Hertsogi tegemised

Militaartehnika mudelitest. Tehnoloogiad ning mõõtkavad ei ole piiratud.
Vasta
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Jaa, lahmisin vist väga... Kaugematelt piltidelt ei olnud väga näha.
Periskoopide puhul siiski ütleks enda kaitseks, et ka periskoopide korpused peaks olema mustjad - need olid ju asjad, mis olid eemaldatavad ja mida hoiti hoolega. Tanki külge pandi optika viimases reas, kui masin oli juba värvitud, või kui teda uuesti värviti, koristati või vähemasti kaeti see kallis kraam ära.

Mis mulle küll heas mõttes silma jääb on chipping, mis eriti neil makrodel silma jääb - ehk seletad lähemalt, kuidas sa seda teed?

A ja kuulipilduja ots - hoolimata piinlikustundest ennist visatud märkuse pärast, et need nagu värvimata oleks, küsin siiski, et kus on seal suudmes see auk, kust kuule pritsitakse?


PS. selle mengi valu kohta on vaid häid sõnu öelda. Makrodelt paistab see eriti positiivselt välja
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

chippinguga on nüüd selline lugu, et läbi aegade erinevates arenguetappide son igasuguseid veidrusi kasutatud. vanameistrid ilmselt mäletavad minu katsetusi isegi soolaga. küll on ka pintsliga tehtud igasuguseid vigureid.

üldiselt on lugu nii, etolen jäänud siiski vana hea svammimeetodi juurde. ja svamme on kogunennud mitme erineva poori suurusega. alguses tuleks endale selgeks teha millises kulumisastmes mudelit tahetakse kujutada, millises keskkonnas on see viibinud (suvi, sügis, kevad/talv, kõrb jne). trikk on - nagu ilmselt ei tule üldise üllatusena mudeldamise puhul - kannatuses. ehk siis värvi peab olema svammile jäänud üsna vähe, kui asutakse chippima... ja see tähendab siis muidugi mitmeid ringe ühe detaili kallal, aga tulemus on palju loomulikum ning väheneb ht luua mingi muster. suuremate räädedamiste kujutamiseks tuleks appi võtta ka pintselt, sellega on eriti ilmekas teha horisontaalseid "riivamisi".
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Äge! Svamm on jätnud sellise tulemuse, et fragmente vaadates tundub reaalne masin pildil olevat - see on tegelikult maksimum, mida on võimalik ühest mudelist välja pigistada. Et kogu masin üldvaates sama tulemuse annaks, oleks vaja mingisugust adekvaatset tausta, mitte ühtlast fooni.
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

aitüma tagasiside eest.

ma siin mudiu tegin siis veel ühe asja. hetkel on sealmaal. tegemist on nö. kastist välja murdmisega minu võtmes, aga mulle juebdalt hakkas see maisn meeldima. ma ei tea miks. lubage esitleda: prantsuse Panhard EBR-11. hetkel värvitud ja lakitud.

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

edasi siis vaatame mis saab. väga ära trööpama ei hakka seda pilli.
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 825
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Sam Beaver »

Hertsog kirjutas:...edasi siis vaatame mis saab. väga ära trööpama ei hakka seda pilli.
Teedki äkki sellise ilusa, nagu äsja konveierilt mahasõitnud paraadpilli? Vahelduse mõttes või nii?
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

et panen rattad nüüd alla ja ütlen, et on valmis? nii või?
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Kriku
Moderaator
Postitusi: 36424
Liitunud: 10 Aug, 2010 18:55
Asukoht: Viljandimaa
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Kriku »

Ja selliseid terve paraadi jagu.
Kasutaja avatar
Sam Beaver
Liige
Postitusi: 825
Liitunud: 09 Aug, 2017 19:54
Asukoht: Siin & seal, põhiliselt tööl
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Sam Beaver »

