REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4085
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Some »

Rootslaste puhul tasub silmas pidada, et nende statistika laekub aeglaselt ja puhkepäevadel peaaegu üldse mitte. Ehk siis homme laksatakse jälle paarsada nädalavahetusel surnut statistikasse. Nende puhul peaks vaatama nädalate kaupa kuidas dünaamika on aga kahjuks kui ise ei viitsi arvutada siis kuskilt mujalt sellist statistikat ei saa.
Platood neil kindlasti veel pole.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36572
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:Kriku: loe mida Rootsi piirangute autor ütles. „Trend, mida me viimastel päevadel oleme näinud, et meil on küll palju juhtumeid, aga mitte hüppelist kasvu, tähendab stabiliseerumist,“ selgitas Rootsi mikrobioloogiaprofessor Karin Tegmark. „Sarnast tendentsi on näha intensiivravipatsientide puhul,“ kinnitas ta

Ehk selles osas paraneb-juhtumeid tuleb juurde aga mitte enam plahvatuslikult. Ehk on saavutatu olukord kus tullakse haigestunutega toime.
Rootsi saavutus: kasv ei ole enam kiirenev. Taani saavutus: kasv on asendunud langusega.

Kumb on suurem saavutus?
Screenshot_2020-04-20 Denmark Coronavirus 7,515 Cases and 355 Deaths - Worldometer.png
Screenshot_2020-04-20 Denmark Coronavirus 7,515 Cases and 355 Deaths - Worldometer.png (20.55 KiB) Vaadatud 2717 korda
https://www.worldometers.info/coronavir ... y/denmark/
hjl85
Liige
Postitusi: 6382
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Ja siis? Mida sa sellega öelda tahtsid? Või defineerid paranemise: ainult siis kui on langustrend? Defineerida saab ka teistmoodi-kui tõus ei ole enam nii järsk. Mina ja rootslased näeme seda niimoodi, sina näed teistmoodi. Ning rootslased on tulemusega rahul
Kasutaja avatar
Gideonic
Liige
Postitusi: 4867
Liitunud: 14 Aug, 2008 14:19
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Gideonic »

Kriku kirjutas:
hjl85 kirjutas:Kriku: loe mida Rootsi piirangute autor ütles. „Trend, mida me viimastel päevadel oleme näinud, et meil on küll palju juhtumeid, aga mitte hüppelist kasvu, tähendab stabiliseerumist,“ selgitas Rootsi mikrobioloogiaprofessor Karin Tegmark. „Sarnast tendentsi on näha intensiivravipatsientide puhul,“ kinnitas ta
Kriku, soovitan selle video ära mida ülapool linkisin. Üsna sisuline vestlus (mitte et sellelga nõustuma peab) aga annab lisargumente küll ja avab rootslaste perspektiivi paremini.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36572
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

hjl85 kirjutas:Ja siis? Mida sa sellega öelda tahtsid?
Ma küsisin väga konkreetse küsimuse:
Kriku kirjutas:Rootsi saavutus: kasv ei ole enam kiirenev. Taani saavutus: kasv on asendunud langusega.

Kumb on suurem saavutus?
Millest sa selles aru ei saa?

Selle kohta, et keegi on Rootsi 1500+ laibaga rahul, ei oska ma mitte midagi öelda :dont_know:
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

- Covid-19 is a “mild disease” and similar to the flu, and it was the novelty of the disease that scared people.
Selle osaga on küll keeruline nõus olla. Üsna märkimisväärne osa inimestest põeb selle raskelt läbi ja võivad saada alalised tüsistused. Mina küll sellise asjaga ei riskiks, eriti kui ei tea mida need tüsistused võivad kaugemas tulevikus inimeste tervisega teha. Ja isegi kui tegu oleks kasvõi raskema gripitüve sarnase viirusega, siis ei oleks Itaalias ega Hispaanias selliseid laibakuhjasid praegu. Ja üldse tundub mulle selline suhtumine pigem mängurluse kui mingi faktipõhise lähenemise moodi. Endiselt teatakse viirusest suhteliselt vähe ning kuu aega tagasi veelgi vähem. Mina ei tea kuidas sellise piiratud teadmistehulgaga on võimalik mingit leebe lähenemise soovitust anda.
Viimati muutis nimetu, 20 Apr, 2020 11:30, muudetud 2 korda kokku.
AMvA
Liige
Postitusi: 3540
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

