REAALSUS: COVID-19 pandeemia

...ja kõik muu sisejulgeolekusse puutuv
Suletud
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas vanahalb »

Rootsis on mu arusaamist mööda riskigrupid nn uusrootslased oma linnaosadega ja vanadekodud kuhu viirus sisse on pääsenud. Muu elu-olu on neil nagu ikka.
Lahendus ongi hoida viirus riskigruppidest eemal kuni sobiv ravim (justnimelt ravim mitte vaktsiin) turule tuleb. Sealt edasi on juba lihtsam sest egas viirus kuhugi kao ja vaktsiine tuleb modifitseerida kuid haigust on võimalik efektiivselt ravida. Täna eksperimenteeritakse C-vitamiini, paratsetamooli ja aspiriiniga ning seepärast lähebki ebaproportsionaalselt palju inimesi loojakarja.

Aga kas viirust tuleb ohjeldada neegritele taburettidega tarkust pähe pekstes või vanadekodudele täieliku külastemiskeelu kehtestamisega on lihtsalt puhttehniline küsimus.
Kasutaja avatar
Fucs
Liige
Postitusi: 15562
Liitunud: 12 Dets, 2006 21:43
Asukoht: retired
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Fucs »

Evelyn Kaldoja: Hispaania häda aitas NATOt
https://leht.postimees.ee/6954433/evely ... itas-natot

Eelmise nädala palgahüvitisest läks lõviosa restoranidele
https://www.postimees.ee/6954572/eelmis ... toranidele

Aeg otsustada: eriolukord pikeneb kahe nädala või kuu võrra (Tasuline)
https://epl.delfi.ee/uudised/aeg-otsust ... uudised%29
hjl85
Liige
Postitusi: 6383
Liitunud: 16 Mär, 2018 11:29
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas hjl85 »

Kapten Trumm kirjutas:Olen ise täheldanud, et enda suhtlusringkonnas räägivad Rootsi tee õigsusest:
1. noored, kes ei pea end ohustatuks ja kes üldiselt vigisevad iga asja ümber, mis meil tehakse
2. need, kel pole ohustatud eas olevaid lähisugulasi
3. kelle puhul selgelt raha räägib

Need, kes neile kriteeriumitele ei vasta, on enamasti ettevaatliku suhtumisega.
Kõgil erinevad ringkonnad. Pole ma noor ( 40+), ema ja isa mõlemad 70+ ja haigustega aga raha tahan teenida ka mina. Ka sina tahad. Lihtsalt püüa mõista-kui selline karantiin kaua kestab siis ei saa ka enam need teenida, kes praegu tööd teevad. Nii lihtne see ongi. Võin mürki võtta, et kui majanduslik katastroof praeguse mudeli pooldajate hoovile jõuab siis muutub te jutt ja arusaamad päevaga.
vtl
Liige
Postitusi: 1314
Liitunud: 01 Veebr, 2009 20:20
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas vtl »

loomake kirjutas:...Ma olen suht kiindunud oma vanematesse. Isegi ämma ja äia suhtes ei ole pretensioone. Muide, mõned neist on Baltiketis, Kodukaitses, Tšornobõlis olnud. Milleks nad seal käisid siis? Et tulevad generatsioonid ilma pingutamata nad majanduse ohviks tooksid? Ja kui sellest mingit tolku ka veel ei pruugi olla.
Üks paremini sõnastatud mõtteid kogu selles mammut-teemas. Respekt!
hjl85 kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Olen ise täheldanud, et enda suhtlusringkonnas räägivad Rootsi tee õigsusest:
1. noored, kes ei pea end ohustatuks ja kes üldiselt vigisevad iga asja ümber, mis meil tehakse
2. need, kel pole ohustatud eas olevaid lähisugulasi
3. kelle puhul selgelt raha räägib
Need, kes neile kriteeriumitele ei vasta, on enamasti ettevaatliku suhtumisega.
Kõgil erinevad ringkonnad. Pole ma noor ( 40+), ema ja isa mõlemad 70+ ja haigustega aga raha tahan teenida ka mina. Ka sina tahad. Lihtsalt püüa mõista-kui selline karantiin kaua kestab siis ei saa ka enam need teenida, kes praegu tööd teevad. Nii lihtne see ongi. Võin mürki võtta, et kui majanduslik katastroof praeguse mudeli pooldajate hoovile jõuab siis muutub te jutt ja arusaamad päevaga.
Meie vanavanemad on üle elanud terved pikad sõjad, näinud nälga ja kaotanud oma peavarju, varanatukesest rääkimata. Sellegipoolest oli alati esimesel kohal inimelu, mitte mingi müütiline "majandus", mida kummardada kui eesmärki iseeneses.
Tuletan tagasihoidlikult meelde, et terved maatasa pommitatud linnad ehitati ka nullist üles, majandusest rääkimata.