Hertsog kirjutas:et panen rattad nüüd alla ja ütlen, et on valmis? nii või?
Põhimõtteliselt küll, kuigi see oli ainult minu arvamus mis ei kohusta mitte kedagi mitte millekski.
Putin destroyed the pro-Russian lobby in the world with his own hands. Now acting in Putin's interests would mean admitting that you fucked a goat
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Sho »

Lahedalt ulmeline masin - härra, kas te tulete vôi lähete?
Ja tal oligi vist kaks juhti pardal?
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

kusjuures, varem ehitatud sakslaste Sd.Kfz 234 seerial on ka rool ja juhiiste mõlemas suunas...
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
Sho
Liige
Postitusi: 2908
Liitunud: 26 Jaan, 2009 18:45
Asukoht: Viljandi
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Sho »

Jepp, mäletan. Aga sellel siin on lahedam torn. Meenutab Dalekit dr.Who'st.
Võtke teed ja tulge homme jälle..
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Tegu on kahtlermata huvitava masinaga - ratastank nagu lükatõmba.

Küll aga ei saa ma aru siin mõne kaasfoorumlase soovist mingit puhast paraadimasinat "vahelduse mõttes" näha.
Esiteks on Hertsogi masinate lõpptulemus valdavalt alati üsna puhas.
Teiseks ei ole ei konveierilt maha sõitev või paraadil osalev masin kunagi nii puhas, et sellele võiks vastata värskelt värvitud kulutamata mudel.
Kolmandaks on puhas ja kulutamata militaarmudel lihtsalt igav vaadata - see, aga et esitleda paraadipuhast mudelit ja nii et see ka huvitav vaadata oleks - see nõuab ikkagi erakordset vilumust mudelite viimistlemisel.


Kristjan
fossiil
Liige
Postitusi: 3553
Liitunud: 18 Aug, 2005 11:18
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas fossiil »

Mina ootan, et mis sellest nüüd edasi saama hakkab...
Kasutaja avatar
Hertsog
Liige
Postitusi: 1607
Liitunud: 23 Veebr, 2009 9:03
Asukoht: Dorpat, nõudmiseni
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas Hertsog »

Mina ootan, et mis sellest nüüd edasi saama hakkab...
kannatus on voorus, mida hetkel vaja ei lähe. hea meel on tõdeda, et üle pika aja tekkis ka elav diskussioon. tänan kõiki panustajaid ning arvan, et kõik arvamused on teretulnud ja aitavad minu, kui mudeliehitaja, arengule kaasa. eriti meelids mulle ka teise Kristjani peen trollimine teemal mina ja puhtad mudelid. aitüma :D

mingis mõttes tulin siis publikule vastu ja pidasin ka oma sõna: trööpama ei hakanud. lisasin kahekordse õlipesu ning natuke "lamemaa" udu veermikule. ehk siis paraadipuhtusmõõtu välja ei anna, aga viisakate õppuste esimene päev vast... selline ta sai:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Pilt

https://www.facebook.com/panzerwerke

Bitte kommen sie in nach käsikaudu, aber vorsicht: esikus on dunkel ja tulistatakse !
Kasutaja avatar
vaoinas
Liige
Postitusi: 2105
Liitunud: 21 Apr, 2006 1:42
Asukoht: Kalamaja
Kontakt:

Re: Hertsogi tegemised

Postitus Postitas vaoinas »

Hertsog kirjutas: eriti meelids mulle ka teise Kristjani peen trollimine teemal mina ja puhtad mudelid. aitüma :D
Kusjuures see ei olnudki kuigipalju trollimisena mõeldud. Olen ma nagu su teemat ikka aastate jooksul jälginud, kuid ühtegi korralikult äratrööbatud mudelit ei suuda mälu küll praegu ette manada.

Aga ratasmasin on äge.
Seekordne lõpptulemus on sümpaatne ja hammast teritada nagu kuskil ei oskagi.


Kristjan
Vasta

Kes on foorumil

Kasutajad foorumit lugemas: Registreeritud kasutajaid pole ja 9 külalist