Kriku kirjutas:
hjl85 kirjutas:Kriku: loe mida Rootsi piirangute autor ütles. „Trend, mida me viimastel päevadel oleme näinud, et meil on küll palju juhtumeid, aga mitte hüppelist kasvu, tähendab stabiliseerumist,“ selgitas Rootsi mikrobioloogiaprofessor Karin Tegmark. „Sarnast tendentsi on näha intensiivravipatsientide puhul,“ kinnitas ta

Ehk selles osas paraneb-juhtumeid tuleb juurde aga mitte enam plahvatuslikult. Ehk on saavutatu olukord kus tullakse haigestunutega toime.
Rootsi saavutus: kasv ei ole enam kiirenev. Taani saavutus: kasv on asendunud langusega.

Kumb on suurem saavutus?
Screenshot_2020-04-20 Denmark Coronavirus 7,515 Cases and 355 Deaths - Worldometer.png
https://www.worldometers.info/coronavir ... y/denmark/
Vaatame, mis Taanis siis juhtuma hakkab, kui nad piiranguid leevendama hakkavad.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4085
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Some »

Ei pidanud kiusatusele vastu ja vaatasin Rootsi eelmise nädala surmade arvu. 11.aprill oli Rootsis kokku surnud 887. Praegu 1540. Ehk siis eelmise nädalaga suri peaaegu samapalju inimesi kui varem üldse kokku. Mis pagana ühtlasest kasvutempost ja platoost nad sonivad?
tympsa
Liige
Postitusi: 1432
Liitunud: 14 Mär, 2013 14:00
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas tympsa »

Lisaks Rootsis surevad hooldekodudes patsiendid, keda ei testita ja kes statistikasse ei jõua. Sama ka mitmetes teistes riikides nagu UK ja Saksamaa .

https://www.dailymail.co.uk/news/articl ... virus.html

Eestis minu teada testitakse ka hooldekodus surnuid . Vähemalt kui surma põhjus on kopsupõletik .
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

Mis pagana ühtlasest kasvutempost ja platoost nad sonivad?
Ööpäevas tuvastatud juhtumite arv on juba mõnda aega püsinud seal kusagil 500-600 vahel. Ilmselt seda peetaksegi silmas. Samas, surmade osas ma küll mingit rahunemist veel ei täheldaks.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36572
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

nimetu kirjutas:
- Covid-19 is a “mild disease” and similar to the flu, and it was the novelty of the disease that scared people.
Selle osaga on küll keeruline nõus olla.
Jah, suur hulk andmeid näitab, et see nii ei ole. See väide on lihtsalt jama. Ka siin teemas on seda korduvalt ja korduvalt ümber lükatud.

Peale selle eelistan ma statistikat jutumeestele. On tore, kui keegi tahab "perspektiive avada", aga kui statistika väidab muud ning jutt sisaldab otseseid jamapunkte nagu eespool viidatud, siis on mul isiklikult paremat teha, kui tema esinemist kuulata.
mäger
Liige
Postitusi: 353
Liitunud: 11 Dets, 2009 22:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas mäger »