Tänasel päeval meil on eriolukorrast hoolimata poed toitu täis nagu enne, tuba soe, elekter tuleb pistikust ja vesi kraanist. Ja internet võimaldab suhelda nii, mida meie esivanemad ei osanud isegi ulmes ette kujutada. Ainult et meelelahutajad ja küünetehnikud vigisevad, et enam ei ole tööd ega raha, et kolmeeuroseid cappuccinosid osta. Vabandage mu küünilisust, aga praegune kriis on selles mõttes hea, et praagib välja kõik mõttetud ja tähtsusetud ametid ja idanemisvõimetud idud. Need ametid, mille tulemust on tõeliselt vaja, jäävad igal juhul ellu. Jah, võib-olla tuleb mingil hetkel püksirihma koomale tõmmata, aga jäävad ellu.
Viimati muutis vtl, 21 Apr, 2020 3:15, muudetud 1 kord kokku.
Eesti Relvaomanike Liit - relvaomanikud.ee
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas aht0 »

Kapten Trumm kirjutas:Olen ise täheldanud, et enda suhtlusringkonnas räägivad Rootsi tee õigsusest:
1. noored, kes ei pea end ohustatuks ja kes üldiselt vigisevad iga asja ümber, mis meil tehakse
2. need, kel pole ohustatud eas olevaid lähisugulasi
3. kelle puhul selgelt raha räägib

Need, kes neile kriteeriumitele ei vasta, on enamasti ettevaatliku suhtumisega.
Ei tea küll miks, üks hetkel intensiivis olija on 19-aastane.. ja meil pole neid haiglasolijaid üldse ülemäära palju. Euroopas surnud on isegi mõned 12-13 aastased. Kui med.süsteem ülekoormata, kooleks kodus ka noor - kes muidu haiguse intensiivis üle elaks.
aht0
Liige
Postitusi: 1249
Liitunud: 19 Juul, 2014 18:18
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas aht0 »

parkija kirjutas:Tere.

Mis juhtuks siis kui kõik inimesed peaks kinni 2+2 reeglist , desinfitseeriks enda käsi kauplust või apteeki külastades ja lisaks sellele jälgiks isikliku hügieeni nõudeid ? Kas selliste lihtsate nõudmiste järgimine käib meile üle jõu ?
Kui me ei saa selliste elementaarsete nõudmiste täitmisega hakkama , siis jätkuvad ka piirangud , vaatamata sellele et 98% elanikest on korralikud ja 2% elanikest ei pea piiranguid endile kohustuslikuks . See kuulekate ja mittekuulekate isikute protsent reaalselt kuulekate isikute kasuks muidugi nii kena pole , pigem 50/50 le .
Hetkel juba pigem 30/70.. Eile Tartus oli terve linn täis puntis (3+) liikuvaid inimesi, kahe meetri meelde tuletamiseks (et endale selga ei ronitaks) pidi käratama.. siis mõni veel solvus et "miks nii tõre ja ebaviisakas..?"
Sellises tempos jätkates on vaktsiini/ravi tulekuni eriolukord, kuna tänu isetarkadele pohhuistidele viirus kuskil pidevalt susiseb..
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas loomake »

hjl85 kirjutas:
Kapten Trumm kirjutas:Olen ise täheldanud, et enda suhtlusringkonnas räägivad Rootsi tee õigsusest:
1. noored, kes ei pea end ohustatuks ja kes üldiselt vigisevad iga asja ümber, mis meil tehakse
2. need, kel pole ohustatud eas olevaid lähisugulasi
3. kelle puhul selgelt raha räägib

Need, kes neile kriteeriumitele ei vasta, on enamasti ettevaatliku suhtumisega.
Kõgil erinevad ringkonnad. Pole ma noor ( 40+), ema ja isa mõlemad 70+ ja haigustega aga raha tahan teenida ka mina. Ka sina tahad. Lihtsalt püüa mõista-kui selline karantiin kaua kestab siis ei saa ka enam need teenida, kes praegu tööd teevad. Nii lihtne see ongi. Võin mürki võtta, et kui majanduslik katastroof praeguse mudeli pooldajate hoovile jõuab siis muutub te jutt ja arusaamad päevaga.
Mis sind siis takistab tööle minemast? Minul haigusleht läbi ja täna tööle ära. Vahe ju selles, praegu, et kui varem sai haigus tihti püsti-jalal läbi (mis on iseenesest lollus muidugi) elatud siis praegu peab teisi säästma kokkupuutest. Egas ma siia koju passima ei jää. Haige olles sain ka bilantsi tehtud, hinnnapakkumised tehtud, ühe üsnagi apetiitse kliendi. Sai ka genereeritud üks kliendisõbralikum arve makse mudel. Sai võetud tööle kaks treenerit kes praegu põhialaga tegeleda ei saa. Ja praegusel hetkel on kõigi tööliste jaoutus objektidel üsna hästi jagatud, palju enamat kui 2x2.

