Nutt ja hala

Vaba foorum kus võib arutada mujale mittesobivatel teemadel.
Vasta
susi
Liige
Postitusi: 557
Liitunud: 08 Juul, 2005 21:22
Asukoht: pärnumaa
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas susi »

Kapten Trumm kirjutas:Eks seal omab väga palju tähtsust ka selle küsimuse kontekst - millal ja mis oludes seda küsiti. Seda võis küsida keegi, kes polnud kiirabi paberitega tutvuda jõudnud (37 kraadise palavikuga pole teab mis kiire- punane juhtum kah, et kõik peale lendama peaksid), võidi küsida naljavõtmes jne. Tõusik aga hakkab kohe röökima ja õigust nõudma, ka seal kus pole vaja.
Siis peaksid tõusikud suu pidama ja mitte tulema teisi õpetama. Kõik inimesed eksivad. Noh, tõusikud ehk mitte. Mulle tehti kolmapäeval

väike lõikus. Kolmapäeval ma ei söönud ,aga neljapäeval sõin . Ja siis tuli reede ning teistele patsientidele toodi kandikud toiduga. Ning

kurb- kurb. Mulle mitte. Loomulikult pöördusin ma siis õdede poole ja siis tuli välja, et mind ei olegi kuskil. Mingi simulant on voodisse

pugenud ja endale kõik need juhtmed ning voolikud külge pannud. Ütlen nii, et õed olid veidike solvunud. Ma segasin neid. Tahtsin süüa.

Täpsustuseks, et see juhtus Tallinnas. Eelmisel aastal. Ning ei jäänud viimaseks apsakaks haigla poolt.
Z03
Liige
Postitusi: 1136
Liitunud: 22 Juul, 2016 10:09

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas Z03 »

Me tegelikult ei tea. See hinnang on läbinisti subjektiivne. Ja patsiendil on täielik õigus subjektiivseks arvamuseks. Tal on täielik õigus arvata nagu ta arvab. See pole hea ega halb, nii lihtsalt on.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: REAALSUS: Pandeemia

Postitus Postitas AMvA »

OLAVI kirjutas:Kas Te teete nalja või?

Inimene tuuakse lõuna ajal kiirabiga haiglasse ja õhtuks ei suudeta teetassi, võileiba ja lusikatäit putru pakkuda?

Kas sellise toitlustuse jaoks oleks eraldi logistikabrigaadi vaja?

Sellisel juhul oleks viisakas kui kiirabibrigaad teavitaks, et ega patsient järgneva 20 tunni jooksul haiglasööki ei saa ja peab oma moonakoti kaasa võtma.
Siin oleks nagu mingid tühmad koos.
Esiteks, kiirabibrigaad ei vastuta haigla eest, kiirabi on eraldi asutus.
Teiseks ei tegele meditsiinitöötjad toitlustuse pakkumisega, seega on sul isegi imekombel õigus, toilustus on logistika teema. Kolmandaks puudub tänapäeval enamusel haiglatel oma köök, seega kui sa satud haiglasse ja toidutellimused on juba toitlustusfirmasse saadetud, siis pead tõesti tühja kõhtu kannatama järgmise toidukorrani. Lõppude lõpuks ei ole haigla restoran, elad selle väikese tühjakõhu üle. Ja kui kõht on nii jube tühi, siis toob keegi tuttav sulle mugimist.
parkija
Liige
Postitusi: 1071
Liitunud: 04 Veebr, 2015 20:14
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas parkija »

Tervist !

Haigla ja intensiivravi palat , ühes Tallinna haiglas on küll nõnda seatud et intensiivravi palatis on akna poolne voodi reserveeritud meditsiinitöötajale ehk medõele , kus ta siis öösel magab , aga vähemalt on patsientidele lähedal .
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36585
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Kriku »

Mõnikord ei saa inimene ilmselgest aru. Nii minagi - nägin seda arutelu pandeemia teemas, kallutasin pea viltu ja mõtlesin, et mis sellega teha - ega mõelnudki korraga välja. Auväärt kaasmoderaator sai kohe asjast aru, siia teemasse sobib nagu kateeter kõrri.

https://www.delfi.ee/news/paevauudised/ ... d=89727165
metssiga
Liige
Postitusi: 1688
Liitunud: 11 Nov, 2005 19:19
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas metssiga »

No tule jumal appi - kas haigla on paradiis ja seal töötavad inimesed inglid? Kõik meist võivad vigu teha, arstid-õed muidugi vähem kui teised, aga inimesed on ka nemad. Hakata nüüd mingi üksikjuhtumi peale kogu Eesti med suhtes vinguma on ikka väga mage lugu (selline vinguja võiks lasta endale ajuuuringu teha :) Ise olen Eestis endale kaks korda kutsunud kiirabi ja kogemus on selline, et kaugemal ilmas lausa imestatakse. St igal pool on profid ja teevad oma tööd hästi, aga Eesti kiirabil on võimas reageerimiskiirus. Ei ole ainult isiklik kahekordne kogemus!
Oman vastavaid kohustusi ja piiramatuid õigusi antud ülesannete täitmisel.
diesel
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas diesel »

siis on sul vedanud kõvasti kui kiirabiga head kogemused on.
Walter2
Liige
Postitusi: 4001
Liitunud: 27 Okt, 2012 22:11
Asukoht: Phuket
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Walter2 »