Ootan ka kaugtüsistuste kohta andmeid - südame- ja ajukahjustuste kohta on märkimisväärselt infot, täna sain teate, et just koroonaviiruse läbipõdenud kolleegil on tõenäoliselt kilpnäärmepõletik, mis on enamasti autoimmuunse kuluga. Kardan, et kaugtagajärjed on kokkuvõttes samavõrra hävitavad, nagu praegune esiplaanil olev aktiivne faas.
otsin puude taga metsa
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4085
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Some »

nimetu kirjutas:
Mis pagana ühtlasest kasvutempost ja platoost nad sonivad?
Ööpäevas tuvastatud juhtumite arv on juba mõnda aega püsinud seal kusagil 500-600 vahel. Ilmselt seda peetaksegi silmas. Samas, surmade osas ma küll mingit rahunemist veel ei täheldaks.
Nad eriti ei testi ju. Rootsis tehtud 7400 testi miljoni kohta, Eestis näiteks 31000.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36572
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Kasutaja avatar
Kapten Trumm
Liige
Postitusi: 40161
Liitunud: 28 Juul, 2005 15:35
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kapten Trumm »

"Piirangute leevendamise" eufoorias ei maksa siiski unustada, et piirangud olid erinevad.
Näiteks Norra teatas lasteaedade avamisest - Eestis pole need kunagi kinni olnudki, lihtsalt vanemad istuvad kodus ja hoiavad lapsi ka rohkem kodus, sestap on töö koondatud 1-2 rühma terve lasteaia peale. Kauplused avati (hurraa!) - aga meil on kinni olnud ainult kaubanduskeskuste ühiskoridoridel olevad, teatud riske võttes jäeti lahti nt ehitus- ja aiapoed (et inimestel kodus katus sõitma ei hakkaks). Küsiti ka minu käest (meil oli üks "hallis alas" olev ehituspood) - toetasin lahtiolekut, sest elu ei saa seisma jääda, lambipirni või kruvisid on ikka tarvis.

Olles ise nö eesliinitöötaja, siis ma ei mõista käimasolevat miitingut "Rootsi edu" ja muu jama teemal. Pole olemas ühtegi kriisiteooriat, mis ütleks, et parim lahendus on asjadel isevoolu lasta. Vastupidi, kõik teooriad ütlevad, et mida varem ja mida kiiremini, seda parem on tulemus. Kodukontoris on igav ja käive langeb - kehvasti kindlasti, aga kriisireguleerija ja eesliinitöötajana ei jaga ma kindlasti ka mingit hurraa-kampaania korras (st emotsionaalse lahmimise alusel) tehtavat piiranguleevendust ja õnneks näib valitsus praegu sama meelt olevat. Mul näiteks pole võimalik lubada isegi osade töötajate haigeks jäämist (väikses kollektiivis on kindlasti nakkus totaalsem kui "ainult mõned") ja meist sõltuvad tuhanded inimesed. Liigvarane vabaks laskmine toob kaasa sellegi distsipliini pisku kadumise ja siis lähme löögi alla.

"Majanduskriis tapab rohkem kui viirus"- no jätke järele palun.- Ei tapnud see 2008 masu kedagi ega tapa ka praegune langus. Kes ennast lõhki laenas, oma viga, loll saab ka kirikus peksa. Olen viimase 5 aastaga matnud 4 lähisugulast ja mulle isiklikult aitab matustest.

Mingit aastast kodus istumist ärge palun mulle omistage - ma ise ei võida sellest midagi, pole ka seegi kord päevagi koju saanud. Hetkel on noorim koroonaga haiglas olev inimene 16-aastane. Kõik need leevendused sõltuvad meist endist kodanikena, juba täna hommikul oli linnas näha koolivaheaja laastavat mõju vahemaadele, kaupluste täituvusele - distsipliini allakäik on juba alanud. Laske samamoodi edasi nagu vasikad karjalaskmisel - ei tulegi neid leevendusi.

Parandus: 19-a.
Viimati muutis Kapten Trumm, 20 Apr, 2020 12:22, muudetud 2 korda kokku.
/Veelgi hullem on see, et koos kohustusliku patriootliku riigioptimismi kehtestamisega nõrgeneks paratamatult ka meie ohutaju, mis on enesealalhoiuks vältimatult vajalik instinkt/ S. Mikser 2014.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 5 külalist