Kui aga pupe ja ehitussektor kokku peaks varisema siis ega ma ikka kodus istuma ei hakka. Küll midagi ikka leiab kui aktiivselt otsid.

Ps. Mo naabrinaine läks ka lüpsjaks, kuigi omal töö olemas. Rääkis aga ülemusega ära, et temale asendajat praegu leida on lihtsam kui lüpsjat.

:write: mõttevälgatus. Sotsiaal põllud :lol: Riik rendib praegu sööti jäänud põllu, maksab mugula ja künni kinni ja sügisel kui häda käes saavad hädalised kasvõi kookudega üles võtma minna. Ja suvised rohimised saab ka töötud ära teha.

Pps. Minul küll ei ole plaanis mingeid toetusi vms. kerjama minna. Seadmed kõik ilusti välja ostetud firmal, kui on PUPU siis saan firma lihtsalt seisma panna ei pea pankrot olema. Ka võimalik see aeg kindlasti kasvõi rentida neile kes teevad ise midagi.

https://www.cvkeskus.ee/ 8959 tööpakkumist.
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Some »

Eks piiranguid oleks märgatavalt lihtsam taluda kui inimesed sureksid tänaval, TV näitaks väsimusest taaruvaid meedikuid koridoris lebavatest patsientidest mööda lohisemas, poliitikud innustavad - platoo on paari nädala pärast käes, siis läheb kõik korda... Aga meil on ju kõik korras, milleks meile piirangud?
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

Fucs kirjutas:
Rootsi lapsed, tundub, lähevad sügisel kooli. Ilmselt saavad detsembris jõuluvanale salmi lugeda.
Optimist :lol:
Valdav osa õpetajatest ja jõuluvanadest on vanuse tõttu riskirühma lõpuotsas.
Kooli võivad noorsvenssonid ju minna, aga pooled õpetajad on lusika selleks ajaks äkki nurka visanud?
No jõuluvanad on igatahes kindlasti :mrgreen:

Lihtsalt niisama, vahepalaks.
Põhineb ka mingitel andmetel?
Rootsis on üle 50 aastatste õpetajate osakaal ikka oluliselt madalam, kui Eestis
https://data.oecd.org/teachers/teachers-by-age.htm
Kasutaja avatar
Tundmatu sõdur nr. 4
Liige
Postitusi: 10495
Liitunud: 16 Okt, 2005 18:42
Asukoht: Siilis

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Tundmatu sõdur nr. 4 »

vtl kirjutas:Tänasel päeval meil on eriolukorrast hoolimata poed toitu täis nagu enne, tuba soe, elekter tuleb pistikust ja vesi kraanist. Ja internet võimaldab suhelda nii, mida meie esivanemad ei osanud isegi ulmes ette kujutada. Ainult et meelelahutajad ja küünetehnikud vigisevad, et enam ei ole tööd ega raha, et kolmeeuroseid cappuccinosid osta. Vabandage mu küünilisust, aga praegune kriis on selles mõttes hea, et praagib välja kõik mõttetud ja tähtsusetud ametid ja idanemisvõimetud idud. Need ametid, mille tulemust on tõeliselt vaja, jäävad igal juhul ellu. Jah, võib-olla tuleb mingil hetkel püksirihma koomale tõmmata, aga jäävad ellu.
Nõus ülalöelduga 8)

Ka minus ei tekita see praegune lumehelbekeste vigin eriolukorra "talumatusest" midagi peale haletsevpõlgliku muige :lol:

Ja osade ärikate (ärimeesteks ma selliseid ei nimetaks) paanikakülv "majanduse hukkumisest" on niisama naeruväärne..
Infanterie - königin aller Waffen.
Ja kolmas brigaad tuleb ka nagunii.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Xender kirjutas: See on ikkagi sõjaline foorum, kus paljud peaksid olema valmis isklikult osa võtma aktsioonidest mis viib ühel või teisel viisil sade, tuhandete võib olla isegi kümnete tuhandete hukkumisele (ka lähedaste), kellest veel paljud võivad olla süütud ning vajadusel olema ka ise hukkunute hulgas.
Seda imelikum on lugeda defetistlikku hala "majanduslikust enesetapust". Sõja korral läheb kogu tavapärane majandustegevus esimesena kõige liha teed.

---

8 teemast hälbivat postitust ära.
Kasutaja avatar
loomake
Liige
Postitusi: 1897
Liitunud: 17 Aug, 2014 15:32
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas loomake »

aht0 kirjutas:
parkija kirjutas:Tere.