diesel kirjutas:siis on sul vedanud kõvasti kui kiirabiga head kogemused on.
Sama siin - paar korda elu jooksul kutsunud naisele ja kogu aeg sõimata saanud et mis te auväärseid nüüd sellise asjaga tülitate! Nagu peaks ise arst olema ja suutma otsustada mis on nüüd surmahäda ja mis mitte - pole mina pädev otsustama miks inimene ükshetk hingata ei suuda ja õhku ahmima otsustas hakata... :wall:
Elu on liiga lühike et raisata seda lollide peale tõestamaks et nad on lollid /道德经 (Dàodéjīng)/
Parem olla tark ja rikas kui loll ja vaene...
diesel
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas diesel »

minu "parim" kogemus on poolteist tundi linna piiril ja suurel teel oodata reanimobiili.
ja siis ei tahetud küüti ka võtta, kuna ma määrivat nende uhke auto oma mudaste riietega ära.
AMvA
Liige
Postitusi: 3543
Liitunud: 09 Dets, 2018 20:26
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas AMvA »

Ei tea, mis kogemused teil tõesti on.
Mul on tänu oma hobile päris mitu korda olnud võimalus sõita kiirabi küüdis ja mitte kunagi ei ole ka hobiga seonduvad mudased riided olnud küsimus.

PS. Ja sorry, seda reanimobiili juttu ma ei usu. Reanimobiili väljasaatmiseks peab põhjus olema ja kui sa oleks seda poolteist tundi oodanud, siis sa praegu ei kirjutaks siin.
diesel
Liige
Postitusi: 638
Liitunud: 20 Jaan, 2011 20:47
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas diesel »

kas ma hakkan siia nüüd panema röntgenpilte oma luumurdudest?
või pean otsima üles mõne kodaniku kiirabibrigaadist või haigla vastuvõtust?
reanimobiili ei kutsunud mina. seda tegi keegi teine. kas üldse eraldi tellida saigi.
pigem kirjeldati olukorda, et kodanik on rekkaga rammu katsunud ja nüüd vedeleb
teepeenral ja selle põhjal saadeti seuke masin. või siis polnud parasjagu muid vabu
masinaid.
ja üldse ma vaid mainisin üht oma kehva kogemust kiirabiga. pole vaja selle juhtumi
üle pikemalt arutleda ja pole ka oluline, kas keegi seda usub või mitte.
vanahalb
Liige
Postitusi: 2635
Liitunud: 21 Juun, 2009 18:48
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas vanahalb »

Ju siis loeti surnuks? Eestis on kunagi töö tõttu reanimobiil paar-kolm korda objektile tulnud ja keda surnuks peetakse seda kaasa ei võeta . Vähemalt vanasti oli see nii.
mart2
Liige
Postitusi: 5192
Liitunud: 22 Juun, 2014 19:52
Asukoht: Põlvamaa
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas mart2 »

Omal kogemus kiirabi teenustest 4 korral.
Ühel korral, ~10 aastat tagas,i oli peale detsembri libedust probleem traumapunktis arstiga (mitte kiirabiga), kes ei viitsinud pühade ajal röntgenit teha, sest väljast paistis jalg suht normaalne. Peale vaidlust tehti pilt ära ja selgus, et hüppeliigese murd. Edasi läks kõik nagu peab ja kiirest.
Kahel korral on katkise jalgratta kõrvalt tee äärest kiirabiga ära viidud. Üks kord Eestis ja teine kord Hollandis. Minu käitlemisel polnud kahe riigi teenistusel mingit vahet. Kiire reageerimine ja töö korralik.
Viimane kord oli öösel kodus, kui esimese kutsumise peale tuli meeskond kohale, tegi uuringud ja mingi süsti. Kuna masinad näitasid olukorda stabiilsena, siis jäeti koju. Paar tundi hiljem, uue kutse peale tuli juhuslikult sama brigaad - ei mingit küsitlemist, kohe raamile ja EMO-sse. (Seda vist selle pärast, et pidid ennem kaks korda särtsu andma? :lol:)

Mingeid pretensioone ega etteheiteid pole ei minul ega abikaasal.
Paljude raamatute lugemine teeb inimese palju lugenud isikuks, kuid ei pruugi teha teda targaks...
Kasutaja avatar
speedsta
Liige
Postitusi: 2059
Liitunud: 22 Veebr, 2005 12:20
Asukoht: Dorpat
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas speedsta »

Nutu ja hala jätkuks kütuse hindade teemal, siis bensiin 95 Tartus ~1,149 € aga Võrus ~1,039 €.
Kui on probleem, tõmba lõuga
Lemet
Liige
Postitusi: 19939
Liitunud: 12 Apr, 2006 15:49
Kontakt:

Re: Nutt ja hala

Postitus Postitas Lemet »

vanahalb kirjutas:Ju siis loeti surnuks? Eestis on kunagi töö tõttu reanimobiil paar-kolm korda objektile tulnud ja keda surnuks peetakse seda kaasa ei võeta . Vähemalt vanasti oli see nii.
Kui kunde haiglale küll soojalt suudeti üle anda, aga see seal kahe tunni jooksul varbad sirgu ajas, läks surm ikkagi kiirabi arvele. Selline kummaline süsteem toimis toona. Ja oh seda paberimajandust siis. Aga nagu kiirabivennad ise lõõpimisi tähendasid, siis kiirabi aitab alati. Ja kui on kõva tervis, siis aitab üpris kaua...
Errare humanum est-aga veel inimlikum on selle teise kraesse väänamine...
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Bing [Bot] ja 8 külalist