuti siis trehvasin) siia tunduvalt varem postitas, kui te siin selle teema taasavastasite.
Sellega oli siiski nii, et PM poolt vahendatud hilisemas artiklis oli rõhk mujal - et kõik nad siiski pole Covid19 ohvrid ning et sinna on kogu aeg maetud.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

Kapten Trumm kirjutas:üsimus: Kui mitu inimest on haiguse staadiumis Eestis kui võtta elanike arvuks 1,3 miljonit? Mitu protsenti viirusekandjatest on suudetud ametlikult tuvastada kui ametlik nakatunute arv on 1459
Tead - mina väga ei usu sellesse suurde asümptomaatiliste nakkuskandjate mudelisse. Ma usun, et on olemas palju isikuid, kes põevad selle Korontsiku (ot kes see siin ütles lahedalt maakeelselt pärgviitus, või haloviirus vms :D ) läbi suht leebelt, aga ma ei usu, et enamik läbipõdejaid lihtsalt nö. nuuskab. ja ei saa aru ka mitte. Jube nunnu oleks loota. Ausalt tahaks. Tavaliselt reaalsus ei jälgi nunnnumeetreid.
Mis ma arvan - me ilmselt tuvastame ca 2/3- 1/3 nakatunutest.
Ja..
Matemaatiliselt - mina ei ole matemaatik, aga. Kui on Gripilaadne mudel, siis see ei kirjelda seada, kuidas Korontsik levib. Ja sitt lugu on kulla tervishoiutöötajad, et te kasutate seda Gripi mat.mudelit ilmselt päris laialt.
Mina ei ole matemaatik, aga ma juba varem siin pakkusin, et korontsiku puhul lõppeb tõenäolislt enamik nakkusridasid enam-vähem nulliga. Aga seda pandeemiat jooksutavad eelkõige lolli. Nagu Austrias oma vile jagajad. Kui tegelikult uurida, siis leiab ka selle ,kuidas see levis Saaremaal ja Võrus. Ehk siis - sõltumata oma väga austustäratavast seksuaalsest sättumusest te vahetate tatti tunduvalt suureme hulga inimestega, kui te tegelikult teadvustate...vups...
Aga mudeldamiselt. Lõppkokkuvõttes ei ole vahet, aga me endiselt räägime ca 1-2 % nakatunutest Eestis - ja siin mängib see korontsiku omapära. Ja nüüd analüüsiga ja tulge mugavustsoonist välja...
Ei ma ei looda....ma tean väga hästi, kuidas te töötate, kui ora pees ei ole...
verri sorri.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: militaar.net foorumist

Postitus Postitas Avatar »

Kriku kirjutas:
Avatar kirjutas:näiteks see NY laibasaare teema, mida HannesK (vist - aga käis läbi, kuna ise seda samuti siis trehvasin) siia tunduvalt varem postitas, kui te siin selle teema taasavastasite.
Sellega oli siiski nii, et PM poolt vahendatud hilisemas artiklis oli rõhk mujal - et kõik nad siiski pole Covid19 ohvrid ning et sinna on kogu aeg maetud.
Täna ei viitsi - aga lugesin siis mingi aeg tagasi. Tegelikult sinna saarele on vist alates 1863, või nii maetud mingi mill+ inimest, ja see oli kirjas ka seal artiklis, mille hannesk postitas. Vot jah - oli kogu aeg maetud. Täitsa laiba-saar.. Jummala väike saar, aga nüüd kujuta ette miljon laipa ühel saarel. Vaatad kaarti.
noh.. Aga tegelikult ma kusagilt lugesin, et kogu maakera inimpopulatsioon mahuks ka Saarema pääle ära kui õlakutiti seisaks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Ah, võis muidugi ka nii olla, et PM korjas HannesK poolt viidatud artikli üles ja treis maakeelde ümber... Ei mäleta ja pole ka oluline. Ma olin sest saarest varem ka lugenud.

---

"Wiredi" artikkel ajukahjustusest koroonahaigel: https://www.wired.com/story/what-does-c ... um=twitter

Oluline on sealt IMHO taustainfo, et tsütokiinide torm võib põletikku, koljusisese rõhu tõusu ja segasusseisundeid ka gripi puhul tekitada. Hiinlaste tähelepanekud covid-19 neuroloogilistest tüsistustest on siit juba varem läbi jooksnud, aga ilma selleta.
Avatar
Liige
Postitusi: 2286
Liitunud: 17 Veebr, 2009 21:30

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Avatar »

Lihtsalt see oli üks näide ...
Jaah ma saan aru, et keegi ei viitsi neid varasemaid poste lugeda. Paneme aga hagu alla...
Ja vot täpselt nii uppub sisu sohu.
Nooh, et on parem kui delfinaarium...Seniks kuni
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Põhimõtteliselt olen ma sinuga loomulikult nõus, et enne postitamist tuleks lugeda, mida varem on postitatud ja kontrollida, ega see, mida postitada tahetakse, juba teemas olemas pole. Seda ütlevad ka foorumi reeglid ja vähemalt üht kasutajat on korduva sisuga postituste eest kunagi ka lühikeseks ajaks bännitud.

Aga ma arvan, et sa oled liiga pessimistlik - suurem osa postitajaid siiski loeb, mida teised postitavad ja suurem osa lugejaid ise ei postita.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 21 külalist