Mis juhtuks siis kui kõik inimesed peaks kinni 2+2 reeglist , desinfitseeriks enda käsi kauplust või apteeki külastades ja lisaks sellele jälgiks isikliku hügieeni nõudeid ? Kas selliste lihtsate nõudmiste järgimine käib meile üle jõu ?
Kui me ei saa selliste elementaarsete nõudmiste täitmisega hakkama , siis jätkuvad ka piirangud , vaatamata sellele et 98% elanikest on korralikud ja 2% elanikest ei pea piiranguid endile kohustuslikuks . See kuulekate ja mittekuulekate isikute protsent reaalselt kuulekate isikute kasuks muidugi nii kena pole , pigem 50/50 le .
Hetkel juba pigem 30/70.. Eile Tartus oli terve linn täis puntis (3+) liikuvaid inimesi, kahe meetri meelde tuletamiseks (et endale selga ei ronitaks) pidi käratama.. siis mõni veel solvus et "miks nii tõre ja ebaviisakas..?"
Sellises tempos jätkates on vaktsiini/ravi tulekuni eriolukord, kuna tänu isetarkadele pohhuistidele viirus kuskil pidevalt susiseb..
Ajakiranduslikud pealkirjad tegelevad praegu mõnusasti suunamudimisega.
Kaimar Karu: võime väljuda eriolukorrast, aga kriis jääb meiega kauaks
"AK. Nädal" küsis Eesti inimestelt, millal võiks eriolukorra piiranguid leevendada
Nakatumiskordaja näitab aeglast, kuid kindlat haiguse taandumist Eestis
Terviseamet pooldab piirangute leevendamist esimesel võimalusel See on eriline... kui vaatad ainult pealkira tundub nagu isegi meedikud ja kõik pooldavad seda ainult riik on vastu
Uudishimulik loll on ikka huvitavam olla kui ignorantne loll.
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36579
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Kriku »

Oleksoloogiliselt: ma väidan, et ühiskond võib väga pikka aega majanduslikult jätkusuutlikult toimida suhtluspiirangutega.

Praeguse olukorra kahjud tuleb esiteks jaotada kaheks: üleilmsest kriisist tingitud ekspordi, turismi vms langusest tingitud kahjud ning siseriiklikult tekkivad kahjud.

Esimeste vastu ei saa me midagi teha.

Teiste hulgast on kõige silmatorkavam see, et lapsed ei saa koolis käia. Olgu, kui jääb üks aasta vahele, pole sellest tegelikult midagi - aga hiljemalt 2021. aasta algul tuleb koolid tahes-tahtmata avada.

Teiseks, piirangud rahvakogunemistele ja tungivad soovitused kontaktidest hoiduda. Need torkavad kõige rohkem silma, kuid nende majanduslikku kahju võimendatakse üle. Kui karantiinimeetmeid jõus hoida, saab hotelli- ja toitlustussektor kõige kõvema paugu, aga need ei moodusta siiski enamikku Eesti majandusest. Sama käib kinode-teatrite-ööklubide kohta. Suure majanduskriisi võimalus, milles töötus kümnete protsentide kaupa kasvab, on ju kogu aeg õhus - strukturaalselt pole vahet, kas see tekib koroona või mingil muul põhjusel või mis sektoreid see tabab.
Kasutaja avatar
Some
Liige
Postitusi: 4086
Liitunud: 11 Aug, 2008 9:25
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Some »

Neid pagana kriise ju regulaarselt olnud, ikka üle elatud. Ostsid viimaste kopikate eest pätsi saia ja murdsid pead kuhu ööbima minna. Kui see on esimene kriis elus, siis on jah raske. Muidugi üks nõme probleem tänapäeval on, mida vanasti ei olnud - pangalaenud. Õnneks on selles kriisis pangad maksepuhkustega suht lahked. Kui pea ja käed olemas, siis saab igas olukorras hakkama. Kriiside hea omadus on see, et lööb sind mugavustsoonist välja ja paneb sind uusi võimalusi otsima. Kahtlustan, et ma elaksin hetkel oluliselt kehvemini kui poleks pidanud peale NSVL-i lagunemist elu eest rabelema.
nimetu
Liige
Postitusi: 7583
Liitunud: 25 Mär, 2016 21:16
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas nimetu »

Ma lisan siia veel, et hoolimata koroonaviirusest oli töötlevas tööstuses juba niikuinii langus. Eelmisel aasta keskpaigast alates umbes 2% ja selle aasta esimestel kuudel juba ligikaudu 11%. Majanduslangus oli nii või naa tulemas, koroona lihtsalt süvendab seda.

Panen üksiti viite kah:
https://www.stat.ee/pressiteade-2020-028
Viimati muutis nimetu, 21 Apr, 2020 8:21, muudetud 1 kord kokku.
Suletud

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 14 külalist